نمایش نتایج : از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
Like Tree3تشکر
  • 2 Post By -shahram
  • 1 Post By delagah

موضوع: fuji s200 exr یا canon g10?

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

Question fuji s200 exr یا canon g10?

سلام ،
    از اونجا که این جا محل دوستان حرفه ای و علاقمند به عکاسی هست :
    من بین خرید دو دوربین fuji s200exr یا canon g10 مردد هستم.
    هر کدوم مزیت هایی دارند از اونجا که بودجه ای که می خوام هزینه کنم برای slrlike هستش و همچنین slr های اماتور بدون لنز خوب کار کرد ضعیف تری نسبت به slrlike ها دارند لطفا کسانی که تجربه دارند یک کمکی بکنند من شنبه می رم برای خرید..
    اولویتم هم کیفیت عکسه و اینکه شنیدم دوربین هایی که تله بالا دارند زودتر خراب می شن؟؟؟ بعدش چرا بیشتر فروشندگان از دوربین های غیر کنون و نیکون بد میگن ؟؟؟ که گارانتی نداره زود خراب می شه بیا کنون یا نیکون ببر

سوال بعدیم اینه اگه آدم وقتی دوربین رو می خره خودش ببره بیمه برای بیمه کردن بهتر نیست؟؟ چون شنیدم بیمه ایران خوبه ولی هر جا می ری برای خودش یک بیمه داره مثل ایرانیان و....
    البته اگر دوستان مدل ها یا مارک های دیگه هم پیشنهاد دارند بهتره!!! راهنمایی کنند

با تشکر
    ویرایش توسط radioheadz : Thursday 27 May 2010 در ساعت 01:52

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

پیش فرض پاسخ: fuji s200 exr یا canon g10?

اول اینکه بنظرم مقایسه دو دوربین با این لنزهای متفاوت زیاد مقبول نباشه.S200 یه دوربین سوپر زوم با رینگ فوکوس دستی است که مزایای خودش رو داره.جدیدا HS1 هم از طرف فوجی معرفی شده که میتونی یه نگاهی بهش بندازی.

G10 یه دوربین با زوم 5 برابر اما کیفیت خوبه که البته بسیار سبک تر از مدل S200 فوجی به شمار میره در حالیکه مدل 10 مگاپیکسلی جدیدتره کنون G11 به نظر من به مراتب دوربین بهتری محسوب میشه
    radioheadz و delagah تشکر می‌کنند.

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

نقل قول نوشته اصلی توسط radioheadz نمایش پست ها
    سلام ،
    از اونجا که این جا محل دوستان حرفه ای و علاقمند به عکاسی هست :
    من بین خرید دو دوربین fuji s200exr یا canon g10 مردد هستم.
    هر کدوم مزیت هایی دارند از اونجا که بودجه ای که می خوام هزینه کنم برای slrlike هستش و همچنین slr های اماتور بدون لنز خوب کار کرد ضعیف تری نسبت به slrlike ها دارند لطفا کسانی که تجربه دارند یک کمکی بکنند من شنبه می رم برای خرید..
    اولویتم هم کیفیت عکسه و اینکه شنیدم دوربین هایی که تله بالا دارند زودتر خراب می شن؟؟؟ بعدش چرا بیشتر فروشندگان از دوربین های غیر کنون و نیکون بد میگن ؟؟؟ که گارانتی نداره زود خراب می شه بیا کنون یا نیکون ببر

سوال بعدیم اینه اگه آدم وقتی دوربین رو می خره خودش ببره بیمه برای بیمه کردن بهتر نیست؟؟ چون شنیدم بیمه ایران خوبه ولی هر جا می ری برای خودش یک بیمه داره مثل ایرانیان و....
    البته اگر دوستان مدل ها یا مارک های دیگه هم پیشنهاد دارند بهتره!!! راهنمایی کنند

با تشکر
    همونطور که دوستمون گفتند شما چرا به دبنال G10 هستید ؟ G11 که گزینه بهتریست.

در مورد S200 هم فقط وقتی توصیه میشه که به تله لنز اون نیاز داشته باشید. چرا که در غیر این صورت G11 هم کیفیت عکس بهتری داره ، هم جنس بدنه بهتری، هم صفحه نمایش بهتری داره، و مهمتر از اینها امکان اتصال فلاش TTL داره در حالیکه کفشک فلاش خارجی S200 برای فلاش های TTL نیست.

در مورد تله لنز S200 هم مگر اینکه عکاسی از حیات وحش و این موارد بخواید استفاده کنید که به تله بالا نیاز داشته باشید، که اون هم این رنج یقینا جوابگو نخواهد بود. البته نه اینکه چیز بی استفاده ایه ولی خوب همون رنج 28-140 که G11 هم اون رو پوشش میده بسیار پر کاربردتره و بسیاری از نیاز ها رو پاسخ میده.

ضمنا حرفای فروشندگان رو خیلی تحویل نگیر.
    radioheadz تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    719

با تشکر:
    S200 فلاش TTL رو ساپورت نمیکنه خوب یک نمره منفی حساب میشه
    اینکه رفتم سراغ G10 به خاطره اینه یکی از دوستان عکاسه و گفت که g10 = 14 MP ولی g11= 10MP در نتیجه G10 نویز کمتری داره و عکس بهتری...
    S200 هم با وزن 900 گرمی و هیکل بزرگش تقریبا مثل یک sLR میمونه و تاثیر بهتری رو مخاطب (مشتری) میزاره
    من چون کارم طراحی گرافیک هست از این دوربین برای عکس برداری برای طراحی پوستر هم استفاده می کنم برای همین هم S200 با وزنو تله بالاش(چون با نگاتیو هم که عکس برداری می کردم پرتره زیاد عکس می گرفتم) یک مزیت محسوب میشه... اما اگر بدونم تفاوت کیفیت عکس G10 خیلی بالاتر از S200 هست مسلما میرم سراغ G11یا G10 .
    1-حالا سوال من اینه آیا کیفیت عکس کدومشون بهتره؟؟؟
    (در ضمن تفاوت قیمت S200 با G11 نزدیک 100 تومن میشه )
    2- در مورد بیمه چی ؟؟ خودم ببرم بیمه ایران بهتر نیست از اینکه فروشندگان خودشون بیمه کنند!!!

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

نقل قول نوشته اصلی توسط radioheadz نمایش پست ها
    با تشکر:

اینکه رفتم سراغ G10 به خاطره اینه یکی از دوستان عکاسه و گفت که g10 = 14 MP ولی g11= 10MP در نتیجه G10 نویز کمتری داره و عکس بهتری...
    اتفاقا به عکس به همین دلیل و همینطور پیشرفت تکنولوژی ساخت سنسور کیفیت عکس G11 خصوصا به لحاظ نویز و عملکرد در نور کم بهتره. هر چی چگالی پیکسل سنسور کاهش پیدا کنه و پیکسل ها ابعاد بزرگتری داشته باشند نور بیشتری جذب می کنند و نویز کمتری دارند.

شما می تونید نمونه عکسهای G10 رو با G11 مقایسه کنید و پی به کیفیت بهتر عکس G11 ببرید. خصوصا در ایزوهای بالا.

اما نکته دیگه اینجا مطرحه که شما برای کار دوربین رو گرافیک و احتمالا چاپ لازم دارید و خوب هر چه رزولوشن یا مگاپیکسل دوربین بالاتر باشه به شرط اینکه به موازات این افزایش مگاپیکسل بقیه عوامل هم مثل لنز و ... دست به دست هم بدن تا بتونن شارپنس و رزولوشن و دیتیل بیشتری رو ارائه بدن ، شما می تونید تصاویر رو در ابعاد بزرگتری چاپ کنید. حالا باید ببینید آیا واقعا این 4 مگاپیکسل از این نظر به کارتون میاد که بخواهید بخاطرش کمی از کیفیت عکس رو ( خصوصا در محیط کم نور) فدای اون کنید یا خیر. بهترین کار اینکه خودتون نمونه عکس های این دو رو با هم مقایسه کنید.

و دیگه اینکه شما برای کارتون بیشتر به چه نوع عکاسی باید بپردازید؟ محیط بسته؟ محیط باز و نور روز؟ طبیعت و منظره؟ مشخص شدن اینها میتونه به شما کمک کنه که شما آیا به تله لنز دوربین بیشتر نیاز دارید، یا مگاپیکسل بالاتر دوربین و یا کیفیت عکس خصوصا در نور کم.

اما در مورد کیفیت عکس G11 رو می دونم از S200 بهتره. من خودم برای مقایسه نمونه عکس های دوربین های مختلف از سایت Imaging-resource.com استفاده می کنم. ولی این سایت نمونه عکس های S200 رو نداره ولی F200 رو داره که به نظر میرسه از همون سنسور S200 استفاده می کنه ولی کیفیت نمونه عکس های F200 در حد G10 و G11 نیست، بعید میدونم S200 به لحاظ کیفیت عکس با F200 تفاوت فاحشی داشته باشه.

تشکر کرده
    719

والا من خودم عکاسی زیاد می کنم یعنی تقریبا همه موارد محیط بسته، محیط باز و نور روزو شب، طبیعت و منظره و....
    بخصوص یک مجموعه عکس نجومی هم دارم که مربوط به دوران دانشجویی و دوربین آنالوگه:biggrin::biggrin:
    بعدش f200exr اصلا در حد واندازه G10 نیست قبول فکر کنم در رده canon a1100 باشه کلا فکر کنم فرق f200 با s200 مثله ژیان با بنزه
    s200 حدود یک کیلو وزنشه:) خیلی شبیه SLR ها هستش
    اما در مورد عکس تو سایت ها هم موافقم اصلا عکسهای خوبی توسایت ها نیست که آدم رو به وجد بیاره که بره دوربینو بخره .. در عوض با یک سرچ ساده با عنوان 1000dیا400d یک عالمه عکس میاد که با لنز کیت گرفته شده ولی واقعا عکس های خوبیند و آدم به این نتیجه میرسه اینکه بزرگان میگن کیفیت عکس های دوربین های slrlike مثل g11 و G10 از دوربین های entry level -SLR دچار تناقض هستش...
    یکی از دوستان پی ام داده که بهتره یک entry level -SLR مثل 400d بگیرم 3-4 ماه بعد یک لنز خوب بهش اضافه کنم نظر شما چیه؟ و بودجه رو تا چه مقدار باید اضافه کنم برای یک slr ساده مثل 1000d یا 400d؟