صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: دوربين مناسب براي معمار؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض دوربين مناسب براي معمار؟

سلام.
    من براي كار معماري مي خواهم دوربين ديجيتال مناسب بخرم.
    اما هر كسي چيزي ميگه :
    مشخصات مهم براي من :
    1.لنز وايد در حد 28 و تله در حد 116 يا 200
    2.كيفيت عكاسي خوب در نور كم

آيا كسي مي تونه منو راهنمايي كنه يا تجربه داشته باشه؟

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

مهم ترين مساله تو انتخاب دوربين هيمت اونه!
    چقدر ميخواهيد هزينه كنيد؟
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

ممنون از تذكرتون
    خب هر چه ارزون تر بهتر :wink:
    اما من تا 1ميليون ميتونم هزينه كنم (آخرش :: )
    اما مي خوام در حد 600-700 تمومش كنم
    بعد اگر كسي يا جايي رو بشناسيد كه قيمتهاش خوب باشه ممنون ميشم اگر معرفي كنيد.
    البته من ميتونم از خارج هم بخرم اگر اطلاعاتي هم در اين زمينه بدين خيلي خوب ميشه.
    :wink:

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

با اجازه آقا آرش، به نظر من دو انتخاب مي توانيد داشته باشيد:

1- دوربينهاي SLR در اين محدوده قيمت:
    Canon EOS 300D و Nikon D70
    مزيت اين انتخاب: امكان استفاده از هر نوع لنز در آينده و كيفيت و امكانات بالاتر
    عيب: قيمت بالاتر نسبت به دوربين هاي شبه SLR

2- دوربين هاي شبه SLR
    Nikon 8700, Sony f828, Canon Pro1, Olympus C8080
    مزايا: داراي امكانات، رزولوشن و لنز با زوم مناسب - قيمت مناسب نسبت به امكانات
    معايب: عدم امكان استفاده از لنزهاي موجود، كيفيت پايين تر نسبت به SLRها

اگر نهايت بودجه اي كه مي توانيد اكنون و در آينده نرديك هزينه كنيد همين مقدار است گروه دوم ارجح است. در گروه دوم دوربين كانن يا نيكون را پيشنهاد مي كنم.

موفق باشيد

تشکر کرده
    4010

پيشنهاد 300d & D70 نيكون خيلي مناسبه... (البته هزينه هاتون رو بايد حساب كنيد.. 300d رو كمتر از 1 مليون ميتونيد تهيه كنيد.) همون مساله انتخاب لنز كه ميتونيد لنز هاي Ultra wide داشته باشيد... و عكاسي در نور كم...(در سري 8 مگاپيكسلي ها تقريبا منتفي شده اين مساله... بخاطر نويز زيادشون...)
    سري 8 مگاپيكسلي ها رو كه براتون نوشتن.... من پيشنهادم اينه كه اگر ميخواهيد در حدود 828 سوني هزينه كنيد 300d خيلي پيشنهاد بهتريه...
    ولي اگر ميخواهيد كمتر هزينه كنيد سوني 717 يا فوجي 7000 يا نيكون 5700 انتخاب هاي خوبي هستند. كه گمانم با وسايل جانبي ( رم + كيف + ...) حدود 700 تومان براتون هزينه خواهد داشت.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

اگه ميخواي توي اون حدود هزينه كني يه كم هم راجع به Minolta 7i فكر كن دوربين كامليه. 717 رو بخاطراين كه لنزش 28 نيست توصيه نميكنم و الا به همون اندازه خوبه.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

اينجا دو بحث است. يك وقت شما مي‌خواهيد تصاويري با كيفيت بالا از مناظر معماري جهت تهيه پوستر و ... تهيه نماييد يك وقت مي‌خواهيد براي انجام كارهاي دانشگاهي و يا حرفه‌اي معماري در آينده استفاده نماييد. كه احتمالا بايستي مورد دوم صحت داشته باشد. از اينرو شما به دوربيني احتياج داريد كه اولا قابليت ماكروي مناسبي داشته باشد تا بتوانيد به راحتي از فاصله نزديك از كتابها عكس بگيريد. در اين صورت مي‌توانيد كتابخانه بسيار خوبي از تصاوير معماري براي خود تهيه نماييد. ثانيا بايستي شرايط تنظيم نوري مناسبي داشته باشد. ثالثا علاوه بر دوربين بايستي يك شارژر خوب مثل سوني و يا كارت حافظه با ميزان 128 مگابايت داشته باشيد. چرا كه معمارها عادت دارند زياد عكس بگيرند ولي چون ما به كيفيت عكس مثل عكاسها حساس نيستيم مي‌تونيم كيفيت را بر روي نرمال تنظيم نماييم. در اين صورت مي‌توانيد بر روي كارت حافظه‌تان بيش از 500 عكس با رزوليشن بالا جاسازي نماييد. مورد ديگر كه خيلي به كار معمارها مي‌آيد يك سه‌پايه مي‌باشد.اما چه چيزهايي احتياج نداريد: اولا به زوم نوري بالايي احتياج نداريد چون در رشته معماري كمتر احتياج به چاپ عكس در قطعهاي بالا مثل a3 داريم. لذا ‌اگر در جايي نياز به تلة بسيار داشتيد بدون نگراني مي‌توانيد زوم ديجيتال را فعال نماييد. اما ممكن است شما بخواهيد گاهي اوقات با سرعت B عكاسي بگيريد كه دوربينهاي معمولي اين كار را انجام نمي‌دهند چون اين حالت براي معمارها بيشتر در داخل بناهاي تاريخي اتفاق مي‌افتد كه فاقد روشنايي مي‌باشند پيشنهاد مي‌دهم به خاطر اين مورد بسيار محدود پولتان را خرج ننماييد. با توجه به تمام اين صحبتها و ارزيابيهايي كه من از رشتة خودم در طي كار با دوربين داشتم به نظرم مي‌آيد حداكثر دوربيني كه براي يك معمار مي‌ارزد يك canon a80 و يا چيزي هم‌ردة آن مي‌باشد و بيخود پولتان را براي كيسهاي گرانتر كه مربوط به زمينه‌هاي حرفه‌اي عكاسي مي‌گردد هدر ندهيد. حتي يك كانن a75 هم براي معمارها گزينة بدي نيست. خود من اكثر كاربران معماري را كه صاحب a80 بودند ديدم خيلي راضي بودند. حالا به همة اينها حجم كوچك آن را اضافه نماييد كه براي ما معمارها از كيفيت عكس هم مي‌تواند مهمتر باشد. ضمنا در جايي خواندم كه لنزهاي جانبي آن نيز هم‌اكنون در ايران موجود مي‌باشند. پيشنهاد مي‌كنم عكسهايي را كه با اين دوربين گرفته شده ابتدا ببينيد بعد اگر گمان برديد به چيزي بيش از آن احتياج داريد پولتان را خرج نماييد.

تشکر کرده
    4010

استاد حسيني! من يك قسمتي رو خوب نفهميدم! از كتابها عكس بگيره؟
    مگه قراره كسي دوربين عكاسي بخره كه از كتاب عكس بگيره؟
    الان با 30 هزار تومان ميشه اسكنر خريد... گمانم اينا نبايد زياد با هم قاطي بشه... درسته كه يكي از تخصص ها در عكاسي بحث نسخه برداري هست اما نه از كتاب بلكه از آثار ... اونهم در قطع هاي بزرگ اسلايد ....
    اگر چيزي رو من متوجه نشدم عذر ميخوام و لطفا توضيح بدين!
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

عزيز من شما كه نمي‌تونيد اسكنر رو برداريد ببريد داخل كتابخانه و كار كنيد. والا معلومه كيفيت اسكنر خيلي هم بهتره.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام
    دوستان من هم دانشجوی رشته معماری ام و بنا به ضرورت رشته باید دوربینی تهیه کنم ... بهانه ای شده تا فرصت کنم به یکی از علایق دیرینه ام یعنی عکاسی بیشتر توجه کنم و به سمت یاد گیری عکاسی حرفه ای تلاش کنم ...

راستش زیاد با اصطلاحات تخصوصی عکاسی اشنایی ندارم ... دوربین قبلیم canon A640 بود که برای بستن پروژه دانشگاهی نسبتا کارم رو راه می انداخت و کفایت می کرد... ولی الان دنبال یه دوربین حرفه ای می گردم تا بتونم لذت واقعی عکاسی رو باهاش تجربه کنم ...
    راستش محدودیت بودجه هم دارم ... یعنی دیگه حداکثر 1،500،000 دیگه اوجش 1و 600 بتونم هزینه کنم ...
    یه نگاه بهکلیت دوربین های موجود که انداختم دیدم بیترشون دارای لنز 18-55 VR هستند ... توی تاپیک ها که نگاه می کردم اکثراً لنز 18-135 رو معرفی کرده بودن... با توجه به کمبود بوجه ای که دارم و توان خرید لنز جداگانه رو فعلا ندارم (حداقل تا 3-6 ماه دیگه!) بنظرتون همین لنزهای همراه با دوربین جوابگو خواهد بود ؟ و در اخر بهترین گزینه خرید از نظر شما کدوم دوربینه ؟

خارج از این بحث به نظرتون رخدادهای روزهای اخیر روی بازار دوربین هم اثر می گذاره ؟ بهتره صبر کنم یا نه ارزش صبر کردن رو نداره !؟

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین