صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: سخت افزارهای کامپیوتری جهت تدوین

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

پیش فرض سخت افزارهای کامپیوتری جهت تدوین

سلام
    من دوسوال دارم که تقاضادارمدوستان پاسخ بدهند:
    1-با توجه به نزدیک بودن قیمت پردازنده های Duo Core و زئون کدامیک قابلیت بیشتری در رندر تصاویر تدوین شده دارند(برای تدوین آف لاین).
    2-آیا کارتهای تدوین Ediusنمایندگی فروش یا خدمات بعد از فروش در ایران دارند؟
    ممنون از دوستانی که پاسخ میدهند.
    فرزام

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

پیش فرض پاسخ: سخت افزارهای کامپیوتری جهت تدوین

نقل قول نوشته اصلی توسط عکاسباشی نمایش پست ها
    سلام
    1-با توجه به نزدیک بودن قیمت پردازنده های Duo Core و زئون کدامیک قابلیت بیشتری در رندر تصاویر تدوین شده دارند(برای تدوین آف لاین).
    1- بعضی فیلترها CPU هستند ئ بعضی ها GPU . اولی ها با سی پی سو رندر می شوند و دومی ها با کارت گرافیک. سی پی سو Xeon قدیمی تر از DualCore هاست. تکنولوژی خودش را دارد و گران تر است. فرق یک سی پی یو 2 هسته ای Xeon با یک سی پی یو دو هسته ای D در بهترین حالت حدود 20 درصد سریع تر است. البته یک سی پی یو سری D اینتل جدید آمده که انگار 4 هسته ای است . مهندسمان قرار است بعد از عید روی کامپیوتر تدوین نصبش کند. می گوید سرعت را 40 درصد در تدوین بالا می برد. وقتی گذاشت و تست کردم ، نتیجه اش را می گویم. علاوه بر سرعت ، مقدار کش سی پی یو هم مهم است. 4K به بالا خیلی بهتر است. به نظر من Dualcore با توجه به توانش و درصد اختلاف پایین نسبت به Xeon مقرون به صرفه تر است. اگر 2 سال پیش بود چنین حرفی نمی زدم.

2-بله دارد. اتفاقا چند تا هم دارد. بازرگانی افروز و تهران فراژه و نما پردازان و ... . شماره هایش را الان ندارم. اما می توانی یک مجله سینمایی بخری و تبلیغشان را ببینی. در همه مجله ها همیشه تبلیغ می کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

نقل قول نوشته اصلی توسط EditorIR نمایش پست ها
    1- بعضی فیلترها CPU هستند ئ بعضی ها GPU . اولی ها با سی پی سو رندر می شوند و دومی ها با کارت گرافیک. سی پی سو Xeon قدیمی تر از DualCore هاست. تکنولوژی خودش را دارد و گران تر است. فرق یک سی پی یو 2 هسته ای Xeon با یک سی پی یو دو هسته ای D در بهترین حالت حدود 20 درصد سریع تر است. البته یک سی پی یو سری D اینتل جدید آمده که انگار 4 هسته ای است . مهندسمان قرار است بعد از عید روی کامپیوتر تدوین نصبش کند. می گوید سرعت را 40 درصد در تدوین بالا می برد. وقتی گذاشت و تست کردم ، نتیجه اش را می گویم. علاوه بر سرعت ، مقدار کش سی پی یو هم مهم است. 4K به بالا خیلی بهتر است. به نظر من Dualcore با توجه به توانش و درصد اختلاف پایین نسبت به Xeon مقرون به صرفه تر است. اگر 2 سال پیش بود چنین حرفی نمی زدم.

2-بله دارد. اتفاقا چند تا هم دارد. بازرگانی افروز و تهران فراژه و نما پردازان و ... . شماره هایش را الان ندارم. اما می توانی یک مجله سینمایی بخری و تبلیغشان را ببینی. در همه مجله ها همیشه تبلیغ می کنند.
    سلام
    ممنون ادیتور جان(بابا یه اسمی بذار بتونیم صدات کنیم یه حشمتی ،جواتی،ممدی یه همچو چیزی)
    1-میدانم بعضی فیلترها جی پی یو هستند ولی این فیلترها هم برای پخش حاصل کار در دستگاههای خانگی یا پخش نیاز به رندر دارند(به خاطر همین فیلمهای عروسی را اول با پخش ریل تایم میزنند روی VHSبعد تبدیل میکنند به ویدئو سی دی(عمق فاجعه رو درک کن!))
    2- میدانم از نظر تکنولوژی سی پی یو های زئون واقعاً چند پردازش را با هم انجام میدهندMultitaskingولی پنتیوم 4 ها این کار را به صورت مجازی انجام میدانند . یعنی به صورت نوبت دهی به زیر روالها.یعنی یه سی پی یو دوهسته ای میتواند 2 زیر روال را با هم اجرا کند.سوال من در مورد تجربه واقعی تفاوت سرعت بود.ضمناًدر حال حاضر قیمت این دو بسیار به هم نزدیک شده است.
    3-کش 4k:confused:
    4-یه سوال دیگه میشه مشخصات کامپیوتر تدوینتونه بگی؟هرچند فضولیه
    5- کدامیک از نمایندگی ها رارا شرکت تولید کننده تائید کرده است؟
    6-راستی نظرت راجع به کارتها و نرم افزارٍEdiusچیه؟
    7- در کدام مجله سینمائی ؟اینائی که ما میبینیم تبلیغ لوازم آرایش و رب گوجه و.. این چیزارو دارن.
    ببخشید که این قدر اداری مینویسم عادت کردم .آخه من یکی از سنگواره های سیستم دولتی در آرشیتکچر هستم!
    یه چیز دیگه من شما رو با یکی از کارشناسای صدا وسیما اشتباه گرفته بودم.ببخشید!!
    ممنون از اینکه وقت میذاری و همیشه با حوصله راهنمائی میکنی.
    فرزام

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

سلام
    ممنون ادیتور جان(بابا یه اسمی بذار بتونیم صدات کنیم یه حشمتی ،جواتی،ممدی یه همچو چیزی)
    1-میدانم بعضی فیلترها جی پی یو هستند ولی این فیلترها هم برای پخش حاصل کار در دستگاههای خانگی یا پخش نیاز به رندر دارند(به خاطر همین فیلمهای عروسی را اول با پخش ریل تایم میزنند روی VHSبعد تبدیل میکنند به ویدئو سی دی(عمق فاجعه رو درک کن!))
    2- میدانم از نظر تکنولوژی سی پی یو های زئون واقعاً چند پردازش را با هم انجام میدهندMultitaskingولی پنتیوم 4 ها این کار را به صورت مجازی انجام میدانند . یعنی به صورت نوبت دهی به زیر روالها.یعنی یه سی پی یو دوهسته ای میتواند 2 زیر روال را با هم اجرا کند.سوال من در مورد تجربه واقعی تفاوت سرعت بود.ضمناًدر حال حاضر قیمت این دو بسیار به هم نزدیک شده است.
    3-کش 4k:confused:
    4-یه سوال دیگه میشه مشخصات کامپیوتر تدوینتونه بگی؟هرچند فضولیه
    5- کدامیک از نمایندگی ها رارا شرکت تولید کننده تائید کرده است؟
    6-راستی نظرت راجع به کارتها و نرم افزارٍEdiusچیه؟
    7- در کدام مجله سینمائی ؟اینائی که ما میبینیم تبلیغ لوازم آرایش و رب گوجه و.. این چیزارو دارن.
    ببخشید که این قدر اداری مینویسم عادت کردم .آخه من یکی از سنگواره های سیستم دولتی در آرشیتکچر هستم!
    یه چیز دیگه من شما رو با یکی از کارشناسای صدا وسیما اشتباه گرفته بودم.ببخشید!!
    ممنون از اینکه وقت میذاری و همیشه با حوصله راهنمائی میکنی.
    ممنون . صدام کن عباس قادری!
    1- راستش نفهمیدم دیقیقاغ چه کار می کنند؟ یعنی چی؟!
    2- در مورد تفاوت Xeon و Dualcore در تدوین حتما یک مطلب می نویسم. اجالتا شاید نتوانم مدتی این طرف ها آفتابی شوم. خیلی درگیر کار شده ام و اگر به ساعت ارسال مطالب نگاه کنی می بینی که همه اش بعد از نیمه شب است.
    3- ؟
    4-خواهش می کنم :
    1-CPU: P4d 3600 4mK
    2- Ram : 2GB
    3-moaderboard: Intel 975XTL ( شماره مدلش را یادم نیست.)
    4- Graphic card : ATI 1600Xl 512m PCI Express
    5- HDD: x2 Maxtor300GB/x2 Western Digital 400GB / x2 Maxtor 200GB (SATA) / x1 Maxtor 160GB SATA / x1 Maxtor 1000GB EXT
    6-Monitor : x2 sony f810 LCD 19" d
    7-Sound card : M-Audio 128 96 KHZ Uncom Live

8-x1 Sony - DSR 45p DVCAM Recorder
    9- x1 Sony nvp110 mini dvcam Portable Recorder
    10-x1 JVC- HD50u HDV720p Recorder
    11- x1 - Sony UVW-1800p Betacam SP Recorder
    12-x1 - Sony monitor 21" P720 Pro Video Monitor
    13- JVC HD260 32" HDTV PLASMA

14- AVID Studio HD (Editing Software
    15- AVID Liquid (Editing Software
    16- Adobe After Effects
    17- Composition 9
    18- Cool Edit, Wave lab , Neondo (Sound Prossesor Software

البته اگر خدا خواست کارت گرافیک و سی پی یو را بعد از عید عوض می کنم.

5-EDIOS در جدید ترین نسخه خیلی بهتر از قبل شده . اما تا نسخه 3 اش افتضاح بود. هنوز هم (به نظر من) بزرگترین ضعفش ، فضایی بودن محیطش است. کلید ها و منوها را خیلی بد طراحی کرده اند. در طراحی خود نرم افزار هم زیاد از حد از نرم افزارهای دیگر تقلید کرده. اما محیط تنظیم رنگ و فیلترهای Denoiser خیلی خوبی دارد. اما به شخصه در میان نرم افزارهای GPU ، من Liquid را ترجیح می دهم.
    6- هیچ کدام از نمایندگی ها را شرکت سازنده تایید نکرده!. (چون امریکایی است) اما تمامشان خدمات خوبی ارائه می کنند. نماپردازان و فراژه خیلی خوب هستند. افروز هم که فقط روی کارت های متروکس خدمات می دهد.

7- حداقل مجله فیلم و صنعت سینما را می دانم که هر ماه آگهی می دهند. شماره های دفترشان را الان ندارم. اما شماره موبایلشان را اگر خواستی بگو تا e-mail کنم برایت.
    باز هم ممنون

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

سلام
    ممنون .با وجود شما این بخش فروم به یه کلاس درس ویدئوی دیجیتال تبدیل شده است. لطفاً مرتب به اینجا سر بزنید همه دوستان ممنون حضور و مطالب آموزنده و صد البته حرفه ای شما هستند.اما در مورد پست قبلی:
    1-جسارتاً کارت تدوین مورد استفاده خود را ننوشته اید.ببخشید که باز فضولی میکنم.
    2- Liquidآزادی عمل Premiereرا دارد؟ ظاهراً این نرم افزار فقط با کارت ساخت خود این شرکت قابلیت اجرای عملی دارد؟
    3-نمونه کارهای استودیو مقام (برادر و خواهر مقام وآقای حقیقی )رو دیدی؟ با لیکوئید میشه همچین کارائی انجام داد؟
    4- بین کارتهای متروکس،ادیوس و لیکوئید کدوم رو پیشنهادمیکنی؟
    5- ممنون میشم اگه شماره هارو برام میل بزنی. میل من از طریق فروم قابل دسترسی است.
    6- کاری که مجلسی کارها انجام میدن اینه :با استفاده ازکارت تدوین خروجی آنالوگ ریل تایم میگیرند.حاصل کار رو با RCAبه VHSتبدیل میکنند.حالا از وی اچ اس پخش میکنند و از طریقRCAورودی میگیرند وحاصل کار رو دیجیتال میکنند. اینطوری هم رندر نمی کنند هم مشکلاتی که در اپر ضعف سخت افزاری سیستم در تصویر ایجادمیشه حذف میشه(مثل مضرس شدن لبه کادر تصاویر متحرک Overlayشده. حالا این وسط چه بر سر کیفیت میاد. خداداند)
    باز هم ازت ممنونم. اگه میتونی لینک Ebookمعرفی کنی فکرکنم همه دوستان استفاده بکنند.
    :) راستی یه سری به قسمت " تکنیکها و ترفندها--" بزن . حتماًاز دیدن تیزر مدل جدید اپل آسترا که لینکش اونجا هست لذت خواهی برد.اگر هم وقت نداشتی ببینی لینکشو این زیر برات گذاشتم
    http://youtube.com/watch?v=o4_MMdb0uvI
    باز هم از توضیحات .راهنمائی های بی شائبه ودوستانه شما سپاسگذارم.
    فرزام

كاربر جديد edius.premiere آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام

من مشاور فروش و نرمافزار در برند canopus هستم
    11 ساله که ادیت میکنم
    5 ساله که با ادیوس کار میکنم
    در صورت نیاز تماس بگیرید
    salijvc@yahoo.com
    Nikon D80
    Nikkor AF-S DX 18-200 f/3.5-5.5 VR
    Tripod
    SONY HC 32

FIVE SYSTEM MONTAJ WITH DV STORM & CANOPUS NX & EDIUS 4.24

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

نقل قول نوشته اصلی توسط edius.premiere نمایش پست ها
    من مشاور فروش و نرمافزار در برند canopus هستم
    11 ساله که ادیت میکنم
    5 ساله که با ادیوس کار میکنم
    در صورت نیاز تماس بگیرید
    salijvc@yahoo.com
    سلام
    یعنی رسماًاز طرف شرکت کنوپوس!تا اونجائی که من میدانم توی سایت این شرکت هیچ نماینده ای در ایران و قم معرفی نشده(البته جسارتاً)

با توجه به اظهار نظراتتون اگه ممکنه یه مقایسه جامع و ترجیحاً Side By Side بین نرم افزارهائی که کهنه فرموده اید بفرمائید قطعاً برای آماتورهائی مثل من مفید فایده خواهدبود.
    انشاالله

تشکر کرده
    0

باسلام
    البته اینجا فروم سخت افزاره
    ولی نرم افزار خوب برای کارتهای کنوپوس - ادیوس است
    امکانات خوب این نرم افزار :
    کرومکی اتوماتیک چهار گانه که هر کدامش تنظیمات ویژه دارند
    مولتی سیکوئنس که امکان مونتاژ سکانسهای کامل و چسباندن آنها در فینال را داراست
    مولتی کم که امکان دیدن تمام کانالها و مونتاژ آنها فقط با یک کلیک موس دا دارد
    سرعت بالای شروع play و نمایش سریع تمام فریمها در حالت search
    در صورت نیاز - رندر سریع
    تبدیل به دی وی دی با bitrate 9200
    قابلیت رندر و ادیت و play فایلهای hdv
    پخش dvd و mpg بصورت ریل تایم
    تایم لاین 168 ساعته ادیوس در مقابل 3 ساعته پریمیر
    و ........
    خلاصه
    برای کسی که 5 یا 6 سال باشه تدوین میکنه عالیه و برای تازه کارها سریع و ساده
    در صورت داشتن سوالات عجیب و غریب
    salijvc@yahoo.com
    09123909522
    Nikon D80
    Tripod
    SONY HC 32

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

نقل قول نوشته اصلی توسط edius.premiere نمایش پست ها
    باسلام
    البته اینجا فروم سخت افزاره
    ولی نرم افزار خوب برای کارتهای کنوپوس - ادیوس است
    امکانات خوب این نرم افزار :
    کرومکی اتوماتیک چهار گانه که هر کدامش تنظیمات ویژه دارند
    مولتی سیکوئنس که امکان مونتاژ سکانسهای کامل و چسباندن آنها در فینال را داراست
    مولتی کم که امکان دیدن تمام کانالها و مونتاژ آنها فقط با یک کلیک موس دا دارد
    سرعت بالای شروع play و نمایش سریع تمام فریمها در حالت search
    در صورت نیاز - رندر سریع
    تبدیل به دی وی دی با bitrate 9200
    قابلیت رندر و ادیت و play فایلهای hdv
    پخش dvd و mpg بصورت ریل تایم
    تایم لاین 168 ساعته ادیوس در مقابل 3 ساعته پریمیر
    و ........
    خلاصه
    برای کسی که 5 یا 6 سال باشه تدوین میکنه عالیه و برای تازه کارها سریع و ساده
    در صورت داشتن سوالات عجیب و غریب
    salijvc@yahoo.com
    09123909522

سلام
    اگه ممکنه دقیقاًتفاوت بین کارتهای ادیوسDVXوNXرو بفرمائید.ممنون میشم.
    ضمناً قربان ما در حد سوالات عجیب وغریب نیستیم. در آخر با توجه به سابقه شمادر کار با ادیوس اگر در خصوص سازگاری این کارتها با نرم افزارهای زیر به تفکیک توضیح بفرمائید ممنون خواهیم شد:
    1-پرمیرپرو(چه نسخه ای و آیا با آپدیت شدن امکان کار با نسخه های آتی را خواهند داشت)
    2-مجموعه لیکوئید.
    3- مجموعه یولید(ویدئو و مدیا )
    با تشکر
    2-
    فرزام

تشکر کرده
    0

Smile پاسخ: سخت افزارهای کامپیوتری جهت تدوین

سلام
    اگه ممکنه دقیقاًتفاوت بین کارتهای ادیوسDVXوNXرو بفرمائید.ممنون میشم.
    ضمناً قربان ما در حد سوالات عجیب وغریب نیستیم. در آخر با توجه به سابقه شمادر کار با ادیوس اگر در خصوص سازگاری این کارتها با نرم افزارهای زیر به تفکیک توضیح بفرمائید ممنون خواهیم شد:
    1-پرمیرپرو(چه نسخه ای و آیا با آپدیت شدن امکان کار با نسخه های آتی را خواهند داشت)
    2-مجموعه لیکوئید.
    3- مجموعه یولید(ویدئو و مدیا )
    با تشکر
    2-
    سلام
    کلا dvx با پرمیر بهتر کار میکنه ولی nx هم خروجی میده ولی از نظر سرعت و کیفیت و کارایی قابل مقایسه با ادیوس نیست
    2و3 اگر بتونید 1394 روی کارتو نصب کنی میتونید از ورودی و خروجی استفاده کنید

یه خبر بیربط
    دکمه فانکشن d80 پیدا شد
    یه سوال . nef رو با چه برنامه هایی میشه ادیت کرد و تو فتوشاپ پلاگینی واسه لود nef داره؟؟؟؟؟؟؟
    Nikon D80
    Tripod
    SONY HC 32

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین