با سلام خدمت همه عزیزان
چون دیدم جاش خالی بود این تاپیک رو ایجاد کردم.

به نظر من داشتن یه لنز اولترا واید خوب مهمترین ابزار برای هر عکاسی یا علاقه مند به عکاسی طبیعت هستش ( اخریش خودمم )
اما در این مورد هستند لنزهای اولترا وایدی که به دلیل ظاهر فیزیکی و انحنا و قوس المان بیرونی امکان نصب فیلتر که مهمترین ابزار برای عکاسی طبیعت هستش بر روی اونها مقدور نیست لنزهای خوبی مثل 24-14 و یا 28-16 و امثالهم.
مدتها بود به فکر تهیه 24-14 بودم که همین نصب نشدن فیلتر کمی دودلم کرده بود تا اینکه دوست خوبم اقای عقیل احمدی من رو با این برند امریکایی آشنا کرد.
کمی تحقیق کردم و دیدم که گویا این شرکت برای اکثر لنزهایی که این حالت رو دارند فیلتر و هولدر تولید کرده . هولدرهای این شرکت دارای دو قسمت هستند. که یک رینگ از ته لنز وارد شده و روی هود سرخود این لنزها قرار میگیره و هولدر بیرونی که روی اون رینگ بسته میشه و در نهایت فیلتر روی هولدر اخر نصب خواهد شد و هچنین با نصب دو قطعه اضافه روی رینگ بیرونی امکان نصب فیلترهای GND و تخت رو هم مقدور خواهد کرد.
این شرکت علاوه بر فروش محصولاتش به صورت تک و انتخابی یک سری کیت هم عرضه میکنه که متونید مناسب با نیاز و بودجه تون خریداری کنید که البته قیمت اونها به مراتب کمی ارزونتر و به صرفه تر از خرید تکی خواهد بود.
من هم دنبال این فیلترها بودم که متاسفانه نشد تو دوبی پیدا کنم و از طریق امازون انگلستان تهیه ش کردم.
چون قیمت کیتها کمی مناسب تر بود من یک کت پولاریزه شامل ( هولدرها . یه فیلتر پولاریزه و یک درب لنز ) به همراه یک فیلتر ان دی 32 خریدم.
که این کیتها هم بسته به نیاز میتونن تغییر کنند و توی سایت این شرکت میتونید اونها رو مشاهده بفرمائید.
Search results for: 'wonderpana'

این هم ویدئوهایی از این فیلترها و نحوه استفاده :
http://www.youtube.com/watch?v=r_x_gwR3Hnw

http://www.youtube.com/watch?v=wOVo9YVgWr0

بعد از 25 روز که به دستم رسید اونها رو مورد بررسی قرار دادم.
اول اینکه جنس و کیفیت ساخت اونها واقعا خوب بودند. ادم احساس امنیت میکنه از بستن اونها روی دوربین و هچنین استحکام اونها
فیلتر مناسب لنز 24-14 فیلترهای 145 م م بودند که البته خیلی بزرگ هستند ( به اندازه یه بسقاب میوه خوری ) که البته به جهت سایز و اندازه 24-14 باید هم همین اندازه باشند.
هولدر و رینگ خیلی راحت باز و بسته میشن. و هیچی خللی در عملکرد فوکوس و رینگ اون ندارند.
در مرود فیلتر پولاریزه باید عرض کنم که چند ریویو که خوندم از کیفیت اون تعریف شده بود. و گویا کلاه بین فیلترهای این شرکت پولاریزه اون محبوبیت زیادی داره.
به شخصه هنور به جز چند تست کوچیک در دفتر کارم فرصت نشده که تست دقیق تری انجام بدم. اما نسبت به فیلتر پولاریزه واید سیگما و B+w که برای لنز های عادی دارم هیچ چیز کم نداره در واقع در مقایسه با B+W عملکرد یکسان بود. ( البته باید بیرون هم تست کنم. )
انشالله روز جمعه چند شات با این فیلتر خواهم زد و نمونه ها رو قرار خواهم داد.
در مورد ان دی 32 اون هم نظرم مساعد بود اما با چند شات نمیشه واقعا بررسی خوبی کرد. و حتما باید در فضای بیرون بررسی بشه که انشالله اونم روز جمعه نمونه قرار خواهم داد. نکته جالب اینه که این شرکت اخیرا فیلتر ان دی 1000 هم برای این سیستم یعنی Wonderpana 66 تولید کرده که البته هنوز نتونستم بررسی دقیق و جامعی ازش در اینترنت ببینم.

این هم عکسهایی از ست خریداری شده بنده. جهت اطلاع دوستانی که ممکنه تمایل به خرید داشته باشند. این ست 1500 برام اب خورده که البته با احتساب هزینه پست از بلاد انگلیس به وطن 1650 پام در اومد.
1.gif
2.gif
3.gif
4.gif