نمایش نتایج : از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
Like Tree7تشکر
  • 2 Post By ghanbar
  • 5 Post By Aryan

موضوع: نسبت لايت باكس با توان فلاش چيست؟

كاربر همراه ghanbar آواتار ها
    تشکر کرده
    1809

پیش فرض نسبت لايت باكس با توان فلاش چيست؟

سلام

مدتي است كه اين مسئله ذهن من را مشغول كرده است نسبت لايت باكس با توان فلاش چيست؟ آيا اصولا" جدول و يا مرجعي دارد يا اينكه تجربي مي باشد؟
    اگر يك سافت باكس داشته باشيم در ابعاد مثلا" 160در90 خوب به نظر نمي آيد كه يك فلاش 160 ژول مناسب آن باشد و به نظر من اگر يك فلاش 600 ژول در آن قرار دهيم كافي باشد . ولي اين حدس من است و شايد نظر برخي از دوستان كه تجربه كرده اند و اعلام مي كنند ولي آيا سند علمي دارد؟ نه !! اگر اين نظر تجربي باشد شايد با هرينه كردن براي يك فلاش 300 ژول براي يك همچين ابعادي كافي باشد ( روش آزمايش و خطا ) . به نظر شما اين معقول است !؟

دوستان اگر در اين مورد پاسخ و يا مرجعي را سراغ دارند خوشحال مي شوم راهنماي كنند.
    mreza1001 و M. Beyrami تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

پیش فرض پاسخ: نسبت لايت باكس با توان فلاش چيست؟

اندازه سافت باکس بيشتر در وايد بودن يا محدود بودن نور خروجی تأثير داره،
    برای مثال شما وقتی ميخواييد عکس مديم شات يا کمر به بالا بندازيد بايد از سافت باکس کوچيکتری نسبت به زمانی که ميخواييد عکس فول شت يا تمام قد بندازيد استفاده کنيد .چون سافت باکس های بزرگ وسعت بيشتری رو پوشش ميدهند .البته قدرت اين پوشش بستگی به قدرت فلاش شما داره .کلا عکاسی در استديو هنر در برقرار کردن بين المان های زير هست :
    قدرت نور+شاتر+ديافگرم+وايت بالنس_ايسو+نرپردزی صحيح +پز
    برای داشتن خروجی مناسب بايد با قرار دادن اجزاء اين پازل شکل درست رو به دست بياريد که کار ساده اي نيست.خود من در هر جلسه عکاسی سعی در کشف مطلبی جديد ميکنيم حالا چه از نظر فنی و چه هنری و نور .
    هميشه ديدن يک عکس خوب من رو به تکاپو ميندازه و يک احساس بد و خوبی بهم دست ميده .بد از اين جهت که هنوز نتونستم اين مطلب رو کشف کنم و خوب از اين جهت که در جلسه بعدی که ميخواهم عکاسی کنم سعی در حل کردن اين معما خواهم داشت پس ميتونه عکاسی خوبی باشه .
    به هر حال تجربه و مطالعه و پرسيدن از دوستان قديمی من هستند .
    pinax، mreza1001، AslanAslan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever