صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
Like Tree11تشکر

موضوع: دوربین بدون امکان فیلم برداری

كاربر آشنا Sayrex آواتار ها
    تشکر کرده
    7

پیش فرض دوربین بدون امکان فیلم برداری

سلام :

حقیقت خیلی گشتم اما به جواب درستی نرسیدم . برای همین سوال می پرسم . دیگه اگر تکراریه شرمنده.
    من برای خرید دوربین می خواهم حدود 800-850 خرج کنم .

خودم با توجه به امکانات D500 ه کانن از این دوربین خوشم اومد . اما این دوربین ویژه گی که داره، قابلیت فیلم برداری HD است. که من اصلا قصد ندارم با این دوربین فیلم بگیرم و دوربینی می خوام که فقط باهاش عکاسی کنم .

حال سوال من اینه که آیا دوربینی هست که تو همین رنج قیمت باشه که فیلم برداری نکنه اما از لحاظ آپشن های عکاسی قابلیت ها و ویژه گی های بهتری نسبت به D500 داشته باشه ؟

ممنون

كاربر جديد roben آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: دوربین بدون امکان فیلم برداری

40d

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط Sayrex نمایش پست ها
    سلام :

حقیقت خیلی گشتم اما به جواب درستی نرسیدم . برای همین سوال می پرسم . دیگه اگر تکراریه شرمنده.
    من برای خرید دوربین می خواهم حدود 800-850 خرج کنم .

خودم با توجه به امکانات D500 ه کانن از این دوربین خوشم اومد . اما این دوربین ویژه گی که داره، قابلیت فیلم برداری HD است. که من اصلا قصد ندارم با این دوربین فیلم بگیرم و دوربینی می خوام که فقط باهاش عکاسی کنم .

حال سوال من اینه که آیا دوربینی هست که تو همین رنج قیمت باشه که فیلم برداری نکنه اما از لحاظ آپشن های عکاسی قابلیت ها و ویژه گی های بهتری نسبت به D500 داشته باشه ؟

ممنون
    سلام؛
    خوب شما از امكان فيلمبرداريش استفاده نكنيد. فرض كنيد اصلا نداره. مگر اشكالي داره يا خللي در كار عكاسي ايجاد مي كنه؟
    partow تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

کلا بدونید که سری XXXD کنون (مثلا 500دی جزوشه) یک کلاس پایین تر از سری XXD کنون است (که مثلا 50 دی و 40دی جزوشه).

خوب شما از امكان فيلمبرداريش استفاده نكنيد. فرض كنيد اصلا نداره. مگر اشكالي داره يا خللي در كار عكاسي ايجاد مي كنه؟

عاقلانه است که وقتی نمی خواهیم از چیزی استفاده کنیم پولش رو هم نپردازیم. :cool:
    tanhatanha و Reza Partomatin تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    7

ممنون . می تونم بدونم 40dچه برتری های نسبت به 500d داره ؟ چون از آنجایی که در سایت های مختلف فروش دوربین، آنها را با هم مقایسه کردم چیز خاصی ندیدم. ( البته از چشم من که هیچ آشنایی با عکاسی و ... ندارم ).

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    عاقلانه است که وقتی نمی خواهیم از چیزی استفاده کنیم پولش رو هم نپردازیم. :cool:
    سلام؛
    حرف شما منطقي است ولي نه در اين مورد
    در دوربينهاي جديد كه قابليت فيلمبرداري هم دارند شما هزينه اضافي پرداخت نمي كنيد. مثلا 450d و 500d هر دو با قيمت اوليه 800 دلار (بدنه) وارد بازار شدند. دليل ارزانتر شدن بدنه هايي مثل 450d و ... صرفا ورود مدلهاي جديدتر با قابليتهاي بعضا بيشتر است.
    براي خود من وجود و يا عدم وجود فيلمبرداري بر روي دوربين چندان تفاوتي نمي كند. اما منظور من در پاسخ به نگارش دوستمان بود كه ظاهرا وجود فيلمبرداري را يك عيب مي دانستند.
    mreza1001 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    7

نه خوب برداشت شما از حرف من اشتباه بوده . گزینه فیلم برداری به صورت hd حتما با یک قطعه یا پردازنده ای در دوربین همراه بوده که خوب فکر نکنم هزینه اش هم کم باشه.
    زمانی که از این هزینه در دوربین کاسته بشه 100% قیمت هم پایین تر میاد .
    حال زمانی که به فیلم برداری احتیاجی نیست، خیلی بهتره تا این هزینه برای من در جای دیگری ( آپشن های مختلف دیگری که به کارم می آید ) استفاده شود تا در یک قطعه که مورد استفاده من نیست .

حالا ممنون میشم یکی تفاوت 40d با 500d رو بهم بگه .

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

کد HTML:
    http://www.dpreview.com/reviews/specs/Canon/canon_eos500d.asp

http://www.dpreview.com/reviews/specs/Canon/canon_eos40d.asp
    محمد رضا میلانی

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

ممنون . می تونم بدونم 40dچه برتری های نسبت به 500d داره ؟ چون از آنجایی که در سایت های مختلف فروش دوربین، آنها را با هم مقایسه کردم چیز خاصی ندیدم. ( البته از چشم من که هیچ آشنایی با عکاسی و ... ندارم ).
    نه خوب برداشت شما از حرف من اشتباه بوده . گزینه فیلم برداری به صورت hd حتما با یک قطعه یا پردازنده ای در دوربین همراه بوده که خوب فکر نکنم هزینه اش هم کم باشه.
    زمانی که از این هزینه در دوربین کاسته بشه 100% قیمت هم پایین تر میاد .
    حال زمانی که به فیلم برداری احتیاجی نیست، خیلی بهتره تا این هزینه برای من در جای دیگری ( آپشن های مختلف دیگری که به کارم می آید ) استفاده شود تا در یک قطعه که مورد استفاده من نیست .

حالا ممنون میشم یکی تفاوت 40d با 500d رو بهم بگه .

دوست عزیز با سلام
    1. درست که دوربین 40D الان بسیار خوش قیمت شده است ولی توجه داشته باشید که شما قیمت لنز و لوازم جانبی را حساب نکرده اید.

2. ازران بودن این دوربین (و یا هر دوربین SLR ای ) دلیل بر این نیست که کار کردن و گرفتن خروجی مناسب از آن کار آسانی است.

3. شدیدا به شما پیشنهاد میکنم فعلا از خرید SLR منصرف شوید.کار کردن با دوربین های SLR نیازمند دانستن مفاهیم پایه ای در مورد عکاسی است. شاید در ابتدا یک دوربین SLR - Like بیشتر برای شما کارایی داشته باشد. و یا ابتدا کمی مطالعه انجام دهید سپس از سری XXXD کانن و یا مدل های مشابه در برند های دیگر خرید نمایید.

4. در لینک زیر تمامی مشخصات دو دوربین که فرمودید با هم مقایسه شده است.
    کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=canon_eos40d%2Ccanon_eos500d&show=all
    farhad44، mreza1001 و aidin594 تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

تشکر کرده
    7

با تشکر از تمام دوستان که وقت گذاشتن و بنده را راهنمایی کردند . از آنجایی که بند صد خروج از ایران را دارم و شاید تا مدتها ( 5-6 سال یا بیشتر ) امکان تهیه دوربین و... را نداشته باشم تصمیم گرفتم یه دوربین Slr بگریم تا هم وسیله ای برای عکس برداری داشته باشم و هم اینکه کم کم بتوانم با یاد گیری مفاهیم پایه و متوسط و پیشرفته از امکانات آن بهتر بهره ببرم . با فرمایشات دوستان پس فکر کنم 500D گزینه مناسب تری برای اینجانب باشد .

در ضمن من این 2 تا رو مایسه کردم . در خیلی جهات 500D نسبت به 40D برتری داشت جز یه مورد که با برتری 40D بود اون هم : max shutter : 1/8000 sec بود .

چرا پس 40d که امکاناتاش کمتره در حالت عادی از 500ِD هم گرون تره ؟

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین