نمایش نتایج : از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: بهترين دوربين ديجيتال

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض بهترين دوربين ديجيتال

با سلام
    من بهترين دوربين ديجيتالي رو كه در حال حاظر موجود مي باشد رو مي خوام و از نظر هزينه هم هيچگونه مشكلي ندارم . من كار عكاسي پرتره انجام مي دم و الان هم يك دوربين سوني F717 دارم كه بد نيست . اما وقتي كه مي خوام عكس سايه روشن بگيرم به دليل نور كم عكسم داراي نويز زيادي ميشود و ازون بدتر توي چاپ بيشتر خودشو نشون ميده . من مي خوام عكس هام رو توي سايز بزرگ چاپ كنم مثلا 60*50 و حتي بزرگتر البته با پلاتر . يك دوربيني مي خوام كه توي نوركم كمترين نويز رو داشته باشه . البته SLR هم باشه . دستكاري تو عكس هام با نرم افزارهاي رفع نويز رو هم دوست ندارم و حتي وقت اينكار رو ندارم . البته من عكاسي منظره هم انجام مي دم . البته بيشتر از دوربينم توي آتليه استفاده ميكنم . شما بهترين دوربين رو براي من چي معرفي ميكنين . در همين جا از زحمات شما براي اطلاع رساني به مردم تشكري ميكنم. اميدورا م هميشه در همه كارهايتان موفق باشيد .

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

بهترين كيفيت ؟ كه بايد دنبال يك ديجيتال باشيد كه كمي براي ايران اين هزينه غير معقوله...
    اما بهترين دوربين ديجيتال براي عكاسي پرتره؟ آتليه...
    ابتدا كنون 1ds كه براي آتليه طراحي شده... و بعد كداك 14n&14c كه با لنزهاي كنون يا نيكون قابل انتخابه... كه رزولوشن بالاتري داره ولي از بعضي جهات به كنون 1دي اس نمي رسه...
    اين تو دوربين هاي رده بالا...
    بعد بايد كنون 10 دي و فوجي اس2 رو در نظر بگيريد و ارزانترين اس ال آر ها هم 300 دي كنون و دي 70 نيكون هستند.... 1 مليون تا 6 و خورده اي حق انتخاب بدنه اس ال آر داريد...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

سلام
    نظر من هم همان است كه آرش خان گفته است.
    در رده بالاترين دوربين ديجيتال كانن 1دي اس كه فكر كنم 4-5 ميليوني قيمتش باشد.
    يك رده پايينتر canon 10D و Fuji S2Pro و Nikon D2H
    و نهايتا Nikon D70, Canon eos 300D, Nikon D100, كه همگي SLR و دوربينهاي ارزان حرفه اي هستند. حال انتخاب به بودجه و نياز شما بستگي دارد.

تشکر کرده
    4010

يكم مخالفم! :wink:
    نيكون D2h به هيچ وجه دوربين آتليه نيست... و در حقيقت دوربين خبرنگاري و دوربين عكاسي ورزشي هستش... سرعت بالا تعداد پيكسل پايين و ..
    نيكون به نوعي تقسيم كار كرده... دوربين هاي آتليه نيكون با مارك فوجي و كداك بيرون مياد...(چون نيكون در بخش ديجيتال كاملا صاحب تكنولوژي نيست.) و بعد از 1Ds دوربين كدادك 14n كه مونت نيكون داره و لنز نيكون ميخوره و 14c كه لنز كنون ميخوره (البته بدنه دوربين رو نيكون ميسازه)
    و 1ds كنون بايد حدود 6 و خورده اي مليون باشه...(تجهيزات حرفه اي ديدم داره) و 14 كداك حدود 5 مليون ...(نمايندگي كداك كمي پرتو پلا قيمت ميده بايد دنبالش بگردين)
    و بقيه دوربينها رو هم كه صحبتش شد..
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

آقا جاويد ٬ عكس ديجيتال٬ اگه مقصود تنها گرفتن اسنپ‌شات نباشه و بخواد توسط يه عكاس حرفه اي گرفته بشه٬ اصلا نميشه كه دستكاري نشه. شما اگر يه خورده توي نحوه نوردهي تون بيشتر دقت كنيد (حتما از هيستوگرام همزمان استفاده كنيد) و اين مقاله رو كه براتون لينكش رو ميگذارم مطالعه كنيد٬ شايد بتونيد با همون دوربين هم جواب بگيريد. من حدسم اينه كه شما با نويز زياد در سايه ها مواجه هستيد. اين تكنيك را بكار بگيريد و ضمنا يه تجربه شخصي هم بگم كه نورسنجي دوربين هاي ديجيكم توي بسياري از موارد نياز به اصلاح داره كه براي اصلاحش حتما بررسي هيستوگرام لازمه. البته خودتون خواهيد خوند كه بخاطر خطي بودن CCD بهتره تا اونجايي كه هايلايت هاي شما از دست نرفته ٬ نور رو زياد كنيد تا بعدا توي نرم افزار اگه لازم بود كمش كنيد اينجوري شما به قسمتهاي سايه فرصت ميدهيد تا با نور بيشتري تغذيه شوند و از اين طريق نويز كمتري داشته باشند.

http://www.luminous-landscape.com/tu...se-right.shtml

آرش خان بدنه اون مدل از كوداك كه لنزهاي كانون ميخوره رو با كمال تعجب٬ سيگما ساخته!ماخذش رو هر وقت يادم اومد پيدا ميكنم و برات لينكش رو ميگذارم)

- البته بايد بگم كه خيلي ها از اين دوربين هاي SLR كوداك مينالند و بسيار دوربينهاي مهجوري هستند .
    مدير محترم انجمن: دوربين هاي Canon 10D, Nikon D100 دريك رده ارزيابي ميشوند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض از همگي ممنونم

از راهنمايي هاي همگي ممنونم . آقا امير ، بله مشكل اصلي من توي نويز زياد هستش . چون كه ميخوام تازگي ها عكس هام رو توي سايز بزرگ چاپ كنم با پلاتر توي سايزهاي متري . يعني عكس هام رو مي خوام چندمتر در چند متر چاپ كنم ، واسه همين يك خورده اي تو نويز تصاويرم حساس شدم . چون اگه بخواد با همين نويز چاپ بشه فكر كنم تابلو بشه .
    درباره 1ds هم ازتون ممنونم . تا حالا نمي دونستم . اگه خدا كمك كنه مي خرمش .
    از همگي ممنونم .

تشکر کرده
    4010

سلاااام
    دوستمون فيل اسكي دل و قلوه كداك 14 مگاپيكسلي با لنز كنون رو ريخت بيرون...
    http://www.dpreview.com/reviews/kodakslrc/
    همونطور كه اميرخان هم گفتن بدنه دوربين ساخت سيگماست...(بدون اينكه ماخذ به من بده به نظرم عقلاني ميومد و عجيب بود كه نيكون مونت كنون بسازه ولي از سيگما همه كاري بر مياد)
    حالا جدا از ساخت بدنه نويز هاي عجيب و غريبي هم داره در بعضي جاها
    و بد تر از اون اين دوربين بطور وحشتناكي كند هستش... كه براي من اصلا قابل تحمل نيست:
    Various performance related issues:
    Slow startup time (6 seconds or more)
    Slow JPEG encoding / write times (15 seconds)
    Slow record review (6 seconds for RAW, 14 seconds for JPEG)
    Poor continuous shooting performance (1.66 fps, over a minute to write a burst)
    Poor SD / MMC slot performance (in some cases twice as slow as CF)
    و اما دوربين گويا زيادي چاقه! و تو دست خيلي ها خوب جا نميشه! من هنوز دست نگرفتم... ايشالا تستش ميكنم همينروزا!
    كه در نهايت اين دوربين فقط تونسته Recommended باشه!
    كه اونهم اصولا فقط بخاطر قيمتش... كه ارزونه...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com