نمایش نتایج : از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
Like Tree9تشکر
  • 3 Post By A.Khandan
  • 6 Post By hossein137

موضوع: کمک برای راه اندازی یک آتلیه کوچک

كاربر همراه
    تشکر کرده
    3772

پیش فرض کمک برای راه اندازی یک آتلیه کوچک

سلام به همگی
    بنده قصد راه اندازی یک آتلیه کوچک را دارم تجربه کار اتلیه ای را هم ندارم ...
    دوستان با تجربه در این زمینه راهنماییهای لازم رامرقوم فرمایندالبته نمی خوام برای ابتدای کار زیاد هزینه کنم.
    وسایل مورد نیاز یک آتلیه به جز دوربین چیست.
    لنزی که باید استفاده کرد چه لنزیست.وپرینتر و سایر وسایل..
    دوستان لطفا رهنمایی کنید....
    saeid1354، 47amir و hamidrex تشکر می‌کنند.
    CANON60D&TAMRON180MM&55-250IS

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

درود
    البته من زیاد وارد نیستم ولی بستگی به سبک کاری تون داره
    اگر برای عکس های 3*4 و پرسنلی میخواید یک شاخه فلاش + یک پروزگتور یا یک شاخه فلاش دیگه نیاز دارید.و سافت باکس و رفلکتور.یا شاید به جای سافت باکس چتر هم کارتون رو راه بندازه
    ولی اگر یه کم روند کاری تون فرق داره و میخواید از کودک یا پرتره با چاپ بزرگتر و .... عکاسی کنید.حداقل 3 شاخه فلاش.به نظر من زیر 200 ژول نگیرید چون تفاوت قیمت زیادی ندارند و اگر پرتره ی نیم قد بخواید بگیرید (برای تمام قد با 200 ژول کمی مشکل دارید) 200 ژول حداقل هست.
    خرید یک ست 200 ژول کارتون رو راه میندازه حدودا"
    فوکال لنز شما باید از 85 تا 135 رو پوشش بده.که این رنج در کراپ دارها چیزی حدود 55 تا 85 میلی متر هست.
    برای پرینت هم اگر پرسنلی ها رو بخواید چاپ کنید نیاز دارید اگر نه خرید پرینتر برای سایز بزرگتر به صرفه نیست و میتونید بدید با لابراتور براتون چاپ کنند که هم ارزون تر در میاد و هم کیفیت بهتری داره.

در کل به نظر من این موارد رو اگر داشته باشید خوبه

یک ست سه شاخه ی 200 ژول که خودش پایه و چتر و سافت باکس و .... رو داره.و جدا از این خرید یک سافت باکس گرید دار با سایز تقریبی 60*90 یا کمی کوچکتر
    فون و پایه فون که بستگی به کار خودتون داره.میتونید یک فون سفید تهیه کنید یا سفید و مشکی.که خوب اون هم برای ارزون تر شدن میتونید کاغذی ها رو بخرید
    فکر میکنم این ها ملزومات یک اتلیه ولو کوچک هست.دوستان حرفه ای تر بهتر میتونند راهنمایی کنند
    پوریا، nicebluesky، kiavash و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT