صفحه 7 از 86 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 57 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 852
Like Tree8815تشکر

موضوع: مستند اجتماعی و فتوژورنالیسم Social Documentary & Photojournalism

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

پیش فرض پاسخ: عکس و مسایل اجتماعی

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi Mirhabibi نمایش پست ها
    عزیزم ...
    به نظر من یه عکاسی از هیچ چیزی نباید بترسه چون وظیفه اش اجازه ترسیدن بهش نمیده چون باید حقایق و ثبت کنه نه اینکه ازش بترسه . مطمئنا توی ایران هیچکس به اینجور چیزا گیر نمیده ، چون من خیلی از این نوع عکسها انداختم و کسی بهم گیر نداده ...
    دوست عزيز :
    معمولا" انسانها هر كاري رو با جسارت بيشتري شروع ميكنند ، اما به مرور كه تجربه و سن افزايش پيدا ميكنه از جسارت در انجام كار كاسته ميشه و احتياط جاي اونو ميگيره .من برداشتم از حرف شما اينه كه يك عكاس بايد براي انجام وظيفه اش كه ميتونه حتي" يك عكس هنري باشه بدون توجه به شرايط زمان و مكان حتي جون خودشو به خطر بندازه . اين طرز فكر شما خيلي ايده آله .
    بنظر شما آيا ارزش اينو داشت كه مثلا" آقاي خليلي براي عكس گرفتن از موضوع فوق براي خودش دردسر درست كنه ؟و يا احيانا" دوربينشو ازش بگيرن .
    درمورد اينكه گفتيد در ايران كسي به اين جور چيزا گير نميده بنده نميدونم شما كجاي ايران زندگي ميكنيد كه به اين صراحت واطمينان صحبت ميكنيد .البته اين سوال شامل پست شماره 50 تون هم ميشه كه در خصوص جنبه نداشتن براي آزادي صحبت كرديد .
    alimha، Kavan، smn و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه alimha آواتار ها
    تشکر کرده
    867

دوست عزیز خدمتتون عرض كنم كه ماشاالله انقدر وضع دانشگاه های ما خوبه كه این چند تا دوربینی هم كه كار گذاشتند براش كمه ... خود ما جنبه آزادی رو نداریم چون به محض شنیدن اون یادمون به حریم شخصی و اینجور حرف ها میفته . باور نداری یه سر بیا دانشگاه ما ...
    تیکه آخر صحبتتون رو میشهر توضیح بدی؟!

چرا کمه
    چون مثلا رییس دانشگاه یه رفتار خص رو میپسنده آیا بقیه باید اونطوری باشن؟
    اون رفتار معروف هست و بقیه عین منکر؟!!

انسان آزاد هستش تو رفتار و عقیده و .....
    هیچکس حق نداره کسی رو وادار کنه که مثل اون رفتار کنن فکر کنن.

این آزادی تا جایی هستش که باعث ضرر یا اذیت و آزار بقیه نباشه.
    من حق این رو ندارم که چون طرز تفکرم فرق میکنه و یا معیارهام فرق داره با یکی دیگه
    طرف مقابل رو مورد نکوهش قرار بدم و محدودش کنم که اینجوری رفتار کن بپوش فکر کن و ......

متاسفانه عادت کردیم که از بقیه ایراد بگیریم یا بقولی نهی از منکر ( بزور ) چرا چون فکر میکنیم خودمون نماد معروف هستیم......

موفق باشین
    Kavan، smn و matthew تشکر می‌کنند.
    علی باقرزاده
    Canon EOS 50D
    EF 70-200 F4 L USM - Canon 24-70 2.8 L USM
    Sigma 10-20 EX DC HSM - EFS 18-55

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

جناب میرحبیبی نترسین .تشریف بیارید .کسی باهاتون کاری نداره
    alimha تشکر می‌کند.

Mehdi Mirhabibi
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
    دوست عزيز :
    معمولا" انسانها هر كاري رو با جسارت بيشتري شروع ميكنند ، اما به مرور كه تجربه و سن افزايش پيدا ميكنه از جسارت در انجام كار كاسته ميشه و احتياط جاي اونو ميگيره .من برداشتم از حرف شما اينه كه يك عكاس بايد براي انجام وظيفه اش كه ميتونه حتي" يك عكس هنري باشه بدون توجه به شرايط زمان و مكان حتي جون خودشو به خطر بندازه . اين طرز فكر شما خيلي ايده آله .
    بنظر شما آيا ارزش اينو داشت كه مثلا" آقاي خليلي براي عكس گرفتن از موضوع فوق براي خودش دردسر درست كنه ؟و يا احيانا" دوربينشو ازش بگيرن .
    درمورد اينكه گفتيد در ايران كسي به اين جور چيزا گير نميده بنده نميدونم شما كجاي ايران زندگي ميكنيد كه به اين صراحت واطمينان صحبت ميكنيد .البته اين سوال شامل پست شماره 50 تون هم ميشه كه در خصوص جنبه نداشتن براي آزادي صحبت كرديد .
    دوست عزیز شاید من نتونستم منظورم رو به طور صحیح به شما و دیگر دوستان منتقل كنم ولی این نكته در گرفتن عكس های خبری خیلی مهمه كه هر چقدر جزئیات در اون دقیق تر باشه تاثیرش در مخاطب به مراتب بیشتره .
    در مورد نكته ای كه گفتم در ایران كسی به این جور سوژه ها گیر نمیده به طور مثال به عكس آقای خلیلی میشه اشاره كرد كه اگر موجب جلوگیری از عكاسی ایشون می شدند پس چه دلیلی داشت كه نیروی انتظامی در منظر عمومی به این كار بپردازه و دلیل دیگش هم اینه كه شاید من تجربه عكاسی از این سوژه ها رو داشتم و شاید هم به خاطر خوش شانسی تا حالا كسی بهم گیر نداده . در كل از نظر شما خیلی متشكرم .

Mehdi Mirhabibi
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط rezakh نمایش پست ها
    جناب میرحبیبی نترسین .تشریف بیارید .کسی باهاتون کاری نداره
    به خدا نمی ترسم ...:cool:

Mehdi Mirhabibi
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط alimha نمایش پست ها
    تیکه آخر صحبتتون رو میشهر توضیح بدی؟!

چرا کمه
    چون مثلا رییس دانشگاه یه رفتار خص رو میپسنده آیا بقیه باید اونطوری باشن؟
    اون رفتار معروف هست و بقیه عین منکر؟!!

انسان آزاد هستش تو رفتار و عقیده و .....
    هیچکس حق نداره کسی رو وادار کنه که مثل اون رفتار کنن فکر کنن.

این آزادی تا جایی هستش که باعث ضرر یا اذیت و آزار بقیه نباشه.
    من حق این رو ندارم که چون طرز تفکرم فرق میکنه و یا معیارهام فرق داره با یکی دیگه
    طرف مقابل رو مورد نکوهش قرار بدم و محدودش کنم که اینجوری رفتار کن بپوش فکر کن و ......

متاسفانه عادت کردیم که از بقیه ایراد بگیریم یا بقولی نهی از منکر ( بزور ) چرا چون فکر میکنیم خودمون نماد معروف هستیم......

موفق باشین
    دوست عزیز اگر قرار باشه هر چیزی رو فقط در سطح پایینی اون نگاه كنیم مطمئنا در بعضی موارد دچار مشكل می شدیم و قرار بود اینجوری عمل كنیم به طور مثال كار دوربین های مداربسته سازمان ترافیك هم زوم كردن روی حریم شخصی افراد میدونستیم نه برطرف كردن مشكلات ترافیكی . حرف من سر دوربین های دانشگاه هاست كه دلیل بودن اونها رو نباید فقط مبارزه با آزادی دونست ...
    و نكته دیگه كه شاید مكمل حرف شما باشه اینه كه هیچكس نباید خودش و نماد معروف بدونه تا وقتی كه معروف و قبول نداشته باشه و بهش عمل نكنه این در قبال همه مصداق پیدا میكنه حتی شما و خود من .:cool:

تشکر کرده
    867

دوست عزیز شاید من نتونستم منظورم رو به طور صحیح به شما و دیگر دوستان منتقل كنم ولی این نكته در گرفتن عكس های خبری خیلی مهمه كه هر چقدر جزئیات در اون دقیق تر باشه تاثیرش در مخاطب به مراتب بیشتره .
    در مورد نكته ای كه گفتم در ایران كسی به این جور سوژه ها گیر نمیده به طور مثال به عكس آقای خلیلی میشه اشاره كرد كه اگر موجب جلوگیری از عكاسی ایشون می شدند پس چه دلیلی داشت كه نیروی انتظامی در منظر عمومی به این كار بپردازه و دلیل دیگش هم اینه كه شاید من تجربه عكاسی از این سوژه ها رو داشتم و شاید هم به خاطر خوش شانسی تا حالا كسی بهم گیر نداده . در كل از نظر شما خیلی متشكرم .
    دوست عزیز
    حرکت نیروی انتظامی در منظر عمومی دلیل نمیشه که ما بگیم پس کاری هم نداره
    این نیرو اصولا همه کاراش در ملا عام ( اینظوری مینویسن این ملاعام رو ؟ ) انجام میده
    به عنوان مثال

موقعی که این دوستان ظرح امنیت اجتماعی !! رو شروع کردن در ملا عام مردم رو یقه میکردن و میفرستادن تو ماشین اما کسی جرات داشت تصویری از این حرکت بگیره ؟

من به عینه دیدم کسی رو که داشتن به طرز .... بدی تو ماشین مینداختن و بعد متوجه چیزی شبیه دوربین شدن!
    صاحب اثر خبری ( یا به تعبیر جدید هنری ) رو به شکل هنر مندانه ای حالشو جا آوردن... از این مثال ها کم نیست .... دوستان که اینجا تشریف دارن این مورد ها برای شخص خودشون پیش اومده......

حالا شما نیفرمایید که نه اصلا کسی کاری نداره ........
    خوار دوستم رو به جرم عکس گرفتن از درو دیوار خیابان انقلاب گرفتن و تمام عکس هاشو پاک کردن....

نمیدونم خیلی دوست دارم زودتر
    عکسها و مورد های رو به به عنوان مثال نقض بیان میکنید ببینم.
    و البته خوشحال میشم که تجربیاتت رو برای گرفتن این جور عکسها در اختیار ما هم بزاری که ما هم استفاده کنیم.
    موفق باشی
    shabab و amirmisagh تشکر می‌کنند.
    علی باقرزاده
    Canon EOS 50D

Mehdi Mirhabibi
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyar نمایش پست ها
    سلام

آقای میر حبیبی شما چرا اینطوری عکس گرفتید (در پست 51) نه کادرش خوبه چون پائین کادر جالب نیست و عکس به قولی کجه و فکوس به جای سوژه روی جلوی ماشین و برف پاکنه و لکه های روی شیشه چشمو اذیت می کنه قسمت راست بالا هم یک شی تیره زائد وجود داره ( البته به نظر من )

من اعتماد به نفس شمارو تحسین می کنم
    اگه توضیح بدین ممنون میشم
    این عكس و هنگام رانندگی گرفتم و نمی تونستم توی چشمی نگاه كنم ولی اگر شاید توی موقعیت بهتری بودم حتما به گفته های شما عمل میكرد .

تشکر کرده
    867

دوست عزیز اگر قرار باشه هر چیزی رو فقط در سطح پایینی اون نگاه كنیم مطمئنا در بعضی موارد دچار مشكل می شدیم و قرار بود اینجوری عمل كنیم به طور مثال كار دوربین های مداربسته سازمان ترافیك هم زوم كردن روی حریم شخصی افراد میدونستیم نه برطرف كردن مشكلات ترافیكی . حرف من سر دوربین های دانشگاه هاست كه دلیل بودن اونها رو نباید فقط مبارزه با آزادی دونست ...
    و نكته دیگه كه شاید مكمل حرف شما باشه اینه كه هیچكس نباید خودش و نماد معروف بدونه تا وقتی كه معروف و قبول نداشته باشه و بهش عمل نكنه این در قبال همه مصداق پیدا میكنه حتی شما و خود من .:cool:
    ممنون میشم یکی از موارد استفاده دوربین مداربسته در دانشگاه رو بگین؟
    و اینکه سطح پاییین منظورتون چی هستش؟
    در مورد جمله آخرتون هم
    اول اینکه کی میتونه بگه معروف چیه ؟!
    دوم یهنی بعد از قبول معروف ! نمادمعروف میشه ؟!!!!!
    فکر میکنم تمام کسایی که یه قول خودشون امر به معروف میکنن فکر میکنن که میدونن چیه و قبولش هم دارن . پس این افراد مجاز به اینکار هستن؟!!!

موفق باشی
    shabab و amirmisagh تشکر می‌کنند.
    علی باقرزاده
    Canon EOS 50D

Mehdi Mirhabibi
    Guest

این وظیفه کجا نوشته شده؟

عزیزم قرار نیست كه به نوشته ها عمل كنیم به دل و عقلت رجوع كنی كافیه . به نظر من برای درخشندگی توی هر كاری راه میانبر درستی هم هست و اگه تو اون راه بیفتی دیگه به فكر خاك و زیر خاك نمیفتی !!!
    به خدا خوب كشوری داریم و به این گیر دادناش می ارزه .:biggrin:

صفحه 7 از 86 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 57 ... آخرینآخرین