نمایش نتایج : از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: Fuji S3 pro or....

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

Question Fuji S3 pro or....

یه سوال از آقایون اساتید داشتم و مخصوصا از آرش خان ممنون میشم نظرشون رو بگن چون ایشون S2 proدارن.

من میدونم برند فوجی توی اس ال آر خیلی شاید حرف زیادی برای گفتن نداشته باشه، حتی بدنه سری اس ال آر شون رو هم نیکون براشون میسازه و لنز های نیکون رو استفاده میکنن. من میخواستم ببینم اگر من بخوام اس ال آر بخرم، اصولا کسی توصیه میکنه که من مثلا فوجی S3 Pro بخرم یا یه خورده صبر کنم ببینم شاید این شرکت محصول جدیدی بیرون بده چون مشخصاتش خیلی قدیمی شده ( به خصوص زرولوشن)

حالا از کسانی که سری حرفه ای این شرکتو تست کردن و دارن، مثل آرش خان، میخواستم ببینم اصولا این برند رو برای این رده مناسب و قابل رقابت با کنون و نیکون میدونند یا نه، و اصولا اگر ایشون دلیل خرید دوربین خودشونو از بین مابقی رقبا بفرمایند ممنون میشم.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد خرم یار
    یه سوال از آقایون اساتید داشتم و مخصوصا از آرش خان ممنون میشم نظرشون رو بگن چون ایشون S2 proدارن.

من میدونم برند فوجی توی اس ال آر خیلی شاید حرف زیادی برای گفتن نداشته باشه، حتی بدنه سری اس ال آر شون رو هم نیکون براشون میسازه و لنز های نیکون رو استفاده میکنن. من میخواستم ببینم اگر من بخوام اس ال آر بخرم، اصولا کسی توصیه میکنه که من مثلا فوجی S3 Pro بخرم یا یه خورده صبر کنم ببینم شاید این شرکت محصول جدیدی بیرون بده چون مشخصاتش خیلی قدیمی شده ( به خصوص زرولوشن)

حالا از کسانی که سری حرفه ای این شرکتو تست کردن و دارن، مثل آرش خان، میخواستم ببینم اصولا این برند رو برای این رده مناسب و قابل رقابت با کنون و نیکون میدونند یا نه، و اصولا اگر ایشون دلیل خرید دوربین خودشونو از بین مابقی رقبا بفرمایند ممنون میشم.
    ما كه اساتيد و از اين چيزا نيستيم اما سوال كه ميتونيم بكنيم خدا رو چه ديدي شايد اساتيد شديم!!
    مهمترين حسن دوربينهاي فوجي در رده اس ال آر ديناميك رنج بالاييه كه دارن.
    نيكون ميسازه؟؟؟ نميدونستم. ميسازه؟؟ ولي فكر نمي كنم S3 Pro قديمي باشه. هست؟؟
    12.3 مگاپيكسل كمه. كمه؟؟
    هر چي هست ما كه وسعمون نمي رسه بخريم. http://www.fujifilm.com/s3pro
    ویرایش توسط morytab : Tuesday 4 October 2005 در ساعت 17:46
    [MORTEZA BEDRAM]
    [canon kiss digital N]
    [canon 18-55] -- [sigma 17-70]

http://www.photo.net/photos/bedram

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

ابتدا خوبه بدونیم که اساتید اینطرفا پیداشون نمیشه! ترجیح میدن تو تاریکخونه بمونن!
    اما اگه سوالی از ما بچه مچه ها داشته باشین اینجوری جواب میدم:

اصولا کمپانی هایی که DSLR میسازن همشون حرفهای خیلی زیادی برای گفتن دارن! همشون!

در درجه اول کنون که متنوع ترین دوربین ها رو داره و به نوعی در بالاترین رده ها بهترین دوربین در حال حاضر ساخت کنونه....(در قطع SLR)
    نیکون هم که با محصولاتش آشنا هستیم و هستید.... به اندازه کافی صحبت شده...

کمپانی های دیگه:
    مینولتا که دوربینهاش ویژگی بزرگی دارن که همون دارا بودن سنسور لرزه گیر هستش و واقعا دوربین هاش رو جذاب میکنه...
    المپوس با سایز خاص سنسورش باعث شده که رنج های مختلف و جذاب لنزهایی برای دوربین های دیجیتالش ساخته بشه که به نوعی ساخت این لنزها برای قطع نگاتیو ممکن نیست..
    پنتاکس با قیمتهای خیلی ارزان دوربینهای DSLR خودش به جنگ بقیه اومده و در برخی کشورها بازار سنتی و بزرگی رو در اختیار داره....

اما فوجی:
    فوجی اگر اطلاعاتم درست باشه جزو اولین شرکای نیکون در ساخت دوربین های دیجیتال نیکون بوده...
    یعنی ساخت بدنه SLR از نیکون و بخش دیجیتال از فوجی(و فوجی جزو اولین تولید کنندگان سنسور های عکاسی دیجیتال حرفه ای... )

همکاری این دوشرکت برای ساخت دوربین های دیجیتال بر میگرده به سال 1993 و دوربین عتیقه ای که میبینید! و بعد دوربینهای جدید تری به نام سری نیکون فوجیکس:

سال 94 و این همکاری ادامه داشت تا زمانی که نیکون دوربین های جدیدی با سنسور ساخت سونی تولید کرد... سری D و بقیه دوربین های کوچک و دوربین های مشترک ساخت نیکون و فوجی اینبار با نام فوجی به بازار عرضه شد.
    Fuji S-Digital:- Fuji's FinePix S1 Pro (2000), Fuji's FinePix S2 Pro (2002), FinePix S3 Pro (2004)
    اینم عکس فوجی اس 1 که شبیه تر به دوربینهای عتیقه قبلی هست...

اما نکته مهم؟
    اینکه بدنه دوربین های حرفه ای فوجی رو نیکون میسازه ؟ اصولا ضعف این دوربین ها نیست بلکه نکته بسیار مثبتی هست که بدنه و شاتر ساخت یکی از قدیمی ترین و حرفه ای ترین دوربین سازهاست... و نه مثلا سیگما...
    و اینکه شما از لنزهای دهنه نیکون استفاده میکنید هم نکته مثبت دیگه ای برای این سری دوربین هاست....
    اشکالی که مثلا در ایران برای خرید المپوس مینولتا و یا پنتاکس داریم نبودن لنزها و یا خرید دوربین بعدی و ....
    شما با خرید فوجی S2 یا S3 دوربینی از خانواده نیکون میخرید... هنگام فروش و یا خرید لنز و یا خرید دوربین دوم میتونید از نیکون و یا فوجی دوربین بخرید و این حق انتخاب خیلی زیادی به شما میده....
    یاد آوری میکنم که فوجی کارخانه جات بسیار بزرگی برای ساخت لنز داره به نام فوجینون که لنزهای دوربین های کوچک دیحیتال فوجی ساخت این کمپانی هست و لنزهای بسیار خوبی داره... و یا دوربین های قطع متوسط فوجی که در ایران خیلی کم هستن و جزو حرفه ای ترین دوربین های عکاسی نگاتیوی به شمار میان ...
    و یا لنزهای دوربین های فیلمبرداری حرفه ای سینمایی و تلویزیونی رو تولید میکنه....(دوربین های سینما و یا دوربین های تلویزیونی فیلیپس رو اگه دیده باشین لنزهاشون فوجینون هستن...)
    اما بازار دوربین های SLR بازار خاصی هست که اشتراک لنزهای فوجی با نیکون امتیاز بسیار مثبتی برای هر دو کمپانی و خریدار محسوب میشه....

این از تاریخچه!

حالا چرا من S2 خریدم؟ زمانی که من S2 میخریدم خبری از 300d و این حرفا که نبود... دوربین های DSLR بین 1.4 تا 2 ملیون S2Pro فوجی و دی 100 نیکون و 10دی کنون بودن....
    که تستهایی که من دیدم بهترین کیفیت مال S2pro فوجی بود.... بعد 10d کنون و آخر دی 100 نیکون....
    اما تفاوتها خیلی جزئی بود مخصوصا بین دی 100 نیکون و 10 دی ... ولی S2pro یه سروگردن به نظر من بالاتر بود... قیمتش هم حدود 200 هزارتومان گرانتر.... دوربین قبلی که داشتم فوجی بود... s2pro باطری قلمی میخورد..(باطری های لیتیوم کنون و نیکون هرکدوم 90 هزارتومان بود!) و خلاصه همانطور که گفتم دوربینی از خانواده نیکون خریداری میکردم که برای خرید لنز و یا فروش دوربین مشکلی حس نمیکردم.... این دوربین رو خریدم....
    حالا شما ؟

اگر تا 2 ملیون بخواهید خرید کنید دوتا دوربین میتونه انتخاب شما باشه canon 20d با قیمت 1.4 ملیون حدودا... گریپ گمانم حدود 200 یا 300 هزارتومان(درست میگم؟)
    فوجی S3 pro حدود 1.8 ملیون و گریپ هم داره....

نکات مهم که به نظر من میرسه....
    1- میخواهید دوربینی از خانواده نیکون داشته باشین یا کنون؟
    2-10دی کنون یه دوربین سریع برای عکاسی پی در پی و فوجی یه دوربین کند اما با داینامیک رنج گسترده و استثنایی
    10d کنون دوربین خوبیه و نیاز به توضیح خاصی نداره....
    اما S3 فوجی دوربینی استثنایی برای عکاسی طبیعت و یا عکاسی پرتره محسوب میشه (به گمان من!)
    عکسهایی از این دوربین دیدم که اصولا با دوبل اکسپوز و فتوشاپ کاری هم نمیشه اونها رو بدست آورد....
    و دیگه اینکه مثل بقیه DSLR های فوجی نویز خیلی کمی در ایزوهای بالا داره....
    بزرگترین اشکالش هم حجم بسیار زیاد فایلهای Raw و کند بودن دوربینه....(سرعت عکاسی در ثانیه و بافر کوچک برای عکاسی متوالی....البته ورژن جدیدی از این دوربین در ژاپن اومده که بافرش دوبرابر شده!) که این کند بودن دوربین برای خیلی ها شاید مهم نباشه! چون شاید نخوان عکاسی خبری یا ورزشی بکنن...

چرا این چند وقت S3pro نخریدم؟
    چون هر روز منتظر D200 نیکون بودم! تا بیاد! بتونم حساب کتاب کنم که دوربین جدیدی که میخوام بخرم کدوم باشه؟!
    ویرایش توسط Arash : Wednesday 5 October 2005 در ساعت 00:34
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

s3pro در انتقال تونيسيته رنگهاي پوست بدن عالي عمل ميكند و بهمين دليل براي پرتره بسيار مناسب است.
    جزو معدود دوربينهايي است كه هيستوگرام سه كاناله RGB داره.
    و مهمترين اشكالش را هم كه آرش خان گفتند، كندي آن است : چه در شروع بكار و چه عكاسي پي در پي.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه kamikam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

واقعا دست شما عزیزان ( به خصوص آقا آرش در این مورد خاص ) درد نکنه . خیلی کم پیدا میشن اساتیدی مثل شما که به این راحتی اطلاعاتی رو که ممکنه یه عمر براش زحمت کشیده شده باشه در اختیار ما قرار بدن .
    آرش جان D200 که سهله ایشاا.. خدا بهت D20000 بده عزیز
    Kambiz akhbari : http://www.kamikam.com
    Nikon D70] -Lens: AF-S NIKKOR 18-70 1:3.5-4.5G ED]
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

Smile

از آقای آرش و توضیحات بسیار کاملشون خیلی ممنون. واقعا این اطلاعات رو همینجوری کسی به کسی نمیده و من خیلی متشکرم.

راستش اگه من این سوال رو مطرح کردم به منظور این بوده که ببینم واقعا برای مقصد عکاسی من که عکاسی از طبیعت و مناظر هست، چقدر باید بسرفم! که دوربینمو با یه دوربین بهتر اس ال آر عوض کنم. الان هم فکر میکنم با این شرایط اگر بخوام این کارو بکنم S3 pro انتخاب بدی نباشه چون داینامیک رنج و کیفیت برای من به مراتب مهمتر از سرعت عکاسیه. ولی در عین حال میشه گفت پشیمون هم شدم به دلیل اینکه سنسور S3 pro دقیقا سنسور دوربین خود منه و فقط رزولوشن اش بیشتره (Fuji Super CCD SR - Ver IV) و واقعا اینو ااعتراف میکنم که داینامیک رنج اش عالیه و شاید تنها دوربینیه که من دیدم موقع عکاسی سیاه سفید حس دوربین فیلمی به آدم میده!

نمونه عکسهاش توی سایتم هست.

به علاوه اینکه این دوربین از دوربین خودم کلی گنده تره و حمل و کار باهاش برای مسافرت هایی که من میرم احتمالا کلی دردسر ایجاد خواهد کرد. ولی در هرصورت از اطلاعات عالی ممنون.
    ویرایش توسط Khoramyar : Wednesday 5 October 2005 در ساعت 12:44
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

تشکر کرده
    4010

حامد خان خرمیار...
    این که Fuji S3pro همون سنسور دوربین شما رو داشته باشه و فایل با سایز بزرگتر مثل یه شوخی میمونه...
    یادم میاد زمانی که S2pro رو میخواستم بخرم همین مشکل رو داشتم... چطور؟ S7000 فوجی همان هفته در Dpreview ثبت شده بود! و خلاصه اومده بود.... بعد من گمان میکردم که میشه S7000 رو یه ماه دیگه که میاد با 700 هزارتومان خرید چرا باید S2 رو حدود 2 ملیون بخرم؟ (S7000 فوجی 6 مگاپیکسل افکتیو و خروجی 12 .... S2pro هم همین وضعیت رو داره! ولی فرق تصویرشون ماه من تا ماه گردون بیشتره....)
    بعد فهمیدم که سایز سنسور و هزارتا تفاوت کلی و جزئی دیگه باعث میشه که به اون بگن DSLR و این یکی SLR like!!! و این تفاوت الکی نیست!
    البته SLR LIKE ها خوبی های خودشون رو دارن .... ولی از لحاظ کیفیت اصولا قابل مقایسه نیستن....
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

Smile

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash
    حامد خان خرمیار...
    این که Fuji S3pro همون سنسور دوربین شما رو داشته باشه و فایل با سایز بزرگتر مثل یه شوخی میمونه...
    یادم میاد زمانی که S2pro رو میخواستم بخرم همین مشکل رو داشتم... چطور؟ S7000 فوجی همان هفته در Dpreview ثبت شده بود! و خلاصه اومده بود.... بعد من گمان میکردم که میشه S7000 رو یه ماه دیگه که میاد با 700 هزارتومان خرید چرا باید S2 رو حدود 2 ملیون بخرم؟ (S7000 فوجی 6 مگاپیکسل افکتیو و خروجی 12 .... S2pro هم همین وضعیت رو داره! ولی فرق تصویرشون ماه من تا ماه گردون بیشتره....)
    بعد فهمیدم که سایز سنسور و هزارتا تفاوت کلی و جزئی دیگه باعث میشه که به اون بگن DSLR و این یکی SLR like!!! و این تفاوت الکی نیست!
    البته SLR LIKE ها خوبی های خودشون رو دارن .... ولی از لحاظ کیفیت اصولا قابل مقایسه نیستن....

آرش خان، دوست عزیزم

من کاملا به این صحبت شما واقف هستم. وقتی توضیح شما رو دیدم کلی خجالت کشیدم، مثل اینکه توی پست قبلی منظورم رو خیلی خوب نگفته بودم. البته کاملا حق با شماست که مکانیزم دوربین اس ال آر به طور کلی کیفیت دیگه ای رو ارایه میکنه و مقایسه اش با دوربین من مثلا، به قول شما کاملا مثل شوخی میمونه! ولی منظورم از اینکه اینها از یه سی سی دی استفاده میکنن این بود که اگر هم بخوام اس ال آر فوجی بخرم با توجه به عمر این سی سی دی که همین روزا باید ورژن جدیدش بیاد، بهتره صبر کنم جدیدترش بیاد!

در ضمن، دیروز توی پایتخت خود اس 3 پرو رو دیدم، خیلی گنده و سنگین بود! پوزم خورد! راستش برای سفر های من فکر نمیکنم قابل حمل باشه، من معمولا فقط با یه کوله پشتی میرم مسافرت و این دوربین با 2 تا لنز مثلا خودش یه کوله پشتی میخواد!!!

با تشکر و احترام
    Hamed Khoramyar

تشکر کرده
    4010

حامد خان...
    این مساله ای که شما عنوان کردی مثل خطای دید! یه جور خطای ذهنی هست که اصولا رخ میده! بحثی که تبلیغات الغا میکنه.... و گفتم که خودم همین حس و مشکل رو داشتم....

اما خوبی های خاصی که DSLRها دارن از جمله کیفیت فوقالعاده.... سرعت عمل بیشتر... در دسترس بودن تنظیمات و کارکرد در شرایط سخت تر ... عکاسی در نور کم.... نویز کم ..... تنوع بی شمار لنزها! ... و ....

اشکالاتی هم دارن... بزرگ بودن و سنگین بودن و ...

همون بحث معروف که داشتیم....
    شما اول باید ببینی برای کاری که انجام میدی نیاز به DSLR داری و یا SLR like....
    دوستانی دارم که برای نوع عکاسی که انجام میدن فقط نیاز به دوربین کامپکت دارن! حتی از آقای خاتمی هم کلی عکس میگرفت! ولی جنس عکاسیش! کامپکتی بود! A75 کنون....
    یا مثلا آقای ابطحی!
    اگر با موبایل عکس نگیره خوب خیلی عکسها رو نمیتونه بگیره...
    یا مثلا من ترجیح میدم دوربین رو در بیارم به یه لنز گنده زوم کنم تو صورت سوژم! و سوژه خودش خجالت بکشه به دوربین نیگا نکنه و کار خودش رو ادامه بده که عکس من خوب در بیاد!
    باید بدونین که چه چیزی نیاز دارین...چه شکلی عکاسی میکنین و یا ....
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com