نمایش نتایج : از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: ارزش خريدن داره?

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

پیش فرض ارزش خريدن داره?

دوست خوبمان كاوه اسن سوال را در سايت دوربين ديجيتال پرسيده بودند:
    -------------------------------------

سلام دوست خوب ميتوني به من كمك كني لطفاَ. من يك دوربين مي خوام بخرم كه mega pixel 3.3 و x4 optical و 170000 تومنه ولي ماركش معروف نيست(shiro) به نظرت ارزش خريدن داره يا يك بار مصرفه
    از كمكت ممنون وبلاگ عالي داري

كاوه
    http://www.sceptic.persianblog.com/

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

من با ماركي كه شما معرفي كرديد آشنايي ندارم. ولي معمولا ماركهاي غير معروف داراي كيفيت خوبي نيستند و جز در شرايط استاندارد (يعني نور خوب - وضعيت عكاسي ثابت ) در شرايط نور كم يا متحرك يا عكس در شب و ... كيفيت قابل قبولي ندارند. بنابر اين بهتر است قبل از خريد سعي كينيد نمونه عكسهاي دوربين را در شرايط مختلف ببينيد و سپس اقدام به خريد نماييد.
    با اين حدود قيمت در بين ماركهاي معروف نمي توان دوربيني با اين مشخصات خريد. ولي با كمي تخفيف در امكانات و مقداري هزينه بيشتر در بين دوربين هاي كانن، نيكون و فوجي مي توان دوربين هاي خوبي از لحاظ كيفيت (با توجه به قيمت) خريد.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

يكي از دوستان يك دوربين 5 !! مگاپيكسلي خريده بود كه ميتونست mp3 پخش كنه و راديو fm رو بگيره و بعنوان cooldisk هم عمل كنه. با قيمت حدود 200 تومان
    بعد از يك ماه گفت كه اين دستگاه هيچ كدوم از اون كارها را درست انجام نميداد و در حقيقت كل پولش به هدر رفته بود.
    من عقيده دارم كه در زمينه دوربين ديجيتال هر چند كه اصول ساخت چندان مشكلي ندارد اما ساخت يك دوربين ديجيتال خوب كه بتونه مهمترين كارشو( يعني عكس گرفتن) رو خوب انجام بده كار مشكليه كه فعلا بجز چند كمپاني معروف بقيه در اين زمينه حرفي براي گفتن ندارند.
    درست است كه با اين قيمت نميشه يه دوربين ديجيتال خوب خريد اما پول دادن به ماركهاي نا آشنا هم فقط دور ريختن پول است.
    كمي صبر + كمي پس انداز = خريد دوربين ديجيتال خوب
    موفق باشيد
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

پیش فرض پول

تجربه نشون داده این کار پول دور ریختن محضه. با تقریبا 50 تومن بیشتر یه دوربین کامپکت خوب از یه سازنده معروف و معتبر میتونین بخرین که اتفاقا کار هم میکنه! :wink:
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D