نمایش نتایج : از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: لطفا كمك كنيد براي خريد يك دوربين

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض لطفا كمك كنيد براي خريد يك دوربين

سلام به همگي

من قصد خريد يك دوربين براي يك كانون تبليغاتي دارم
    دوربين مد نظر خودم CANON 350D
    SONY F828

و اين سوني جديده است
    به نظر شما كدام را بخرم و با چه گارانتي
    در ضمنا از عكاسي زياد اصطلاحات ندارم ولي كامپيوترم فول است

لطفا مرا راهنمايي كنيد
    DIBA_SA@YAHOO.COM
    09188619310 محسن نظام‌آبادي / اراك

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

اون F828 که خیلی ارزون تر از R1 و 350D هست. به نظر من dSLR بخر که بعد ها قدرت انتخاب بیشتری تو لنز ها و فلاش ها و ... داشته بتشی. با توجه به اینکه R1 و 350D قیمت های نزذیکی دارند.

راستی R1 مگه تو بازار ایران پیدا می شه؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

Smile

خوب آخه شما اشاره نکردید که کانون تبلیغاتیتون چقدریه! منظورم اینه که چقدر برای این کار بودجه کنار گذاشتن. من فکر کنم شما باید به دو دسته دوربین فکرکنین:

1- دسته اس ال آر لایک ها که خوب ارزونترن ولی خیلی از مواقع شما رو از عکاسی حرفه ای خلاص میکنن. با توجه به کیفیت پایین چاپخونه های افست ایران و ماشینای داغونی که دارن و مشتری ایرانی که متاسفانه بسیاری از اوقات قیمت رو به کیفیت ترجیه میده، مانیتور هایی که طراح ها و لیتوگرافهای ما دارن که همشون ال جی!! هستن و هرکدوم با اون یکی سی درصد رنگشون فرق داره!!! میشه گفت 99 درصد مواقع کارتونو راه میندازه. دوربین های این رده مثل سونی آر 1 و فوجی 9000 انتخاب های خوبی هستن و صد البته توصیه میکنم دوربین قدیمی مثل 828 اصلان نخرید.

2- دوربین های اس ال آر خوب هم که دیگه معلومه، کیفیت بهتر در ازای قیمت بیشتر. دوربین های این رده هم از کنون 350 شروع میشن تا به بالا

موفق باشید.

(پا نوشت: عجب دل خونی از لیتوگرافی و چاپخونه داشتم ها!!)
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

حامد جان، ليتوگرافي هايي هستند كه سواد كار رو دارند، اما معدودند.. توجه به چند نكته شما را كمك خواهد كرد: (البته شما خودتان استاد هستيد)

1. تر جيحا از ليتوگرافي هايي خدمات بگيريد كه دستگه CTP دارند Computer to Plate . يعني خروجي مستقيم زينك. و دستگاههايي كه از زينك هاي حرارتي بهره ميگيرند. اگر عكسي چاپ ميكنيد كه ترام زياد دارد و درصد زيادي از آن Solid Tone يا به قول چاپچي ها تون پلات! نيست، سعي كنيد از ليتوگرافي اي خدمات بگيريد كه از ترام FM يا Stochastic استفاده ميكند )FM Screening)
    2. از چاپخانه هايي خدمات بگيريذ كه دستگاه چهار رنگ دارند، رجيستر كردن (منظور adjustment رنگهاست) تطابق رنگ ها در اين دستگاهها بسيار راحت تر بدست مي آيد.

البته اضافه كنم، در هر دو مورد كار بد و خوب ديده ام: چاپخانه با دستگاههاي قديمي و برعكس مدرن، يعني دقت ، سواد و دلسوزي اپراتور حرف اول را ميزند.

البته احتمالا در فورم دوستاني داريم كه تجربه شان بسيار بيشتر از من است و ميتوانند در رابطه با اين قضيه بهتر نظر بدهند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]