نمایش نتایج : از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
Like Tree45تشکر
  • 35 Post By Dariush Chegini
  • 1 Post By iman mehr
  • 1 Post By Dariush Chegini
  • 1 Post By iman mehr
  • 2 Post By Dariush Chegini
  • 1 Post By aliphoto
  • 1 Post By Pelikan
  • 3 Post By Dariush Chegini

موضوع: استفاده از فلاش اکسترنال برای ماکروگرافی

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

پیش فرض استفاده از فلاش اکسترنال برای ماکروگرافی

سلام
    با توجه به محدودیت بودجه و عدم امکان خرید رینگ فلاش، تصمیم گرفتم با ارزان ترین روش ممکن از فلاش اکسترنالی که دارم (Nissin Di 866 MKII) برای ماکروگرافی استفاده کنم. برای همین با استفاده از یک قوطی خالی چیپس پرینگلز و کمی برشکاری (با چاقوی اره ای!) و چسب حرارتی و چسب برق (لنت) یک نوع هدایت کننده من درآوردی نور درست کردم که نور فلاش را به سر لنز ماکرو منتقل می کند:

IMG_0077.jpg

IMG_0079.jpg

هنوز فرصت نکرده ام عکس های ماکروی چندانی با آن بگیرم ولی یکی دو نمونه ای که فقط محض امتحان نوردهی گرفتم به نظرم بد نبود:

IMG_0274-1.jpg

IMG_0327.jpg

IMG_0284.jpg

نظر دوستان چیست؟
    Kaveh Ghobadi، K_NMT، amirfox و 32 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

سلام جناب چگنی عزیز
    بنظرم نور عکس اول بسیار کم است .. فلاش را مستقیم و بدون هیچ دیفیوزری شلیک کنید نتیجه بهتر خواهد بود ... انچه که از دو عکس اخر برداشت میشود نرم بودن نور هست که این خود مزیت بزرگیست . فلاش را در حالت منوال تنظیم کرده اید یا تی تی ال ؟
    اگر برای کار در محیط خانه تهیه شده که هیچ ولی فکر میکنم برای کار طبیعت کمی دست و پاگیر باشد بنده نصب همان سافت باکس کوچک را ترجیح میرهم ...
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط iman mehr نمایش پست ها
    سلام جناب چگنی عزیز
    بنظرم نور عکس اول بسیار کم است .. فلاش را مستقیم و بدون هیچ دیفیوزری شلیک کنید نتیجه بهتر خواهد بود ... انچه که از دو عکس اخر برداشت میشود نرم بودن نور هست که این خود مزیت بزرگیست . فلاش را در حالت منوال تنظیم کرده اید یا تی تی ال ؟
    اگر برای کار در محیط خانه تهیه شده که هیچ ولی فکر میکنم برای کار طبیعت کمی دست و پاگیر باشد بنده نصب همان سافت باکس کوچک را ترجیح میرهم ...
    ایمان عزیز
    سلام
    با توجه به طول لنز و فاصله کم سر لنز با سوژه در حالت ماکروگرافی، نور مستقیم فلاش به حد کافی به سوژه نمی رسد (امتحان کرده ام)، با سافت باکس کوچک (20 در 20 سانتیمتر) هم به دلیل پخش شدن نور، نور کافی به پس زمینه نمی رسد و پس زمینه تاریک می شود. در عکس اول، چون فلاش را مستقیماً و از فاصله چند سانتیمتری به چشم خودم شلیک می کردم، قدرت فلاش را تا 1/16 کم کرده بودم تا کور نشوم! (ضمناً عدد دیافراگم در عکس های اول و دوم روی f/16 تنظیم شده که تاثیر فلاش را به شدت کم می کند) در تمام عکس ها فلاش در حالت منوال تنظیم شده است.
    از توجهت متشکرم.
    ارادتمند
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Sunday 16 December 2012 در ساعت 08:39
    iman mehr تشکر می‌کند.

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

جناب چگيني در دو عكس دوم فاصله حدودي بك گراند تا سوژه چقدر است ؟
    در عکس اول، چون فلاش را مستقیماً و از فاصله چند سانتیمتری به چشم خودم شلیک می کردم، قدرت فلاش را تا 1/16 کم کرده بودم تا کور نشوم!
    اقا خيالتان راحت من با 580 كانن قدرت 1.1 امتحان كردم ، عكس خوبي شد سوژه مزبور هم همچنان سالم است و در فروم رفت و امد دارد !!!
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

تشکر کرده
    20782

جناب چگيني در دو عكس دوم فاصله حدودي بك گراند تا سوژه چقدر است ؟
    فاصله سوٍژه تا بک گراند در عکس دوم حدود 40 سانتیمتر و در عکس سوم حدود 15 سانتیمتر است.

اقا خيالتان راحت من با 580 كانن قدرت 1.1 امتحان كردم ، عكس خوبي شد سوژه مزبور هم همچنان سالم است و در فروم رفت و امد دارد !!!
    آره ایمان جان، عکسش را در خاطرات سفرهای گروهی دیده ام. خیلی باحال بود. به نظرم یک 50 باری فلاش تو چشمش زده بودی! مطمئنی چشمش همچنان سالم است؟! من که هنوز چشمش می سوزد!
    ارادت
    masoudrejae و iman mehr تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

خیلی باحال بود!!!!

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

جالب بود آقای چگینی فقط من متوجه دلیل دوبار زاویه دادن قوطی (شبه اسنوت) ای که ساختید نشدم. بجای اینکار میتونستید سر و ته قوطی را با زاویه 45 درجه ببرید درنتیجه نیاز به اینهمه چسبکاری هم نباشد نور هم مستقیم میشد و دوبار شکسته نمیشد. میدونم 60D باید قابلیت آفکمرا فلاش داشته باشد نیسین را نمیدانم اگر هم ندارد میتوان از کابل رابط استفاده کرد و فلاش را به سوژه نزدیک کرد بدون نیاز به اسنوت.
    ویرایش توسط Pelikan : Tuesday 18 December 2012 در ساعت 13:54
    saeed2vfx تشکر می‌کند.
    ویگن سرکیسیان
    --------------------------------------
    Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Pelikan نمایش پست ها
    جالب بود آقای چگینی فقط من متوجه دلیل دوبار زاویه دادن قوطی (شبه اسنوت) ای که ساختید نشدم. بجای اینکار میتونستید سر و ته قوطی را با زاویه 45 درجه ببرید درنتیجه نیاز به اینهمه چسبکاری هم نباشد نور هم مستقیم میشد و دوبار شکسته نمیشد. میدونم 60D باید قابلیت آفکمرا فلاش داشته باشد نیسین را نمیدانم اگر هم ندارد میتوان از کابل رابط استفاده کرد و فلاش را به سوژه نزدیک کرد بدون نیاز به اسنوت.
    سلام جناب سرکیسیان
    با عرض پوزش بابت تاخیر در پاسخگوئی، دلیل دوبار زاویه دادن قوطی، نور دادن به پس زمینه است. اول یک قوطی با برش 45 درجه ساختم که سوژه را خوب نورپردازی می کرد ولی پس زمینه تاریک می شد. این شد که این یکی را ساختم.
    فرمایش جنابعالی در خصوص استفاده از فلاش به صورت آف کمرا (که در 60D موجود است) کاملاً متین است ولی در هنگام عکاسی در طبیعت و به صورت دوربین روی دست، استفاده از فلاش به صورت آف کمرا چندان عملی نیست.
    ارادتمند
    Pelikan، saeed2vfx و Aghaeifar تشکر می‌کنند.