صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: راهنمایی کنید:مراحل کلی ویرایش دیجیتال چیست؟

كاربر همراه masih-s آواتار ها
    تشکر کرده
    17

پیش فرض راهنمایی کنید:مراحل کلی ویرایش دیجیتال چیست؟

منون از راهنمایی قبلیتون در مورد خرید دوربین که منتج به تصمیم به خرید d80 یا d200 شد که البته هیچکدومش الان توی بازار نیست...
    من چند سالیست عکاسی نگاتیو میکنم ولی تا بحال دوربین دیجیتال نداشتم واشنایی ودلبستگی به اونم با مطالعه یکساله این سایت در من بوجود اومد.
    اینجوری که من فهمیدم در این عکاسی مرحله دیگری هم غیر از عکس گرفتن وجود داره که همون ویرایش بعدی روی عکس هست برای رسیدن به اهداف متفاوت...
    من مهندسی خوندم و تنها به اتوکد تسلط دارم ولی تا حالا حتی به سراغ فتوشاپ و بقیه اینجور برنامه ها نرفتم

واسه اینکه کلا" اشنا بشم با مراحل و ابزار و چگونگی انجام این عملیات ها چه باید بکنم شاید یکیش یاد گرفتن فتوشاپ باشه ولی من منظورم کلیست یعنی اگه امکانش هست واسم بگین از وقتی که عکس رو به pc منتقل میکنیم چه مراحلی با چه ابزاری باید انجام بشه تا من یکی یکی با یادگیری هر مرحله بتونم مهارت پیدا کنم و این مستلزم اینه که من مراحل کلی این عملیات رو بدونم.
    شاید این مراحل توی کار وکم کم باید تجربه بشه ولی من یا کاری رو نمیکنم یا باید درست و حسابی بکنم و بخاطر همین خواهش میکنم راهنماییم کنین.
    ممنونم

كاربر همراه towfigh آواتار ها
    تشکر کرده
    1085

پیش فرض پاسخ: راهنمایی کنید:مراحل کلی ویرایش دیجیتال چیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط masih-s نمایش پست ها
    منون از راهنمایی قبلیتون در مورد خرید دوربین که منتج به تصمیم به خرید d80 یا d200 شد که البته هیچکدومش الان توی بازار نیست...
    من چند سالیست عکاسی نگاتیو میکنم ولی تا بحال دوربین دیجیتال نداشتم واشنایی ودلبستگی به اونم با مطالعه یکساله این سایت در من بوجود اومد.
    اینجوری که من فهمیدم در این عکاسی مرحله دیگری هم غیر از عکس گرفتن وجود داره که همون ویرایش بعدی روی عکس هست برای رسیدن به اهداف متفاوت...
    من مهندسی خوندم و تنها به اتوکد تسلط دارم ولی تا حالا حتی به سراغ فتوشاپ و بقیه اینجور برنامه ها نرفتم

واسه اینکه کلا" اشنا بشم با مراحل و ابزار و چگونگی انجام این عملیات ها چه باید بکنم شاید یکیش یاد گرفتن فتوشاپ باشه ولی من منظورم کلیست یعنی اگه امکانش هست واسم بگین از وقتی که عکس رو به pc منتقل میکنیم چه مراحلی با چه ابزاری باید انجام بشه تا من یکی یکی با یادگیری هر مرحله بتونم مهارت پیدا کنم و این مستلزم اینه که من مراحل کلی این عملیات رو بدونم.
    شاید این مراحل توی کار وکم کم باید تجربه بشه ولی من یا کاری رو نمیکنم یا باید درست و حسابی بکنم و بخاطر همین خواهش میکنم راهنماییم کنین.
    ممنونم

اگر چیزی از فتوشاپ نمی دانی اول باید همین برنامه را یاد بگیری در واقع شاید بشود گفت مادر نرم افزارهای بیت مپی است. بعد از اینکه به فتوشاپ تسلط پیدا کردی در همین سایت عکاسی کمی وقت بگذاری همه چیزهارو یاد می گیری منظورم www.akkasee.com/digitalcamera که مطالبی بسیار خوبی درش هست. ارسال عکس هم وقتی دوربینتو گرفتی تو خودش برنامه مربوط را بر روی سی دی دارد.
    محمد علی توفیق

كاربر همراه masih-s آواتار ها
    تشکر کرده
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط towfigh نمایش پست ها
    اگر چیزی از فتوشاپ نمی دانی اول باید همین برنامه را یاد بگیری در واقع شاید بشود گفت مادر نرم افزارهای بیت مپی است. بعد از اینکه به فتوشاپ تسلط پیدا کردی در همین سایت عکاسی کمی وقت بگذاری همه چیزهارو یاد می گیری منظورم www.akkasee.com/digitalcamera که مطالبی بسیار خوبی درش هست. ارسال عکس هم وقتی دوربینتو گرفتی تو خودش برنامه مربوط را بر روی سی دی دارد.
    ممنون دوست عزیز منهم توی سوالم اشاره کردم که حتما" فتوشاپ کلید اصلی ویرایش هستش .
    مطالب سایت رو هم تقریبا" اگه بیشتراز یکبار نخونده باشم کمتر نخوندم ومسائل خوب و جامعی توی اون هست وهمچنین آگاهم که توی سی دی همراه دوربین اطلاعات لازم هست ولی من دنبال مراحل کلی قضیه ام و نمی خوام به کار راه اندازی اکتفا کنم .خواستم از قبل با مراحل و کارهایی که میشه انجام داد و مسیرهای مختلف وبرنامه های متفاوت واسه این کار آشنا شوم. شاید سوالم رو خوب مطرح نکرم وبهتره بگم من یه چارت جامع واسه این کار میخوام ...
    ممنون از کمکت.

كاربر همراه vargha آواتار ها
    تشکر کرده
    161

برای یادگیری فوتوشاپ کتابهای اینترنتی وجود دارد. ولی یک سی دی آموزشی فارسی به اسم آموزش فوتوشاپ بامداد در ایران هست که شامل 3 سی دی می باشد و بسیار مفید است.
    به زبان انگلیسی هم Lynda Photoshop Learning بسیار سی دی آموزشی خوبی است. هر چند در این سایت هم به بسیاری از موارد استفاده از فوتوشاپ برای ویرایش عکس پرداخته شده و دوستان عزیز زحمت زیادی در این مورد هم کشیدند.
    این لینک را نگاه کنید.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

سلام اینهم برنامه خوبیه امیدوارم به دردت بخوره.

http://wbt.roshd.ir/setup/wbtsetup.exe
    نصب کنيد
    روش کار برنامه نصب به اين صورت است که ابتدا اين فايل اجرايي کوچک (حدود 40 کيلوبايت) در کامپيوتر کاربر قرارگرفته و اجرا مي*گردد. اين برنامه که به زبان فارسي طراحي شده است، شروع به جستجو در کامپيوتر کرده و فايلهايي که براي نصب سيستم آموزشي مورد نياز هستند را در يک ليست ذخيره مي*کند و سپس به ترتيب شروع به بارگيري فايلهاي فوق از طريق شبکه مي*نمايد. توصيه ميشود در هنگام انجام مراحل نصب، از باز کردن صفحات وب ديگر و يا بارگيري فايلها خودداري کنيد تا سرعت نصب در بالاترين حد ممکن باشد. بر طبق سرعت ارتباط و حجم فايلهاي مورد نياز، کاربر بايد زماني را در انتظار پايان عمل نصب بماند

پس از پايان يافتن برنامه نصب، آيکوني با نام Roshd Training Softwares براي اجراي برنامه در صفحه Desktop و منوي Programs از منوي Start ايجاد ميشود و به اين ترتيب، کاربر ميتواند در هر زمان به سرعت به سيستم آموزشي دسترسي داشته باشد.
    ممنون
    مهدی اعظمی
    ـــــــــــــــــــــــ
    sony dsc H1

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

کلی تر به قضیه نگاه کنید. ویرایشها جزئی از یک فرآیند کلی هستند به نام digital workflow . در این زمینه در آذر 84 یک کارگاه داشتیم
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=1866
    که خلاصه اش را می توانید در فایل پی دی اف اش بیابید:
    http://www.nmroshan.persiangig.com/d...m_workflow.rar
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

خواندن این کتاب نیز پیشنهاد میشود. متاسفانه لینکی برای دانلودش ندارم. اگر دوستان لینکی از این کتاب دارند، لطف کنند:

Digital Photography Workflow Handbook
    by Bettina & Uwe Steinmueller

توضیحات بیشتر در مورد این کتاب:
    h++p://www.outbackphoto.com/booklets/dop2000/DOP2000.html

این کتاب را آقای حیدری عزیز به من دادند. همین جا از ایشان بخاطر لطف همیشگی شان تشکر میکنم.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال Nader Kohansal آواتار ها
    تشکر کرده
    2683

جناب آقای روشن آدرس زیر را دیده اید؟ چگونه چیزی است؟ ظاهرا" تعدادی از کتاب های مرتبط با ادوبی را می توان رایگان داونلود کرد. من چند تا را امتحان کرده ام.

http://www.giuciao.com/books/sorted.php?by=Adobe&ord=id

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

من يكي رو دانلود كردم موقع باز كردن فايل فشرده پسورد مي خواست

كاربر فعال Nader Kohansal آواتار ها
    تشکر کرده
    2683

نادر عزیز، در هر صفحه ای که می خواهید کتابی را دانلود کنید، معمولا" پسورد مربوطه نیز درج شده است. باید دیده باشید. مثل صفحه زیر و پسوردی که نوشته ام:

http://www.giuciao.com/books/book.ph...y=Adobe&ord=id

Password=giftfromfatherxmas

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین