نمایش نتایج : از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
Like Tree2تشکر
  • 1 Post By Rofougaran
  • 1 Post By Sepanz

موضوع: كمك در مورد خرید دوربین فیلمبرداری و چند سوال ابتدایی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض كمك در مورد خرید دوربین فیلمبرداری و چند سوال ابتدایی

دوستان عزیز میخوام یه دوربین فیلمبرداری تا قیمت 500 -600 هزار تومن بخرم تا اونجایی كه فهمیدم كیفیت minidv از dvd یا harddisk بهتره ولی مسائل دیگه هم هست که اگه به سوالات من کسی پاسخ بده می تونم خرید خوبی داشته باشم و واقعا متشکر میشم و اما سوالات :

1-قیمت کاست های minidv چنده ودر بالاترین کیفیت چند ساعت ضبط میکنه ؟

2-آیا بدون هیچ وسیله دیگه ای مینی دی وی رو میشه تو کامپیوتر ذخیره کرد و یا تو برنامه های Player دید یا حتما به کارت کپچر یاچیز دیگه ای مثل ilink نیاز داریم ؟(برا من بیشتر دیدن تو کامپیوتر مهمه)

3-اگه به چیز دیگه نیاز هست ارزونترین تجهیزات مربوطه که افت کیفیت نداشته باشی وبشه تو کامپیوتر دید چنده ؟(شنیدم که با 20 هزار تومن هم میشه خرید)

4-حالا رفت تو کامپیوتر با چه فرمت (وچه پسوند )و یه دقیقه چقدر ظرفیت میگیره ؟

5-هارد دار (فرمت dvd نه hd ) هر یه دقیقه چقدر ظرفیت در بالاترین کیفیت داره ؟(یا چه فرمت و پسوندی )

6-انتقال اون به کامپیوتر که نیازی به چیز خاصی نداره درسته ؟ یعنی بلافاصله میشه تو برنامه های Player دید ؟

7-آیا برتری mini dv بر dvd چشمگیره یعنی تو کامپیوتر یا تلویزیون معمولی کاملا قابل مشاهده هست ؟

8-شنیدم از نظرضبط صدا بر عکس تصویر برتری با dvd هست بخاطر برتری دالبی بر استریو درسته ؟

9-اگه mini dvd رو کامپیوتر ضبط کردیم وبا برنامه های فشرده سازی مثلا 1 ساعت رو به یک گیگ رسوندیم وهمین کار رو با فرمت dvd انجام دادیم حالا کیفیت کدوم بهتره و چقدر ؟ (فکر کنم تو mini dv خیلی باید فشرده بشه در مقایسه با dvd و افت زیادی خواهد کرد )

10-کدو برند رو پیشنهاد میکنید بویژه بین سونی و پاناسونیک( مثلا در مورد مدل هارد دار )

اگه به این سوالات من کسی بتونه پاسخ درستی بده خیالم راحت میشه و می تونم خرید خوبی داشته باشم از همه دوستان بسیار متشکرم .
    ویرایش توسط azad-gheysardehi : Monday 24 March 2008 در ساعت 17:49

كاربر جديد
    تشکر کرده
    8

پیش فرض پاسخ: كمك در مورد خرید دوربین فیلمبرداری و چند سوال ابتدایی

نقل قول نوشته اصلی توسط azad-gheysardehi نمایش پست ها
    تا اونجایی كه فهمیدم كیفیت minidv از dvd یا harddisk بهتره
    سوالهای خوبی كردی كه من از جوابشان معذورم ولی از كجا به این نتیجه رسیدید؟
    من همیشه فكر میكردم كه در منزل HD ركورد كردن بدون كامپرشن (كه نوع 1080p آن كه بالا ترین رزولوشن فعلیه) فقط روی هارددرایو ممكنه و بس.
    زندگی بسان شطرنج مینماید..روزی كه گفتم شطرنج نمیدانم, همه خواستند تا آنرا به من بیاموزند.وقتی گفتم شطرنج را میدانم, همه به مات كردنم بسیج شدند.....

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

نقل قول نوشته اصلی توسط azad-gheysardehi نمایش پست ها
    دوستان عزیز میخوام یه دوربین فیلمبرداری تا قیمت 500 -600 هزار تومن بخرم تا اونجایی كه فهمیدم كیفیت minidv از dvd یا harddisk بهتره ولی مسائل دیگه هم هست که اگه به سوالات من کسی پاسخ بده می تونم خرید خوبی داشته باشم و واقعا متشکر میشم و اما سوالات :

1-قیمت کاست های minidv چنده ودر بالاترین کیفیت چند ساعت ضبط میکنه ؟

2-آیا بدون هیچ وسیله دیگه ای میشه تو کامپیوتر ذخیره کرد و یا تو برنامه های Player دید یا حتما به کارت کپچر یاچیز دیگه ای مثل ilink نیاز داریم ؟(برا من بیشتر دیدن تو کامپیوتر مهمه)

3-اگه به چیز دیگه نیاز هست ارزونترین تجهیزات مربوطه که افت کیفیت نداشته باشی وبشه تو کامپیوتر دید چنده ؟(شنیدم که با 20 هزار تومن هم میشه خرید)

4-حالا رفت تو کامپیوتر با چه فرمت (وچه پسوند )و یه دقیقه چقدر ظرفیت میگیره ؟

5-هارد دار (فرمت dvd) هر یه دقیقه چقدر ظرفیت در بالاترین کیفیت داره ؟(یا چه فرمت و پسوندی )

6-انتقال اون به کامپیوتر که نیازی به چیز خاصی نداره درسته ؟ یعنی بلافاصله میشه تو برنامه های Player دید ؟

7-آیا برتری mini dv بر dvd چشمگیره یعنی تو کامپیوتر یا تلویزیون معمولی کاملا قابل مشاهده هست ؟

8-شنیدم از نظرضبط صدا بر عکس تصویر برتری با dvd هست بخاطر برتری دالبی بر استریو درسته ؟

9-اگه mini dvd رو کامپیوتر ضبط کردیم وبا برنامه های فشرده سازی مثلا 1 ساعت رو به یک گیگ رسوندیم وهمین کار رو با فرمت dvd انجام دادیم حالا کیفیت کدوم بهتره و چقدر ؟ (فکر کنم تو mini dv خیلی باید فشرده بشه در مقایسه با dvd و افت زیادی خواهد کرد )

10-کدو برند رو پیشنهاد میکنید بویژه بین سونی و پاناسونیک( مثلا در مورد مدل هارد دار )

اگه به این سوالات من کسی بتونه پاسخ درستی بده خیالم راحت میشه و می تونم خرید خوبی داشته باشم از همه دوستان بسیار متشکرم .
    دوست عزیز
    پاسخ به تمام سوالات شما چیزی در حد یه سایت Wikipedia مطلب لازم داره..!!!
    اما به عنوان شروع عرض کنم که به نظر بنده شما نباید فرمتهای تصویری مانند: DV mpeg HDV AVCHD avi و....رو با مدیای ضبط مثل :کاست DVD و هارددیسک اشتباه بگیرید.بر روی هارددیسک هم میشه mpeg ضبط کرد با رزولوشنDVD و هم با فرمت AVCHD با رزولوشن 1920p ....پس رسانه فیزیکی همیشه عامل تعیین کننده کیفیت نیست.
    پاسخ به اکثر سوالات شما با شناخت شما از خصوصیات فرمتهای تصویری به سادگی امکان پذیره! اما:
    1-قیمت کاستها عمدتا در حد بسیار معقول هست.
    2-وقتی از دوربین دیجیتال استفاده میکنید به کارت کپچر نیازی نیست و داشتن پورت USB و در بعضی موارد IEEE1394 کفایت میکنه.
    4-5-6-7-8-9 پاسخ به تک تک این سوالات بسیار زمان بر هست.من توصیه میکنم راجع به تفاوت فرمتهای ضبط ویدیویی حتما مقداری مطالعه داشته باشید.از سایت بسیار غنی زیر میتونید استفاده کنید: http://www.wikipedia.org/wiki
    فقط یه نکته رو عرض کنم شاید در ابتدا چیز مفیدی باشه:
    اگه DVD رو انتخاب کنید بلافاصله بعد فیلمبرداری میتونید توی دستگاه DVD ببینید.اگه miniDV انتخاب بشه واسه انتقال به کامپیوتر باید به میزان زمان فیلمبرداری معطل بشید چون به صورت RealTime انتقال پیدا میکنه.
    اما اگه هارددیسک رو انتخاب کنید به راحتی عین کپی کردن فایل در ویندوز میشه فیلم رو انتقال داد...
    دوست عزیز بحث بسیاره.همه اینا برمیگرده به اینکه شما چه انتظاری دارید.اگه مونیتور HD و یا تلویزیون HD ندارید احتمالا خرید دوربین HD مناسبتون نیست(هزینه هم زیاد میشه...).خلاصه یکم سوالاتتون رو از حالت کلی در بیارید تا بهتر بشه شما رو به سمت هدف راهنمایی کرد.اینجوری که شما سوال میکنید عرض کردم اندازه یه سایت کامل میشه مطلب نوشت که البته اینجا امکان چنین کاری نیست.
    بازم عذر میخوام که پر حرفی کردم.:)

نقل قول نوشته اصلی توسط sassan1 نمایش پست ها
    (كه نوع 1080p آن كه بالا ترین رزولوشن فعلیه) فقط روی هارددرایو ممکنه و بس.
    بالاترین رزولوشن بیشتر ازین حرفاس...الان در دوربینهای HD معمولی رزولوشن 1920 داریم..
    ویرایش توسط Rofougaran : Monday 24 March 2008 در ساعت 11:44 دلیل: غلط املایی
    mcse تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sassan1 نمایش پست ها
    سوالهای خوبی كردی كه من از جوابشان معذورم ولی از كجا به این نتیجه رسیدید؟
    من همیشه فكر میكردم كه در منزل HD ركورد كردن بدون كامپرشن (كه نوع 1080p آن كه بالا ترین رزولوشن فعلیه) فقط روی هارددرایو ممكنه و بس.
    دوست عزیز منظورم از هارد دیسکی همون معمولی 640 در 480 هستش که فقط به جای dvd روی هارد ضبط میكنه و همون كیفیت dvd رو داره که از mini dv مسلما کمتر است و 500 تا 600 هزار تومن معمولا قیمت داره نه hd که یه میلیون قیمت داره که مسلمه از همه بهتره اول گفتم که 500 تا 600 تومن میخوام بزارم .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط DSC-H7 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    پاسخ به تمام سوالات شما چیزی در حد یه سایت Wikipedia مطلب لازم داره..!!!
    اما به عنوان شروع عرض کنم که به نظر بنده شما نباید فرمتهای تصویری مانند: DV mpeg HDV AVCHD avi و....رو با مدیای ضبط مثل :کاست DVD و هارددیسک اشتباه بگیرید.بر روی هارددیسک هم میشه mpeg ضبط کرد با رزولوشنDVD و هم با فرمت AVCHD با رزولوشن 1920p ....پس رسانه فیزیکی همیشه عامل تعیین کننده کیفیت نیست.
    پاسخ به اکثر سوالات شما با شناخت شما از خصوصیات فرمتهای تصویری به سادگی امکان پذیره! اما:
    1-قیمت کاستها عمدتا در حد بسیار معقول هست.
    2-وقتی از دوربین دیجیتال استفاده میکنید به کارت کپچر نیازی نیست و داشتن پورت USB و در بعضی موارد IEEE1394 کفایت میکنه.
    4-5-6-7-8-9 پاسخ به تک تک این سوالات بسیار زمان بر هست.من توصیه میکنم راجع به تفاوت فرمتهای ضبط ویدیویی حتما مقداری مطالعه داشته باشید.از سایت بسیار غنی زیر میتونید استفاده کنید: http://www.wikipedia.org/wiki
    فقط یه نکته رو عرض کنم شاید در ابتدا چیز مفیدی باشه:
    اگه DVD رو انتخاب کنید بلافاصله بعد فیلمبرداری میتونید توی دستگاه DVD ببینید.اگه miniDV انتخاب بشه واسه انتقال به کامپیوتر باید به میزان زمان فیلمبرداری معطل بشید چون به صورت RealTime انتقال پیدا میکنه.
    اما اگه هارددیسک رو انتخاب کنید به راحتی عین کپی کردن فایل در ویندوز میشه فیلم رو انتقال داد...
    دوست عزیز بحث بسیاره.همه اینا برمیگرده به اینکه شما چه انتظاری دارید.اگه مونیتور HD و یا تلویزیون HD ندارید احتمالا خرید دوربین HD مناسبتون نیست(هزینه هم زیاد میشه...).خلاصه یکم سوالاتتون رو از حالت کلی در بیارید تا بهتر بشه شما رو به سمت هدف راهنمایی کرد.اینجوری که شما سوال میکنید عرض کردم اندازه یه سایت کامل میشه مطلب نوشت که البته اینجا امکان چنین کاری نیست.
    بازم عذر میخوام که پر حرفی کردم.:)

بالاترین رزولوشن بیشتر ازین حرفاس...الان در دوربینهای HD معمولی رزولوشن 1920 داریم..
    فکر نمیکنم سوالات من پاسخش خیلی وقت گیر باشه بعضی ها در حد بله و خیر هستش وبه نظر من هم خیلی ابتدایی ولی باز هم از شما متشکرم کسی امیدوارم پیدا بشه که بتونه جواب بده بویژه چند تا اول رو بازهم خیلی ممنون

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    5

خیلی خوبه که شما به این چیزها اهمیت می‌دین و قصد انتخاب بهترین رو دارین، ولی انتخاب دوربین برای مصرف خانگی اصلا احتیاج به انقدر بالا و پایین کردن نداره. تفاوت‌هایی که دوربین‌های آماتوری با هم دارند به ندرت باعث برتری فاحش یکی بر دیگری می‌شن. پیشنهاد من به خریداران هندی-کم هیچ وقت بیشتر از این نیست:
    1. حوصله‌ی کپچر کردن دارین؟ حتی اگه دارین هم به این فکر کنین که 90 درصد فیلم‌های شما در شرایط نامساعد نوری گرفته می‌شن، پس اختلاف کیفیتی که شما رو نگران می‌کنه خیلی قابل بحث نیست.
    2. وایدترین فاصله‌ی کانونی دوربین؛ هرچی پایین‌تر بهتر.
    3. اندازه‌ی دوربین و قیافه‌ی دوربین: بگیرین دستتون، بالا پایین کنین، خوشگله؟ خوشگل نیست؟ راحته؟
    4. قیمت دوربین.

چه Sony بخرین چه Panasonic چه Canon چه JVC خیلی متوجه تفاوت‌ها نمی‌شین. تجریه به من ثابت کرده که اکثر آدم‌ها از دوربینی که می‌خرن (برای مصرف خانگی) راضی هستن و فکر می‌کنن انتخاب خوبی کردن. وقتی حتی از مد P هم به جای اتوماتیک استفاده نمی‌کنن صحبت از کیفیت بالاتری که با همون دوربین هم می‌تونن داشته باشن چه معنی‌ای می‌ده؟ سعی کنید حس رضایت از چیزی که می‌خرین رو در خودتون به وجود بیارین. هر موقع قصد خرید وسیله‌ای نیمه حرفه‌ای یا حرفه‌ای رو داشتین، مو رو از ماست بکشین.
    ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـ
    فعلا بالاترین «رزولوشن» 4K است.
    mcse تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

دوستان سلام :
    اطلاعاتتان بسیار عالی است خواهشمند است مرا در موضوعات ذیل(جهت خرید یک دوربین خوب) راهنمائی نمائید
    1-فرق بین حسگر cmosوccdچیست؟ کدام بهتر است؟
    2-فرق بین HDوDV.چیست؟ کدام بهتر است ؟آیا آنقدر تفاوت داردکه مشخصات دیگر دوربین را فدای اینها کنیم
    3-آیا مقدار پیکسل در دوربین فیلم برداری مهم است .یا کیفیت تصویر به چیز دیگری وابسته است
    4-اکثر دوربینها ،عکس هم میگیرند آیا دوربینی که عکس خوبی هم بگیرد داریم
    5-کدام را ترجیح می دهید:دوربین هارد دیسکی،minidv،dvd چرا؟
    6-با توجه به مشخصات بالا چه دوربینی را پیشنهاد می کنید(البته زیر650000تومان