نمایش نتایج : از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: كدام برند را پيشنهاد مي كنيد؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Cool كدام برند را پيشنهاد مي كنيد؟

اگر دوستان لطف كنند، براي خريد دوربين كدام يك را توصيه مي كنند:
    Canon S2IS
    Sony H1
    Panasonic Z5 or Z20
    Minolta A200
    در همين رنج چه دوربين هاي ديگري را مي توانيد پيشنهاد بدهيد؟ البته با توجه به اين نكات كه بودجه در حدود 600 تا 650 هزار تومان است و در ابتدا هم احتملا از حالت Auto استفاده كنم تا اين كه كاملا به دوربين اشنا بشوم.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

سلام دوست عزیز. این دوربین هایی که ذکر کردین همشون جزو دوربینهای خیلی عالی هستند و هر کدوم معایب و مزایای خاص خودشون رو دارن . و اتنخاب بین این مدلها بیشتر سلیقه ای هست. ولی خودم به شخسهcanon s2 is و sony h1 رو انتخاب میکنم . و با توجه به اینکه گفتید که می خواین فعلا با مد auto عکسهای خوبی بگیرید. بهترین انتخاب همون h1 هست . چون سونی ها روی مد auto خود خیلی بشتر کار می کنن.
    در ضمن یادتون باشه وقته که مثلا 500 تومن می دین واسه خرید یه دوربین حد اقل 100 تومن دیگه باید واسش کنار بزارین واسه خرید یه سری لوازم . مثل مموری . کیف و شاید هم سه پایه.
    ویرایش توسط hamed693 : Thursday 29 September 2005 در ساعت 11:27

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

onlisonyh1
    مهدی اعظمی
    ـــــــــــــــــــــــ
    sony dsc H1

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

[QUOTE=rahi]اگر دوستان لطف كنند، براي خريد دوربين كدام يك را توصيه مي كنند:
    Canon S2IS
    Sony H1
    Panasonic Z5 or Z20
    Minolta A200

باسلام،
    1- نمي‌دانم كساني كه به طرز شداد و غلاظي FZ5 را تعريف و توصيه مي‌كنند، آن را تا چه حد آزمايش و با ساير دوربينها مقايسه كرده‌اند. اميدارم تنها بر اساس تعاريف ديگران و امكانات تئوريك آن نبوده‌باشد.
    2- همه امكاناتي كه در يك دوربين عكاسي مي‌پسنديم، براي دست‌يابي به يك عكس باكيفيت مطلوب است يعني نزديكترين به آنچه بدون دوربين ديده‌ايم.
    3- باتوجه به تعاريفي كه خواندم و انتخاب برتر از سوي يك انجمن عكاسي در اروپا كه نام آن را به خاطر ندارم، به دوستي كه برخي مطالب اعضا را در سايت عكاسي خوانده‌بود، گفتم FZ5 با اين مطالبي كه ديده‌ام نبايد دوربين بدي باشد و خصوصاً با توجه به قيمت مناسبش پيشنهاد خوبي است. آن دوست كه دوربين را براي همسرش (كه مدتها با دوربين فيلمي Canon A1 عكاسي كرده‌است) مي‌خواست، به اين توصيه عمل كردند و پس از چند روز كه با من تماس داشتند از رنگهاي غيرواقعي و غيرطبيعي آن به شدت دلخور و وازده بودند. آزمايشهاي متعدد كه با تنظيمات مختلف هم انجام داده‌بودند، ثمربخش نبوده‌است.
    4- با توجه به مطالب فوق :
    الف : از كساني كه FZ5 دارند و در حد قابل‌قبول با آن كاركرده و به قلقهاي آن آشنايي دارند، خواهش مي‌كنم راهنمايي كنند.
    ب : از دوستاني كه دوربيني را توصيه مي‌كنند، انتظار مي‌رود بر اساس تجربه خودشان از عكاسي با آن دوربين اين كار را بكنند. چون امكانات دهان‌پركن و وسيع لزوماً به مفهوم رسيدن به عكس مطلوب نيست.
    ج : از كساني كه براي خريد دوربين نظرسنجي مي‌كنند نيز مي‌خواهم اول مطمئن شوند معرفي كننده دوربين خودش با دوربين يادشده عكاسي كرده‌است.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

من تجربه بسيار زيادي داشته ام كه در آن افراد بسيار زيادي با دوربين ها و برند هاي مختلف به نتيجه دلخواه نرسيده بودند، در چندين مورد آن بعد از تست عملي، من و صاحب دوربين هر دو عاشق دوربين شديم! اشتباه نكنيد! درويش صاحب كرامات نيستم، گنگ خوابديده هم نيستم. چند تا از دوربين هاي نامبرده آنالوگ و مابقي همه ديجيتال بوده اند، خيلي از ديجيتال ها مينولتا بوده اند، چند تايي هم كانون و نيكون. من تنها كاري كه كرده ام اين بوده كه موردي را كه آن ها از دستش گله داشته اند حلاجي كرده ام و با هم دفترچه دوربين را خوانده ايم. اوايل باورم نميشد كه مشكل به اين سادگي حل شود. اما كثرت و تكرار داستان، مرا مطمئن كرد وقتي دوربيني اون ور تاييد ميشه ، از روي معده نبوده. وقتي چند سايت معتبر دوربيني را تاييد ميكنند، من چشم بسته مطمئن ميشوم كه نتيجه دلخواه را از آن ميگيرم . در اغلب موارد بي دقتي فاحش كاربر باعثاين مسائل شده است(من دوست شما را نمي گويم، منظورم مواردي است كه با آن ها مواجه بوده ام).حالا اتفاقا در حال خريد اين دوربين براي دوستي هستم و شما را در جريان خواهم گذاشت.

خودم بعد از يك سالي كار كردن با مينولتا 7i (و چندين دوربين ديگر) بعد از خريد D70 تا يه مدت كلافه بودم و نتيجه دلخواهم رو نميگرفتم، اما وقتي قلق دوربين دستم اومد عكساي قبلي به نظرم خنده دار مياد.

مشكل ديگري نيز كه وجود دارد، خيلي از دوستان كانون دوست من، از اين كه پاناسونيك به (قول خودشان تلويزيون ساز) دوربيني در حد S2 IS ساخته و اينقدر ارزونتر در اختيار مصرف كننده قرار ميده كلافه اند . البته شايد اگر اختلاف قيمت اين چنيني بين اين دو دوربين نبود ، ميشد S2 Is را به راحتي توصيه كرد اما حالا.....

اگر من سر در نمي آورم بگوئيد دوستان وارد تر من: كدام دوربين (مثلا 2003 به بعد) رو سراغ داريد كه "مشكل رنگ" داشته باشد؟ اگر هم در ريويو ها ببينيد ، آن اختلافاتي هم كه مثلا روي چارت گرتاگ مكبث ديده ميشود، به راحتي قابل جبران است. اصولا امسال قاعده اي كه ميتوان به آن عقيده داشت شايد اين باشد: امسال دوربين "بد" نداريم!

اين داستاني را هم كه گفته ميشود بايد معرفي كننده خود با دوربين كار كرده باشد بسيار غير منطقي است، بسياري از ما چنين شانسي نداشته ايم، و با توجه به همين ريويو ها (كه به نظر من از نظ شخصي صدها اصغر آقا و اكبر آقاي دارنده دوربين معتبر تر است) دوربين خريده ايم يا توصيه كرده ايم و هميشه درست در اومده، يا اگر در نيامده عكاس رو كاليبره كرديم يك مقدار! تا با دوربين مچ بشه.(اصغر آقا و اكبر آقا از دوستان خيالي خودم هستند،كه براي ارجاع بلاهت وام ميگيرمشان، كسي به دل نگيرد)

كدام از ما با دوربين S9000 فوجي ، كانون 1D Mark II يا D2x نيكون عكس گرفته ايم، اوايل كه D70 يا 350D كانون اومده بود ولي وارد ايران نشده بود، اگه گيرمون ميومد ترديد ميكرديم براي خريدش؟ يا منتظر نظر اصغر آقا ميشديم؟
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Saturday 1 October 2005 در ساعت 01:24
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Question

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A
    من تجربه بسيار زيادي داشته ام كه در آن افراد بسيار زيادي با دوربين ها و برند هاي مختلف به نتيجه دلخواه نرسيده بودند، در چندين مورد آن بعد از تست عملي، من و صاحب دوربين هر دو عاشق دوربين شديم! اشتباه نكنيد! درويش صاحب كرامات نيستم، گنگ خوابديده هم نيستم. چند تا از دوربين هاي نامبرده آنالوگ و مابقي همه ديجيتال بوده اند، خيلي از ديجيتال ها مينولتا بوده اند، چند تايي هم كانون و نيكون. من تنها كاري كه كرده ام اين بوده كه موردي را كه آن ها از دستش گله داشته اند حلاجي كرده ام و با هم دفترچه دوربين را خوانده ايم. اوايل باورم نميشد كه مشكل به اين سادگي حل شود. اما كثرت و تكرار داستان، مرا مطمئن كرد وقتي دوربيني اون ور تاييد ميشه ، از روي معده نبوده. وقتي چند سايت معتبر دوربيني را تاييد ميكنند، من چشم بسته مطمئن ميشوم كه نتيجه دلخواه را از آن ميگيرم . در اغلب موارد بي دقتي فاحش كاربر باعثاين مسائل شده است(من دوست شما را نمي گويم، منظورم مواردي است كه با آن ها مواجه بوده ام).حالا اتفاقا در حال خريد اين دوربين براي دوستي هستم و شما را در جريان خواهم گذاشت.

خودم بعد از يك سالي كار كردن با مينولتا 7i (و چندين دوربين ديگر) بعد از خريد D70 تا يه مدت كلافه بودم و نتيجه دلخواهم رو نميگرفتم، اما وقتي قلق دوربين دستم اومد عكساي قبلي به نظرم خنده دار مياد.

مشكل ديگري نيز كه وجود دارد، خيلي از دوستان كانون دوست من، از اين كه پاناسونيك به (قول خودشان تلويزيون ساز) دوربيني در حد S2 IS ساخته و اينقدر ارزونتر در اختيار مصرف كننده قرار ميده كلافه اند . البته شايد اگر اختلاف قيمت اين چنيني بين اين دو دوربين نبود ، ميشد S2 Is را به راحتي توصيه كرد اما حالا.....

اگر من سر در نمي آورم بگوئيد دوستان وارد تر من: كدام دوربين (مثلا 2003 به بعد) رو سراغ داريد كه "مشكل رنگ" داشته باشد؟ اگر هم در ريويو ها ببينيد ، آن اختلافاتي هم كه مثلا روي چارت گرتاگ مكبث ديده ميشود، به راحتي قابل جبران است. اصولا امسال قاعده اي كه ميتوان به آن عقيده داشت شايد اين باشد: امسال دوربين "بد" نداريم!

اين داستاني را هم كه گفته ميشود بايد معرفي كننده خود با دوربين كار كرده باشد بسيار غير منطقي است، بسياري از ما چنين شانسي نداشته ايم، و با توجه به همين ريويو ها (كه به نظر من از نظ شخصي صدها اصغر آقا و اكبر آقاي دارنده دوربين معتبر تر است) دوربين خريده ايم يا توصيه كرده ايم و هميشه درست در اومده، يا اگر در نيامده عكاس رو كاليبره كرديم يك مقدار! تا با دوربين مچ بشه.(اصغر آقا و اكبر آقا از دوستان خيالي خودم هستند،كه براي ارجاع بلاهت وام ميگيرمشان، كسي به دل نگيرد)

كدام از ما با دوربين S9000 فوجي ، كانون 1D Mark II يا D2x نيكون عكس گرفته ايم، اوايل كه D70 يا 350D كانون اومده بود ولي وارد ايران نشده بود، اگه گيرمون ميومد ترديد ميكرديم براي خريدش؟ يا منتظر نظر اصغر آقا ميشديم؟
    دیدگاه شما واقع بینانه است. اما راهنمایی صریحی برای من نداشت شما چه دوربینی را پیشنهاد می کنید؟

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

همه دوربين هايي كه نام برديد عالي هستند. ببينيد كدام با شرايط شما جور تر است. اما از لحاظ رده بندي ، A200 يك پله بالاتر و در حد دوربين هايي مثل Pro 1 و سوني 828 قرار ميگيرد(هات شو هم دارد). خودتان با دردست گرفتنش هم ميتوانيد تاييد كنيد كه كيفيت ساخت برتري دارد، اما قيمتش هم خب فرق دارد. فوجي 9000 رو هم به ليستتون اضافه كنيد، شايد طي مدت كوتاهي قيمتش متعادل شود، گرچه نميدانم داستان كيفيتش چطور است. چون فوجي يكبار با S7000همه رو غافلگير كرد كه مشخصات اسمي خوبي داشت ، اما واقعا كيفيت تصويرش بيخود بود. البته بسيار بعيد ميدانم امسال با حضور دوربين هاي اين چنيني، فوجي چيزي كمتر از آن ها بسازد.

توي اين رده S2 IS .دوربين بسيار خوبي است اما گران تر از آني است كه بايد Fz5 مناسب ترين قيمت را دارد.
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Sunday 2 October 2005 در ساعت 20:29
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Question

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A
    همه دوربين هايي كه نام برديد عالي هستند. ببينيد كدام با شرايط شما جور تر است. اما از لحاظ رده بندي ، A200 يك پله بالاتر و در حد دوربين هايي مثل Pro 1 و سوني 828 قرار ميگيرد(هات شو هم دارد). خودتان با دردست گرفتنش هم ميتوانيد تاييد كنيد كه كيفيت ساخت برتري دارد، اما قيمتش هم خب فرق دارد. فوجي 9000 رو هم به ليستتون اضافه كنيد، شايد طي مدت كوتاهي قيمتش متعادل شود، گرچه نميدانم داستان كيفيتش چطور است. چون فوجي يكبار با S7000همه رو غافلگير كرد كه مشخصات اسمي خوبي داشت ، اما واقعا كيفيت تصويرش بيخود بود. البته بسيار بعيد ميدانم امسال با حضور دوربين هاي اين چنيني، فوجي چيزي كمتر از آن ها بسازد.

توي اين رده S2 IS .دوربين بسيار خوبي است اما گران تر از آني است كه بايد Fz5 مناسب ترين قيمت را دارد.

درمورد A200 گفته می شود که در فوکوس اتوماتیک گاهی اوقات مشکل دارد و تصویر فلو را برای گرفتن عکس تایید می کند( با نشان دادن دایره سفید در کادر به جای دایره قرمز).
    البته نمی دانم که در این رده مارک های دیگر هم این مشکل را دارند یا نه. برای FZ5 هم دوربینهای مدل بالاتر مثل FZ20 مناسب تر نسیت؟ حلا رده بالاتری مثل FZ30 که احتمالا قیمت بالایی داشته باشد البته فعلا.

كاربر فعال Nader Kohansal آواتار ها
    تشکر کرده
    2683

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi
    درمورد A200 گفته می شود که در فوکوس اتوماتیک گاهی اوقات مشکل دارد و تصویر فلو را برای گرفتن عکس تایید می کند( با نشان دادن دایره سفید در کادر به جای دایره قرمز).
    البته نمی دانم که در این رده مارک های دیگر هم این مشکل را دارند یا نه. برای FZ5 هم دوربینهای مدل بالاتر مثل FZ20 مناسب تر نسیت؟ حلا رده بالاتری مثل FZ30 که احتمالا قیمت بالایی داشته باشد البته فعلا.
    جناب راهی، من احساس می کنم مشکل خطای فوکوس احتمالا در اغلب دوربین های مشابه وجود داشته باشد. در دوربین من هم این وضعیت (بندرت) پیش می آید، اما به اندازه ای نیست که به عنوان ایراد در نظر گرفت.