نمایش نتایج : از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: نقد موزیک ویدئو

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

پیش فرض نقد موزیک ویدئو

سلام
    حتماً یادتان هست سال 2002 مردم ایران با پدیده جدیدی آشنا شدند به نام Movie Maker . ظهور این نرم افزار ساده و فاقد امکانات پایه ای تدوین همزمان شد با ظهور پردازنده های Pentium 4 و این بدان معنی بود که مردم میتوانستند در منزل خودشان کارهای ساده ً تدوین را انجام بدهند. ملت ذوق زده از لمس این پدیده جدید شروع کردند به تهیه کلیپ از عکسهای خانوادگی و از طرف دیگر صدا گذاری روی موزیک ویدئو های دیگران . همه جا پر شد از موزیک ویدئو غربی با موسیقی ترکی،موزیک ویدئو ترکی با موزیک فارسی ،موزیک ویدئو کردی با موزیک بندری و..... این پدیده به موازات این مسائل پدیده ای مثبت بود چرا که مردم را با الفبای موزیک ویدئو و تدوین به صورت تجربی و حسی آشنا کرد.
    بگذریم . موضوعی که در رسانه ها و سایت های ایرانی جای خالی آن کاملاً احساس میشود نقد موزیک ویدئو است. موزیک ویدئو علی رغم زمان کوتاه خود نیاز به کلیه عوامل دخیل در ساخت یک فیلم سینمائی دارد(از فیلمنامه و نورپردازی گرفته تا گریم و تدوین).با توجه به مورد بالا این قسمت را اضافه کردم . خودم هم شروع میکنم با یه موزیک ویدئو ئی که شاید همه دیده باشیم: موزیک ویدئو طللوع من معین به کارگردانی آقای علیرضا صمصامی(Alec Cartio) لطفاً نظر خود را و ترجیحاًنقد خود را در خصوص این موزیک ویدئو بنویسید.
    ضمناًاگر اساساً به طرح این موضوع ایرادی وارد میدانید ممنون میشوم که ایراد خود را مطرح بفرمائید.
    ویرایش توسط Farzam53 : Wednesday 14 March 2007 در ساعت 23:00
    فرزام

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

پیش فرض پاسخ: نقد موزیک ویدئو

سلام
    باز هم که ما خوردیم به کسادی ! خودم از یه جائی شروع میکنم در مورد موارد زیر نظر بدهید:
    1-حرکات اپتیکی و فیزیکی دوربین را چطور ارزیابی میکنید؟
    2- نور پردازی آتلیه ای و استفاده از فون که در این موزیک ویدئو از آن استفاده شده به نظر شما چطور است؟
    فرزام

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

عكاسباشي جان اجازه هست چند كلمه اي عرض كنم؟

دوستان (از جمله خود من) خيلي صريح و بي پرده گفته اند كه چيز زيادي از ويديو، آن طور كه شما انتظار داريد، نميدانند.

مطمئن باشيد كه مطالب شما خواننده زيادي دارد، اما شايد به خاطر عدم تخصص بسياري از اعضاءدر اين زمينه، تعداد پست هاي اعضاء اين جا كمتر باشد.

اما من به نوبه خودم، به عنوان كسي كه مطالب شما را ميخواند از شما دوست عزيز گله دارم، آيا درست است پس از مدتي كه تاپيكي را شروع كرديد و مطالبي را عنوان كرديد و افراد زيادي آن را خواندند و افرادي - هر چند كم - به شما پاسخ دادند، يك مرتبه هوس كنيد پست ها را پاك كنيد و تاپيكي تكه پاره، مثل جيگر زليخا به جاي بگذاريد؟
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    5

البته ناواردی اعضا به ویدیو را نمی*شود دلیل اصلی کساد بودن این تاپیک*ها دانست...
    فروم*ها کارکردهایی دارند که معمولا:
    1. آموزش*های خیلی کلی و کوتاه و
    2. علایق شخصی یک نفر
    معمولا بازخورد خوبی در آن*ها ندارند.
    به اندازه*ی کافی مقاله و کتاب در اینترنت پیدا می*شود که این مطالب طرفداری پیدا نکنند...
    نمونه*ی همین پست*ها در بخش*های عکاسی هم هستند که طرفداری پیدا نکرده*اند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

نقل قول نوشته اصلی توسط Sepanz نمایش پست ها
    البته ناواردی اعضا به ویدیو را نمی*شود دلیل اصلی کساد بودن این تاپیک*ها دانست...
    فروم*ها کارکردهایی دارند که معمولا:
    1. آموزش*های خیلی کلی و کوتاه و
    2. علایق شخصی یک نفر
    معمولا بازخورد خوبی در آن*ها ندارند.
    به اندازه*ی کافی مقاله و کتاب در اینترنت پیدا می*شود که این مطالب طرفداری پیدا نکنند...
    نمونه*ی همین پست*ها در بخش*های عکاسی هم هستند که طرفداری پیدا نکرده*اند.
    سلام
    sepanzعزیز
    من با نظر شما کاملاً موافقم.بهتر است نظامی در فروم برقرار شود که ترید هائی که تعداد پستشان از حد مشخصی کمتر باشد به طور خودکار حذف شوند . اینطوری هم فضای کمتری در فروم اشغال میشه و هم مراجعین با سردرگمی کمتری مواجه میشوند.
    در مورد این مضوع که فرمودید " به اندازه*ی کافی مقاله و کتاب در اینترنت پیدا می*شود که این مطالب طرفداری پیدا نکنند..." اگر لطف کنید ولینک های مربوط را اعلام کنید مسلماً موجب امتنان من و سایر دوستان خواهد بود.

ضمناً ، در موردموزشها اصلاً با شما موافق نیستم، منطقی نیست که کسی برای یاد گرفتن مثلاً پرمیر با فتو شاپ پست های این سایت را بخواند!!!هرفروم فضائی است برای بحث تبادل نظر رفع اشکالهای احتمالی و یاد گرفتن تکنیک و ترفند های خاص در موارد تخصصی مرتبط.

در تخصص شما شکی نیست!اینقدر خسیس نباشید ،زکات علم آموختن آن است (البته نه زورکی مسلماً!!)

ممنون از اینکه اظهار نظر کردید. منتظر آموزش های شما در قسمت درسهای ویدیوی دیجیتال هستیم.و حضور پر رنگتر شما هستیم.
    ویرایش توسط Farzam53 : Sunday 18 March 2007 در ساعت 22:02
    فرزام

كاربر همراه Mojtaba-N آواتار ها
    تشکر کرده
    337

جناب عكاسباشی، من خيلی مشتاق شدم ولی نقد شما را راجع به موزيك ويدئو آقای معين نديدم!؟
    مجتبی ناظمی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba-N نمایش پست ها
    جناب عكاسباشی، من خيلی مشتاق شدم ولی نقد شما را راجع به موزيك ويدئو آقای معين نديدم!؟

سلام
    مجتبی جان
    حتماًخودت که در بخش های عکاسی فعال هستی از متروک بودن قسمتهای ویدیوی دیجیتال آگاهی .من بعد از عضویت در سایت سعی کردم با طرح موضوعاتی که گمان میکردم برای دوستان جذاب باشه این قسمت رو فعال کنم تا ما هم از این میانه از اطلاعات دوستان بهره ای ببریم.برای همین منظور موضوعاتی مثل این موضوع را مطرح میکنم شاید نقطه شروعی باشد. تا به حال که از طرح موضوعاتی که دوستان رو به شرکت در بحث وادار کند،عاجز بودهام.تا جائی که حوصله و وقت یاری کند،ادامه میدهم .اگر هم نشد چیز خاصی از دست نمیرود. طرح موضوع نقد موزیک ویدئو هم در همین راستا بوده است من منتظر اظهار نظرهای دوستان هستم . فکر میکنم پاسخ گوئی به موضوع مطرح شده از طرف طرح کننده موضوع حکایت "خود گوئی و خود خندی عجب مرد هنرمندی"باشد.
    ممنون که توجه نشان میدهید.
    فرزام