نمایش نتایج : از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: رنسانس تصاویر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Lightbulb رنسانس تصاویر

اگر picasa را يك برنامه سنتي ايجاد آلبوم عكس در نظر بگيريم ، نرم افزار coolect ( واقع در آدرس www.coolect.com) كاملا با آن تفاوت دارد. اين برنامه توسط شركت استراليايي Immortal Dimensions ساخته شده است ، در حقيقت يك ابزار جمع آوري رسانه است. اين برنامه حاوي ويژگي هايي از قبيل ابزار مديريت تصاوير ، دفترچه آدرس ، تقويم ، روزنامه ، برنامه هاي مديريت صوتي – تصويري همچون iMovie و iTunes شركت Apple است. با مراجعه به وب سايت گوگل مي توانيد اين برنامه را به صورت رايگان دريافت كنيد.اولين قدم در به كارگيري coolect ، وارد كردن رسانه هاي ديجيتالي از قبيل تصاوير، فايل هاي موسيقي ، ويدئو و فهرست تماس برنامه هايي مانند Microsoft Outlook است. سپس مي توانيد از طرق گوناگون مانند مرور در تصاوير كوچك يا نمايش اسلايدي به جست و جوي محتويات آن بپردازيد. نوآوري coolect از آن جهت است كه مي توانيد از طريق يك MiniWeb خصوصي كه معرف ماهيت ديجيتالي شما است ، بين انواع مختلف آيتم هاي يك رسانه ارتباطي برقرار سازيد؛ سپس با استفاده از يك رابط سه بعدي جالب با نام Nexus آن را هدايت كنيد.

براي ايجاد ارتباط بين يك آيتم با ديگري ، فرضا ارتباط ميان عكس هاي جشن تولد يكي از دوستانتان با ليست تماس هاي وي ، فقط كافي است آنها را انتخاب كرده و روي آيكن Connect كليك كنيد. با اين كار پيوندي دائمي ميان آن دو برقرار ساخته ايد . اگر ورودي ليست تماس تولد دوستتان را انتخاب كرده و صفحه Nexus را باز كنيد ، تصاوير كوچك وي را مشاهده مي كنيد ؛ بدين ترتيب كه آن عكس و ديگر رسانه هايي كه به تصوير مورد نظر متصل كرده ايد ، به صورت سه بعدي قرار گرفته اند . با كليك روي هر يك از آيتم هاي رسانه در برنامه Nexus ، آن آيتم به طرف مركز حركت مي كند در حالي كه تمامي مجموعه اتصالات را نيز با خود به همراه دارد . بدين ترتيب ، مي توانيد ميان مجموعه رسانه اي خود به جست و جو پرداخته و چگونگي ارتباط ميان افراد، رويدادها، مكان ها و خاطرات زندگي خود را به صورت تصويري مشاهده كنيد.
    آموزش نشان دادن امکان است . آموختن ، برای خویش ممکن ساختن است .
    راز هر پیروزی ، ساده ترین نکته جهان است ؛ بدانیم با آن چه می کنیم .
    همیشه بهترین راه برای پیمودن می بینیم ، اما فقط راهی را می پیماییم که به آن عادت کرده ایم .

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

پیش فرض پاسخ: رنسانس تصاویر

اگر لینک میدادید ، سه تا فایده داشت:

1- به حقوق دیگران احترام گذاشته بودید.
    2- زحمت COPY و PASTE کردن از سر شما کم میشد !!!
    3- منبع اطلاعاتی جدیدی را به سایر دوستانتان در این فروم معرفی کرده بودید.

لینک اصلی که مطالب از آنجا کپی شده جهت اطلاع و استفاده سایر دوستان

ضمنا شما رکورددار باز کردن تاپیک در دقیقه هستید ، با سرعت 0.26TPM (تاپیک در دقیقه)
    در ساعات ...
    13:40
    13:51
    13:56
    13:58
    13:59
    در یک روز !
    آیا محتوی همین تاپیک نمی تونست در بخش نرم افزارهای مدیریت تصویر ادامه پیدا کنه ؟!
    اینجا به افرادی که بیشترین افتتاح تاپیک یا بیشترین ارسال پست را داشته باشند Canon 1Ds MKII جایزه میدهند و ما بی خبریم ؟!
    آیا محتوا و سازمان دهی مناسب ، جهت حفظ حیثیت حرفه ای فروم و جستجوی راحتتر کاربران در آینده ، تنها موضوعی است که برای شما بی اهمیت است ؟

منتظر مطالب پربار شما هستم.
    موفق باشید .
    ویرایش توسط infinity : Sunday 12 March 2006 در ساعت 12:01
    هادی هژیرآذر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Unhappy پاسخ: رنسانس تصاویر

جناب infinty عزیز سلام.
    من در این پست نوشته ام که نرم افزار کولکت از سایت آن قابل دسترسی و دانلود است.
    دوم آنکه من در سایت فوتو دات آی آر تا یک هفته پیش حضور داشتم. اما بنابر عللی که خودم هم از آن بی خبر هستم از سایت حذف شدم. اما این باعث نشد که مطالبی را که خودم برای آن سایت ترجمه کرده و ارسال کرده بودم اینجا قرار ندهم . من هیچ اطلاعی هم در رابطه با جایزه ندارم. نمی دانم چرا چنین صحبتی کردید . من از هیچ جایی مطالبم را کپی و پیست نکرده ام.
    حتی اگر به تالار فوتو دات آی آر تشریف ببرید خواهید دید در بخش های زیادی از تالار مطالبم وجود دارند . آنجا بالاترین رتبه را در تشکیل تاپیک داشتم. حتی بخشی از تالار که به نام ترفندهای عکاسی بود را خودم راه اندازی کردم و تمام مطالب آن مال خودم بود باید هم الان حذف می شد. اما اگر اکنون در تالار فوتو دات ای آر می بینید به این خاطر است که اگر آنها برداشته شوند تالار سوت و کور خواهد شد. برایم آموختن مطالبی که ترجمه می کنم اهمیت بیشتری دارد تا ......
    خوب دیگه ....
    این هم از دوستان سایت عکاسی ....
    همیشه بهترین راه برای پیمودن می بینیم ، اما فقط راهی را می پیماییم که به آن عادت کرده ایم .

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

1- خب ، آقاي هژير آذر كمي عجله كردند. اگر تاپيكهاي قبلي خانم فرشته را ميخوانديد، خودشان در يك پست اشاره كرده بودند كه در فتو دات آِي آر نيز مطلب ارسال ميكنند.
    2- در مورد ساخت تاپيك جديد، خب، اين نرم افزار جديد ميتواند به صورت يك تاپيك مجزا معرفي شود و نيز دوربينهايي كه ايشان معرفي كردند نيز ارزش تاپيك مجزا را داشتند. بنابراين من برخلاف دوستان عقيده دارم كه مطالب ارسالي خانم فرشته از لحاظ رعايت قوانين فروم مشكل عمده اي نداشتند و از ايشان براي به اشتراك گذاري اين اطلاعات تشكر ميكنم.
    البته ايشان كه بتدريج با فروم بيشتر آشنا شوند، درمي يابند كه هدف آقاي هژير آزاد و مينوسپهر از بيان اين مطالب تنها كمك به نظم فروم بوده و هيچ قصد ديگري در بين نيست.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan
    1- خب ، آقاي هژير آذر كمي عجله كردند. اگر تاپيكهاي قبلي خانم فرشته را ميخوانديد، خودشان در يك پست اشاره كرده بودند كه در فتو دات آِي آر نيز مطلب ارسال ميكنند.
    2- در مورد ساخت تاپيك جديد، خب، اين نرم افزار جديد ميتواند به صورت يك تاپيك مجزا معرفي شود و نيز دوربينهايي كه ايشان معرفي كردند نيز ارزش تاپيك مجزا را داشتند. بنابراين من برخلاف دوستان عقيده دارم كه مطالب ارسالي خانم فرشته از لحاظ رعايت قوانين فروم مشكل عمده اي نداشتند و از ايشان براي به اشتراك گذاري اين اطلاعات تشكر ميكنم.
    البته ايشان كه بتدريج با فروم بيشتر آشنا شوند، درمي يابند كه هدف آقاي هژير آزاد و مينوسپهر از بيان اين مطالب تنها كمك به نظم فروم بوده و هيچ قصد ديگري در بين نيست.
    حقیقتا من هیچ قصد دیگری بجز کمک به نظم فروم نداشتم. من خوب میدونم جستجو در یک فروم و دریافت پاسخهای نامربوط یا کم محتوا یا پراکنده چقدر آزار دهنده است و مبنای عرایضم فقط همین موضوع بود.
    ضمن اینکه معتقدم حتی در ترجمه شرط اخلاق و علم اینست که مرجع و مأخذ ذکر شود.
    هادی هژیرآذر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

من مطالب این بخش را عینا از سایت برنامه ترجمه کرده ام .
    www.coolect.com

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

بسیار لطف کردین.... و امیدوارم اینجا از ترجمه های شما استفاده کنیم... البته امکان فضولی در ماخذ رو هم داشته باشیم! :)
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

با تشکر از شما بابت مطلب جالبی که زحمتش را کشیدید. قطعا نظر دوستان آزردن شما نبوده است و مطمئنم که همگی از پیوستن شما به این فروم بسیار خوشحال خواهند بود.
    لازم به ذکر است که این فروم با وجود داشتن حدود 2100 عضو تا به امروز، تنها تعداد انگشت شماری عضو فعال دارد که مانند شما به ارائه مطلب در فرو م می پردازند و اغلب با وجود داشتن توانایی تهیه مطلب، متاسفانه استفاده کننده صرف هستند. بنابر این از دوستان عزیز خواهش می کنم ارزش همکاری و مشارکت دوستان جدید را بدانند و سعی در تشویق و ترغیب آنها به ادامه کار نمایند و اگر اشکالی هم در کارشان هست با راهنمایی دوستانه سعی در هدایت به سمت صحیح نمایند.
    ضمنا در اینجا باز از fereshteh تشکر میکنم ، جهت همکاری و نیز اعلام همکاری با مجله و سایر بخشهای سایت.