نمایش نتایج : از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: قديم يا جديد

كاربر همراه
    تشکر کرده
    9

Cool قديم يا جديد

بچه ها با وجود آمدن دوربين هاي جديد به نظر شما خريد دوربين هايي مثل سوني717 يا نيکون5700 عاقلانه است
    يا بهتره برم سراغ مدل هايي مثل پاناfz5يا کنون s1و...

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

من فکر می کنم دوربینهای جدید ارجح است. چرا؟
    چون تکنولوژی جدید تری در آنها بکار رفته و نسبت به تکنولوژی و امکاناتشان قیمت مناسبتری دارند. مثلا Fz20 / Fz5 دارای زوم 12 بلا لرزه گیر و کیفیت تصویر خوبی است و در عین حال ارزانتر از دوربینی مثل 717 یا 5700 است که زومش کمتر و بدون لرزه گیر است. ضمنا دارای همان رزولوشن هم هست.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    9

Smile

نقل قول نوشته اصلی توسط Forum Manager
    من فکر می کنم دوربینهای جدید ارجح است. چرا؟
    چون تکنولوژی جدید تری در آنها بکار رفته و نسبت به تکنولوژی و امکاناتشان قیمت مناسبتری دارند. مثلا Fz20 / Fz5 دارای زوم 12 بلا لرزه گیر و کیفیت تصویر خوبی است و در عین حال ارزانتر از دوربینی مثل 717 یا 5700 است که زومش کمتر و بدون لرزه گیر است. ضمنا دارای همان رزولوشن هم هست.
    اما 717و5700با داشتن سنسور 3/2 اينچي آدم رو تا حد زيادي وسوسه ميکنندنظر شما چيست

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

بله. سنسور بزرگتری دارند و از لحاظ فیزیکی نویز کمتر. ولی در دوربینهای جدید پردازشگر تصاویر نویزها را بهتر حذف می کنند و در کل نتیجه تقریبا یکسانی می دهند. تنها درنورهای خیلی کم و زمان شارت بالا کمی نویزها خودشان را بیشتر نشان میدهند. البته همه اینها در صورتی که عکس در اندازه استاندارد خود (یعنی سایز متناسب به رزولوشن ) چاپ شود چندان مهم نیستند و کلا نویزها در آن سایزها چندان به چشم نمی آیند.
    یک مساله دیگر هم پشتیبانی است. برای دوربینهای قدیمی بعد از یک مدت اجزاء جانبی و یا در صورت نیاز به تعمیر قطعات یدکی پیدا نمی شود. البته دوربینهایی مثل 717 یا 5700 هنوز آنقدر قدیمی شنده اند که چنین مساله ای برایشان جدی باشد.