نمایش نتایج : از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: مقایسه بین 4 دوربین فیلمبرداری– i-Link / USB / کارت Capture – نرم افزار ویرایش فیلم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Question مقایسه بین 4 دوربین فیلمبرداری– i-Link / USB / کارت Capture – نرم افزار ویرایش فیلم

با سلام خدمت دوستان و سروران گرامي بخصوص مديران سايت و صاحب نظران
    اينجانب پنج سوال اساسي و مهم در مورد دوربينهاي فيلمبرداري ديجيتال به شرح زير دارم كه اميدوارم دوستان و سروران گرامي مرا در زمينه هاي فوق راهنمايي كنند.

***سوال اول : من مي خواستم يك دوربين فيلمبرداري ديجيتال با قيمتي حدود 500 الي 650 هزار تومان بخرم و 4 دوربين زير را بررسي نموده ام و برای انتخاب نهایی، منتظر نظرات و پيشنهادات ازشمند شما در مورد چهار دوربين زير مي باشم:

1- Sony DCR-HC40 Mini DV : با قیمتی حدود 600 تا 610 هزار تومان و رزولوشن 1 M-Pixel بدون لامپ و با ابعاد کوچک و زیبا ( 1.0MP, 10x Opt, 120x Dig, 2.5" LCD )

2- JVC GR-D93US Mini DV : با قیمتی حدود 510 تا 520 هزار تومان و رزولوشن 1.33 M-Pixel همراه با لامپ و با ابعاد نسبتا کوچک (1.33MP, 10x Opt, 700x Dig, 2.5" LCD )

3- Panasonic PV-GS120 3-CCD Mini-DV : با قیمتی حدود 600 تا 650 هزار تومان و رزولوشن 1.2 M-Pixel دارای 3CCD (1.2MP, 10x Opt, 700x Dig, 2.5" LCD )

4- Canon Mv 750i MiniDV : با قیمتی حدود 500 تا 550 هزار تومان و رزولوشن 0.8 M-Pixel همراه با لامپ و با ابعاد نسبتا کوچک (0.80MP, 22x Opt, 440x Dig, 2.5" LCD )

***سوال دوم : فرق بین یک کارت i-Link بیست (20) هزار تومانی با یک کارت i-Link شصت (60) هزار تومانی در چیست آیا در انتقال فیلم به کامپیوتر یکسان عمل می کنند یا نه. اگر جواب بلی است پس تفاوت قیمت به چه دلیل می باشد. در ضمن برای انتقال فیلم با کیفیت عالی (بدون افت کیفیت) به کامپیوتر چه نوع کارت i-Link مناسب می باشد لطفا مدل و شرکت سازنده آنرا نام ببرید؟

***سوال سوم : در انتقال فیلم توسط USB ، سرعتCPU کامپیوتر بسیار موثر می باشد بطوریکه برای رسیدن به کیفیت مناسب حداقل نیاز به کامپیوتر P4 با سرعت بالای 1.7 GHz نیاز می باشد آیا در کارت i-Link نیز این محدودیت سرعت کامپیوتر نیز وجود دارد یاخیر؟

***سوال چهارم : آیا در انتقال فیلم توسط کارت i-Link کیفیت فیلم کاهش می یابد و کیفیت انتقال آن در مقایسه با پورت USB و کارت Capture چگونه می باشد؟

***سوال پنجم : بهترین نرم افزار برای Capture و ویرایش و میکس فیلم چیست و نرم افزار ImageMixer 1.8 برای این منظور چه جایگاهی را دارد و نواقص و مزایای آن چیست؟

استادي 09122054598

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1

در مورد چهار مدل دوربيني كه بالا گفتي اطلاعي ندارم ولي اينو ميدونم كه سوني مبدع در زمينه خيلي چيزها بوده و خوب هم چيز درست ميكنه من اگر بودم ميرفتم مستقيم سراغ مدلهاي سوني (و اصلا پاناسونيك رو به مخم هم راه نميدادم)
    در مورد كارت ilink هم مطمئنا در كيفيت فيلم تاثير مستقيم داره و با فرمتهاي يي كه به طريقه سخت افزاري كدك ميشوند مسلما از نرم افزاري ها بهتر اند و تفاوت قيمت هم براي همينه ولي سرعت سي پي يو تاثير چنداني روي i-link نداره كيفيت هم باز بستگي به كارتت داره ولي در حد معقول هست و براي كپچر كردن نرم افزارهاي زيادي هست ولي اين movie maker ويندوز غوغا ميكنه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

براي Capture كردن ميتوني از Ulead Video Studio يا Adobe premire استفاده كني.

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

1- من شخصا اگر بخواهم دوربین بخرم بین این 4 مدل پاناسونیک gs120 را می خرم. به دلیل داشتن 3 ccd کیفیت این دوربین در نور کم بهتر از بقیه می باشد، تنها ضعف عمده این دوربین ضعیف بودن باتری همراه دوربین است که شما را مجبور به خرید یک باتری پر قدرت یا باتری یدک می کند. 750 کانن دارای نویز و رنگهای غیر طبیعی در نور کم است و زیاد توصیه نمی شود. این مدل سونی نیز دارای امکانات خوب و عمر باتری زیاد و سبک و کوچک است، ولی در نور کم به پای پاناسونیک نمی رسد. (البته نور کم در فیلمبرداری نور معمولی اتاق در روز است که در خیلی از اوقات فیلمبرداری در چنین شرایطی انجام می شود).
    2- اصولا انتقال فیلم از طریق I-Link بصورت دیجیتالی است و من تا جایی که اطلاع دارم فکر نمی کنم در کیفیت کارشان فرقی با هم کنند. چون اطلاعاتی را که توسط پورت خروجی دوربین بصورت دیجیتالی فرستاده می شوند دریافت و روی کامپیوتر ذخیره می کنند. کیفیت کار این کارتها به سرعت و حافظه و عملکرد کارت گرافیکی و نوع CPU کامپیوتر بستگی تام دارد و زیاد ربطی به نوع کارت ندارد، مگر این کارت از لحاظ سخت افزاری نتواند وظیفه دریافت و انتقال داده ها را با سرعت کافی انجام دهد که ممکن است کندتر باشد.
    3- محدودیت سرعت بخاطر پردازش و رندر کردن فیلمهای دریافت شده وجود دارد و فرقی بین USB یا I-Link نیست. البته معمولا انتقال فیلمها با کیفیت بالا توسط USB صورت نمی گیرد و بیشتر از کارت کپچر یا i-link استفاده می شود. نوع CPU هم موثر است و تا جایی که من شنیده ام بهترین CPU برای کارهای رندر فیلم Athlon می باشند و CPU های اینتل هرچند در محاسبات بالاتر عمل می کنند، ولی در کارهای گرافیکی ضعیفترند.
    4- کیفیت انتقال فیلم با I-Link به شرطی که کارت گرافیکی و پردازنده کامپیوتر مناسب باشد افت نمی کند و می تواند بهترین کیفیت را منتقل کند. USB محدودیت سرعت دارد و فکر نمی کنم برای کیفیت های بالا بتوان از آن استفاده نمود. کارتهای کپچر نیز برای داشتن کیفیت خوب باید کارت خوب و با حافظه بالایی باشد و با کارتهای ارزان قیمت کیفیت بالایی نمی توان گرفت. کلا ارزانترین راه حل برای داشتن بالاترین کیفیت استفاده از همان I-Link است.
    5- علاوه بر نرم افزارهایی که دوستمان فرمودند Pinacle Studio را هم مد نظر داشته باشد. نرم افزاری بسیار زیبا، راحت، قوی، سریع و با افکتها و امکانات قدرتمند.
    ویرایش توسط M.R.Shahbazi : Tuesday 5 April 2005 در ساعت 15:09

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

با سلام به همه دوستان
    با هر کارت فایر وایر ilink میتوان کبچر کرد
    وبهترین وراهترین نرم افزار پریمیر میباشد چون به راحتی پلاگین های مختلف را قبول میکند اما اگر شما دوربینتان ورودی فایر وایر دارد سعی کنید کارت کپچرتان خروجی هم داشته باشد چون بعضی مواقع لازم میشود تا فیلم تدوین شده نهایی روی فیلم مینی دی وی انتقال یابد یا بعضی مواقع میتوانید باهمین کارت دوتا کامپیوتر را به هم شبکه کنید و فایل تصویر را با سرعت 400مگابایت بر ثانیه انتقال دهید د رمورد دوربین سعی کنید فکرتان بیشتر روی
    3ccd متمرکز کنید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: مقایسه بین 4 دوربین فیلمبرداری– i-Link / USB / کارت Capture – نرم افزار ویرایش فیلم

نقل قول نوشته اصلی توسط arghavan
    با سلام به همه دوستان
    با هر کارت فایر وایر ilink میتوان کبچر کرد
    وبهترین وراهترین نرم افزار پریمیر میباشد چون به راحتی پلاگین های مختلف را قبول میکند اما اگر شما دوربینتان ورودی فایر وایر دارد سعی کنید کارت کپچرتان خروجی هم داشته باشد چون بعضی مواقع لازم میشود تا فیلم تدوین شده نهایی روی فیلم مینی دی وی انتقال یابد یا بعضی مواقع میتوانید باهمین کارت دوتا کامپیوتر را به هم شبکه کنید و فایل تصویر را با سرعت 400مگابایت بر ثانیه انتقال دهید د رمورد دوربین سعی کنید فکرتان بیشتر روی
    3ccd متمرکز کنید

نوشته دوستمونو اصلاح می کنم. حداکثر سرعت 400 مگابیت بر ثانیه است که می شه معادل 50 مگابایت بر ثانیه. (هر هشت بیت یک بایت است)
    حداکثر سرعتی که USB2 به آن رسیده 60 مگابایت بر ثانیه(480مگابیت) و حداکثر سرعت فایروایر 100 مگابایت(800 مگابیت) بر ثانیه است. فعلا در این رقابت فایروایر اول است.البته فافایروایر هایی که در بازار موجودند عموما از نوع 400 مگابیتی(50مگابایت بر ثانیه) هستند. ذکر این نکته ضروری است که : فقط این مهم نیست که کارت فایوایر شما با چه سرعتی اطلاعات را دریافت می کند، بلکه باید ببینید دوربین شما حداکثر با چه سرعتی توانایی ارسال اطلاعات را دارد. مدل دوربین سونی HC-40E حداکثر با سرعت 100مگابیت بر ثانیه قابلیت ارسال دارد. در مورد مدل های دیگر اطلاعاتی ندارم.
    در مورد دوربین سونی HC-40E کیفیت رنگی عکس هایی که می گیره افتضاحه. (still photos) همه ی عکس ها زمینه ی سبز دارن.

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

پیش فرض پاسخ: مقایسه بین 4 دوربین فیلمبرداری– i-Link / USB / کارت Capture – نرم افزار ویرایش فیلم

بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com