نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
Like Tree13تشکر
  • 1 Post By mmdmmd
  • 1 Post By mreza1001
  • 2 Post By ehsan+
  • 2 Post By Asri
  • 3 Post By Hanibal
  • 1 Post By ehsan+
  • 3 Post By Mashhadi Vahid

موضوع: دوربين مناسب براي عكاسي صنعتي

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

پیش فرض دوربين مناسب براي عكاسي صنعتي

سلام
    من تازه ميخواهم عكاسي را شروع كنم
    بيشترين موارد استفاده براي من در عكاسي صنعتي هست :گرفتن تصاوير محصولات و كارخانه ها
    فيلمبرداري با صداي استريو هم باشه كه عاليه - بهتره ميكروفون هم بهش وصل بشه

خودم به اين موارد رسيدم ، كدومش بهتره :

Nikon D5100
    Sony Nex3
    Sony Nex5
    canon 600D

دوربينهاي زير چطور:
    D3100
    1100D
    در ضمن fuji HS20 چطوره ؟ براي كارهاي چاپي كيفيت عكساش خوبه؟ قيمتش كه خيلي خوبه...
    ویرایش توسط mmdmmd : Tuesday 23 August 2011 در ساعت 11:53
    ermia83 تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

به موارد جالبی نرسیدید! نیکون و کنون مورد نظر شما مناسب این کار نیست. سونی ها رو کلاً کنار بگذارید سری نکس بدرد این کار نمی خورد. باید به دوربین های بهتری فکر کنید.

سری XXXX از کنون و نیکون سری entry level است .به نظر من با ویژگی هایی که گفتید باید دست کم به چیز هایی مثل 60دی کنون فکر کنید.
    mmdmmd تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

ممنون ولي 2 محدوديت:
    اولا من اول راهم ، (اما هدفم همون عكاسي صنعتيه)
    ثانيا حداكثر بودجه : يك ميليون تومان

با تشكر

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

فوجی hs20 دوربین مناسبی برای شما نیست کیفیت عکسهاش بد نیست(در رده خودش) اما در سایز بزرگ و با کیفیت خوب نمی تونید چاپش کنید.
    ermia83 و mmdmmd تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر آشنا ermia83 آواتار ها
    تشکر کرده
    85

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها
    فوجی hs20 دوربین مناسبی برای شما نیست کیفیت عکسهاش بد نیست(در رده خودش) اما در سایز بزرگ و با کیفیت خوب نمی تونید چاپش کنید.
    سلام
    با توجه به اینکه در حوزه صنعت شاغل هستم، این تاپیک نظرم رو جلب کرد. راستش من هم HS20 دارم، و ممکنه به دلیل فعالیت در محیط های صنعتی (بطور خاص، تجهیزات فلزی سنگین و نیمه سنگین) موارد عکاسی صنعتی هم برام پیش بیاد. البته این کار برام هدف نبوده، و در واقع عکاسی رو برای فرار از محیط خشک صنعت دوس دارم!
    سوال اینکه، محدودیت های این دوربین توی عکاسی صنعتی چی هست دقیقاً؟ و تا کجا می تونم پیش برم؟ (به عنوان مثال، در چاپ تا چه ابعادی قابل وصول خواهد بود و موارد دیگر)
    . . Ametures Made The Ark, While Professionals Made The Titanic . .

كاربر همراه Asri آواتار ها
    تشکر کرده
    5552

سلام دوست عزیز
    به عقیده من D5100 و 600D بهترین گزینه های شما هستند و در مورد سایر گزینه ها نظری ندارم . نیکون کنترل نویز بهتری دارد ( با توجه به تست DPreview ) و کیفیت عکس Raw آن هم بهتر است . در مقابل کنون رزولوشن بیشتری دارد و کیفیت فیلمبرداری و هندلینگ بهتری دارد مضاف بر آنکه wireless flash control دارد .
    ارادتمند
    jinger و mmdmmd تشکر می‌کنند.
    You can take the boy out of Suffolk, but you can't take Suffolk out of the boy

كاربر جديد Hanibal آواتار ها
    تشکر کرده
    75

[QUOTE]
    نقل قول نوشته اصلی توسط mmdmmd نمایش پست ها
    ممنون ولي 2 محدوديت:
    اولا من اول راهم ، (اما هدفم همون عكاسي صنعتيه)
    ثانيا حداكثر بودجه : يك ميليون تومان
    از دوربین دسته دوم هم میتوانید استفاده کنید به شرط اینکه با یک کارشناس خبره مشورت کنید با این حساب با بودجه ای که دارید فکر میکنم بتوانید دوربین مورد نظرتون رو پیدا کنید.
    mohsendm، mmdmmd و kambiz.sh تشکر می‌کنند.
    درباره من
    درود برشما

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

از دوربین دسته دوم هم میتوانید استفاده کنید به شرط اینکه با یک کارشناس خبره مشورت کنید با این حساب با بودجه ای که دارید فکر میکنم بتوانید دوربین مورد نظرتون رو پیدا کنید.
    ممنون ،‌ ولي در طول عمر سعي ميكنم هميشه جنس نو بخرم ،‌علي الخصوص وقتي تجربه اي در مورد اون جنس نداشته باشم
    فكر كنم به سه گزينه زير (به ترتيب) رسيدم :
    Nex5 چون محصولات سوني را معمولا ميخرم - اما در اين مورد و اينكه مشكلي در مورد لنزهاش وجود داره و گير نمياد شك دارم - كيفيت عكاسايي كه تو اينترنت ازش ديدم خيلي خوب بود
    D5100 كيفيت عكس واقعا عالي - فيلمبرداري را نميدونم
    EOS 600D كيفيت فيلمبرداري بي نظير - عكسهاشم ظاهرا خوبه ولي به دو مورد بالا نميرسه

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط ermia83 نمایش پست ها
    سلام
    با توجه به اینکه در حوزه صنعت شاغل هستم، این تاپیک نظرم رو جلب کرد. راستش من هم HS20 دارم، و ممکنه به دلیل فعالیت در محیط های صنعتی (بطور خاص، تجهیزات فلزی سنگین و نیمه سنگین) موارد عکاسی صنعتی هم برام پیش بیاد. البته این کار برام هدف نبوده، و در واقع عکاسی رو برای فرار از محیط خشک صنعت دوس دارم!
    سوال اینکه، محدودیت های این دوربین توی عکاسی صنعتی چی هست دقیقاً؟ و تا کجا می تونم پیش برم؟ (به عنوان مثال، در چاپ تا چه ابعادی قابل وصول خواهد بود و موارد دیگر)
    توی عکاسی صنعتی نور زیاد و استفاده از چند منبع نوری رایج هست(بسته به نوع استفاده)و چون فلاش ttl برای این دوربین فقط 2 مورد هست پس محدودیت دارید مگر اینکه منوال کار کنید.در مورد چاپ هم تا 100*70 براحتی می تونید چاپ کنید اما قطعا جزئیات عکسش از یه دوربین حرفه ای کمتر هست و تو ابعاد بزرگ مشکل سازتر.

پ.ن:شما که کارتون همین هست و این دوربین رو دارید،پس براحتی میتونید امتحان کنید شاید عکسهاش مورد پسندتون بود و به کیفیت بالاتر احتیاج پیدا نکردید.
    ermia83 تشکر می‌کند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

به جز پست اول که اسم "عکاسی صنعتی" آورده شده , بقیه پستها در مورد خرید یک DSLR است , نمیدانم شاید هم تصور من از عکاسی صنعتی بیخودی سختگیرانه است ...

لطفا ً قبل از باز کردن تاپیک , تاپیکهای دیگر را مطالعه بفرمایید , چه بسا جواب سوالهایتان قبلا ً داده شده باشد ...

راهنمای خرید دوربین برای عکاسی صنعتی

* این تاپیک بعد از مشاهده پست آخر توسط شما پاک خواهد شد. :)
    ermia83، hmirzaei و mmdmmd تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri