صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
Like Tree23تشکر

موضوع: نیاز به دوربینی با ثبت رنگ و جزییات خوب

كاربر آشنا soheil007 آواتار ها
    تشکر کرده
    226

Question نیاز به دوربینی با ثبت رنگ و جزییات خوب

سلام دوستان
    من دنبال دوربيني براي عكاسي از طبيعت و همچنين موارد ديگر عكاسي هستم و حدودا 600 تا 800 تومن هم مي تونم هزينه كنم.خودم دوربين هاي 450d و 500d كنن و d5000 نيكون رو در نظر دارم.سوال اينجاست كه كدوم دوربين عكس هايي با رنگ هاي جذاب تر و جزييات بهتر ميگره.از اونجايي كه به عكس هاي گذاشته شده در سايت ها نمي شه خيلي اعتماد كرد اين تاپيك رو زدم كه از تجربه دوستان كمك بگيرم.
    اگر كه دوربيني با قيمت كمي بيشتر هم سراغ داريد و امتحانش كرديد حتما بگيد.
    در ضمن اگر مي شه بگيد براي اينكه دوربيني بتونه عكسي با جزييات بالا و رنگ هاي زنده بگيره به كدوم پارامتر در دوربين بايد توجه كرد چون فكر نكنم تنها از مقدار megapixel بشه فهميد.
    اگه زياد شد شرمنده .
    با تشكر:)

كاربر آشنا CanonEOS آواتار ها
    تشکر کرده
    76

پیش فرض پاسخ: نیاز به دوربینی با ثبت رنگ و جزییات خوب

سلام.دوست عزیز اول چندصد صفحه بحث در مورد دوربین و لنز ها را در این فروم بخوانید!قطعا جواب خواهید گرفت.

بر خلاف این باور رایج در مورد انواع دوربین و مقایسه ی کیفیت بهتر است ابتدا با دوربینی ساده شروع کنید و به

لنزهای با ارزش فکر کنید.امکان تعویض بدنه خیلی بیشتر از به دست اوردن لنز خوب است!

کاربرد خود را دقیق مشخص کنید.به دنبال عکاسی طبیعت هستید لنز الترا واید میخواهید.اما اگر در همین طبیعت

به دنبال پرنده هستید به زیر 300مم فکر نکنید!

دوربین ها اکنون تفاوت های زیادی در رده ی خودشان ندارند...از عکاسی لذت ببرید!

مثلا شما میتوانی یک 350دی تهیه کنی به قیمت نهایت 250.و با یک 18-200 از کنون یا سیگما شروع کنی تا

بتوانی با توجه به نیازت لنز و دوربین تهیه کنی.با دوستی دیروز به دماوند رفتم.دوربینی زوار در رفته داشت(350 دی با تعویض 2 بار شاتر!)

و لنز 100-400 کانن!عکس هایش با ادمی حرف میزد...

موفق باشید.

=================================

در مورد نیکون دوستان نیکونی باید بگویند.اما برای شروع شما دی60 یا دی40ایکس به همراه 18-200 نیکون خوب است.چه ترکیب زیباییست

دی40ایکس در کنار 70-200!سبک و باکیفیت
    ویرایش توسط CanonEOS : Monday 21 September 2009 در ساعت 18:04
    soheil007 و reza-ngg تشکر می‌کنند.
    سیروان خوشبین
    Canon 1DsIII+24-70+100-400-Canon 400D+10-22

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

سلام :

شاید جستجو در انجمن کدامیک بهتر است ؟ و یا راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا بتواند کمک بسزایی در مقایسه دوربین های مورد نظر شما کند

دی40ایکس در کنار 70-200!سبک و باکیفیت
    70-200 از کی تا حالا سبک شده ؟

دوربین ها اکنون تفاوت های زیادی در رده ی خودشان ندارند...از عکاسی لذت ببرید!
    درست است که زیبایی تصویر به هنر عکاس بر می گردد , ولی خرید دوربین های قدیمی کار زیاد صحیحی نیست
    و دوربین ها هر روز بسوی بهتر شدن پیش می روند از جمله افزایش داینامیک رنج , کاهش نویز , افزایش کارایی پردازنده ها و ....
    اینها مواردی هستند که نمیتوان در دنیای امروز از آن ها به سادگی گذر کرد

تشکر کرده
    226

سلام و خيلي ممنون از پاسختون
    در ابتدا بايد بگم من اكثر تاپيك ها رو كه وضعيتي شبيه من داشتن مطالعه كردم ولي به نتيجه درستي نرسيدم.
    در مورد دوربين چون من تا چند وقتي نمي خوام تعويض كنم سعي دارم كه الان بهترين گزينه رو انتخاب كنم و چون اكثرا قصد عكاسي از طبيعت رو دارم(چه منظره و چه حيوانات) ثبت كامل جزييات و رنگهاي زنده اهميت زيادي داره و اگر ممكنه دوربيني با اين مشخصات معرفي كنيد و در ضمن اگر ممكنه به اين سوالم پاسخ بدين.
    براي اينكه دوربيني بتونه عكسي با جزييات بالا و رنگ هاي زنده بگيره به كدوم پارامتر در دوربين بايد توجه كرد چون فكر نكنم تنها از مقدار megapixel بشه فهميد.
    ممنون از شما

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil007 نمایش پست ها

و در ضمن اگر ممكنه به اين سوالم پاسخ بدين.

براي اينكه دوربيني بتونه عكسي با جزييات بالا و رنگ هاي زنده بگيره به كدوم پارامتر در دوربين بايد توجه كرد چون فكر نكنم تنها از مقدار megapixel بشه فهميد.

ممنون از شما
    سلام:

پاسخ این سوال بسیار وسیع خواهد بود که عمده جواب آن به دانسته های شما از دنیای عکاسی ( دیجیتال ) و نوع استفاده از آن مربوط خواهد بود.

شاید تمامی دوربین های موجود برای 90 درصد استفاده کنندگان هیچ تفاوتی با یکدیگر نداشته باشند !

این پاسخ تلخ واقعیت انکار ناپذیریست

و با این دید تقریبا نمیتوان جواب دقیقی به سوال شما داد مگر آنکه دانسته های شما نسبت به حداقل ها منباب ویرایش فایل های خام، محیط های رنگی، زمان عکاسی و تنظیمات، کاغذ چاپ و ........ در حداقل های آن باشد.

در آنصورت شاید بتوان دوربین مورد نیاز شما را معرفی کرد نه دوربینی " به معنای مطلق" در پاسخ به این سوال.

تمامی دوربین ها با تمامی قابلیت هایشان روی کاغذ بیانگر برتری ها یا کاستی هایی هستند که ممکن است برای یک استفاده کنند ( فرضی ) نه ضعف ها نمودی پیدا کند نه قابلیت هایی بروز... مگر آنکه نوع استفاده کاربر برای آن ابزار چالش برانگیز باشد یا در راستای استفاده صحیح از آن..

به هر شکل از دیده من این سوال شما بدون در نظر گرفتن موارد اشاره شده پاسخ "مطلقن" درستی نخواهد داشت

موفق باشید
    LightBox، mreza1001، M.Mobin و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

افشین خان در صورت امکان موضوع را کمی بازتر و بیشتر شرح میدهید

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط ahlava نمایش پست ها
    افشین خان در صورت امکان موضوع را کمی بازتر و بیشتر شرح میدهید
    سلام:

اینکه میگویم پاسخ این سوال بسیار وسیع خواهد بود بخاطر آنست که این جمله " دوربيني بتونه عكسي با جزييات بالا و رنگ هاي زنده بگيره به كدوم پارامتر در دوربين بايد توجه كرد میتواند تعریفی متفاوت نسبت به هر فرد داشته باشد.

قصدم مشکل جلوه دادن این موضوع نیست و قطعا نکات مستند و علمی پیرامون چگونگی این موضوع خواهد بود مقالات سایت عکاسی یا سایت های خارجی دیگر یا بطور جز اشاره به این تاپیک

Image quality factors

میتواند بیانگر ایده هایی باشد در این خصوص ( یا بقولی جزییات یا رنگهای زنده )

از دیده من: یک ایده ای خوب با یک اجرایی مناسب با تنظیماتی درست از جمله زمان و مکان مناسب عکاسی و ...

سپس پرورش آن ایده ( متناسب با ویرایش معقول با ایده ) و سپس خروجی درست با توجه به مسایل پرینت و کاغذ چاپ همگی یکجا میبایست باشد تا پس از آن سوال " دوربيني بتونه عكسي با جزييات بالا و رنگ هاي زنده بگيره به كدوم پارامتر در دوربين بايد توجه كرد " معنی درست خود را پیدا کند.

بدون نکاتی که در بالا به آنها اشاره شد ( یا موارد اضافه بر آن که دوستان اشاره خواهند کرد ) از دیده من صحبت از کیفیت یا جزییات یا رنگهای زنده زیاد منطقی نیست. . و اطمینان دارم کسی که ان موارد را بدرستی بداند یا به حداقل های آن واقف باشد. بهتر از هر کسی میتواند انتخاب مناسبی ( دوربین ) داشته باشد.

مشکل اصلی برای این سوال ( اینجا و بی هیچ اشاره ای دیگر ) اینست که تعریف کیفیت یا رنگهای زنده یا جزییات ممکن است تفاوت بسیاری از فرد تا فرد دیگری داشته باشد.

شاید این درست باشد که رنگهایی که یک لنز ارایه میدهد میتواند تفاوت هایی باشد ( صحبت شما و پاسخ جناب روشن ) اما این تفاوت ها قسمت جزیی این کار خواهند بود ( یا مکمل راه اصلی ) اصل مطلب آن نکاتی است ( که پیش تر عرض شد ) که یک عکاس برای رسیدن به غایت کیفیت میبایست مد نظر داشته باشد ( از قبیله جزییات رنگهای زنده یا موارد مصطلحی از این دست )

از این روی من هم با آقای روشن موافقم یک راست نمیبایست بدون در نظر گرفتن نکات اولیه ای که میتواند باعث بهتر بودن یک عکس باشد سراغ ریزه کاری های دیگر رفت. چون ممکن است (یا قطعا) هدف و مسیر اصلی تحت الشعاع قرار میگیرد.

به زبان ساده هر کسی پشت لامبورگینی یا فراری و مای باخ نشست راننده نیست یک راننده خوب همیشه یک راننده خوب خواهد بود حتی پشت ژیان نشسته باشد. یا یک عکاس همیشه یک عکاس است حتی اگر دوربینی نداشته باشد! ( یک مثال اغراق آمیز )

گیریم بر فرض محال دوربینی با این ویژگی باشد. بدون رعایت اصول این کار غیر ممکن است خروجی مناسبی از آن بدست آورد.

البته شاید زمانی برسد که ابزار هوشمندی وارد بازار شوند که وظیفه کار یک عکاس را انجام دهند ( با این پیشرفت سریع علم هر چیزی ممکن است )

و در نهایت آنکه که برای رسیدن به یک خروجی خوب نکات بسیاری میبایست مد نظر باشد. و یک دوربین ایده آل ( دوربین های متعارف امروزی ) ابتدا به ساکن باعث بهتر شدن خروجی کار یک عکاس نخواهند بود. آنچه که کیفیت کار یک عکاس را نشان میدهد ایده ای مناسب و مواردی دیگر ... ویرایش و پرورشی درست و نهایت روی چاپ ( با ریزه کاری های آن) خواهد بود پس طی طریق تمامی این موارد آن زمان شاید بتوان ابزاری درخور کار یک عکاس با توجه به سلیقه و بودجه و نوع کار و .... به فرد مورد نظر پیشنهاد داد

-------------------------------

در مورد سوال این تاپیک تمامی جواب هایی که بنده دادم مربوط به آن قسمت آخر سوال ایشان بود اما با توجه به قسمت اول سوال ایشان بین 500D و D5000 تفاوت محسوسی نیست. 450D هم مربوط به یک رده پیش است و عمده تفاوت آن نبود قابلیت فیلمبرداری روی این دوربین است.

پیشنهاد من اینست نیاز اصلی خودتان را بیشتر بررسی کنید. با توجه به هزینه ای که برای اینکار در نظر گرفته اید و نوع عکاسی تمرکز روی رنج لنزهای مورد نظر و هزینه نهایی داشته باشید امید است خرید درستی انجام دهید.

موفق باشید
    nmroshan، AslanAslan و soheil007 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    226

سلام
    خيلي ممنون از آقاي قشقايي.من منظورم از رنگ زنده عكسهايي بود كه مثلا دوربين دي300 نيكون ميگيره.البته مي دونم كه قيمت بالايي داره و من هم به خاطر همين اين تاپيك رو زدم كه اگر دوربيني تقريبا شبيه دي 300 ولي با قيمت پايين تر سراغ داريد معرفي كنيد.مثلا چيزي شبيه دي5000 نيكون البته اگر شبيه باشه.
    تشكر بسيار

كاربر آشنا CanonEOS آواتار ها
    تشکر کرده
    76

سلام بر دوستان و بزرگواران

استاد قشقایی زحمت توضیح مفصلی رو کشیدن.من دعوت میکنم از شما دوست عزیز اقای سهیل که به این تاپیک

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=10394

سری بزنید.دوستان بحث های خوبی در مورد> بهتر نبودن مطلق!< فول فریم در مقابل کراپ داشته اند که

به مباحث دینامیک رنج و...که فکر میکنم بیشتر مد نظر شماست هم پرداخته شده.که اینها جملگی بیانگر

صحبت های جناب قشقایی هستند.

به گالری هم نگاهی بیندازید و تجهیزاتی که از انها استفاده شده.ببینید تفاوت ها را در عملکرد ها و پروسس ها.

درست است که زیبایی تصویر به هنر عکاس بر می گردد , ولی خرید دوربین های قدیمی کار زیاد صحیحی نیست
    و دوربین ها هر روز بسوی بهتر شدن پیش می روند از جمله افزایش داینامیک رنج , کاهش نویز , افزایش کارایی پردازنده ها و ....
    اینها مواردی هستند که نمیتوان در دنیای امروز از آن ها به سادگی گذر کرد
    کاملا قبول دارم.به شرطی که

1-محدودیت بودجه نباشد(انوقت همه دارای 1dsmarklll میشویم!)
    2-با این بودجه بتوان انتخاب بهتری داشت.

بر فرض مثال با 700 تومن داشتن 450دی کارکرده+28-135 نو خیلی بهتر از 450دی نو+18-55 است!برای walk around فرضا...

70-200 از کی تا حالا سبک شده ؟
    منظورم دوربین بود.لذتی دارد وقتی دوربین از لنز اویزان بماند:biggrin:جدی نگیرید...

اگر دوربيني تقريبا شبيه دي 300 ولي با قيمت پايين تر سراغ داريد معرفي كنيد.مثلا چيزي شبيه دي5000 نيكون البته اگر شبيه باشه.
    نیکون دی 90.البته کمی از بودجه شما بیشتر است اما خروجی نزدیکی به دی 300 دارد.

موفق باشید
    soheil007 تشکر می‌کند.
    سیروان خوشبین
    Canon 1DsIII+24-70+100-400-Canon 400D+10-22

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

من منظورم از رنگ زنده عكسهايي بود كه مثلا دوربين دي300 نيكون ميگيره
    همین فرض اول‌تان اشتباه است. نه اینکه D300 رنگهای خوبی تولید نمی‌کند. بلکه همه DSLR ها به طور بالقوه قادر به تولید رنگهای خوب هستند. اما مهم این است که در دست چه کسی باشند.
    Arash، yasin-m، QashQai و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین