صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
Like Tree7تشکر

موضوع: Pentax - AF540FGZ

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

پیش فرض Pentax - AF540FGZ

سلام

کسی از دوستان از این فلاش یا مشابهاش استفاده کرده؟
    البته من خیلی تجربه کار با فلاش اکسترنال نداشتم ولی فکر می کنم باید خودش اتومات فاصله تا سوژه رو اندازه بگیره و قدرت رو تنظیم کنه که الان این کار رو نمی کنه. از توی دفترچش هم موفق نشدم درستش کنم.

ضمنا توی حالت وایرلس هم با قدرت خیلی کمی میزنه که اصلا روشن نمیکنه.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

روی مد ttl کار کنید . البته متاسفانه من این فلاش را ندارم اما هیچ کدام از این مشکلاتی که گفتید طبیعی نیست. دوربینتان چیست؟
    soheil1986 تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    روی مد ttl کار کنید . البته متاسفانه من این فلاش را ندارم اما هیچ کدام از این مشکلاتی که گفتید طبیعی نیست. دوربینتان چیست؟
    سلام
    دوربینم K-5هست. راهی هست که فلاش رو بشه ریست کرد؟ Reset to Factory Settings
    البته میدونم که خیلی تنظیمات خاصی نداره ولی گفتم شاید موثر باشه.
    مد TTLرو امشب امتحان میکنم. البته تا جایی که یادمه همه مودها رو امتحان کردم ولی دوباره تست میکنم.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

عذر ميخوام اين سوال رو ميپرسم ، موقع ttl كردن فلاش ، دوربين رو روي مد اتوماتيك قرار ميدهيد يا نه ؟
    soheil1986 تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    عذر ميخوام اين سوال رو ميپرسم ، موقع ttl كردن فلاش ، دوربين رو روي مد اتوماتيك قرار ميدهيد يا نه ؟
    راستش من اینو نمیدونستم. ولی جواب نداد. البته وقتی فلاش رو دوربینه اصلا به مد TTL نمیره و فقط دو تا مد داره: P-TTL و SB که دومی رو اصلا نمیدونم چیه. امیدوارم منظور شما و آقای میلانی هم از TTL همین P-TTL باشه.

در واقع ال سی دی فلاش شبیه تصویر ضمیمه شدست. با این تفاوت که 35mmفعال نیست. مشکل دقیقا اینه که اون قسمت پایین ال سی دی همیشه فاصله از سوژه رو ۸ متر نشون میده. من حتی این جوری هم تست میکنم:‌ روی یه چیزی توی ۱ متری فوکوس میکنم بعد دوربینو میگیرم سمت یه دیوار توی ۶ متری. قدرت فلاش (از روی روشنی تصویر قدرت رو میگم) برابر است با حالتی که کلا رو همون دیوار توی ۶ متری فوکوس میکنم. تنها تفاوت تصویر توی فوکوسه. ISO هم ثابت و روی ۱۰۰ و دوربین روی مد Program قرار داره. توی هر دو حالت هم ال سی فلاش فاصله رو ۸ متر نشون میده.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

تشکر کرده
    16459

سلام

آیا تمام کنتاکت ها تمیز و درگیر هستند؟ هم کفشک و هم فلاش را بازدید کنیید .اتصال لنز به بنده را هم چک کنید. با لنز دیگرتان هم تست کنید عدم اتصال صحیح لنز هم همین نتیجه را خواهد داشت.

اما فرمودید mm35 فعال نیست؟ اون 35 نشان دهنده فرمت بدنه است. اگر فعال نیست احتمالا یعنی ارتباط فلاش و بادی کامل برقرار نشده

راه حل پیشنهادی من اینه که فلاش را روی دوربین دیگری تست کنید فلاش دیگری را هم روی دوربین خودتان تست کنید . به احتمال زیاد هر دو سالم هستند.

احتمالاً یک چیزی را در نظر نمی گیرید. جبران نور دهی یا چیزی مثل این.
    Ehsan_polimi و soheil1986 تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

سلام
    آیا تمام کنتاکت ها تمیز و درگیر هستند؟ هم کفشک و هم فلاش را بازدید کنیید .اتصال لنز به بنده را هم چک کنید. با لنز دیگرتان هم تست کنید عدم اتصال صحیح لنز هم همین نتیجه را خواهد داشت.
    اما فرمودید mm35 فعال نیست؟ اون 35 نشان دهنده فرمت بدنه است. اگر فعال نیست احتمالا یعنی ارتباط فلاش و بادی کامل برقرار نشده
    راه حل پیشنهادی من اینه که فلاش را روی دوربین دیگری تست کنید فلاش دیگری را هم روی دوربین خودتان تست کنید . به احتمال زیاد هر دو سالم هستند.
    احتمالاً یک چیزی را در نظر نمی گیرید. جبران نور دهی یا چیزی مثل این.
    ممنون. کنتاکت ها رو تمیز کردم و الان فکر میکنم درست شده. حداقل قدرت فلاش درست شده. یعنی با اون تستی که خودم میکنم میشه این رو دید (فوکوس رو سوژه دور و بعد عکس گرفتن از یه چیز نزدیک که خروجی کاملا Over Exposed هست). البته همچنان روی ال سی دی چیزهای دیگه ای مینویسه. مثلا چه توی واید و چه توی تله میزنه ۳۴ مم ولی عملکردش درسته.
    اونی که گفتم برای من اون بالا نمینویسه ۳۵مم هم درسته چون به جاش گزینه Digital فعاله که طبق کاتالوگ مربوط به دوربینهای کراپداره.
    حالا که درست شده دیگه جرات نمیکنم دربیارمش وایرلسشو تست کنم

به هرحال ممنون از راهنماییتون
    Ehsan_polimi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    16459

برش دارید نترسید! فلاش مشکلی نداره کار با اینا برای ابتدای کار کمی پیچیده است مطمئن باشید درست کار خواهد کرد.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

سلام

همچنان در حالت وایرلس اون طوری که باید نیست. به خصوص که یه دفعه، بعد از تنظیم فلاش روی دوربین، برداشتمش و توی حالت وایرلس چند تا عکس گرفتم (و فلاش هم درست کار کرد) ولی بعد از چند ثانیه که داشتیم توی منوهای دوربین میگشتم، دیگه فلاش نزد

راستی راهی هست که بدون نصب فلاش روی دوربین ، کانال فلاش دوربین رو بشه تغییر داد؟ من که چیزی پیدا نکردم.

برش دارید نترسید! فلاش مشکلی نداره کار با اینا برای ابتدای کار کمی پیچیده است مطمئن باشید درست کار خواهد کرد.

كاربر همراه 47amir آواتار ها
    تشکر کرده
    2280

از دوستان کسی این فلاش رو داره؟
    کسی میدونه فرق دقیق بین این فلاش و یه مدل پایین ترش (AF360FGZ) چیه؟ http://www.pentaximaging.com/accessories/AF360FGZ
    میخوام دقیقا بدونم 540 چه کارایی میکنه که 360 نمیتونه انجام بده؟!!
    من میخوام بیشتر به صورت Off Camera با چتر برای پرتره استفاده کنم. کدومشون برای کارم کافیه؟ نمیخوام زیاد پول بدم.
    امیر دانش
    http://www.amirdanesh.com

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین