صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24
Like Tree44تشکر

موضوع: تاثير ابعاد سافت باكس

كاربر همراه Ali Reza Aslani آواتار ها
    تشکر کرده
    229

پیش فرض تاثير ابعاد سافت باكس

در استفاده از سافت باكس براي نور FILL ابعاد سافت باكس در نور خروجي چه تاثيري ميگذارد؟و اينكه براي پرتره از چه سافت باكسبا چه ابعادي بهتر است استفاده كنيم؟
    M. Beyrami و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    78

این سوال منم هست

واسه نور اصلی و نور سایه پرکن برای پرتره صورت و تمام قد از چه ابعادی استفاده کنم بهتره؟

فلاشهام دوتا 300 و یه 400 هستش؟

از سافت باکس هشت ضلعی 150cm واسه چه موردی استفاده کنم بهتره؟

سپاس
    M. Beyrami و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

ooooops! اکتا باکس 150 همون برای فیل می تونید ازش استفاده کنید در پشت دوربین. البته مهمترین کاربردش استفاده تک نور بدون نیاز به نور فیل است (البته نه تک نور با سایه های مرز دار و کنتراست شدید). یک منبع بزرگ 150 سانتیمتری را در 2 متری یا 3 متری یک سوژه با قد 170 و پهنای صورت 25 سانتیمتری تصور کنید . واضح است که هیچ سایه شدیدی نخواهید داشت و نور لطیف و جذابی به وجود می آید. با اکتا150 عکس های خانوادگی هم می تونید بگیرید البته شاید به یک نور فیل در زاویه مخالف نیاز پیدا کنید. کار های زیادی می شود کرد . . .
    Canon!، Farzad22، M. Beyrami و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    150

سلام . بزرگترین ابعاد Softbox RF Octa ( سافت های چند ضلعی ) در مارک Creative Light چند در چند است؟
    +
    باید رینگ هم براش بگیرم؟
    قیمت سافت و رینگ رو بگید

كاربر همراه
    تشکر کرده
    78

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    ooooops! اکتا باکس 150 همون برای فیل می تونید ازش استفاده کنید در پشت دوربین. البته مهمترین کاربردش استفاده تک نور بدون نیاز به نور فیل است (البته نه تک نور با سایه های مرز دار و کنتراست شدید). یک منبع بزرگ 150 سانتیمتری را در 2 متری یا 3 متری یک سوژه با قد 170 و پهنای صورت 25 سانتیمتری تصور کنید . واضح است که هیچ سایه شدیدی نخواهید داشت و نور لطیف و جذابی به وجود می آید. با اکتا150 عکس های خانوادگی هم می تونید بگیرید البته شاید به یک نور فیل در زاویه مخالف نیاز پیدا کنید. کار های زیادی می شود کرد . . .
    ممنون آقای میلانی عزیز با این حساب میتونم واسه Main Light از سافت باکس 80x120 استفاده کنم که هم واسه پرتره صورت و هم واسه تمام قد مناسب باشه؟ یا اینکه باید سایز کوچکتری انتخاب کنم ؟ بهترین گزینه چیست؟
    mreza1001 و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

نقل قول نوشته اصلی توسط Farzad22 نمایش پست ها
    ممنون آقای میلانی عزیز با این حساب میتونم واسه Main Light از سافت باکس 80x120 استفاده کنم که هم واسه پرتره صورت و هم واسه تمام قد مناسب باشه؟ یا اینکه باید سایز کوچکتری انتخاب کنم ؟ بهترین گزینه چیست؟
    شما شك نكنيد كه اگه عكس قدي با سايه هاي زياد وپر كنتراست بخواهيد بگيريد از اين كوچكتر جايز نيست. چون اون موقع اگر يك عكس با سايه و كنتراست زياد بخواهيد مجبوريد نور را نزديك تر كنيد كه در اين حالت در عكس قدي به يك قسمتهاي نور نمي تابد مثلا پاي سوژه.

موفق باشيد.
    Miri، Dariush Chegini و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    مجید صادقی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    150

دوستان همچنان منتظر جواب هستم
    ابعاد های اکتا باکس های Creative Light رو می خواستم همراه قیمت... تو سایتش فقط یک سایز بود... ممنون

تشکر کرده
    16459

فرزاد 22 عزیز من پست شما رو ندیده بودم

120-80 به عنوان سافت باکس همه کاره مناسب است . اما در مورد پست آقای صادقی موافق نیستم. شاید هم بد متوجه شده ام. بنده الان با یک سافت باکس 120-80 به سختی امکان ایجاد سایه های تند و تیز را دارم در حالی که همین کار را با سافت باکت 50-70 با راحتی بیشتری انجام می دهم. لذا به زودی یک سافت باکس باریک (هرچه باریک تر بهتر!) خواهم خرید که ظاهراً زیر 30 سانتیمتر نیست. مثلاً یک 30-150 30-120 30-180 نیاز دارم تا افکتی که می خواهم به وجود بیاورم. البته با همین 120-80 هم می شود اما من فضای کافی برای دور کردن فلاش را ندارم. اغلب مجبورم فلاش را تقریباً پشت سوژه قرار بدهم یا نیمی از سافت باکس را با پارچه مشکی بپوشانم که این ها هر کدام درد سر های خودشان را دارند.
    Farzad22، M. Beyrami، masoudfk و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    150

mreza 1001 داداش . ابعاد استاندارد سافت باکس هاس اکتا رو میدونی؟ بزرگ می خوام. ابعد هاشو میدی؟ ممنون

تشکر کرده
    16459

والا از مجموع پست های شما توی همه تاپیک ها من باز هم نفهمیدم شما می خوای چیکار کنی بابک خان

من اکتا 40 70 90 120 150 دیدم تا به حال بقیش رو نمی دونم که باشه یا نه. می خوای از پورشه ای چیزی عکس بگیری؟
    M. Beyrami، saber.pix و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین