نمایش نتایج : از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: Konica A200 يا Panasonic FZ30

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض Konica A200 يا Panasonic FZ30

كساني كه تجربه استفاده از اين دو دوربين را دارند، نظرشون در مورد مقايسه اين دو تا چي هست؟
    اونچه من فهميدم اينه كه FZ30 زوم بيشتر داره و عكساش خيلي شارپ‌تر هستن. ولي در عوض نويز خيلي بيشتري روي عكس‌ توليد مي‌كنه.
    اما A200 زوم كمتر داره، به همراه كنترل اينفرارد و نويز كمتر ايجاد مي‌كنه. ولي در عوض عكساش خيلي سافت هستن. در اين مورد فكر مي‌كنم كه خود دوربين با سافت كردن تصوير نويز ظاهري را كاهش مي‌دهد.
    به هر حال خوشحال مي‌شم نظر بقيه رو هم بدونم.

vahidshah
    Guest

پیش فرض پاسخ: Konica A200 يا Panasonic FZ30

من با کونیکا a200 خیلی کار کردم عکسهاش خوبه اصلا هم سافت نیست هر چی باشه شبه حرفه ای هست زومش هم درسته که نسبت به پاناسونیک کمه ولی برا خیلی کارا کافیه من فقط یه مشکل مهم برای این دوربین می تونم بگم اونم سرعت و دقت کم فوکوس اتوماتیک توی تاریکی هست
    این دو دوربین توی یک رده نیستند مقایسه ی این دو عادلانه نیست کونیکا نسبت به این مدل برتره چون slr-like هست

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

مرسي از راهنمايي‌تون...ولي به نظر مي‌رسه که fz30 panasonic هم slr-like هستش...
    به علاوه به شهادت سايت www.dprevieew.com پاناسونيک fz30 عکساش از شارپنس خيلي بالاتري نسبت به کونيکا a200 برخورداره...فقط مشکل نويز هستش که ميمونه... در عوض اين شارپنس، کونيکا ايزو 800 داره که پاناسوينک تا 400 بيشتر نداره. ولي اگه خودتون هم عکسا رو مقايسه کنيد، شايد به اين نتيجه برسيد که شارپنس پاناسونيک ارزششو داره...

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

اگر فقط مشکلتون نویز هست میتونید با نرم افزار خوب Noise Ninja تا حد زیادی بر اون غلبه کنید.
    من با این دو دوربین کار نکردم ولی فکر میکنم که A200 کمی قدیمی شده.
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

vahidshah
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط kalilax
    مرسي از راهنمايي‌تون...ولي به نظر مي‌رسه که fz30 panasonic هم slr-like هستش...
    به علاوه به شهادت سايت www.dprevieew.com پاناسونيک fz30 عکساش از شارپنس خيلي بالاتري نسبت به کونيکا a200 برخورداره...فقط مشکل نويز هستش که ميمونه... در عوض اين شارپنس، کونيکا ايزو 800 داره که پاناسوينک تا 400 بيشتر نداره. ولي اگه خودتون هم عکسا رو مقايسه کنيد، شايد به اين نتيجه برسيد که شارپنس پاناسونيک ارزششو داره...

بله شبیه حرفه ای هم می شه گفت ولی اندازه سنسور پاناسونسک 8/1 اینچی هست ولی شبیه حرفه ای ها 3/2 اینچی هستند مثل A200 البته من نمی خوام گفته شما رو نقض کنم ولی این مدل کونیکا به شبیه حرفه خیلی نزدیکتره .مشکل نویز هم بزرگ ترین مشکل دوربین هایت که تو پاناسونیک بیشتره کسی که دنبال کیفیت حتما دوربین کم نویز رو انتخاب می کنه . روی iso 800 کونیکا هم نمیشه حساب کرد چون خیلی نویز داره بالا بودن iso نشانه کم نویزی درiso های پایین نمی تونه باشه! و زوم 12 پاناسونیک هم در اخرین حد تله مشکلات خودشو داره که شاید تا اون حد ازش استفاده نکنید مثل ایجاد شدن خط بنفش در کناره های جاهای مشکی در اخرین حد زوم

كاربر همراه parsa rahnama آواتار ها
    تشکر کرده
    0

panasonic fz30
    نسبت به کونیکا مینولتا دوربین موفق تری نشون داده
    ولی این یک رنج محدود نیست
    و چنانچه قصد خرید دارید میتونید نمونه های دیگری را هم
    اضافه کنید
    نوری