نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
Like Tree10تشکر
  • 1 Post By Amir Tavakoli
  • 1 Post By Farzam53
  • 1 Post By infinity
  • 3 Post By Delbaz
  • 4 Post By Delbaz

موضوع: آزمایش 3 نرم افزار تبدیل Vcd

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

پیش فرض آزمایش 3 نرم افزار تبدیل Vcd

سلام به همگی
    میدونم که درباره تبدیل avi به vcd بارها صحبت شده. هر کسی هم نرم افزاری رو معرفی کرده.
    برای تبدیل avi به vcd دهها نرم افرار وجود داره که هر کدام مزایا و معایبی دارن. شاید 3 تا از بهترین نرم افزارها:
    Canopus ProCoder 2 - TMPGEnc 4.0 XPress - Adobe Media Encoder
    اینا باشن (تو نرم افزارهایی که من باهاشون کار کردم) :)

برای امتحان کردن این 3 نرم افزار، یه عکس 720x576 که شامل چند تا عکس و متن و خطوط بودن رو با فتوشاپ درست کردم و فایل psd رو تو after effect فراخونی کردم. خلاصه یه فایل avi به مدت 10 ثانیه و بدون فشرده سازی (حجمش شد 296 مگ) درست کردم.
    فایل رو با استفاده از نرم افزارهای فوق به Mpeg1 352x288 یا همون VCD تبدیل کردم.
    آپشنهای نرم افزارها رو روی بهترین کیفیت تنظیم کردم ولی تفاوت بین فایلهای تبدیل شده زیاد بود!!

از فیلمها عکس گرفتم که میبینید. (البته مجبور شدم کوچیکش کنم و تبدیلش کنم به jpeg.)
    فیلم تبدیل شده توسط adobe media encoder که واقعا مایوس کننده بود. کیفیت رنگ بد و حذف بعضی از خطوط رو میبینید.

فیلم تبدیل شده توسط TMPGEnc 4.0 XPress کیفیت خوبی داشت ولی کمی blur بود. البته دیگه از حالت شطرنجی کنار متنها خبری نبود. تو شکل هم مشخصه که خطوط رنگی زاویه دار ، پیکسل پیکسل نیست. ولی بالا و پایین فیلم، یه حاشیه سیاه میذاشت.

ولی سومی فیلمی هست که با Canopus ProCoder 2 تبدیل شده. کیفیت رنگش واقعا حرف نداره. رنگها خیلی زنده تر از دو نرم افزار قبلی هستند و تصویر هم sharp تر هست و بهمین علت حالت شطرنجی در مرز بین اشیاء از فایل تبدیل شده توسط TMPGenc بیشتره. خطوط زاویه دار هم sharp تر از دو نرم افزار قبلی هست.

اگه دوستان نرم افزارهای دیگه ای رو معرفی کنن و تجربیاتشون رو بگن، ممنون میشم. تا ما آخر بفهمیم با چه نرم افزاری فایلها رو تبدیل کنیم.
    مخصوصا الان که همه از مسافرت نوروزی اومدن و میخوان با فیلمایی که گرفتن ، vcd درست کنن :biggrin:
    ویرایش توسط Amir Tavakoli : Friday 30 March 2007 در ساعت 17:16
    mojtabamalaekeh تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

پیش فرض پاسخ: آزمایش 3 نرم افزار تبدیل Vcd

نقل قول نوشته اصلی توسط amirt2006 نمایش پست ها
    سلام به همگی
    میدونم که درباره تبدیل avi به vcd بارها صحبت شده. هر کسی هم نرم افزاری رو معرفی کرده.
    برای تبدیل avi به vcd دهها نرم افرار وجود داره که هر کدام مزایا و معایبی دارن. شاید 3 تا از بهترین نرم افزارها:
    Canopus ProCoder 2 - TMPGEnc 4.0 XPress - Adobe Media Encoder
    اینا باشن (تو نرم افزارهایی که من باهاشون کار کردم) :)

برای امتحان کردن این 3 نرم افزار، یه عکس 720x576 که شامل چند تا عکس و متن و خطوط بودن رو با فتوشاپ درست کردم و فایل psd رو تو after effect فراخونی کردم. خلاصه یه فایل avi به مدت 10 ثانیه و بدون فشرده سازی (حجمش شد 296 مگ) درست کردم.
    فایل رو با استفاده از نرم افزارهای فوق به Mpeg1 352x288 یا همون VCD تبدیل کردم.
    آپشنهای نرم افزارها رو روی بهترین کیفیت تنظیم کردم ولی تفاوت بین فایلهای تبدیل شده زیاد بود!!

از فیلمها عکس گرفتم که میبینید. (البته مجبور شدم کوچیکش کنم و تبدیلش کنم به jpeg.)
    فیلم تبدیل شده توسط adobe media encoder که واقعا مایوس کننده بود. کیفیت رنگ بد و حذف بعضی از خطوط رو میبینید.

فیلم تبدیل شده توسط TMPGEnc 4.0 XPress کیفیت خوبی داشت ولی کمی blur بود. البته دیگه از حالت شطرنجی کنار متنها خبری نبود. تو شکل هم مشخصه که خطوط رنگی زاویه دار ، پیکسل پیکسل نیست. ولی بالا و پایین فیلم، یه حاشیه سیاه میذاشت.

ولی سومی فیلمی هست که با Canopus ProCoder 2 تبدیل شده. کیفیت رنگش واقعا حرف نداره. رنگها خیلی زنده تر از دو نرم افزار قبلی هستند و تصویر هم sharp تر هست و بهمین علت حالت شطرنجی در مرز بین اشیاء از فایل تبدیل شده توسط TMPGenc بیشتره. خطوط زاویه دار هم sharp تر از دو نرم افزار قبلی هست.

اگه دوستان نرم افزارهای دیگه ای رو معرفی کنن و تجربیاتشون رو بگن، ممنون میشم. تا ما آخر بفهمیم با چه نرم افزاری فایلها رو تبدیل کنیم.
    مخصوصا الان که همه از مسافرت نوروزی اومدن و میخوان با فیلمایی که گرفتن ، vcd درست کنن :biggrin:
    سلام
    در حال حاضرPro coderبهتر است . بحث مفصل در این خصوص را در درس 3 ویدئوی دیجیتال خواهید خواند. انشاالله
    mojtabamalaekeh تشکر می‌کند.
    فرزام

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1

اقا ميشه لينك دانلود اين نرم افزار رو بزاريد البته فول ورژن و يا همراه با سريال نامبر ممنون اگر لطف كنيد

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

نقل قول نوشته اصلی توسط rmb_ali نمایش پست ها
    اقا ميشه لينك دانلود اين نرم افزار رو بزاريد البته فول ورژن و يا همراه با سريال نامبر ممنون اگر لطف كنيد
    چند تا تاپیک پایینتر لینکشو گذاشتن: http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=3835

كاربر جديد cinematograph آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام من با ProCoder کار کردم فوق العاده عالیه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

در حال حاضر بهترين و گرانترين نرم افزار تبديل
    mpegencoder v1.5.1

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط alitehranipoor2 نمایش پست ها
    در حال حاضر بهترين و گرانترين نرم افزار تبديل
    mpegencoder v1.5.1

قیمت نرم‌افزار Canopus Procoder 3.0 برابر با 500 دلار است.
    سند: http://www.videohelp.com/tools/Canopus_ProCoder

قیمت نرم‌افزار MpegEncoder برابر با 150 دلار!
    سند: http://www.videohelp.com/tools/Mainconcept_MPEG_Encoder

نه از سر تعصب، بلکه تحقیق و تست دقیق 12 نرم‌افزار، به‌نظرم، بی‌شک، Canopus Procoder 3.0 بهترین است.

لینک دانلود:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=5610
    Keivani تشکر می‌کند.
    هادی هژیرآذر

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

بهترین یعنی چی
    بهترین با تنظیمات پیش فرض ( فکر میکنم دوستان مقایسه های خودشون رو متاسفانه بر مبنای همین تنظیمات پیش فرض قرار میدن )
    بهترین در راحتی استفاده
    بهترین در سرعت
    بهترین در تبدیل Convert
    بهترین در Capture
    بهترین بعد از تنظیم کردن برنامه

مثلا آیا VirtualDub که حرفه ای های سایت VideoHelp به اون نمره 9.2 از 10 دادن با وجود اینکه مجانی است آیا کمتر از برنامه های گران قیمت Capturing است
    آیا برنامه VirtualVCR که سبک ترین برنامه Capture و نیز بهترین برنامه در مدیریت Dropped Frame هاست و رایگان و از طرفی کد باز است آیا به هیچ دردی نمیخوره

هر کدام از این برنامه ها مخصوصا در تبدیل وی سی دی دارای تنظیمات خاصی هستند و تنها بعد از تنظیمات برنامه و در نظر گرفتن تمام این شرایط باید یکی رو مناسب تر اعلام کرد
    در واقع برای مقایسه بین این برنامه ها باید تک تک این شرایط رو مد نظر قرار داد وگر نه توی همین Download.com اگر اسم Capture رو جستجو کنید شاید بیش از صد ها برنامه پیدا بشه که هر کدام هم قیمت های متفاوت و کارایی های مختلف دارن

هنوز هم به نظرم ( البته این یک نظر شخصی است ) TMPGencoder وقتی با تنظیمات اون آشنا باشید , بهترین برنامه تبدیل وی سی دی است ( نه دی وی دی . امیدوارم دوستان بین این دو تبدیل فرق بذارن )
    rated 8.4 with 25 votes

Canopus ProCoder3
    rated 8 wuth 25 votes

قیمت فقط و فقط یک فاکتور است و به خیلی چیزها از جمله پشتیبانی بستگی داره .وگرنه Tmpgencoder که مجانی است احتمالا باید به سطل آشغال انداخته میشد
    mojtabamalaekeh، minaei و Shamim تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

یاسرجان

مصادیق و معیارهای "بهترین" در ذهن من به ترتیب اهمیت، بشرح زیر است:

1- کیفیت فایل مقصد. (کیفیت در رنگ، رزولوشن، حرکت، صدا، همزمانی صدا و تصویر، کیفیت در نقاط ثابت و متحرک)
    2- امکانات کنترلی، تنظیمی و ویرایشی نرم‌افزار
    3- استفاده بهینه از منابع سخت‌افزاری سیستم و در نتیجه سرعت Convert (البته در تعادل با کیفیت خروجی)
    4- قیمت بالاتر (نظر به اینکه همانند پیکان و پراید برخی کشورها(!) محصولات کیلویی قیمت‌گذاری نمی‌شوند)
    هادی هژیرآذر

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

هادی جان من پست شما رو ندیده بودم . بعد از پست آقای علی تهرانی پور این رو نوشتم منتها چون وقفه افتاده بود به همین دلیل بعد از پست شما شد

من با نرمافزار mpegencoder کار نکردم ولی با دوتای دیگه چرا

اما برسیم سر نحوه پردازش
    این هایی هم که میگم فقط نظر خودمه . حقیقت مسلم نیست . مخصوصا اینکه مثل فتوشاپ برای رسیدن به یه منظور چندین و چند روش وجود داره

گاهی یک نرمافزار ممکنه به طور پیش فرض دارای تنظیماتی باشه که در مورد یک فیلم بسیار تاثیر گذار باشه اما در یک فیلم دیگه اینگونه نباشه. مثلا فرض کنیم تنظیمات پیش فرض در یک برنامه به گونه ایه که کمی کنتراست و اشباع رنگ رو افزایش میده و یا مثلا به طور پیش فرض کمی شارپ بودن لبه ها رو افزایش میده
    در یک فیلم معمولی چنین تنظیماتی باعث میشه , فیلم خیلی خوب به نظر برسه
    اما تصور کنید بخواهیم یک فیلم پرکنتراستی رو که در شب فیلم برداری شده رو با این برنامه تبدیل کنیم . مسلما جزئیات زیادی از فیلم از دست میره

پس اینجا اون تنظیم پیش فرض که خیلی هم خوب بود کاملا بد عمل میکنه

حالا بیاید یه چیز دیگه رو مد نظر قرار بدیم
    فرض که Quantize Matrix پیش فرض یک نرمافزار برای Fast Motion با تمرکز روی مرکز تصویر بهینه شده. خب این تنظیم برای برخی تصاویر میتونه مناسب باشه اما مثلا برای یک فیلم کارتونی مناسب نیست و لبه ها ممکنه کاملا صاف نباشه

مقصودم اینه که گاهی تنظیمات اولیه یک نرمافزار برای مواردی خوب و برای مواردی بد عمل میکنه

وقتی میتونیم ادعا کنیم که نرمافزاری بهتر از نرمافزار دیگر اجرا میشه که تنظیمات رو بر اساس آگاهی انجام بدیم و اونوقت بین برنامه ها مقایسه داشته باشیم

فیلتر ها
    وجود یک فیلتر مثلا Noise Reduction میتونه در کم نویز به نظر رسیدن فیلم موثر باشه
    حالا اگه در نرم افزاری به طور پیش فرض این کار صورت بگیره و در یک نرمافزار دیگه اینطور نباشه , نباید زود بگیم که اولی خیلی بهتر از دومی است . چه بسا با فعال کردن مثلا این فیلتر نتایج کاملا برعکس بشه

همین طور تنظیمات رنگ و یا تیزی لبه ها و بسیاری از موارد دیگه

سرعت تبدیل که مخصوصا با Motion Search داری ارتباط تنگاتنگی است
    برنامه پریمیر دارای تنظیمات Motion Search است و میزان حساسیت رو میشه در اون زیاد و کم کرد . حالا به من بگید کدوم کاربر پریمیر در تنظیمات Advanced وارد میشه و از این تنظیمات استفاده میکنه
    کدوم کاربر پریمیر مثلا از نحوه تنظیم حسایت به حرکت یک چهارم پیکسلی اطلاع داره
    مسلما همه با تنظیم پیش فرض کار میکنن و سپس اینطور عنوان میکنن که پریمیر در این مور ضعیفه
    همیطور پی گیری کنید تعداد P frames و B frames در میان I frames
    یا باز و بسته بودن GOP

خب تنظیم همه اینها در یک فیلم میتونه تاثیر زیادی در کیفیت داشته باشه . اما همین تنظیمات برای فیلم دیگه ممکنه کارایی نداشته باشه

سخت معتقدم که تبدیل به وی سی دی رو باید از تبدیل به دی وی دی جدا کرد. برنامه هایی که در تبدیل به وی سی دی خیلی خوب عمل میکنن همیشه در تبدیل به دی وی دی موفق نیستند

به هر حال هم من و هم شما به خوبی این رو میدونیم که کیفیت وضوح و رنگ مقصد تا حد زیادی بسته به فایل مبدا است.
    اما وقتی به نرمافزار امکان Motion Search بهتری بدیم
    وقتی در تبدیل فیلم هایی با رزولیشن بزرگتر به وی سی دی از خصوصیات یا فیلترهای شارپ سازی لبه ها استفاده کنیم
    تنطیم رنگ ها و کنتراست و اشباع و یا احیانا تغییر ماهیت رنگ رو بر اساس رنگ فیلم خودمون و با دید دقیق انجام بدیم
    برای فیلم های پر از نویز به طور آگاانه از خصوصیات یا فیلتر Noise Reduction استفاده کنیم
    از تنظیمات Quantize Matrix به طور آگاهانه استفاده کنیم
    از برنامه هایی استفاده کنیم که در تغییر صحنه ها همواره از I Frames استفاده کنه
    تعدا فریم بر ثانیه رو مناسب انتخاب کنیم ( 25 یا 24 یا 29.97 )
    بر اساس مقصد نمایش فیلم Interlase رو مشخص کنیم
    اندازه پیکسل ها و مربعی یا مستطیلی بودن اونها رو بر اساس منبع و مقصد فیلم مشخص کنیم
    نست منظری رو بر اساس مقصد نمایش فیلم مشخص کنیم
    سیستم رنگی تبدیل فیلم رو براساس دستگاه نمایش مقصد انتخاب کنیم
    آمیخته یا غیر آمیخته بودن میدان رو مشخص کنیم
    بسته یا باز بودن GOP رو مشخص کنیم
    تعداد و نحوه چینش I , P و B فریم ها رو مشخص کنیم
    تنظیمات صدا و احیانا جلو یا عقب بودن و تاخیر صدا رو تنظیم کنیم
    و ...

اونوقت میشه مطمئن بود که فیلم خروجی ما هم حداقل کیفیت قابل قبولی داره
    اما
    اینکه یک نرم افزار رو بیاریم و همینطوری یک فیلم رو بهش بدیم و بعد بگیم که این نرمافزار خوبه یا نه , من با این مخالفم و این مقایسه حداقل برام غیر قابل قبوله

قبول دارم هادی جان
    باید نرمافزار مورد استفاده قدرت کنترل همه این تنظیمات رو داشته باشه و کنترل خوبی روی این موارد داشته باشه
    باید بتونه تغییر صحنه ها رو تشخیص بده و کیفیت بالایی رو در تغییر صحنه های ثابت به متحرک ارائه بده
    و نیز کاملا بهینه باشه
    بسیاری از برنامه ها تنها یک انتخاب مثلا برای تبدیل به وی سی دی دارند و خب این برنامه های برنامه های خوبی نیستند و بحث ما هم ذروی اونها نیست

اما در مورد قیمت
    برای برنامه هایی که یک کار تخصصی انجام میدن و تجاری رقابتی هستند با شما موافقم . مثلا رقابت بین Noise Ninja و Neat Image
    اما برنامه های ویرایش فیلم به قدری زیاد و جنبه های مختلف دار که خیلی نمیشه روش مانور داد
    با خیلی از این برنامه ها فیلتر هایی هم ارائه میشه که گاهی خود این فیلترها بر قیمت محصول نهایی می افزایند
    یا یک برنامه علاوه بر تبدیل دارای قسمت ویرایشی نیز هست
    مثلا همین TmpgEncoder تنها کارش تبدیله و ورژن جدید اون حدود 100 دلار قیمت داره
    برنامه ویرایشی این کمپانی هم جداست
    برنامه ساخت فیلم این کمپانی هم جداست
    و همینطور برنامه های دیگرش
    و اینکه همه اینها رو با قیمت بالا در یک بسته ارائه بده یا اینکه جدا جدا , به سیاست این کمپانی بستگی داره

پس نمیشه واقعا قیمت محصول این کمپانی رو با یک کمپانی دیگه مقایسه کرد
    اینکه TmpgEncoder مجانی باشه
    یا TMPGEncoder Plus پولی باشه
    و یا TMPGEncoder XP دارای قیمتی بالاتر , همه اینها به سیاست این کمپانی بستگی داره . مسلما اطمینان داشته که کیفیت خوب برنامه مجانی TmpgEncoder , کاربران رو به خرید نسخه های پولی تشویق میکنه

البته اینها همه نظر شخصی منه
    اما مطمئنم بحث ما روی کیفیت های بسیار خوبه و هر آنچه مورد بحث ماست تنها برای تبدیل این کیفیت بسیار خوب به کیفیتی عالی است
    :)
    Babak Borhani، mojtabamalaekeh، minaei و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.