صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
Like Tree26تشکر

موضوع: mini DV یا DVD cam....فوری...فوری!!!@@@

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Thumbs up mini DV یا DVD cam....فوری...فوری!!!@@@

با سلام.

من یک هندی کم میخوام بگیرم نمیدونم mini DV بگیرم یا DVD ؟

مینی دی وی درسته که کیفیتش بهتره ولی در 99% موارد برای استفاده از فیلمهای گرفته شده با هندی کم نیاز به تبدیل آن به VCD یا DVD هست . با توجه به این مسئله کدوم گزینه بهتره؟

اگه مینی دی وی بگیرم و بعد از انتقال فیلم به کامپیوتر ( که با فرمت Avi روی کامپیوتر ذخیره میشه) فرمت آنرا برای استفاده در VCD یا DVD تغییر دهم باز هم کیفیت فیلم بدست آمده بهتر از فیلمهای گرفته شده با DVDcam هست؟؟؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: mini DV یا DVD cam....فوری...فوری!!!@@@

کسی پیدا نشد جواب سوالم را بده؟؟؟؟!!!!!!!!!!!@@@@

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

گر صبر كني ز غوره حلوا سازي ;)

زياد سخت نگير ! علتش اينه كه اينجا فوروم عكاسيه و متخصص فيلمبرداري كم داريم.

حالا من به عنوان يه غير متخصص نظر شخصيمو مي گم كه البته پر واضحه كه قابل استناد نيست : من هنوز ( تا اطلاع ثانوي كه تكنولوژي پيشرفت بيشتري بكنه ) فرمت Mini Dv رو به همه ي فرمت هاي فيلمبرداري خانگي ترجيح مي دم !

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

به نظر من، هیچکدام!
    برای کاربردهای خانگی یا اداری هندی کم های هارد دیسک دار را ترجیح میدهم. مثلا Sony Sr-82 با 60gb فضای ذخیره سازی
    mcse و shabab تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

نقل قول نوشته اصلی توسط TDK51 نمایش پست ها
    با سلام.

من یک هندی کم میخوام بگیرم نمیدونم mini DV بگیرم یا DVD ؟

مینی دی وی درسته که کیفیتش بهتره ولی در 99% موارد برای استفاده از فیلمهای گرفته شده با هندی کم نیاز به تبدیل آن به VCD یا DVD هست . با توجه به این مسئله کدوم گزینه بهتره؟

اگه مینی دی وی بگیرم و بعد از انتقال فیلم به کامپیوتر ( که با فرمت Avi روی کامپیوتر ذخیره میشه) فرمت آنرا برای استفاده در VCD یا DVD تغییر دهم باز هم کیفیت فیلم بدست آمده بهتر از فیلمهای گرفته شده با DVDcam هست؟؟؟
    سلام
    کیفیت mini DV برابر است با کیفیت Avi بدون فشرده سازی.کیفیت دی وی دی دوربینهائی که فیلم گرفته شده را روی دی وی دی رایت میکنند به کیفیت برد Hardware Encoderآنها بستگی دارد، حال اگر شما از سخت افزار مناسب بهره بگیرید هرگز این دوربینهای خانگی کیفیت انکد شان به پای انکد برد های حرفه ای نمیرسد. امیدوارم توضیح کافی داده باشم.(سوال شما راستش خیلی کلی گوئی و مبهم است).
    ویرایش توسط Farzam53 : Saturday 19 May 2007 در ساعت 20:21
    فرزام

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

اگر فیلم ها را فقط برای مصارف خانگی می گیری و حوصله تبدیل کردن DV به دی وی دی را نداری، دوربین DVD بخر. اتفاقا کیفیت دوربین های دی وی دی جدید خیلی با دوربین های MiniDV خانگی تفاوتی ندارد. اما ترجیحا بین دو شرکتCanon و Hitachi دنبال مدل ها بگرد و دوربینی بخر که امکان عکاسی روی کارت حافظه را هم داشته باشد. در ضمن یادت هم باشد که با تولید دی وی دی های Blueray ممکن است تا یک سال آینده دوربین ها و سیستم های DVD به کلی عوض شود و خیلی بهتر از اینی که الان است بشود.
    با دوربین DVD می توانی روی یک DVD بین 2 ساعت تا 4.5 ساعت (با کیفیت متفاوت) تصویر ضبط کنی.
    DSLR: fuji finePIX S2pro / 17-35mm & 28-200mm lenz
    SLR: Nikon f5
    Camcorder: Panasonic-AG - DVX100B / JVC - HD110 / Sony Dxc50 WSP
    Editing : AVID Liquid pro / Apple Finalcut pro / Avid Studio news cutter

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

دوست عزیز
    كیفیت فیلمبرداری mini dv و dvd بهم نزدیك هستند ولی قیمتهاشون نه
    یعنی شما با هزینه ای كه برای خرید پائین ترین مدل dvd cam می كنید میتوانید
    مدل های بسیار باكیفیت mini dv تهیه كنید.پس من بین dvd و mini dv ,mini dv رو پیشنهاد میكنم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

جناب Tdk51! با سلام،
    هرچند تاپيك را با عنوان فوري فوري تشكيل داده‌ايد، اما چنانچه امكان صبر را داريد، دوربينهاي فيلمبرداري با حافظه فلاش (روي كارت يا حافظه داخلي از نوع فلاش) در حال ورود به بازارند و مثلاً مدلهاي FS11، FS10 و FS100 از كنون احتمالاً تا حدود ارديبهشت ماه به ايران خواهند رسيد. البته بحث كيفيت جدا است، اما فكر مي‌كنم از نظر ذخيره‌سازي دوربينهاي آينده تا مدتها بر همين محور توليد شوند.
    Delbaz تشکر می‌کند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

کیفیت MiniDV هرگز قابل قیاس با DVD نیست
    گرچه اینجا نیز فشرده سازی صورت خواهد گرفت اما رایج ترین نوع فشرده سازی DV از یک نرخ انتقال ثابت معادل 25 مگا بیت بر ثانیه استفاده میکند که به آن اصطلاحا DV25 گفته میشود
    چنین فشرده سازی حجم فیلم ضبط شده را حدود یک پنجم فیلم فشرده نشده قرار میدهد
    در واقع ضریب فشرده سازی این Codec ( فشرده ساز ) برابر 5:1 است
    در چنین شرایطی معمولا ضبط یک ساعت فیلم DV نیاز به حجمی حدود 13 گیگا بایت خواهد داشت
    نمونه گیری رنگی آن Color Sampling از نوع 4:1:1 است
    و صدا معمولا در این فرمت فشرده نمیشود مگر اینکه نرخ نمونه گیری و نرخ بیتی آن را تغییر دهیم

پس MiniDV مورد بحث
    کیفیت بی نظیر
    فشرده سازی کم
    و کیفیت رنگ و وضوح عالی
    صدای مناسب خواهد داشت

اما

حجم بسیار بالا
    نیاز به انتقال آن توسط کابل ( مثل IEEE1394 ) و فاعدتا صرف زمان زیاد دارد
    علاوه بر آن هارد شما نیز باید جوابگوی چنین حجم بالایی باشد

معمولا فرمت هایی مثل DV برای کاربران نیمه حرفه ای که نیاز به تدوین و افکت گذاری بعد از فیلم برداری دارند توصیه میشه. گرچه امروزه این دوربین ها به قدری ارزان هستند که تقریبا هر کس میتواند مدلی از آن را تهیه کند .

اما دوربین هایی که به ضبط فیلم به صورت DVD میپردازند ( چه روی رسانه و چه روی هارد )
    اینها معمولا برای ضبط تصاویر خانوادگی بهتر هستند
    چرا که اگر این فیلم ها روی دیسک DVD ضبط شده باشند به طور مستقیم در یک نمایش دهنده خانگی قابل نمایشند و اگر فیلم روی هارد دوربین ضبط شده باشه معمولا انتقال آن به کامپیوتر سریع تر و راحت تر خواهد بود و باز هم بدون هیچ تغییری قابل رایت روی دیسک DVD خواهند بود

گرچه کیفیت این ها هرگز قایل قیاس با انواع DV نیست اما برای نمایش روی تلویزیون های معمولی ( یعنی غیر از ال سی دی های جدید ) کیفیت بی نظیری برای شما ایجاد میکنند
    دی وی دی ها نیز انواع گوناگون از نظر اندازه و نرخ بیتی دارند و صدای آنها نیز میتواند فشرده سازهای متفاوتی داشته باشد. با این وجو اگر از اندازه های استاندارد و نرخ بیتی های بالا مثل 9600 مگابیت بر ثانیه استفاده شود کاملا کیفیت بالایی به شما خواهند داد

اما مشکل در مورد دی وی دی ها از هنگام ویرایش آنها آغاز میشه
    این نوع فرمت از هر دو فشرده سازی Intra-Frame و Inter-Frame استفاده میکنه و در نتیجه ویرایش این نوع فرمت زمان بر خواهد بود و معمولا رندر فیلمی که عناصرش را فیلم های از نوع DVD تشکیل داده زمان زیادی صرف خواهد کرد

پس دی وی دی
    یک استاندارد قابل قبول خانگی است
    برای نمایش روی تلویزیون های خانگی معمولی کیفیت بسیار خوبی داره
    برای نمایش اون تنها به یک پخش کننده خانگی نیاز است و بس

اما
    در اینجا نیز اگر از نرخ بیتی بالا استفاده کنیم با حجم های بزرگی روبرو هستیم
    ویرایش این فیلم ها کمی زمان بر است

اما امروز با تکنولوژی جدید و ورود تلویزیون هایی که رزولیشن بسیار بالایی دارند و همچنین دوربین هایی که تصاویری با تکنولوژی HD و FullHD ثبت میکنند فکر میکنم چه بخواهیم و چه نخواهیم ( شما بخوانید چه نیاز داشته باشیم و چه نیاز نداشته باشیم ) در حال عبور از کیفیتی مثل DVD هستیم

=======================================

شخصا ترجیح میدم دوربینی در اختیار داشته باشم که رزولیشن فیلم برداری اون کاملا متغیر و دستی باشه و هر رزولیشن غیر استانداردی رو هم بتونم ضبط کنم از FullHD و بالاتر گرفته تا اندازه های موبایلی و از طرفی نوع Codec مورد استفاده برای فیلم برداری اون قابل تغییر و حتی قابل ارتقا باشه تا بتونم مثلا از کدک هایی مثل VP یا Huffy یا PNG48 هم استفاده کنم و نرخ بیتی اون کاملا قابل تنظیم در اختیار خودم باشه

چنین دوربینی حتی اگر الان موجود باشه قاعدتا با جیب من که سهله با جیب صد سال دیگه من هم قابل خریداری نیست. من منتظر میمونم شاید ...
    =======================================
    میبینید . دنیا با این همه ادعاش هنور نتونسته چیزی مورد نیاز من و متناسب با جیب من بسازه
    yousefmon، mcse، pouya1 و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

سوتی آخر سال بود نه
    بابا این سواله که مال پارسال بوده
    بابا Yahoo جان به این تاریخ ها نگاه کن
    من نمیدونم چرا هرکی تازه میاد این فروم میره ارسال های سی سال پیش رو پیدا میکنه و جواب میده
    شرمنده هادی جان زحمت پاک کردنشون رو بکش . گفتم چرا تو این تاپیک از تکنولوژی های جدید خبری نیست

yousefmon، minaei و Shamim تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین