صفحه 16 از 490 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 66 116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 151 تا 160 , از مجموع 4892
Like Tree62895تشکر

موضوع: عکس‌های ماکرو Macro Photography

كاربر آشنا catboy آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: ماکروگرافی...

سلام

سینا - s3 is canon
    http://www.iranhiv.com سايت رسمي آموزش همگاني ايدز ايران

ايدز را متوقف كنيم و به عهد خود پايبند باشيم (Stop AIDS , keep the promise )

كاربر همراه shahin79 آواتار ها
    تشکر کرده
    340

نقل قول نوشته اصلی توسط showan
    شاهین جان سلام
    شما نوع استفاده عکاسی ماکروتون رو مشخص نکردید اما در مورد این کانورتورها ....
    اگر استفاده شما برای ماکروگرافی معمولی به نسبت یک به یک باشهDCR-5320PRO 3-in-1High Definition
    Triple Macro Conversion Lens برای شما مفید خواهد به انضمام اینکه مقدار بزرگنمایی رابرای شما به نسبت یک به یک با پنچ گام یا step درتغییر حداقل فاصله فوکوس تغییر میده و میتونید با این گامها به سوژه تا نهایتا 17 میلیمتر نزدیک بشید
    اما در مورد سوپر ماکرو کانورتورها که عبارت سوپر در آنها قید شده ، شما مقدارMagnification یا میزان بزرگنمایی را خواهید دید که به ترتیب 1=2.2 ، 1=2.9 ، 1=8 و 1=12 هستند و به عبارتی بزرگنمایی میکروسکوپی دارند
    حالا بسته به نوع استفاده شماباید دید که کدامیک متناسب کاربرد شما خواهد بود و در مورد سئوال دوم فکر نمیکنم که به راحتی این کانورتور ها در ایران یافت بشن چون موارد استفاده خاص دارند ، مثلا کانورتورهای مدلهای سایبرشات سونی بعد از 2 الی 3 سال بعد از ورود این برند به ایران در بازار وارد شد اما از دوستان دیگر هم سئوال کنید شاید دیگران بدانند کجا پیدا میشه
    با تشکر، آقای نقشبندی
    یه سوال: از اونجایی که دوربین من مد supermacro داره که 1 سانتی هست، و علاقه خودم هم بیشتر برای گرفتن عکسهای میکروسکوپیه، فکر کنم مدل DCR بهتر باشه، البته من تو خیلی از جاها تعریف DCR 250 رو شنیدم ولی نمیدونم مدل MSN هم همون کیفیت رو میتونه داشته باشه یا به خاطر زوم بالا مشکل ساز میشه؟؟

و بقیه دوستان: کسی جایی رو میشناسه که بتونم این مبدلهای Raynox را بخرم؟؟
    شاهین عسگری جاوید
    Canon EOS 30D - SIGMA 18-200mm f3.5-6.3 DC OS - Canon EF 50mm f1.8 II

كاربر همراه showan آواتار ها
    تشکر کرده
    302

نقل قول نوشته اصلی توسط shahin79
    با تشکر، آقای نقشبندی
    یه سوال: از اونجایی که دوربین من مد supermacro داره که 1 سانتی هست، و علاقه خودم هم بیشتر برای گرفتن عکسهای میکروسکوپیه، فکر کنم مدل DCR بهتر باشه، البته من تو خیلی از جاها تعریف DCR 250 رو شنیدم ولی نمیدونم مدل MSN هم همون کیفیت رو میتونه داشته باشه یا به خاطر زوم بالا مشکل ساز میشه؟؟

و بقیه دوستان: کسی جایی رو میشناسه که بتونم این مبدلهای Raynox را بخرم؟؟
    اگر علاقه شما برای سوژه های کوچک باشه به عقیده من همون 250 مناسبه چرا؟ چون ماکزیمم فاصله تله آن 117 مم است اما ماکزیمم فاصله تله دو مدل MSN به ترتیب 35 و 17 مم است پس باید خیلی به سوژه نزدیک بشی که برای غیر جاندار مناسبه ولی به 35 مم یک پروانه زیبا نمیشه نزدیک شد و اگر هم با بزرگنمایی 8 و 12 نزدیک هم بشی ، کراپ خواهد شدبه نظر من لنز ماکرویی ارزشمنده که فاصله کانونی زیادی داشته باشه به انضمام بزرگنمایی، پس فکر کنم مدل 250 با 2.9 برابر بزرگنمایی بهتر خواهد بود
    سعید نقشبندی

كاربر جديد Retex آواتار ها
    تشکر کرده
    0

آقا سینا عکسات زیباست.. مخصوصا دومی؟ تو زاویه ی قشنگی شکارش کردی..

اینم دو تا عکس از گل آفتابگردون.. و مشتاق نظرات:

[IMG]http://i10.*******.com/312fskm.jpg[/IMG]

[IMG]http://i10.*******.com/4cicu8p.jpg[/IMG]

شرمنده دوربین من از این ماکروتر نمی شه!
    رضا
    Zenit 122
    CANON IXUS 750
    www.Reblog.blogfa.com
    "عکاسی يعنی طوری به جهان نگاه کنيم که گويی اولين بار است آن را می بينيم." - کارتيه برسون

كاربر همراه EHSAN2 آواتار ها
    تشکر کرده
    722

سلام
    ببخشید نظرتون در مورد فیلتر های close up چیه؟
    کارشون فقط کمتر کردن فاصله ی فکوس هست تا چه اندازه؟(مثلا شماره ی +3 3cm فکوس رو میبره نزدیک تر؟)
    چقدر بزرگ نمایی دارن؟ کیفیت عکس ها رو در چه حد پایین میارن؟و قیمت هم اگه بگین ممنون میشم!

If you see the action you missed it.

كاربر همراه vargha آواتار ها
    تشکر کرده
    161

گل من، پرنده ای باش و به باغ باد بگذر

مه من، شکوفه ای باش و به دشت آب بنشین
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  

كاربر آشنا amingol آواتار ها
    تشکر کرده
    0

با سلام و خسته نباشید خدمت آقایون دست اندرکار سایت بخصوص جناب آقای شهبازی عزیز که زحمتهای زیادی برای برطرف کردن مشکل فورم متحمل شدن و با دوباره فعال کردن فورم ما رو از کسالت در آوردند . فرصت رو غنیمت شمردم که عرض ادب و تشکری کنم از ایشون و همکارانشون که برای ایران و ایرانی تلاش میکنند . دستتون درد نکنه و خسته نباشید !!!! حقیقتا بنده که داشتم دق میکردم !!! هر روز به امید دیدن فورم سایت رو چک میکردم که امروز چشممون بجمالش روشن شد !
    -------------------------------------------------------------------------------------------------
    نقل قول نوشته اصلی توسط showan نمایش پست ها
    صد در صد ، من از چشم پشه که قطری در حدود 0.4 میلیمتر داره در همین تاپیک عکس قرار دادم و این عکس هم عکس یک مگس ریزه و نه خرمگس و قطر چشم آن در حدود 1 میلی متر است که بدون کراپ در این سایز نمایش داده شده ولی 105 چنین بزرگنمایی رو نداره و بزرگنمایی آن یک به یک است فکر کنم در بیشترین مقدار سطحی به طول 2.5 الی 3 سانتی متر رو پوشش بده اما 18-55 واقعا میکروسکوپه البته میشه با فیلترهای عدسی کلوزآپ مقدار بزرگنمایی میکروسکوپی 105 رو هم بالا برد
    یه سوال داشتم از آقای نقشبندی عزیز !
    بنده چندین بار از این روش سر و ته کردن لنز استفاده کردم ولی وقتی لنز از بدنه جدا شد مقدار F قابل تغییر نیست و فقط با سرعت دوربین میشه کار کرد که واقعا عکس گرفتن بخاطر لرزش دست مشکله !!! بنده خواستم بدونم شما چطوری مقدار F رو تغییر دادید و چه روشی رو برای جلوگیری از لرزش دست (بغیر از بالا بردن سرعت) بکار بردید ؟؟؟؟
    متشکرم میشم اگر توضیحی بدید !!!

كاربر همراه EHSAN2 آواتار ها
    تشکر کرده
    722

سلام
    این چند تا عکس و منتظر راهنمایی :

این هم چند تا سوال و منتظر جواب :biggrin: :
    از اون جایی که با این حد اقل فاصله ی فکوس 10cm نمیشه درست وحسابی کار ماکرو کرد اول خواستم فیلتر بگیرم که دیدم اوون کیفیتی رو که میخوام نمیده و کلا زیاد خوب نیست / حالا میخوام با استفاده از یه لنز فیکس برعکس روی دوربینم کار کنم / نظرتون چیه ؟ با توجه به این که نمیخوام زیاد خرج کنم (در حد 40 تومن ) کدوم راه رو پیشنهاد میکنید؟ اگه هم راهی دیگه به ذهنتون میرسه بگید !
    از لنز های فیکس دوربین فیلمی میشه استفاده کرد؟ اگه آره قیمتاشون در چه حده 50مم ؟ من یه نرمال قیمت کردم کنون دهنه ی 55 (هم اندازه ی دوربینم ) میگفت 55 تومن ! از لنز های زوم چطور؟

If you see the action you missed it.

كاربر همراه showan آواتار ها
    تشکر کرده
    302

نقل قول نوشته اصلی توسط amingol نمایش پست ها
    یه سوال داشتم از آقای نقشبندی عزیز !
    بنده چندین بار از این روش سر و ته کردن لنز استفاده کردم ولی وقتی لنز از بدنه جدا شد مقدار F قابل تغییر نیست و فقط با سرعت دوربین میشه کار کرد که واقعا عکس گرفتن بخاطر لرزش دست مشکله !!! بنده خواستم بدونم شما چطوری مقدار F رو تغییر دادید و چه روشی رو برای جلوگیری از لرزش دست (بغیر از بالا بردن سرعت) بکار بردید ؟؟؟؟
    متشکرم میشم اگر توضیحی بدید !!!
    اول از همه سلام به همگی بالاخص مدیران محترم که برای دوباره راه اندازی فروم زحمت کشیدند
    خوب....
    شما با دست گرفتن لنز به کیفیت نخواهید رسید چون مشکل لرزش با سرعت بالا هم در دیافراگم بسته حل نمیشه و باید برای سروته بستن لنز یه connector (متصل کننده) بسازید که در تاپیک خرابکاری از طرف مهندس حیدری بدان اشاره شده
    اما برای بستن F من سابقا دهنه لنزو باز میکردم اما حالا یه کار راحت دیگه میکنم دوربین رو در حالت AV روی F مورد نظر مثلا 8 قرار بدید بعد دکمه عمق میدان رو نگه دارید تا پره های دیافراگم بسته بشه و در همان حالت که دوربین روشن است و دکمه عمق میدان را هم نگه داشتید لنز را باز کنید که بخاطر جداشدن پینها دیافراگم در همان حالت بسته باقی میماند و بعدا که خواستید لنز را دوباره درست ببندید تا دوربین روشن شود F به حالت باز برمیگردد
    و در ضمن فلاش برای این نوع ماکرو بسیار لازمه و و باید یه اتاقک گرد انعکاس بسازید که نور فلاش رو در فاصله نزدیک و روی سوژه برگشت بده مثلا یه توپ پلاستیکی رو با چاقو نصف کنید و توی آنرا با کاغذ سفید بپوشانید و همچنین یه منبع نور ثابت برای فوکوس کردن چون ویزور با F بسته خیلی تاریکه
    موفق باشید .

از لنز های فیکس دوربین فیلمی میشه استفاده کرد؟ اگه آره قیمتاشون در چه حده 50مم ؟ من یه نرمال قیمت کردم کنون دهنه ی 55 (هم اندازه ی دوربینم ) میگفت 55 تومن ! از لنز های زوم چطور؟
    میشه خوبم میشه چون دیافراگم مکانیکی دارند و شما اول فوکوس میکنید و بعد F را میبندید مشکل تاریکی ویزور رو ندارید ولی لنز نرمال زیاد بزرگنمایی نداره ، لنز هر چقدر واید تر باشه بزرگنمایی اونهم در حالت سروته بیشتره

اینم از یه عکس پرتره از تکنیک" سروته گرافی"
    ویرایش توسط showan : Saturday 21 October 2006 در ساعت 23:44
    سعید نقشبندی

كاربر آشنا amingol آواتار ها
    تشکر کرده
    0

با تشکر از جناب آقای نقشبندی عزیز . واقعا عالی بود خدایی دوستان از ترفندهای جالبی استفاده میکنند !!! من که توش موندم که با یه درپوش و فیلتر چطوری یک لنز ماکرو اون هم ×5 میسازند !!!!! من که کف کردم . این کار حتی به فکر شرکت کنون هم نمیرسه . خدایی ایرانیها هم واقعا خلاقند البته توی خرابکاری حرفه ای !!!!

آقای نقشبندی ان عکستون هم واقعا محشره !!!!! من که لذت بردم . خود میکروسکوپه !!!!!! دستتون درد نکنه.

صفحه 16 از 490 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 66 116 ... آخرینآخرین