کمپانی لایکا سوپر زوم جدید خود را با نام V-Lux 30 و به همراه سنسور cmos با رزولوشن 15.1 مگاپیکسل معرفی کرد . گفته میشود این مدل نسبت به نمونه های قبلی از نمایشگر لمسی سریعتری برخوردار بوده و کار با آن راحت تر شده است . این مدل به GPS هم مجهز شده و از فرمت انحصاری سونی و پاناسونیک به نام AVCHD برای ضبط ویدئو های Full HD استفاده می کند .
بر روی سنسور این مدل ، لنز Leica DC Vario-Elmar 4.3 - 68.8 mm f/3.3-5.9 ASPH قرار گرفته که ضمن پوشش گستره ای واید ، توان 16x زوم اپتیکال را با کیفیتی فوق العاده فراهم می کند . این زوم تنها برای عکاسی نخواهد بود و طبق گفته ی کمپانی لایکا ، شما می توانید از قدرت این لنز برای 16x زوم در حین فیلم برداری نیز بهره ببرید .
قابلیت هیجان انگیز جدیدی به این مدل تحت عنوان 3D mode افزوده شده که دوربین در این حالت با ثبت 2 عکس ، می تواند توسط فانکشن های پردازشی در فرمت MPO ، به کاربر عکسی سه بعدی ارایه کند .
این دوربین زیبا و کارآمد در ماه جون سال 2011 میلادی همراه با پکیج نرم افزار ادوبی و همچنین یک جعبه ی چرم زیبا به دست مشتاقان خواهد رسید .پی نوشت (منبع) : http://www.dpreview.com/news/1105/11...eicavlux30.asp