نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: راهنمايي در خريد دوربين و پرينتر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض راهنمايي در خريد دوربين و پرينتر

سلام
    من يه دوربين canon powershot A310 دارم كه حدود شش ماهي است باهاش كار كردم . الان به اين نتيجه رسيدم كه بهتره دوربينم رو ارتقاء بدم. راستش يه دوربين با لنز اپتيكال و امكانات بيشتر نسبت به دوربين قبلي ام ميخوام كه تا 300.000 تومان قيمت داشته باشه. لطفا منو راهنمايي كنيد.
    همينطور ميخوام يه پرينتر براي استفاده صرفا چاپ عكس و البته كاربرد خانگي(نه حرفه اي) بخرم كه يه بنده خدايي به من hp7760 با قيمت 115.000 تومان معرفي كرده. بنظر شما خوبه يا نه؟

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط zohreh
    سلام
    من يه دوربين canon powershot A310 دارم كه حدود شش ماهي است باهاش كار كردم . الان به اين نتيجه رسيدم كه بهتره دوربينم رو ارتقاء بدم. راستش يه دوربين با لنز اپتيكال و امكانات بيشتر نسبت به دوربين قبلي ام ميخوام كه تا 300.000 تومان قيمت داشته باشه. لطفا منو راهنمايي كنيد.
    همينطور ميخوام يه پرينتر براي استفاده صرفا چاپ عكس و البته كاربرد خانگي(نه حرفه اي) بخرم كه يه بنده خدايي به من hp7760 با قيمت 115.000 تومان معرفي كرده. بنظر شما خوبه يا نه؟
    برای خرید دوربینی که بخوای امکانات بیشتری داشته باشه پولت یکم کمه اما با 350 هزارتومن می تونی یه FINEPIXS5200 یا S5600 (دوتلاش یه دوربینه)بخری که دوربین جدیدیه، ضمنا مگه ما لنز غیر اپتیکال هم داریم؟؟؟؟؟!!! شاید منظورت زوم اپتیکال باشه که این دوربین 10 زوم اپتیکال داره می تونی مشخصاتش رو اینجا ببینی
    http://www.dpreview.com/reviews/spec...epixs5200z.asp

اما در خصوص پرینتر
    تا اونجایی که من میدونم جوهر های پرینتر های HP خیلی گرونن و تقریبا بیشتر قیمت این پرینترها مربوط به قیمت کارتریجشونه اما کنون و اپسون قیمت جوهرشون خیلی کمتره
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

سلام
    در مورد پرينتر من شنيدم که اچ پي در چاپ عکس زياد جالب عمل نميکنه
    من خودم اپسون دارم ولي تا اونجا که اينجا فهميدم کنون از اپسون بهتره چون اپسون که نمايندگيش ماديرانه جوهراش اصل نيست و براي خريد جوهر اصل بايد حدود دو برابر جوهراي ماديران پول بدي و به خاطر همين جوهر ها هدش خراب ميشه و بعد از مدتي بايد هد رو عوض کني(البته من هنوز به اين مشکل بر نخوردم)ولي مثل اينکه اپسون جوهراش اصله..
    ضمنن فکر کنم دليل گرون بودن کارتريج هاي اچ پي(نه جوهرش)اينه که هدش روي کارتريجه(که البته اين کارتريج ها قابليت شارز دارن ولي گمان نکنم جوهري که باهاش شارز ميکنن همون جوهر اصل اچ پي باشه که توي کارتريجش هست)
    اما پرينتر هايي مثل پرينتر من(r300)هد از کارتريج جدا هستش و اين دليل ارزون تر بودنه(گر چه همونطور که گفتم براي خريد جوهر اصل بايد پول بيشتري بديد که فکر کنم نزديک همون قيمت اچ پي بشه البته در اپسون)
    حالا اگر روي خريد اچ پي اصرار داريد ميتونيد يه هفته نامه ي عصر ارتباط که شنبه ها چاپ ميشه بگيريد و قيمت کارتريج مورد نظرتون رو اونجا ببينيد چون مهمه.
    اگه اشتباهي تو حرفام هست از اساتيد خواهش ميکنم که تصحيح کنن...
    موفق باشيد!!

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

10 پرینتر برتر به انتخاب pcworld به قرارزیر می باشد قیمت ها رو تو ایران نمیدونم
    Canon Pixma iP4200
    HP Deskjet 450wbt
    HP Deskjet 5740
    HP Deskjet 5440
    Canon Pixma iP90
    HP Deskjet 5940
    HP DeskJet 6840
    HP Business Inkjet 1200d
    Canon Pixma IP1600
    Epson Stylus C88

http://www.pcworld.com/reviews/artic...,122482,00.asp
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

سلام
    راستش يه دوربين با لنز اپتيكال و امكانات بيشتر نسبت به دوربين قبلي ام ميخوام كه تا 300.000 تومان قيمت داشته باشه. لطفا منو راهنمايي كنيد.
    با سلام، آيا قيمت تمام‌شده 300،000 تومان باشد يا فقط دوربين؟ چون حدود 80 تا 100 هزار تومان بسته به نوع دوربين صرف لوازم جانبي آن خواهد‌شد.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

[QUOTE=yousefmon]با سلام، آيا قيمت تمام‌شده 300،000 تومان باشد يا فقط دوربين؟ چون حدود 80 تا 100 هزار تومان بسته به نوع دوربين صرف لوازم جانبي آن خواهد‌شد.[/
    تجهيزات دوربين قبلي ام برام قابل استفاده است (باطري ، شارژر ، كارت حا فظه ، كيف ) بجز اينها در مجموع مي خوام اين قيمت رو داشته باشه.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

تجهيزات دوربين قبلي ام برام قابل استفاده است (باطري ، شارژر ، كارت حا فظه ، كيف ) بجز اينها در مجموع مي خوام اين قيمت رو داشته باشه.
    1- اگر منظورتان از دوربين قبلي A310 است، چون كارت حافظه آن از نوع CF است، در اكثر دوربينهاي كامپكت جديد قابل استفاده نخواهد بود. اگر ظرفيت آن كمتر از 256 مگابايت است، كنار گذاشتن آن چندان مهم نيست.
    2- ظرفيت باتريهايتان چند mAh است؟
    3- اگر زوم اپتيكال 4X برايتان كافي باشد (كه در اكثر موارد هست)، تا قيمت 300،000 تومان بهترين دوربين از مجموعه جهات را A510 مي‌دانم، هرچند قيمت آن در حدود 200،000 تومان است، اما به نظر من تا حدود صد هزار تومان بالاتر هم رقيب جدي ندارد.
    4- بهتر است توقعات و نيازهاي خود را برشماريد تا به نتيجه بهتري برسيم.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط yousefmon
    1- اگر منظورتان از دوربين قبلي A310 است، چون كارت حافظه آن از نوع CF است، در اكثر دوربينهاي كامپكت جديد قابل استفاده نخواهد بود. اگر ظرفيت آن كمتر از 256 مگابايت است، كنار گذاشتن آن چندان مهم نيست.
    2- ظرفيت باتريهايتان چند mAh است؟
    3- اگر زوم اپتيكال 4X برايتان كافي باشد (كه در اكثر موارد هست)، تا قيمت 300،000 تومان بهترين دوربين از مجموعه جهات را A510 مي‌دانم، هرچند قيمت آن در حدود 200،000 تومان است، اما به نظر من تا حدود صد هزار تومان بالاتر هم رقيب جدي ندارد.
    4- بهتر است توقعات و نيازهاي خود را برشماريد تا به نتيجه بهتري برسيم.
    براي دوربين قبليم كارت حافظه جداگانه اي (256مگا بايت)خريداري كردم .البته فكر مي كنم بايد سري باطري و شارژر رو جديد بخرم .چون باطريها رو از قبل داشتم و داره عمرش تموم مي شه.با توجه به توضيحاتي كه ارائه نموديد فكر ميكنم همون A510 بهترين گزينه است.چون احتمالا كار با دوربينهاي كنون سري A شبيه همه.در مورد باطري وشارژر هم راهنمايي مي خوام(با توجه به دوربيني كه پيشنهاد كرديد)
    از راهنماييتون ممنونم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

براي دوربين قبليم كارت حافظه جداگانه اي (256مگا بايت)خريداري كردم .البته فكر مي كنم بايد سري باطري و شارژر رو جديد بخرم .چون باطريها رو از قبل داشتم و داره عمرش تموم مي شه.با توجه به توضيحاتي كه ارائه نموديد فكر ميكنم همون A510 بهترين گزينه است.چون احتمالا كار با دوربينهاي كنون سري A شبيه همه.در مورد باطري وشارژر هم راهنمايي مي خوام(با توجه به دوربيني كه پيشنهاد كرديد)
    از راهنماييتون ممنونم
    باسلام،
    1- كارت مورد نياز براي A510 از نوع SD است كه داراي مشخصات زير است:
    الف) 256 مگابايتي با گنجايش حدود 150 عكس با بالاترين رزولوشن و كيفيتي كه A510 مي‌تواند بگيرد، به مبلغ 20،000 تومان
    ب) 512 مگابايتي با گنجايش دو برابر فوق كه با توجه به احتمال فيلمبرداريهاي كوچك، ديگر نگران كاهش ظرفيت حافظه براي عكسها نخواهيد بود. بنابراين كارت 512 مگابايتي به مبلغ تقريبي 30 تا 35 هزار تومان را توصيه مي‌كنم.
    2- توصيه مي‌كنم شارژر مرغوبي تهيه كنيد كه هميشه به كارتان خواهدآمد. Sony BCG-34HRD4 يك شارژر خوب و امتحان پس داده است كه 4 باتري 2300mAh را ظرف مدت 5/4 ساعت شارژ مي‌كند. اين شارژر همراه خود 4 باتري سوني ژاپني (خود شارژر چيني اما از نوع مرغوب است.) با ظرفيت يادشده دارد كه دقيقاً منطبق با نياز A510 است. اين دوربين 2 باتري AA مي‌خورد و 2 باتري ديگر يدكي خواهندبود. رنگ اين شارژر سفيد و قيمت آن 34،000 تومان است. دقت كنيد كه نوع گرانتر آن يعني BCG-34HRMD4 مجهز به يك LCD است كه از كارايي و برتري چنداني نسبت به قبلي برخوردار نيست و ارزش پرداخت 10،000 تومان بيشتر را ندارد و لذا پيشنهاد نمي‌كنم.
    3- قيمت تمام‌شده اين دوربين با كيف مخصوص 10،000 توماني در حدود 275،000 تومان خواهدبود. براي اطلاعات بيشتر به نشاني زير و نشانيهاي ديگري كه در آن داده‌ام، مراجعه كنيد :
    http://www.akkasee.com/forum/showthr...1926#post11926
    و نيز براي باتري و شارژر :
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=1390
    ویرایش توسط yousefmon : Saturday 5 November 2005 در ساعت 21:03
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط tonino_baliardo
    سلام
    در مورد پرينتر من شنيدم که اچ پي در چاپ عکس زياد جالب عمل نميکنه
    من خودم اپسون دارم ولي تا اونجا که اينجا فهميدم کنون از اپسون بهتره چون اپسون که نمايندگيش ماديرانه جوهراش اصل نيست و براي خريد جوهر اصل بايد حدود دو برابر جوهراي ماديران پول بدي و به خاطر همين جوهر ها هدش خراب ميشه و بعد از مدتي بايد هد رو عوض کني(البته من هنوز به اين مشکل بر نخوردم)ولي مثل اينکه اپسون جوهراش اصله..
    ضمنن فکر کنم دليل گرون بودن کارتريج هاي اچ پي(نه جوهرش)اينه که هدش روي کارتريجه(که البته اين کارتريج ها قابليت شارز دارن ولي گمان نکنم جوهري که باهاش شارز ميکنن همون جوهر اصل اچ پي باشه که توي کارتريجش هست)
    اما پرينتر هايي مثل پرينتر من(r300)هد از کارتريج جدا هستش و اين دليل ارزون تر بودنه(گر چه همونطور که گفتم براي خريد جوهر اصل بايد پول بيشتري بديد که فکر کنم نزديک همون قيمت اچ پي بشه البته در اپسون)
    حالا اگر روي خريد اچ پي اصرار داريد ميتونيد يه هفته نامه ي عصر ارتباط که شنبه ها چاپ ميشه بگيريد و قيمت کارتريج مورد نظرتون رو اونجا ببينيد چون مهمه.
    اگه اشتباهي تو حرفام هست از اساتيد خواهش ميکنم که تصحيح کنن...
    موفق باشيد!!
    دوستان يك چيزي رو توجه نكردن!!!
    ايشون فرمودند كه پرينتر رو براي كار تو منزل نياز دارند و نه كار حرفه اي.
    پرينترهاي كنون و اپسون اصلا براي كار كم مناسب نيستند. بدليل هدهاي گران قيمتشون. من كه كار چاپ زياد دارم. اما وقتي ميرم مسافرت اگه يه كم طول بكشه براي هد پرينترم (6500 كنون) عذا دارم كه جوهر تو نازلهاي هد خشك نشه كه البته چند باري هم اين اتفاق افتاده. اپسون كه بدتر (خيلي در اين زمينه بدسابقه هست).
    من به شما شديدا اچ پي رو توصيه مي كنم . كيفيت خوبي داره بر عكس نظر دوستان. من خودم سه سال با اچ پي كار كردم.
    و بعلاوه اينكه بعلت عوض شدن هد با جوهر ميتونين يكي دو باري هم كارتريج رو شارژ كنين و عكس مجاني چاپ كنين كه تلافي گروني كارتريج رو در بيارين.
    ویرایش توسط morytab : Saturday 5 November 2005 در ساعت 14:25
    [MORTEZA BEDRAM]
    [canon kiss digital N]
    [canon 18-55] -- [sigma 17-70]

http://www.photo.net/photos/bedram