صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
Like Tree42تشکر

موضوع: دیگر وسایل برای نور پردازی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    150

پیش فرض دیگر وسایل برای نور پردازی

اسم این وسیله که داره نور میده چیه ؟ و چه قیمتی داره ؟ و سایز های ان چیه ؟
    428855_119463004863763_1891497863_n.jpg

كاربر همراه auditore آواتار ها
    تشکر کرده
    3132

با سلام خدمت دوستان عزیز امروز یک سافت باکس دیفیوزر برای فلش سر خود سالار درست کردم گفتم اینجا بزارم شاید به درد ماکرو گرافان عزیز بخوره .
    DSCF4204.JPG
    DSCF4205.JPG
    DSC02184.JPG
    (سالار رو ببینید چه ابهتی پیدا کرده)
    ساختش هم خیلی راحته . یک قسمت می خواد که فلاش بره داخلش و به سر اون هم محفظه سافت باکس متصل میشه .
    DSC02180.JPG
    فلش هم که به این صورت از اینجا دیده میشه . البته هنوز صفحه دیفیوزری برای در نظر نگرفتم و اون رو هم که بزارم دیگه کامل میشه .
    به نظر من که وسیله خیلی مفیدیه برای ماکرو گرافی و نور خوبی هم میده .
    merdax، alie، M.Meghdari و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پیمان شکوری من
    Nikon d7100 +sigma 20mm1.4 art . nikkor 50mm f1.8g + sigma 150mm macro
    Manfrotto 290dual . Manfrotto 804
    Tifoto ball head

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

آقرین پیمان عزیز
    پیشنهاد می کنم دیواره های داخلی دیفیوزر را به جای کاغذ سفید، کاغذ آلمینیومی چروک شده بچسبانی (آلمینیوم فویل را مچاله کنی تا چروک شود و بعد صاف کنی) و دهانه خروجی آن را هم با یک یا دو لایه پارچه بارانی سفید بپوشانی تا یک دیفیوزر/سافت باکس کوچک داشته باشی!
    alie، D.Daneshmand و auditore تشکر می‌کنند.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

ببخشید جناب auditore ولی این وسیله ای که شما طراحی کردید نمی تونه کارایی مناسبی داشته باشه دلیلش هم اینکه این نوع وسیله سافت باکس دیفیوزر نیست مورد سافت باکس باید به عرضتون برسونم که استفاده از سافت باکس برای هدایت نوربه صورت نرم و تسویه شده و برای نرم کردن سایه های سوژه به کاربرده میشه که شما دراینجا متاسفانه از فیلتری برای تسویه کردن نور استفاده نکردید که این باعث میشه نور به صورت پخش شده وبدون کنترل تابیده بشه . کما اینکه نوری که شما برای عکاسی ماکرو لازم دارید باید به جلوی لنز برسه که این هم با وجود بلندی لنز مورد استفاده و حتی اون افتابگیر نمیتونه درمسیر هدایت شده قرار بگیره و این وسیله فقط میتونه مسیر نورشما رو تغییر بده .
    mohammad-reza تشکر می‌کند.
    Nikon D600

تشکر کرده
    3132

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad_milad نمایش پست ها
    ببخشید جناب auditore ولی این وسیله ای که شما طراحی کردید نمی تونه کارایی مناسبی داشته باشه دلیلش هم اینکه این نوع وسیله سافت باکس دیفیوزر نیست مورد سافت باکس باید به عرضتون برسونم که استفاده از سافت باکس برای هدایت نوربه صورت نرم و تسویه شده و برای نرم کردن سایه های سوژه به کاربرده میشه که شما دراینجا متاسفانه از فیلتری برای تسویه کردن نور استفاده نکردید که این باعث میشه نور به صورت پخش شده وبدون کنترل تابیده بشه . کما اینکه نوری که شما برای عکاسی ماکرو لازم دارید باید به جلوی لنز برسه که این هم با وجود بلندی لنز مورد استفاده و حتی اون افتابگیر نمیتونه درمسیر هدایت شده قرار بگیره و این وسیله فقط میتونه مسیر نورشما رو تغییر بده .
    ممنون .
    بنده عرض کردم ""هنوز ""دیفیوزری براش در نظر نگرفتم یعنی چیز مناسبی هنور پیدا نکردم(در حال بررسی پارچه های و مواد مختلف برای بهترین کارایی مد نظر خودم هستم) . و معلومه که همینطوری به درد نمی خوره .
    در مورد هود و اینا هم که من معمولا با فیلتر کلوز آپ +2 ماکرو میگیرم و در فاصله کانونی 400mm تقریبا در فاصله 35-40 سانتی از دهنه لنز فکوس میکنه و طی تست هایی که انجام دادم در این فاصله کل سوژه رو روشن میکنه .
    با تشکر از راهنمایی شما دوست عزیز
    آقرین پیمان عزیز
    پیشنهاد می کنم دیواره های داخلی دیفیوزر را به جای کاغذ سفید، کاغذ آلمینیومی چروک شده بچسبانی (آلمینیوم فویل را مچاله کنی تا چروک شود و بعد صاف کنی) و دهانه خروجی آن را هم با یک یا دو لایه پارچه بارانی سفید بپوشانی تا یک دیفیوزر/سافت باکس کوچک داشته باشی!
    خیلی ممنون جناب چگینی عزیز در مورد فویل حتما امتحان میکنم و در مورد دهنه خروجی هم دنبال همین چیزی که شما میگید هستم فقط من تا حالا پارچه بارانی نشنیدم(اسم دیگری هم داره) .
    با تشکر
    پیمان شکوری من
    Tifoto ball head

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط auditore نمایش پست ها
    ممنون .
    بنده عرض کردم ""هنوز ""دیفیوزری براش در نظر نگرفتم یعنی چیز مناسبی هنور پیدا نکردم(در حال بررسی پارچه های و مواد مختلف برای بهترین کارایی مد نظر خودم هستم) . و معلومه که همینطوری به درد نمی خوره .
    در مورد هود و اینا هم که من معمولا با فیلتر کلوز آپ +2 ماکرو میگیرم و در فاصله کانونی 400mm تقریبا در فاصله 35-40 سانتی از دهنه لنز فکوس میکنه و طی تست هایی که انجام دادم در این فاصله کل سوژه رو روشن میکنه .
    با تشکر از راهنمایی شما دوست عزیز

خیلی ممنون جناب چگینی عزیز در مورد فویل حتما امتحان میکنم و در مورد دهنه خروجی هم دنبال همین چیزی که شما میگید هستم فقط من تا حالا پارچه بارانی نشنیدم(اسم دیگری هم داره) .
    با تشکر
    پارچه ای است که برای دوختن بارانی استفاده می شود و به همین اسم شناخته می شود. برای ساخت چتر-دیفیوزر و همچنین سافت باکس دست ساز از این پارچه استفاده می شود.
    موفق باشی
    alie، auditore و amparisay تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3132

DSCF4277.JPG
    DSCF4276.JPG
    سلام
    این هم یک نمونه از نور این دیفیوزر ما
    عکس بالا بدون دیفیوزر و با نور خود فلاش و پایینی با دیفیوزر گرفته شده . هر دو هم بدون ویرایش و خروجی مستقیم سالار هستند .
    در مورد سایه ها که خیلی خوب عمل کرده و تمام سایه های اضافی رو حذف کرده و بزرگهاش رو هم کاملا محو کرده . از نظر جزئایت هم خیلی بهتر شده .
    adeliry، sh.khani، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پیمان شکوری من
    Tifoto ball head

كاربر همراه reza-ngg آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

البته هنوز صفحه دیفیوزری برای در نظر نگرفتم و اون رو هم که بزارم دیگه کامل میشه .
    سلام.کاغذ کالک و پوستی رو هم امتحان کنید.ارزان و در دسترس
    auditore تشکر می‌کند.
    رضا آدینه

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط reza-ngg نمایش پست ها
    سلام.کاغذ کالک و پوستی رو هم امتحان کنید.ارزان و در دسترس
    فکر کنم کاغذ پوستی و کاغذ کالک سفید خالص نیستند و روی رنگ نور فلاش تاثیر می گذارند که نامطلوب خواهد بود.
    mreza1001، Vahid، reza-ngg و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3132

با تشکر از دوستان گرامی
    DSCF4312.JPG
    فعلا برای دیفیوزر از این یونولیت هایی که برای محافظت وسایل میزارن و داخل جعبه فیلتر ها هم هست گزاشتم .
    آقای خندان هم از این ها استفاده میکردند . و این عکسی رو هم که گزاشتم با همون گرفتم . یک کم ته رنگ زرد داره که خیلی کمه و علاوه بر اینها فکر میکنم کمی به نور بافت هم میده که به کار کمک میکنه . حالا فردا با آقای خندان میریم برای عکاسی و اونجا تست میدانیش میکنم ببینم چه طوریاست .
    با تشکر
    sh.khani و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    پیمان شکوری من
    Tifoto ball head

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین