صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: مقايسه Panasonic AG DVC60 و Panasonic MD10000

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

پیش فرض مقايسه Panasonic AG DVC60 و Panasonic MD10000

با سلام لطفا در مورد مزایا(با توجه به دو برابر بودن قیمت)ی دوربینPanasonic AG DVC60 نسبت به Panasonic MD10000دوستانی که اطلاع دارند،راهنمائی کنند .من که متوجه تفاوت خاصی در مشخصاتی که تولید کننده ارئه میدهد ،نشدم.ظاهرا حتی CCDها هم یکی است. قبلا از دوستانی که راهنمائی میکنند تشکر میکنم.

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

پیش فرض پاسخ: مقایسه دو دوربین پاناسونیک

دوست من
    با توجه به اسم اين سايت (عكاسي) و اينكه بيشتر اعضاء سايت در عكاسي صاحب نظر هستند، بعيد ميدونم جوابتو اينجا پيدا كني.
    اينو گفتم كه اگر دير بهت جواب دادن، ناراحت نشي و علتش رو بدوني.
    به هر حال منتظر باش، حتما تعدادي از دوستان در زمينه تصويربرداري ديجيتال هم تجربه هايي دارند.
    فعلا...
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط عکاسباشی نمایش پست ها
    با سلام لطفا در مورد مزایا(با توجه به دو برابر بودن قیمت)ی دوربینPanasonic AG DVC60 نسبت به Panasonic MD10000دوستانی که اطلاع دارند،راهنمائی کنند .من که متوجه تفاوت خاصی در مشخصاتی که تولید کننده ارئه میدهد ،نشدم.ظاهرا حتی CCDها هم یکی است. قبلا از دوستانی که راهنمائی میکنند تشکر میکنم.
    جناب عکاسباشی در زمینه مقایسه این دو دوربین هیچ حرفی برای گفتن ندارم! اما یکی از دوستانم(که خیلی وقته خبری ازش ندارم) یه استودیوی فیلمبرداری داره
    با این دوربین Panasonic MD10000 کار کرده .... فوق العاده ازش راضی بود مدتی هم به من گیر داده بود که حتما این دوربین رو بخرم و اگه راضی نبودم خودش ورمیداره!!!!

اونطور که خودش می گفت تو این رده رقیب نداره البته اینو هم اضافه کنم که اون موقع دوربینPanasonic AG DVC60 نبود و به جاش دوربینPanasonic AG DVC30 بود (اگه اشتباه نکنم)
    www.camcorderinfo.com
    موفق باشید
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

دو مدلی که مقایسه کردی اتفاقا جزو خجالت بار ترین دوربین های پاناسونیک هستند!. اما پاناسونیک یک مدل دوربین MINI DV داره که...خداست!! مدل AG-DVX100 پاناسونیک. این هنوز به خاطر اقبال عمومی به سونی در ایران کاملا شناخته شده نیست. اصل ساخت DVX100 بهخاطر کل کل سونی با پاناسونیک بود. سونی دوربین PD150 رو بعد از PD10 تولید کرده بود که واقعا عالی بود. رزلوشن خیلی خوب) صدای دوباند حرفه ای XLR ، نسبت Gain پایین ، لنز خوب , استاندارد دی وی کم و مهمتر از همه قیمت خیلی مناسب. پاناسونیک با ساخت دوربین DVX 100 تونست بازار دوربین های کلاس mini pro رو آروم آروم در اختیار بگیره . حتی مدل PD170 هم که در چند مورد تقلید از طراحی بدنه DVX100 بود و لنز واید رایگان هم داشت نتونست از اقبال عمومی DVX 100 کم کنه. جدیدا دوربین DVX100B با طراحی جدید و خیلثی کاملتر از قبل به بازار اومده و حتی پاناسونیک دوربین HD خودش رو در کلاس مینی روی پلات فورم DVX100 تولید کرده. شرمنده اما خیلی حس و حال کامل نوشتن ندارم! . اما توی همه دوربین های کوچکی که تا امروز کار کردم , ترجیح می دم در صورت نبود DVX100 تصویر برداری نکنم!.
    بعضی برتری های DVX100 به PD170:
    PD170 - DVX100

1-رزلوشن : 4.1 مگا پیکسل به 2.6 مگا پیکسل - 680 TVline به 490 TVline
    2-امکان Progressive scan (ضبط 24 فریم انتخابی)
    3- شاتر تا 20000 - شاتر تا 10000
    4-دو حافظه وایت بالانس و 6 حالت Preset - بودن حافظه وایت بالانس
    5- - دهانه لنز F/1.6 . دهانه فیلتر 72 م - دهانه لنز F/1.6-2.4 دهانه فیلتر 63
    6- فوکوس عدد دار و حلقه زوم حقیقی - فوکوس بدون عدد . بدون حلقه زوم حقیقی
    7-امکان اتصال لنز های سینمایی با مانت 32.5 - 325 mm - شوخی می کنی؟ سونی و از این حرف ها؟!
    8-صفحه LCD 3.5 اینچی با رزلوشن 200000 Pixel - صفحه 2.5 اینچی با رزلوشن 211,200 pixels
    9- همراه با میکروفن داخلی استریو - بدون میکروفن داخلی
    10- وزن 3.7 lbs - وزن : 3.3 lbs
    11 - بدنه آلیاژ کربن (ضد نویز و فرکانس) - بدنه آلمینیوم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

سلام
    استاد عزیز ادیتور جان!در نری که من وبقیه دوستان حالا حالا ها کارت داریم!
    ممنون از پاسخت. در خجالت آور بودن MD 10000 هیچ جنبنده ای شک ندارد.کیفیت این دوربین از هندی کم های 400 تومانی خود پاناسونیک هم کمتر است! من به این داستان 3CCDاش هم به طور جدی مشکوکم!یه با باید مال یه بنده خدایی رو باز کنم ببینم!!
    بگذریم.من در کار حرفه ای ازXL2استفاده میکنم. ولی این دوربین برای استفاده در مجالس حیفه!یعنی ملت عقلشون نمیرسه!بابت استفاده از وسیله حرفه ای هم حاضر نیستند از یه حدی بیشتر پول بدهند. اونا بیشتر به دک و پز و اسم و معروفیت دفتر پول میدن تا کیفیت کار! من خودم از مجالس فیلمبرداری نمیکنم!کارهارو ادیت میکنم. ولی اگه تو آتلیه بگیریم من میگیرم برای کلیپ(این فیلم عروسی نیما مسیحا هم کل 70 میلیون نفوس ایرانی رو بیچاره کرده همه کلیپ مثل نیما مسیحا میخان!)
    میخواستم بپرسم که این مدلی که تازه اومده از فلاکت MD10000خارج شده یا همهون .....ه!
    ضمنا مدلی که معرفی کردی مشخصات خوبی داره ولی ظاهراًShoulder Sizeنیست این مسئله توی فیلمبردای مجالس مشکل سازه.نظرت چیه؟
    ضمنا من رویXL2به اندازه پرسپولیس تعصب دارم!!
    یا حق
    فرزام

تشکر کرده
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط EditorIR نمایش پست ها
    دو مدلی که مقایسه کردی اتفاقا جزو خجالت بار ترین دوربین های پاناسونیک هستند!. اما پاناسونیک یک مدل دوربین MINI DV داره که...خداست!! مدل AG-DVX100 پاناسونیک. این هنوز به خاطر اقبال عمومی به سونی در ایران کاملا شناخته شده نیست. اصل ساخت DVX100 بهخاطر کل کل سونی با پاناسونیک بود. سونی دوربین PD150 رو بعد از PD10 تولید کرده بود که واقعا عالی بود. رزلوشن خیلی خوب) صدای دوباند حرفه ای XLR ، نسبت Gain پایین ، لنز خوب , استاندارد دی وی کم و مهمتر از همه قیمت خیلی مناسب. پاناسونیک با ساخت دوربین DVX 100 تونست بازار دوربین های کلاس mini pro رو آروم آروم در اختیار بگیره . حتی مدل PD170 هم که در چند مورد تقلید از طراحی بدنه DVX100 بود و لنز واید رایگان هم داشت نتونست از اقبال عمومی DVX 100 کم کنه. جدیدا دوربین DVX100B با طراحی جدید و خیلثی کاملتر از قبل به بازار اومده و حتی پاناسونیک دوربین HD خودش رو در کلاس مینی روی پلات فورم DVX100 تولید کرده. شرمنده اما خیلی حس و حال کامل نوشتن ندارم! . اما توی همه دوربین های کوچکی که تا امروز کار کردم , ترجیح می دم در صورت نبود DVX100 تصویر برداری نکنم!.
    بعضی برتری های DVX100 به PD170:
    PD170 - DVX100

1-رزلوشن : 4.1 مگا پیکسل به 2.6 مگا پیکسل - 680 TVline به 490 TVline
    2-امکان Progressive scan (ضبط 24 فریم انتخابی)
    3- شاتر تا 20000 - شاتر تا 10000
    4-دو حافظه وایت بالانس و 6 حالت Preset - بودن حافظه وایت بالانس
    5- - دهانه لنز F/1.6 . دهانه فیلتر 72 م - دهانه لنز F/1.6-2.4 دهانه فیلتر 63
    6- فوکوس عدد دار و حلقه زوم حقیقی - فوکوس بدون عدد . بدون حلقه زوم حقیقی
    7-امکان اتصال لنز های سینمایی با مانت 32.5 - 325 mm - شوخی می کنی؟ سونی و از این حرف ها؟!
    8-صفحه LCD 3.5 اینچی با رزلوشن 200000 Pixel - صفحه 2.5 اینچی با رزلوشن 211,200 pixels
    9- همراه با میکروفن داخلی استریو - بدون میکروفن داخلی
    10- وزن 3.7 lbs - وزن : 3.3 lbs
    11 - بدنه آلیاژ کربن (ضد نویز و فرکانس) - بدنه آلمینیوم
    ممنون از اطلاعات خوبتون ... و اما قیمت در ایران؟
    ویرایش توسط asa_59a : Sunday 18 February 2007 در ساعت 21:49
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

نقل قول نوشته اصلی توسط asa_59a نمایش پست ها
    ممنون از اطلاعات خوبتون ... و اما قیمت در ایران؟
    دو میلیون و هفتصد هزار تومان. نورنگار هم موجود داره!
    فرزام

تشکر کرده
    23

دو میلیون و هفتصد هزار تومان. نورنگار هم موجود داره!
    ممنون
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

سلام
    استاد عزیز ادیتور جان!در نری که من وبقیه دوستان حالا حالا ها کارت داریم!
    ممنون از پاسخت. در خجالت آور بودن MD 10000 هیچ جنبنده ای شک ندارد.کیفیت این دوربین از هندی کم های 400 تومانی خود پاناسونیک هم کمتر است! من به این داستان 3CCDاش هم به طور جدی مشکوکم!یه با باید مال یه بنده خدایی رو باز کنم ببینم!!
    بگذریم.من در کار حرفه ای ازXL2استفاده میکنم. ولی این دوربین برای استفاده در مجالس حیفه!یعنی ملت عقلشون نمیرسه!بابت استفاده از وسیله حرفه ای هم حاضر نیستند از یه حدی بیشتر پول بدهند. اونا بیشتر به دک و پز و اسم و معروفیت دفتر پول میدن تا کیفیت کار! من خودم از مجالس فیلمبرداری نمیکنم!کارهارو ادیت میکنم. ولی اگه تو آتلیه بگیریم من میگیرم برای کلیپ(این فیلم عروسی نیما مسیحا هم کل 70 میلیون نفوس ایرانی رو بیچاره کرده همه کلیپ مثل نیما مسیحا میخان!)
    میخواستم بپرسم که این مدلی که تازه اومده از فلاکت MD10000خارج شده یا همهون .....ه!
    ضمنا مدلی که معرفی کردی مشخصات خوبی داره ولی ظاهراًShoulder Sizeنیست این مسئله توی فیلمبردای مجالس مشکل سازه.نظرت چیه؟
    ضمنا من رویXL2به اندازه پرسپولیس تعصب دارم!!
    یا حق
    منون از نظرتون
    اما پاسخ:
    1- واقعا بنده خدا 3ccd هست. اما کیفیت و تکنولوژی ساختش پایینه
    2-XL2 که دوربین خوبیه. دوربین جدید HDV کنون هم روی پلات فورم XL2 طراحی شده . اما یک جاهاییش یه خورده .... ولش کن تعصب داری!
    3- در مورد دک و پوز کاملا درست می گویی. دوربین کاملا قیافه دارد. دوربین DVX100 هم هم شکل 170 است و شولدر سایز نیست.

راستی منظورت از مدل جدید دوربین پاناسونیک دقیقا کدام مدل است؟ هر چقدر گشتم مدلی جدیدتر از dvc60 ( در کلاس دوربین هایی که گفتی) پیدا نکردم.

راستی 2: یک سری مقاله و پاسخ در آن یکی فروم نوشته ام که اگر دوست داشتید بخوانیدشان. خصوصا مقاله 1394B که انقلاب مجدد صنعت Fire Wire و کابل های دیتا است. (البته خود محصول نه مقاله !!)

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط EditorIR نمایش پست ها
    منون از نظرتون
    اما پاسخ:
    1- واقعا بنده خدا 3ccd هست. اما کیفیت و تکنولوژی ساختش پایینه
    2-XL2 که دوربین خوبیه. دوربین جدید HDV کنون هم روی پلات فورم XL2 طراحی شده . اما یک جاهاییش یه خورده .... ولش کن تعصب داری!
    3- در مورد دک و پوز کاملا درست می گویی. دوربین کاملا قیافه دارد. دوربین DVX100 هم هم شکل 170 است و شولدر سایز نیست.

راستی منظورت از مدل جدید دوربین پاناسونیک دقیقا کدام مدل است؟ هر چقدر گشتم مدلی جدیدتر از dvc60 ( در کلاس دوربین هایی که گفتی) پیدا نکردم.

راستی 2: یک سری مقاله و پاسخ در آن یکی فروم نوشته ام که اگر دوست داشتید بخوانیدشان. خصوصا مقاله 1394B که انقلاب مجدد صنعت Fire Wire و کابل های دیتا است. (البته خود محصول نه مقاله !!)
    با اجازه دوستان
    من هم پاناسونیک NV-MD9000en--وNV-md10000 داشتم اولی نسخه ناموفق ag dvc7 پاناسونیک بود با بدنه پلاستیک که با تک سی سی دی و4 لوکس تقریبا فروش زیادی در ایران داشت اما اکثر اوقات قفل میکرد بعد مدتی فیلم رکورد شده خوش رو با اشکال پخش میکرد توی نور کم هم خدا میداند میمرد. تقریبا اگر توجه کنید هر دو با NVشروع شده اند تقریبا خانگی وبه قول یکی از دوستان هندی کم در قاب بزرگ وNV-md10000 از نظر رنگ بهتر شده
    اما بعد از مدتی در فوکوس کردن دچار مشکل میشه AG-DVC60 , 62 کمی بهتره اما در نور کم هرگز به گرد سونی 170 نمیرسه 1لوکس کمترین میزان نور .مشکل شولدر مانت بودن تقریبا جاافتاده شده واز ابزارهای جایگزین میتوان استفاده کرد شما اگه یه سونی 170 یاDVX100 رو با استیدی کم یا حتی شولدر ارزون هم کار کنی مشکل دک وپوز حل میشه قیمت AG-DVC60 حدود17000000 اما اگه دنبال گاری باری سواری میگردی برو دنبال اینها نسبت به هزینه ای که میخواهید بکنید

SONY PD-170 حدود 2900000
    SONY HVR-Z1P حدود 4500000 HDV
    SONY DSR-250حدود 5500000 با باطری وشارژ دوبل
    SONY DSR-400حدود 8000000 بدنه
    JVC GY-DV5000E DVCAM
    PANASONIC AG-DVC200 DVCAM
    کسانی که این دوربین ها رو دارند هرگز پشیمان نمیشوند حتی اگر فرمت جدیدی ارائه شود با احترام دوربین خود رو کنار میگذارند
    canon eos 30 D- canon eos 300 rebel- canon 5D
    Canon EF 135mm f/2.0 L USM ---EF-24-70mm f2.8 L
    - EF-50 mm F1.8 speedlite 480EX

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین