صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18
Like Tree22تشکر

موضوع: لطفا راهنمايي كنيد تا بتوانم يك هندي كم مناسب تا 400 الي 500 هزار تومان بخرم.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

پیش فرض پاسخ: لطفا راهنمايي كنيد تا بتوانم يك هندي كم مناسب تا 400 الي 500 هزار تومان بخرم.

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    بله متاسفانه سوال هفته ي پيش بنده هم كماكان بي جواب مانده است
    سلام
    فرهاد عزیز
    اطلاعات شما در هر موردی چنان دقیق،مستدل و موشکافانه است که راستش آدم جرات پاسخ دادن پیدا نمیکنه.
    DR.shahin تشکر می‌کند.
    فرزام

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

پیش فرض پاسخ: لطفا راهنمايي كنيد تا بتوانم يك هندي كم مناسب تا 400 الي 500 هزار تومان بخرم.

نقل قول نوشته اصلی توسط m_shr نمایش پست ها
    دوست عزيز مدل هارد دار سوني عاليه و مدل tr82 بسيار كيفيت خوبي داره و قيمتش 595 توان با گارانتي بازرگان و مدت 15 ساعت فيلمبرداري ميكنه و60 گيگ هارد داره صداي دالبي 5 كاناله و كلي امكانات ديگه يه سري به سايتهاي معتبر بزن حتما خوشت مياد.
    سلام
    صدای دالبی 1+5 دوربینهای خانگی به دلیل چسبیده بودن همه میکروفونها به هم در حد شوخی است.
    اطلاعات بیشتر:
    www.dolby.com
    و
    کد HTML:
    http://www.dolby.com/professional/pro_audio_engineering/solutions_surround.html
    ویرایش توسط Farzam53 : Thursday 17 April 2008 در ساعت 23:31
    aminomid و DR.shahin تشکر می‌کنند.
    فرزام

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط عکاسباشی نمایش پست ها
    سلام
    فرهاد عزیز
    اطلاعات شما در هر موردی چنان دقیق،مستدل و موشکافانه است که راستش آدم جرات پاسخ دادن پیدا نمیکنه.
    فرزام عزيز به خدا اطلاعات من در مورد فيلمبرداري و دوربين هاي فيلمبرداري در حد اكابر است :( ممنون مي شوم كمك كنيد
    DR.shahin تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

نقل قول نوشته اصلی توسط DR.shahin نمایش پست ها
    سلام
    از اطلاعات شما متشكرم بسيار مفيد بود.

اگر درست متوجه منظور شما شده باشم كيفيت minidv را نسبت به قيمت آن برتر از كيفيت دوربينهاي هارد دار و DVD در همان رنج قيمت ميدانيد
    من چون فكر ميكردم براي minidv احتياج به يك كپچر خوب دارم اصلا به اين مدل فكر نميكردم اما با توجه به اينكه شما ميفرماييد با پورت Ilink ميتوان براحتي و با بالاترين كيفيت فيلم را به cd يا dvd تبديل كرد ، تصور ميكنم بهترين گزينه براي من خواهد بود.

خواهش ميكنم نظرتون رو درباره Sony DCR-HC48 يا Sony DCR-HC38 در بين دوربينهاي minidv و

Sony DCR-SR42 در بين دوربينهاي هارد دار بفرماييد.

در آخر ميتونم نظر شخصي خودتون رو بپرسم كه در بين دوربينهاي Minidv و دوربينهاي هارد دار با توجه به بودجه بنده كدام مارك و مدل را صلاح ميدانيد خريداري كنم خواهش ميكنم اگر قيمت نسبي هم داريد بفرماييد. ( قيمت بسيار برايم مهم است و هرچه كمتر باشد بهتر است با اين شرط كه با خريد يك دوربين ارزانتر تفاوت چشمگيري در كيفيت بوجود نياد)

يك سوال هم برايم بوجود امده با انكه قيمت دوربيني مثله HC96 از HC48 بالاتر است چرا زوم اپتيكال و ديجيتال ان بسيار پايينتر از
    HC48 ميباشد؟
    آيا اين اعداد و ارقام بر روي دوربينهاي ارزان قيمت واقعي نيست يا قابل استفاده نميباشد؟

متشكرم
    شاهين
    دکتر شاهین عزیز
    با پورت آی لینک تنها کاری که میتوانید بکنید انتقال فیلم دوربین روی هارد است. ایجاد سی دی یا دی وی دی داستان دیگری دارد، که در همین قسمت فروم فراوان در خصوص آن بحث شده است.
    زوم اپتیکال دوربینها واقعی است، زوم دیجیتال هم که معلوم الحال است
    DR.shahin تشکر می‌کند.
    فرزام

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

نقل قول نوشته اصلی توسط DR.shahin نمایش پست ها
    والا قصد داشتم يك كنون S5 بخرم تا با آن هم عكس بگيرم و هم فيلمبرداري كنم.
    حتي براي خريد هم به جمهوري رفتم اما يك حسي بهم گفت بذار بيشتر تحقيق كني.
    تا آن زمان با اين سايت اشنا نبودم وقتي ديدم كه يك فروم اختصاصي عكاسي وجود دارد بسيار خوشحال شدم كه ميتوانم براي تمامي سوالاتم پاسخ پيدا كنم.
    جناب قبادي و اقا فرهاد عزيز گفتند كه دوربين فيلمبرداري را مجزا بخر و دوربين عكاسي هم A720 كنون رو بخر كه جواب كار بنده را كه يك فوق اماتور هستم ، ميدهد.

جناب m_shr عزيز من هم دوست دارم بهترين مدل موجود در بازار را كه بهترين كيفيت را دارد خريداري كنم اما محدوديت مالي دارم و بيشتر از 400 الي 500 هزار تومان نميتوانم براي دوربين فيلمبرداري هزينه كنم.
    به همين دليل منتظر ميشينم تا اساتيد اين بخش كه جناب Amir A از انها نام بردند ، بر بنده منت گذاشته و نظرات خود را تايپ كنند تا بتوانم بهترين انتخاب را با بودجه محدود خود داشته باشم.
    سلام
    این همه پست زدن من رو ببخشید سواد اینتر نتی درست و حسابی ندارم. راستش بلد نیستم توی یک پست به چند پست قبلی ارجاع بدم
    دوربینهای HDاین خاصیت را دارند که شما سورس فیلمهای خود را با کییت معمول 5 سال دیگر خواهیدداشت.
    راستش من زیاد در جریان قیمت و مدلهای دوریبنهای خانگی نیستم.
    ولی به طور خلاصه:
    قابلیتهای دالبی این دوربینها،لنزهای سویسی ، 3 سی سی دی بودن و افکت های قابل اجرا توسط دوربین،در رده دوربینهای خانگی، تقریباً هیچ ارزشی ندارند
    DR.shahin تشکر می‌کند.
    فرزام

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

دکتر شاهین عزیز
    با پورت آی لینک تنها کاری که میتوانید بکنید انتقال فیلم دوربین روی هارد است. ایجاد سی دی یا دی وی دی داستان دیگری دارد، که در همین قسمت فروم فراوان در خصوص آن بحث شده است
    سلام
    فرزام خان از پاسخهاي شما بينهايت متشكرم فقط چند سوال برايم باقي مانده

براي تبديل اطلاعاتي كه از روي minidv به هارد دستگاه منتقل ميكنيم آيا با نرم افزارهاي convertor ميتوان انرا تبديل به cd يا dvd كرد يا احتياج به دستگاه خاصي داريم؟
    و در اين فعل و انفعال ايا كيفيت نسبت به ان چيزي كه بر روي minidv ذخيره شده است، افت خواهد داشت؟

زوم اپتیکال دوربینها واقعی است، زوم دیجیتال هم که معلوم الحال است
    زوم اپتيكال HC96 را 10 برابر و زوم اپتيكال HC48 را 25 برابر ذكر كرده اند
    همچنين زوم ديجيتال HC96 را 120 برابر و زوم ديجيتال HC48 را 2000 برابر ذكر كردند.
    و قيمت HC96 در سايت ديجي كالا 170 هزار تومان بيشتر از HC48 ميباشد
    ايا زوم اپتيكال در دوربينهاي فيلمبرداري مهم نيست كه در دوربين گرانتر شاهد زوم اپتيكال كمتري هستيم؟
    فكر ميكنم آقا فرهاد هم در سوالي كه فرموده بودند جوابي به آن داده نشده ، در دوربينهاي فيلمبرداري ، تناقضي مشابه اين چيزي كه من عرض ميكنم را پيدا كرده اند (در دوربين گرانتر قابليتي پايينتر از دوربين ارزانتر ميباشد)

قابلیتهای دالبی این دوربینها،لنزهای سویسی ، 3 سی سی دی بودن و افکت های قابل اجرا توسط دوربین،در رده دوربینهای خانگی، تقریباً هیچ ارزشی ندارند
    و اما مطلب اخر اينكه جناب فرزام من يك كاربر فوق آماتور هستم و دروربين را فقط براي مصارف خانگي ميخواهم
    ايا معناي اظهار نظر آخر شما اين است كه در دوربينهاي ارزان قيمت زير 500 هزار تومان كيفيت فيلمها بسيار ضعيف ميباشد؟
    يا ميخواهيد بگوييد كه فرق چنداني بين كيفيت مدلهاي مختلف دوربينهاي ارزان قيمت وجود ندارد و قابليتهايي كه براي اين نوع دوربينها ذكر ميگردد واقعي نيست و فقط براي جذب مشتري عنوان ميشود؟ اگر اين چنين باشد پس بهتر است زياد دنبال قابليتها نباشم و ساده ترين مدل هندي كم را ابتياع كنم.

در يك جمله آيا خريد دوربينهاي ارزان قيمت را براي يك كاربر خانگي اشتباه ميدانيد ؟ و بر اين عقيده هستيد شخصي كه ميخواهد هنديكم خريداري كند حتما بايد دوربيني نيمه حرفه اي ابتياع كند وگرنه شاهد كيفيت ايده آلي نخواهد بود؟ (البته معناي ايده ال از نظر من فوق آماتور كه قبلا فقط با يك هندي كم HI8 سوني كار كردم با ان چيزي كه شماي حرفه اي، ايده ال ميدانيد بسيار تفاوت خواهد داشت، خواهش ميكنم از ديد يك آماتور كيفيت را بسنجيد و نظر خود را بگوييد)

من قصد داشتم فقط يك دوربين عكاسي S5 بخرم و با آن هم عكس بگيرم و هم فيلمبرداري كنم
    اما جناب قبادي و اقا فرهاد به بنده پيشنهاد دادند كه دوربين فيلمبرداري را مجزا و دوربين عكاسي را هم A720 كنون خريداري كنم.
    اما با اين شرايطي كه شما ذكر كرديد ، بنظر مي آيد نظر مثبتي بر روي دوربينهاي ارزان قيمت فيلمبرداري نداريد.
    اگر واقعا تفاوت چنداني بين فيلمي كه با دوربين عكاسي كنون S5 برداشت ميشود با سوني HC96 ياHC48 يا SR42 وجود ندارد و قابليتهايي كه براي اين دوربينها ذكر ميشود غيرواقعي است خواهش ميكنم راهنمايي كنيد تا بيجهت پول اضافه پرداخت نكنم .

بطور مثال چند تن از دوستان گفتند HC96 بگير اما زوم اپتيكال دوربين عكاسي S5 از اين دوربين فيلمبرداري بيشتر است.

اگر هم من به اشتباه متوجه منظور شما شدم خواهش ميكنم بنده را تصحيح كنيد
    و خيلي خوشحال خواهم شد كه نظر شخصي خود شما را درمورد بهترين مدل زير 500 هزار تومن كه ميشناسيد ، بدانم.
    متشكرم
    شاهين
    ویرایش توسط DR.shahin : Saturday 19 April 2008 در ساعت 02:05

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

بطور مثال چند تن از دوستان گفتند HC96 بگير اما زوم اپتيكال دوربين عكاسي S5 از اين دوربين فيلمبرداري بيشتر است.
    در دوربین های موجود بازار بسیاری از دوربین های حرفه‌ای تر و گران‌تر زوم کمتر و در حدود 10 دارند. چرا؟ یکی از دلایل آن عدم نیاز و نیز غیر قابل استفاده بودن زوم بالاتر از این حد است. مثلا با زوم 25 یا 30 برابر چکار می خواهید بکنید؟ مورد مصرف آن چیست؟ و ضمنا در چنین زومی چه کسی می تواند روی دست فیلم بگیرد و فیلم آن قابل استفاده باشد. ضمنا کیفیت لنز و رزولوشن و شارپنس لنز در این زوم واقعا قابل استفاده است؟ همه این مسائل تکنیکی باعث می شود که چنین زوم‌های عجیب و غریبی را در دوربین های حرفه‌ای تر بسیار کمتر ببینیم و مختص دوربین های ارزانتر باشد.
    برای خرید دوربین پارامترهایی که باید برایتان مهم باشد اینهاست: کیفیت فیلمبرداری (شامل شارپنس، کیفیت رنگ و تراز سفیدی -روشنایی و کنتراست، فوکوس و تنظیم نور) - کیفیت فیلمبرداری در نور کم ( دقت رنگ و میزان نویز) و امکانات و قابلیتهای دوربین که مورد نیاز است (مثلا پورت‌های خروجی مورد نظر و ...). بقیه موارد تبلیغات و بازار گرمی بیشتر نیست.

براي تبديل اطلاعاتي كه از روي minidv به هارد دستگاه منتقل ميكنيم آيا با نرم افزارهاي convertor ميتوان انرا تبديل به cd يا dvd كرد يا احتياج به دستگاه خاصي داريم؟
    و در اين فعل و انفعال ايا كيفيت نسبت به ان چيزي كه بر روي minidv ذخيره شده است، افت خواهد داشت؟
    نیاز به سخت افزار خاصی نیست و به راحتی با نرم افزار می توان این کار را انجام داد. البته فرض بر این است که سخت افزار پایه شما، یعنی کامپیوترتان توانایی لازم برای این کار را داشته باشد.
    در مورد کیفیت همانطور که جناب محبی هم گفتند اگر فیلم را بخواهید مستقیم استفاده کنید کیفیت فیلم‌های دوربین‌های هارددار مناسب است ولی وقتی بحث ادیت و ویرایش فیلم پیش بیاید، کیفیت فیلم کپچر شده از مینی دی وی نهایتا بهتر در می آید (البه به شرطی که در کل زنجیره کار مسائل تکنیکی لازم رعایت شده باشد).

من پیشنهاد می کنم دوربین‌هایی را که مد نظر دارید در سایت camcorderinfo در گزینه های
    Video Performance Video Resolution Low Light Performance
    چک کنید و نمراتی که در این آیتم ها به آن داده شده را با هم مقایسه کنید.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

سلام
    1-در این مورد در فروم قبلاً بحثهای مفصلی انجام شده.ولی به طور خلاصه در صورت انجام قطع های زیاد،استفاده از ترانزیشن های پیچیده و Animated،استفاده از افکت های تصویری و در نهایت استفاده از آلگوریتمهای حرفه ای Encodeنیاز به سخت افزار ویژه دارید و لی اگر ویرایش خاصی مد نظر ندارید،میتوانید با استفاده از نرم افزارهای خانگی که آلگوریتمهای ساده تری دارند و کیفیت مناسبی جهت فیلم های خانوادگی ارائه میکنند(بدون نیاز به سخت افزار خاص) استفاده کنید.2-خیر
    برای مصارف خانوادگی همانگونه که دوستان پیشتر فرمودند. زوم در حد 8Xکفایت میکند.
    3-توصیه دوستان صحیح است.
    خرید یک دوربینminidv از یک برند معتبرکاملاً برای شما مناسب است. به نمایندگی مراجعه کنید و در حد بودجه خود خرید کنید. کیفیت همه دوربینهای در رده بودجه شما کاملاً برای مصارف خانگی مناسب است.
    فرمت minidvرا هم از این جهت عرض کردم که بعید است فیلمهای خانگی نیاز به ادیت نداشته باشند.
    لازم به ذکر است اگر منتظر کیفیتی مشابه کیفیت HDکه روی صفحه های ال سی دی در فروشگاه هاپخش میشود،هستید. صرفاً باید سراغ این فرمت بروید . که البته بودجه شما در این خصوص کافی نیست.
    DR.shahin تشکر می‌کند.
    فرزام

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2