صفحه 82 از 193 نخستنخست ... 32 72 78 79 80 81 82 83 84 85 86 92 132 182 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 811 تا 820 , از مجموع 1929
Like Tree8952تشکر

موضوع: عکاسی سیاه و سفید MonoChrome/ B&W

كاربر همراه afshin haidary آواتار ها
    تشکر کرده
    434

این عکس فوق العادست .. واژه ی بهتری برای توصیف این تصویر پیدا نکردم
    جناب نادری تشکر از حسن نظرتون.
    من پیشنهاد میکنم جهت راهنمایی بهتر به اساتید عکاسی مستند رجوع کنید
    البته در این رابطه من با اساتید دیگه هم در تماس هستم و حتی برای این کار سعی می کنم از ادیتورم هم نظرش رو جویا شوم.در رابطه با اینکه شما می فرمائید که تالار گفتگو از اساتید عکاسی و کسانی که در این رابطه ها اظهارنظر کنند ،بهره مند نیست همیشه این جوری نیست بلکه بعضی و قتها دوستان با توجه به عکسی که ارزش بحث کردن دارد وارد می شوند ولی بعضی وقتها هم ارزش عکس ایجاب می کند که راجع به اون نظر داده نشه که این هم به نظر من توهین به عکاس هست راجع به اثرش بحث نمی شود.
    يه نويسنده با قلمش در مردم نفوذ ميكنه ويه عكاس با نگاهش

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    مگر عکس عروسی‌ست؟
    اختیار دارید - این چه سوالی است؟ - معلوم است که عکس عروسی نیست.
    من هم مطمئین نبودم که رنگی کردن بچه آخر کمک می کند یا نه؟ ولی ظاهرا پیشنهادم به توضیح بیشتری احتیاج داشته است:
    از نظر مفهومی گفتم شاید کمک کنه یعنی فرد معتاد کاملا سیاه و سفید و بچه ای که دورتر و کم سن تر است رنگی باشد و نشانه فاصله داشتن از اعتیاد و سرزندگی و کودکی او باشد و بچه نزدیکتر کمتر رنگی و بیشتر سیاه وسفید باشد به معنای نزدیکی بیشتر به اعتیاد و بیشتر در معرض خطر بودن را نشان بدهد.
    البته نهایتا یک پیشنهاد بود که (آقای عاشوری خوشش نیامده) آقای حیدری ببینه و اگه خواست امتحان کنه اگه نتیجه هم نداد فراموش کنه اگه خوشش اومد چون این کار سابقه کمتری در عکاسی مستند خیابانی داره شاید داوران جشنواره هم خوششون بیاد و نگن مگه عروسیه! شاید.
    ویرایش توسط azarigh : Thursday 16 August 2012 در ساعت 15:13
    آذري

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

ولی بعضی وقتها هم ارزش عکس ایجاب می کند که راجع به اون نظر داده نشه که این هم به نظر من توهین به عکاس هست راجع به اثرش بحث نمی شود.
    یعنی چی اونوقت؟

البته نهایتا یک پیشنهاد بود که (آقای عاشوری خوشش نیامده) آقای حیدری ببینه و اگه خواست امتحان کنه اگه نتیجه هم نداد فراموش کنه اگه خوشش اومد چون این کار سابقه کمتری در عکاسی مستند خیابانی داره شاید داوران جشنواره هم خوششون بیاد و نگن مگه عروسیه! شاید.
    نکته دقیق همین‌جاست. پیشنهاد رنگی کردن بخشی از عکس و این‌ها هیچ ارتباطی به عکاسی مستند ندارد. اما این‌که شما دوست داشته باشید تصویر سازی انجام دهید؟ پوستر بسازید،‌ کار گرافیک انجام دهید؟ شدنی‌ست. البته ایده ناب و جدیدی هم نیست.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    پیشنهاد رنگی کردن بخشی از عکس و این‌ها هیچ ارتباطی به عکاسی مستند ندارد.
    (البته من نگفتم رنگ بسازه بلکه منظور رنگی نگهداشتن بود)
    برای یاد گیری بیشتر و مرور مجدد سوال می کنم آیا عکاسی مستند باید سیاه و سفید باشه؟ ما می دانیم که واقعیت رنگی است و عکس مستند با رنگی بودن به واقعیت نزدیک تر است ولی در عکاسی مستند سیاه و سفید با از بین بردن رنگ (و عدم استفاده از آن مثلا با نگاتیو تک رنگ یا فتوشاپ و ...) به نکته مورد اشاره تاکید بیشتری شده و مانع از آن می شویم که رنگ های موجود حواس فرد را از موضوع اصلی دور نگه دارد. (البته بسیار هم مشخص است که عکاسی مستند می تواند رنگی هم باشد). حالا اگر قسمتی از عکس رنگی و قسمت دیگری سیاه و سفید باشد دیگر از مستند بودن خارج می شود؟ و مثلا پوستر سازی می شود و هیچ ارتباطی به مستند نخواهد داشت و یا این تکنیک می تواند در خدمت بیشتر برای برجسته تر کردن موضوع عکس بکار گرفته شود؟
    آذري

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

برای یاد گیری بیشتر و مرور مجدد سوال می کنم آیا عکاسی مستند باید سیاه و سفید باشه؟
    خیر.
    سیاه و سفید در عکاسی مستند یک تکنیک ارائه است. بخشی از آن‌هم مربوط به تاریخ عکاسی می‌شود. گمان می‌کنم اگر از ابتدا نگاتیو و پوزتیو رنگی داشتیم؟ سیاه و سفید در بین مستندنگاران اقبالی این‌چنین نداشت.

حالا اگر قسمتی از عکس رنگی و قسمت دیگری سیاه و سفید باشد دیگر از مستند بودن خارج می شود؟ و مثلا پوستر سازی می شود و هیچ ارتباطی به مستند نخواهد داشت و یا این تکنیک می تواند در خدمت بیشتر برای برجسته تر کردن موضوع عکس بکار گرفته شود؟
    چنین کاری در عکاسی مستند، از نگاه من ****ت‌کاریست!
    چنین برخوردی در رشته‌های دیگر، ژانرهای دیگر شاید بسیار بدیهی باشد.
    عکاسی معنی خاصی دارد. عکاسی مستند هم. هرکدام هم تکنیک‌های لازم را برای ارتباط، در دل خود دارند.
    این‌که ما عکس بدی بگیریم و بخواهیم به زور فتوشاپ از دل آن چیزی بیرون بکشیم؟ به گمانم از عکاسی دور است.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه afshin haidary آواتار ها
    تشکر کرده
    434

عنی چی اونوقت؟
    آرش خان منظورم این بود بعضی عکس هایی که البته بعضی عکاسان می گذارند که اون هم باز به تأئید مدیران رسیده بهتر است که به جای کوبیدن طرف و عکسش در جهت رشد اون نقد بنویسند. می بینیم که سعی در کوبیدن او دارند و این به نظرم خوب نیست.
    يه نويسنده با قلمش در مردم نفوذ ميكنه ويه عكاس با نگاهش

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

صحبت اصلا بر سر عکس نبود. بله عکس با داشتن حداقل ها تایید میشود. صحبت بر سر پیشنهاد داده شده بود. مطمئن باشید اگر عکسی به صورت نیمه رنگی-نیمه سیاه و سفید در این تاپیک ارسال شود تایید نخواهد شد.
    محمد رضا میلانی

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نام: DSCF2371_2_3_tonemapped.jpg نمایش: 424 اندازه: 177.3 کیلو بایت

كاربر همراه alloy21 آواتار ها
    تشکر کرده
    1601

نام: 101.jpg نمایش: 431 اندازه: 78.6 کیلو بایت

كاربر فعال Usef Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    4222

نام: IMG_5093.jpg نمایش: 430 اندازه: 183.4 کیلو بایت

صفحه 82 از 193 نخستنخست ... 32 72 78 79 80 81 82 83 84 85 86 92 132 182 ... آخرینآخرین