صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: كمك براي خريد دوربين

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض كمك براي خريد دوربين

سلام دوستان به شدت به راهنماييتون براي خريد دوربين نياز دارم. يه دوربين ديجيتال حرفه اي و قيمتشم ميخوام يه جوري باشه كه با 1 ميليون تومن تمام بشه. من خودم تمام امكانات samsung por-815 رو خوندم. خيلي خوشم اومد اما به هر كي ميگم ميگن اگه ميخواي حرفه اي كار كني يا نيكون يا كنون. يكي هم بهم canon 350 d رو معرفي كرده. نظر شما چيه؟

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

پیش فرض پاسخ: كمك براي خريد دوربين

نقل قول نوشته اصلی توسط zeinab نمایش پست ها
    سلام دوستان به شدت به راهنماييتون براي خريد دوربين نياز دارم. يه دوربين ديجيتال حرفه اي و قيمتشم ميخوام يه جوري باشه كه با 1 ميليون تومن تمام بشه. من خودم تمام امكانات samsung por-815 رو خوندم. خيلي خوشم اومد اما به هر كي ميگم ميگن اگه ميخواي حرفه اي كار كني يا نيكون يا كنون. يكي هم بهم canon 350 d رو معرفي كرده. نظر شما چيه؟
    خانم زينب
    دوربيني كه انتخاب كرديد اصلا حرفه اي نيست
    ابتدا بايد ديد دوربين رو براي چه جور عكاسي ميخواهيد؟ بيشتر موارد عكاسي در روزه يا شبه؟ داخل محيط سر بسته است يا مناظر و طبيعته؟
    براي استفاده هاي خبري مي خواهيد يا .....
    اين موارد رو رو شن كنيد تا دوستان بهتر بتونن راهنمايي يا توصيه اي داشته باشن
    ضمنا عجله نكنيد دوربين هاي خوبي تو بازاره كه داره با مخ قيمتشون مياد پايين
    براي استفاده حرفه اي فقط دوربين مهم نيست بلكه فلاش، سه پايه، چتر، سافت باكس ،.... نيز نيازه
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

سامسونگ رو فراموش كنيد.
    فقط كنون نيكون سوني.
    نظر من :
    اگر لنز بهتر نمي خواهيد ( در حال حاضر ) : Canon 400D
    اگر لنز بهتر مي خواهيد : Canon 350D + Sigma 17-70 - Canon 18-55 ( يعني 350 رو ميخريد ، لنز كيت رو همون جا ميديد و 70-17 ميگيريد. البته با كيف و كارت حافظه و فيلتر UV خوب ممكنه يه كم از 1،000،000 بالاتر بره
    Nikon D80 هم خيلي خوبه فقط نميدونم چنده.
    هادی هژیرآذر

كاربر همراه paya آواتار ها
    تشکر کرده
    514

دوربین حرفه ای باید حداقل Slr باشه ... این دوربینی که شما در موردش گفتی دوربین بدی نیست...8 مگا پیکسل ، 15x زوم ، Lcd سه و نیم اینچی (!) ... اما نمیشه گفت یه دوربین حرفه ایه .

نظر شخصی من اینه که اولا همونطور که جناب دیناروند گفتن اصلا عجله نکنید ( البته اشتیاق کار کردن با یه دوربین جدید رو کاملا درک میکنم ) و ثانیا الان هم کنون و هم نیکون دوربین های کاملا مناسبی با بودجه شما ارائه کردن . ثالثا (!!) الان دیگه خرید 350D زیاد نمیتونه گزینه مناسبی باشه ، حداقل روی 400D فکر کنید .

و در آخر در این فروم حسابی بگردید که واقعا گنجی خفته است !
    پیام اکبری
    my Photos

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

آقاي بابک دیناروند راستشو بخواين من يه دوريبين ميخوام كه باش تغريبا همه كار بكنم. من كه چند ماهي بيشتر نيست اومدم تو كار عكاسي اما نيت دارم به طور حرفه اي كارمو باش انجام بدم. پس هم برا عكاسي در روز و هم شب و هم توسالن سر بسته و سر باز و.... ميخوام. اينم بگم كه ميخوام يه چيزي باشه كه بدرد آتوليه هم بخوره، ممكنه بعدها بخوام تو اين زمينه كار كنم. ممنون از لطفتون... .
    آقاي هادی هژيرآذر از راهنماي شما هم بسيار ممنون Nikon D80 هم 1 ميليون تمام هستش كه من اگه بخوام با وسايل جانبي بگيرم بالا ميزنه. البته اينو تو يه سايت نگاه كردم كه ممكنه خودمم امروز تهران تماس بگيرم و بپورسم. اگه قيمت فرق ميكرد به شما هم خبر ميدم. از راهنماييتونم بسيار ممنون. اگه بازم موردي بنظرتون اوم ممنون ميشم خبرم كنين... .
    همينطور آقاي پیام اکبری از شما هم ممنون. از فكر سامسونگ كه به كل بيرون اومدم . در مورد 400d هم تحقيقاتمو بيشتر ميكنم... .

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

آقاي بابک دیناروند راستشو بخواين من يه دوريبين ميخوام كه باش تغريبا همه كار بكنم. من كه چند ماهي بيشتر نيست اومدم تو كار عكاسي اما نيت دارم به طور حرفه اي كارمو باش انجام بدم. پس هم برا عكاسي در روز و هم شب و هم توسالن سر بسته و سر باز و.... ميخوام. اينم بگم كه ميخوام يه چيزي باشه كه بدرد آتوليه هم بخوره، ممكنه بعدها بخوام تو اين زمينه كار كنم. ممنون از لطفتون... .
    خانم زينب
    شما تو كامنتتون دوربين حرفه اي خواستيد اما نميگيد براي چه حرفه اي
    اينكه شما يه دوربين همه كاره بخواهيد امكان نداره و اصلا در اون صورت شما حرفه مشخصي نخواهيد داشت. پس حرفه بايد مشخص بشه تا بتونيم تجهيزات مورد نياز رو تعيين كنيم اگر دقت بفرماييد مشاركت تو تاپيك شما زياد بالا نيست. دليلش اينه كه صورت مسئله روشن نيست و الا اينجا دوستان زيادي هست كه حرفه اي عكاس هستند و كارشونو خوب بلدن

كلا
    اگر دوربين براي كار پرتره بخواهيد و در سطح حرفه اي S3 PRO فوجي
    اگر دوربين براي كار خبر نگاري بخواهيد و در سطح حرفه اي MARK II كنون يا D2X نيكون
    اگر دوربين براي كار نجوم بخواهيد و در سطح حرفه اي 20Da كنون
    .
    .
    .

من فكر ميكنم شما بهتره بيشتر روي لنز تاكيد كنيد تا دوربين
    400D بسيار دوربين خوبيه اما براي استفاده شما بايد با لنزهاي ديگه اي همراه بشه كه قيمت از 1 ميليون بالا ميزنه لنز كيتش هم بدرد كار حرفه اي( البته مورد نظر شما) نمي خوره
    مثلا بيايد يه 350D دست دوم باقيمت 400 تومان بخريد و بقيه پولرو روي لنز متمركز كنيد

اينكه گفته ميشه كار حرفهاي دليل نميشه حتما SLR خريداري بشه
    مثلا براي ماكرو گرافي بهتره يه دوربين مثل G5 كنون با چنتا فيلتر CLOSE UP تهيه بشه نتايج معركه اي ايجاد ميشه كه همون نتايج با SLR ممكنه سه تا چهار برابر قيمتش بشه

همونطور كه آقاي اكبري فرمودند تو سايت بگرديد و سرچ كنيد موارد زيادي وجود داره كه بدرد تون ميخوره مثلا در خصوص تجهيزات آتليه اي و دوربين هاي اينكار بحث شده كه همت شما رو براي مطالعه ميطلبه
    ویرایش توسط babakdin543 : Saturday 4 November 2006 در ساعت 09:43
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

با سلام
    از اينكه وارد اين جمع صميمي و پر از اطلاعات مفيد شدم بسيار خوشحالم. مطالب اين سايت بسيار آموزنده و عاليست. از همه دوستان متشكرم.
    من در صدد خريد يك دوربين ديجيتال هستم. راستش يك هفته اي هست كه تحقيق مي كنم. و فكر كنم بايد يك دوربين slr بگيرم تا حداقل با توجه به پيشرفت روزبه روز اين تكنولوژي يه چند سالي راحت باشم. هر چند كه دوربيني مثل Sony H5 خيلي وسوسم كرد. نظر شما راجع به 350d چيه؟ راستش از نظر بودجه محدوديت دارم. فكر نكنم بتونم بيشتر از 700 تومان هزينه كنم. (اگر داشتم كه...) فعلا كه سوني در رده slr فقط آلفا رو داره و اون هم هنوز به قيمت نرسيده! ولي بين نيكون و كانون نظر شما چيه؟ اگر بخواهيم يه مقايسه ساده بكنيم خوب مثلا d70 شش مگاپيكسليه ولي 350d هشت مگاپيكسليه؟ نظر شما چيه ؟ شايد شما بگيد يكي دو ماهي صبر كن تا قيمت ها پايينتر بياد بعد مدل بهتري بگير. به نظز شما الان موقع خريده؟
    من دوربين رو براي عكاسي حرفه اي از طبيعت و گاهي هم عكاسي تبليغاتي (عكاسي از محصولات) مي خواهم.
    با تشكر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

آقاي ديناروند من فك نميكردم تو خريد خود دوريبن نياز باشه حرفه اصلي هم مشخص باشه بيشتر فك ميكردم موقع خريد لنز اين چيزا مهم باشه. منم ميخواستم فعلا دوربين رو تهيه كنم و در موقع مناسب تر به لاوازم ديگش فك كنم.
    اما خوب من تو عكاسي تبليغاتي و نجوم علاقم بيشتره.در ضمن من همونطور كه گفتم آماتورم و از خريد دوربين دست دوم يكمي ترس دارم. اگه همچنان نظرتون روي 350 d دست دوم هست، در مورد لنزم يه توضيحي بدين ممنون ميشم.

تشکر کرده
    4056

دوستان شرمنده كردن!!! خيلي خيلي ممنون از راهنماييهاتون
    حالا حداقل تو اين نظر خواهي با نوشتن يك شماره (فقط كافيه زحمت بكشيد يه شماره بزنيد دليل نمي خواد!) نظرتونو بگيد:
    1- Canon 400d
    2- Nikon d70 يا d80
    3- Sony آلفا
    با تشكر

تشکر کرده
    4056

حتما اين لينكو ديديد؟
    http://www.dpreview.com/reviews/olympuse500/page19.asp
    آيا Olympus رو هم به اين ليست اضافه كنيم؟

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین