نمایش نتایج : از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: TTL and the D50

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

Unhappy TTL and the D50

من یه مشکل دارم اونهم اینه که فلاش Sb-30 نیکون اینجانب با دوربین جدیدم یعنی D50 در حالت TTL کار نمیکنه! یعنی شاتر عمل نمیکنه و آیکون فلاش روی Lcd ی نمایشگر چشمک میزنه. کسی میدونه مشکل از چیه؟ نکنه من فلاش قدیمی خریدم و الان با دوربینم کار نخواهد کرد؟!

البته اینو بگم که در مد های غیر تی تی ال کار میکنه ولی تمام مسئله تی تی ال بودنشه!
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

پیش فرض پاسخ: TTL and the D50

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد خرم یار نمایش پست ها
    نکنه من فلاش قدیمی خریدم و الان با دوربینم کار نخواهد کرد؟!

البته اینو بگم که در مد های غیر تی تی ال کار میکنه ولی تمام مسئله تی تی ال بودنشه!
    بله جناب خرم يار، درست حدس زده ايد.

سيستم i-ttl موجود در دوربينهاي دي پنجاه و دي هفتاد بعد از فلاش شما اختراع شده است.

متاسفانه در مد تي تي ال كار نخواهد كرد. شما هم اگر كار با فلاش زياد داريد، بايد مثل من به فكر يك SB600 باشيد
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها

سيستم i-ttl موجود در دوربينهاي دي پنجاه و دي هفتاد بعد از فلاش شما اختراع شده است.

متاسفانه در مد تي تي ال كار نخواهد كرد. شما هم اگر كار با فلاش زياد داريد، بايد مثل من به فكر يك SB600 باشيد
    بله متاسفانه مثل اینکه همینطوره. با آرش خان هم که صحبت شد ایشون همین رو اشاره کردند. :(

من اصلا این فلاش رو خریدم چون دوربین قبلیم فلاش سر خودش خیلی ضعیف بود و تا 3 متر بیشتر برد نداشت. مثلا اومدم آینده نگری (!!) کنم یه چیزی بخرم به دوربین آیندم بخوره! به این میگن بی سوادی ها! :)

نه، خوشبختانه با فلاش خیلی کار ندارم. فلاش خود دی 50 خیلی خوب به نظر میاد، به علاوه اینکه در مد اتوماتیک غیر تی تی ال همون فلاش SB-30 تقریبا بی نقص کار میکنه. برای همین فکر کنم نگهشون دارم و خرج زیادی نکنم. :)
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

فلاش دی 50 تا 13 متر رو فکر کنم ساپورت میکنه ولی من به فکر یه فلاش هستم ترجیحا سیگما به خاطر کیفیت تقریبا برابر با Sb800 و قیمت کمتر.
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

1- آقاي خرم يار دوربين جديدتون رو تبريك مي گم و ورودتون رو به جمع دي پنجاه داران!! خوشامد مي گويم...
    2- آقاي عبداللهي فكر نمي كنم فلاش خود D50 تا 13 متر رو جواب بده نهايتا 6-7 متر را خوب پوشش ميده... ضمنا چه مدلي از فلاش سيگما رو بررسي كرده ايد؟
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

گشتم ولی لینکش رو پیدا نکردم که تو چه شرایطی 13 متر میشه ،شایدم اشتباه از من باشه.
    اما در مورد فلاش سیگما.
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=2725
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

كاربر همراه
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها

آقای محبی لطفا به این صفحه مراجعه کنید http://www.dpreview.com/reviews/nikond50/page5.asp
    در قسمت FLASH نوشته :

The D50 has a standard Nikon hot-shoe which supports a wide range of Nikon Speedlights including the newer SB-800 and SB-600. The D50 does support Nikon's advanced i-TTL flash metering system but not the older D-TTL (the is the same as the D70

یعنی d50 سیستم i-ttl رو نمی ساپورته!!
    ولی ttl رو ساپورت می کنه
    چون روی هات شو ی خودش 5 اتصال داره

آیا درست می گم؟(یا شما درست میگین؟!)

---------------------------------------

-------------------------------------------ادیت ::::

همین الان در مشخصات d50 اینو دیدم:

Flash control
    • TTL: TTL flash control by 420-pixel RGB sensor *
    o Built-in Speedlight: i-TTL Balanced Fill-Flash or standard i-TTL flash (spot metering)
    o SB-800 or 600: i-TTL Balanced Fill-Flash or standard i-TTL flash (spot metering)
    • Auto aperture: Available with SB-800 with CPU lens
    • Non-TTL Auto: Available with Speedlights such as SB-800, 80DX, 28DX, 28, 27, and 22s
    • Distance-priority manual available with SB-800

پس من نفهمیدم آخر.اون کسی که review نوشته اشتباه می کنه یا شما و اون کسی که specifications نوشته!!!!

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پس من نفهمیدم آخر.اون کسی که review نوشته اشتباه می کنه یا شما و اون کسی که specifications نوشته!!!!
    سلام

دوست عزيز هر دو مطلب يك چيزو مي گن. اشكال از ترجمه است

توي مطلبي Dpreview در مورد D50 و iTTL گفته كه Does Support يعني ساپورت مي كنه (Does براي تاكيد آورده شده) وضمنن گفته شده كه TTL هاي قديمي يعني D-TTL رو ساپورت نمي كنه.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

دوست عزيز هر دو مطلب يك چيزو مي گن. اشكال از ترجمه است

توي مطلبي Dpreview در مورد D50 و iTTL گفته كه Does Support يعني ساپورت مي كنه (Does براي تاكيد آورده شده) وضمنن گفته شده كه TTL هاي قديمي يعني D-TTL رو ساپورت نمي كنه.
    حق با شماست
    معزرت می خوام
    چون معمولا does در جملات منفی به کار برده می شه من فکر کردم نوشته does'nt