صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
Like Tree16تشکر

موضوع: راهنمایی برای فلش مدلینگ خارج از استودیو

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    62

پیش فرض راهنمایی برای فلش مدلینگ خارج از استودیو

سلام دوستان.
    میشه راهنمایی کنید که یه همچین عکس هایی با چه منبع نوری گرفته شدند:

2468384485_e461ac250e_500x500.jpg

11.jpg

12.jpg

و ...

ایا با یک speedlight ( فلش اکسترنال ) میشه همچین نوری داشت؟؟

و سوال بعدیم اینه که strobe چه نوع منبع نوری میباشد؟؟!!

با سپاس

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

نقل قول نوشته اصلی توسط smagoli نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    میشه راهنمایی کنید که یه همچین عکس هایی با چه منبع نوری گرفته شدند:
    این عکس‌ها با ترکیب نور محیط (خورشید) و فلاش گرفته شدن.

آیا با یک speedlight ( فلش اکسترنال ) میشه همچین نوری داشت؟؟
    بله دقیقا مثل همین عکس‌ها می‌شه. البته عکس دوم به نظر دو عدد فلاش استفاده شده.

و سوال بعدیم اینه که strobe چه نوع منبع نوری میباشد؟؟!!
    همان فلاش است.

به تاپیک Strobist مراجعه کنید.
    adeliry، R.Asgari، smagoli و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

اگه از نور خورشید ( محیط) کمک گرفته شده و با توجه به سرعت سینک فلاش٬ استفاده از فیلتر ND ضرورت پیدا میکنه؟
    ehsan+ و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط adeliry نمایش پست ها
    اگه از نور خورشید ( محیط) کمک گرفته شده و با توجه به سرعت سینک فلاش٬ استفاده از فیلتر ND ضرورت پیدا میکنه؟
    شما با Speedlite ها، از سرعت سینک دوربین، براحتی عبور میکنید... حتی با استفاده از فلاشهای استودیوئی نیز، میتوانید فراتر از سرعت سینک بروید.

در نظر داشته باشید که برای کم کردن اثر نور محیط یا همان Ambient Light، با بالا بردن Shutter Speed و برای کم کردن اثر نور Flash در ثبت، با تنگ کردن Aperture Size میتوانید استفاده کنید.

فرض: یک عکس را با فلاش، در محیط آفتابی و مد Av گرفته اید: f/8 , ISO100, 1/800sec ... حال دوربین را در مد M روی f/8, ISO100 و ایندفعه 1/4000sec تنظیم کنید و ببینید چه اتفاقی میافتد ... نور ثبت شده ی محیط، خیلی کم میشود ... ولی فلاش (که چیزی حدود 1/10000sec تخلیه میشود) در هر دو سرعت شاتر، فرصت کافی دارد تا اثری تقریباً یکسان بگذارد.

اما فیلتر ND ...
    این فیلتر هم روی نور محیط و هم نور فلش، اثر کاهنده خواهد داشت (در مثالی که شما زدید، کاربردی ندارد، مگر اینکه بخواهید از DoF های کم استفاده کنید؛ که میتواند کاربرد داشته باشد. اما رنگها را بصورت محسوسی تغییر میدهد، Saturated میکند که با Desaturated کردن، تقریباً با واقعیت، بازهم تفاوت محسوسی خواهد داشت. )

پی نویس: Strobe
    ویرایش توسط Ali Bayati : Monday 25 June 2012 در ساعت 13:09
    adeliry، usef، smagoli و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    912

میشه بیشتر راهنمایی بکنید؟ چون وقتی سرعت سینک با فلاشها سریعتر از 1/250‌نیست چطور میشه سرعت شاتر رو بذارید مثلا روی 1/400 و اثر فلاش رو هم داشته باشید؟ ( همین هفته پیش برای ثبت پرتره محیطی و حذف اثر سایه های تند از فلاش اکسترنال که روی هات شو نبود و قابلیت تریگر شدن داشت استفاده کردم و تو چند تا شات که فراموش کردم و سرعت شاتر بالای 1/250 بود عملا تاثیر فلاش دیده نشد).
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

میشه بیشتر راهنمایی بکنید؟ چون وقتی سرعت سینک با فلاشها سریعتر از 1/250‌نیست چطور میشه سرعت شاتر رو بذارید مثلا روی 1/400 و اثر فلاش رو هم داشته باشید؟ ( همین هفته پیش برای ثبت پرتره محیطی و حذف اثر سایه های تند از فلاش اکسترنال که روی هات شو نبود و قابلیت تریگر شدن داشت استفاده کردم و تو چند تا شات که فراموش کردم و سرعت شاتر بالای 1/250 بود عملا تاثیر فلاش دیده نشد).
    این محدودیتی که اشاره کردید، بخاطر استفاده از تریگرهای ارزان قیمت است.
    البته اگر از فلاشهای هاتشوئی خود کنن و نیکون استفاده کنید، در مد HSS هیچگاه این محدودیت را نخواهید داشت و تا 1/8000sec اثر مشهودی را خواهند گذاشت.
    فلاش اکسترنالی که استفاده کردید هم مارک دوربین تان است ؟ اگر هست، آیا HSS را برای آن فعال کرده بودید ؟

در کنن، میدانم که اگر HSS را فعال نکرده باشید و سرعت را بیش از سرعت سینک ببرید و عکس بگیرید، دوربین از اجرای آن سرعت امتناع کرده و با همان سرعت سینک عمل خواهد کرد.

تشکر کرده
    912

از تریگر استفاده نکردم چون خود فلاش قابلیت وایرلس داره ( نمیدونم از فتوسل روی فلاش استفاده میشه یا..؟). استفاده از HSS قابلیتی هست که باید خود دوربین هم داشته باشه که متاسفانه دوربین من نداره ولی فلاش که sb80dx نیکون هست تا 1/4000 میتونه روی هات شو سینک بشه و اگه از دوربین جداش کنم دیگه این قابلیت غیر قابل استفاده هست. نمیدونم سری های جدید فلاشهای نیکون هم فقط وقتی روی هات شو سوار هستند میتونند با سرعت بالا سینک بشن یا وقتی از دوربین جدا هستند هم بصوزت وایرلس میتونند با سرعت بالا شلیک کنند؟

در مورد لینکی که لطف کردید٬ یک سوال داشتم و اون اینکه آیا برای فعال کردن فتوسل فلاشهای استودیو عمل خاصی لازم هست که گفتن فعالش کنید؟ ( بنظر میاد همیشه فعال هست دیگه). دوم اینکه در صورت فعال شدن فلاشها توسط فتوسل محدودیت سرعت سینک نخواهیم داشت؟
    افشين دليري

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

از تریگر استفاده نکردم چون خود فلاش قابلیت وایرلس داره. استفاده از HSS قابلیتی هست که باید خود دوربین هم داشته باشه که متاسفانه دوربین من نداره ولی فلاش که sb80dx نیکون هست تا 1/4000 میتونه روی هات شو سینک بشه و اگه از دوربین جداش کنم دیگه این قابلیت غیر قابل استفاده هست. نمیدونم سری های جدید فلاشهای نیکون هم فقط وقتی روی هات شو سوار هستند میتونند با سرعت بالا سینک بشن یا وقتی از دوربین جدا هستند هم بصوزت وایرلس میتونند با سرعت بالا شلیک کنند؟
    به احتمال قریب به یقین، از سری SB600 و بعد از آن باید همگی خارج از هاتشوی دوربین هم HSS برایشان فعال شود. دوستان نیکونی بهتر میتوانند توضیح دهند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    62

یک سوال دیگه برام پیش اومده.
    به نظر شما برای عکاسی در لوکیشن، بهتر است از چه speedlight استفاده کنم، یا فلش های استودیویی پروتابل؟؟

از انجایی که بودجه به شدت محدوده، اگر بخوام speedlight بگیرم یکی از مدل های نایسین که قیمتی کمتر از 400 دارند را تهیه میکنم. ولی متاسفانه از قیمت کیت های پرتابل هیچ اطلاعی ندارم!!!
    ایا با این حدود قیمت میشه یک شاخه فلش استودیویی و باطری و سه پایه تهیه کرد؟؟ چه مارکی ؟ چه مدلی؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط smagoli نمایش پست ها
    یک سوال دیگه برام پیش اومده.
    به نظر شما برای عکاسی در لوکیشن، بهتر است از چه speedlight استفاده کنم، یا فلش های استودیویی پروتابل؟؟

از انجایی که بودجه به شدت محدوده، اگر بخوام speedlight بگیرم یکی از مدل های نایسین که قیمتی کمتر از 400 دارند را تهیه میکنم. ولی متاسفانه از قیمت کیت های پرتابل هیچ اطلاعی ندارم!!!
    ایا با این حدود قیمت میشه یک شاخه فلش استودیویی و باطری و سه پایه تهیه کرد؟؟ چه مارکی ؟ چه مدلی؟
    ظاهراً فلاشهای استودیوئی پرتابل (حتی تک شاخه) گرانتر از 400 تومن هستند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین