نمایش نتایج : از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: 20 دي يا 300 دي

كاربر آشنا فرهاد آواتار ها
    تشکر کرده
    73

پیش فرض 20 دي يا 300 دي

با سلام خدمت اعضاء و صاحب نظران محترم . اگر شما پول خريد canon 20D رو داشتيد اما چون نمي خواستيد بصورت حرفه اي عكاسي كنيد فقط صرفا" علاقه مند به عكسبرداري از طبيعت , پرندگان ويا حشرات هستيد با وجودي كه دوربين پايينتري مثل 300دي هم وجود دارد كدام رو براي خريد انتخاب ميكرديد و يا بهتر نيست كه شما 300 دي رو بگيريد و در عوض لنزهاي فوق العاده عالي رو ضميمه آن كنيد ؟

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

اول ببينيم با خريد 20 دي چه چيزايي بدست ميآريد كه در 300 دي نيست:
    1- دقت سنسور بالاتر ( 8 مگاپيكسل در برابر 6 مگاپيكسل/ اما توجه داشته باشيد كه سايز سنسور اين دو دوربين يكي است و اين يعني يك امتياز بزرگ براي 300 دي) فرق دقت ايندو در چاپ نيز چندان قابل ملاحظه نيست.

2- ايزو 3200 در برابر 1600 ( با شرايطي كه شما گفتيد شايد اصلا به آن نيازي نداشته باشيد)

3-فوكوس 9 نقطه اي در برابر فوكوس 7 نقطه اي كه عملا كسي تا بحال از فوكوس 300 دي ناراضي نبوده اما نميتوان منكر فوكوس 9 نقطه اي 20 دي نيز شد.

4- سرعت عكاسي پي درپي بيشتر و بافر بيشتر . در اين زمينه 300 دي اصلا به پاي 20 دي نميرسد. اما آيا شما لازم داريد؟

5- سرعت يك 8000 ام ثانيه در برابر يك چهار هزارم ثانيه(‌فرقي براي شما دارد؟؟)

6- سرعت شروع بكار سريع/ پاسخدهي سريع/ نوشتن سريع/( در اين زمينه هم 20 دي بي همتا است.
    7- امكان كنترل بيشتر در پارامترهاي تنظيم و كنترل آلگوريتمهاي پردازش تصوير. اين مساله يك مزيت محسوب ميشود . اما به شرطها و شروطها!

8 - بدنه / در برابر بدنه پلاستيكي 300 دي

9- امكان استفاده از فضاي رنگي 2 گانه SRGB/Adobe RGB ( در 300 دي فقط يك فضاي AdobeRGB وجود دارد) براي آشنايي بيشتر با اين مساله مهم به 2 مقاله اي كه در آرشيو سايت وجود دارد مراجعه نماييد.

10- يكسري فرقهاي ديگر مثل پشتيباني از USB2 و جبران نورسنجي با پله هاي 3/1 و 2/1 و ...

حالا از اين انشا! چه نتيجه اي ميگيريم؟
    نتيجه ميگيريم كه مطمننا 300 دي با اين قيمت يك معجزه محسوب ميشود! بسياري از محدوديتهاي اين دوربين نسبت به دوربين 10 دي در Firmware ان است و اين يعني اينكه بازهم اين دوربين خوبي محسوب ميشود.
    و انتخاب بستگي به نياز شما دارد. بخصوص اگر بخواهيد روي 300 دي لنز گران! هم ببنديد
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا فرهاد آواتار ها
    تشکر کرده
    73

پیش فرض 300دي

با تشكر از نعما جان . اگر براي خريد ,300 دي را انتخاب كردم,آيا ميتوانم سرمايه بيشتري را براي تهيه لنزهاي سريع و يا IS و يا ultra S هزينه كنم ؟آيا ارزشش را دارد و يا اينكه با اين دوربين اينگونه لنزهاا راميتوانmatch كرد ونتيجه عالي خواهد بود؟ سئوال ديگر اينكه بدنه تنها را ميتوانم بخرم؟

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

دوربين 300 دي با تمام لنزهاي سري EF و EF-S سازگار است.
    سرمايه اي كه شما براي لنز بگذاريد هيچگاه بهدر نميرود. شايد اصلا بنظر شما هر چند كه 20 دي عالي باشد اما نسبت به 10 دي يك انقلاب تمام عيار محسوب نشود پس ترجيح دهيد كه فعلا يك 300 دي+ لنز خوب بگيريد كه بسيار مشابه 10 دي است و سپس منتظر بدنه هاي بهتري از كانن( دقت كنيد كه اينجا ديگر چون لنز گران كانن خريده ايد فقط بايد منتظر بدنه هاي كانن بمانيد) باشيد.

اين موضوعي كه مطرح كرده ايد بسياز مهم است. از ساير دوستان نيز ميخواهم كه نظراتشون رو بگن تا فرهاد بهتر بتونه تصميم بگيره
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

من با اين قضيه كاملا موافقم ... چون با خريد 20 دي اتفاق بزرگي براي شما نمي افته + اينكه 300 دي بسيار جدي ارزان شده! گمانم با كيت لنزش 850 شنيده بودم. !
    اما دي هفتاد هم ميتونه اين وسط انتخاب جذابي باشه چون سريعتره و بافر خوبي داره.شايد بتونه براي عكاسي از پرنده ها كمك دستتون باشه .ولي گمان ميكنم دي هفتاد هنوز افت قيمت نداشته و تا مدت كوتاهي با حضور 20 دي بايد به 1 مليون برسد.
    در ضمن در مورد كيفيت 300 دي هم بگم كه تفاوت خاصي با 10 دي نداره و خيالتون راحت باشه!
    سايت هاي مرجع خارجي رو هم كه در اين فروم به اندازه كافي گذاشته شدند رو بررسي كنيد و تصميم نهايي رو خودتون بگيريد
    شاد باشيد
    آرش
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2

پیش فرض 300دي

به نظر من 300دي انتخاب مناسبي براي خيلي از افراد مي تونه باشه - يک دوربين سبک.کوچک و بسيار قوي - اينطور نيست که20دي دوربين قوي باشه و 300 دي دوربين ضعيف
    -اگر مي بينيد در سايتهاي اينترنتي مقايسه اي انجام شده که احيانا از 300دي به عنوان دوربيني براي آماتور يا تازه کارهاي ‍ دوربينهاي slr ديجتال ياد شده توجه
    به سطح و ديدگاه بررسي داشته باشيد -مساله عمده توجه به حد نياز و خواسته هاي فني ماست که تايين مي کنه چه دوربيني يا هر وسيله ديگري رو انتخاب کنيم -
    بلفرض اگر نيازما گرفتن فريمها بسيارزياد و پي در پي باشد مسما 20دي جواب مناسبي براي نياز ماست--با توجه به نياز شما فکر نمي کنم هيچ يک از نيازهاي شما و خيلي
    از افراد ديگه حتي افراد در سطوح حرفه اي تر از دايره قدرت 300دي خارج باشه - و حتي براي خيلي از افراد حتي در خارج ايران نيازي به ارتقا بدنه دوربين وجود ندارد -
    فرد فقط در حد نياز خود لوازم جانبي خودش رو افزايش ميدهد --
    حالا ،فرض کنيم ما از حداکثر توان مالي خودمان استفاده کرديم و 20دي خرديم حالا احتياج
    به باتري اضافي و کار حافظه داريم -مسلما براي 20 دي با عکسهاي 8مگاپيکسلي کارت 128 يا 256 يا حتي 512 کفايت نمي کنه-
    و و بعد از مدتي ممکنه نياز به باتريهاي قويتري هم احساس بشه- و از همه محمتر لنز
    که در کيفيت عکسها و باز بودن دست ما نقش عمده دارد -300دي هم که با لنزهاي گروه ef ef-s سازگاريداره و اگر نگران اين هستيد که اگر لنزهاي ef-s استفاده کنيد بعدا شايد فروش
    ان سخت باشه ميتونيد از يک لنز ef-s و براي خريد لنزهاي ديگر لنزهاي خود رو از گروه ef انتخاب کنيد .
    -مسلم بدونيد که اگر 300دي بگيريد و باقي پول رو براي لوازم ديگر صرف کنيد نتيجه خيلي
    بهتري در از عکسهاي خود ميگيريد و دست شما هم خيلي بازتر خواهد بود
    - توصيه مي کنم حتما به
    سايت http://www.pbase.com سر بزنيد تا عملا بتوانيد قابليتهاي دوربينهاي متفاوت با لنرزهاي
    متفاوت و در شرايط متفاوت رو مقايسه کنيد ----
    در مورد خريد بدنه تنها اگر کسي رو تو امريکا داريد که حوصله داره و آشنايي مختصري هم با اينترنت داره مي تونيد رو بندازيد ارزشش رو داره ---
    مي تونيد پول رو هم براي اون حواله کنيد -
    البته لازم قيمت فروش واقعي ---- يعني + ماليات + قيمت حمل و نقل رو از تو اينترنت در بياوريد
    نکته قيمت حمل دوربين و خدمات اون با هم متفاوته 1 روزه چند روزه و حتي 1 ماهه که قيمتهاي
    اون متفاوته مثلا مورد اول مي تونه تا 70 دلار هم باشه
    خلاصه اينها رو بايد دقيق حساب کنيد چون قيمتهايي که در اينتر نت مي بينيد اضافه ميشه
    مثلا 50 دلار ماليات بر داشته ميشه - خلاصه بايد زمان زياد گذاشت فقط طرفي که براي
    شما اين کار رو ميکنه بره شماره کارت اعتباريش رو بده و تمام -بعد از مدتي بياد در خونش
    اون هم جعبه هاي اون رو دور بريزه و اگر همراه دوربين کيف هم گرفته بگزاره
    تو کيف همراه يک مسافر متمعن بفرسته -- کار سختيه ولي خيلي ارزون تموم ميشه
    من خودم اون اول که تازه 300دي اومده بود 300دي رو همراه با 18-55 EF-s با يک باتري
    اضافي و کارت 512 مگابايت گرفتم 800 هزار تومان

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

فکر نمی کنم با اختلاف قیمت بین 20D با 300D بتوان یک لنز فوق العاده عالي خرید . قیمت یک لنز فوق العاده عالی متاسفانه از بدنه دوربین های مورد نظر هم بالاتر است. اما در هر حال بايد به انتخاب لنز مناسب هم توجه کافی داشت.مگر اینکه در آینده نزدیک پولی دستتان برسد و در نظر داشته باشید لنزهای بهتر را مدتی بعد بخرید.
    همانطور که همه اشاره کردند 300D قیمتش بسيارمناسب است و 20D سرعت،کیفیت و دوامش بهتر است. مواردی که درمورد آنها بحث نشده نویز ، تراز سفیدی و امکان عکاسی سیاه سفید است که بد نیست به این سه مورد نیز دوستان توجه داشته باشند . البته ارزان بودن 300D شما را در مورد كيفيت آن به شک نیاندازد اگر اشتباه نکنم یکی از دلایلی که کانن300D ارزان تر در بازار عرضه شده است، این است که همچون لنز کیت 18-55 ، تولید تایوان است اما در مقابل 20D تولید ژاپن است و هزینه تولید در ژاپن طبعا بالاتر از تایوان است.
    من چند ماه پیش بین انتخاب نیکون D70 و کانن 20D گیر کرده بودم چون اصلا از ظاهر 300D خوش نیامده بود زیاد طرفش نرفتم فقط دو سه جا دستم گرفتم و امتحان کردم .به نظر من قبل از هر چیز شما باید هر سه دوربین را دستتان بگیرید امتحان کنید و از منظره یاب آنها نگاه کنید. شاید اصلا بی خیال 300D یا 20D شدید و 70 Dرا انتخاب کردید. دوربین باید در دست و چشم شما خوب باشد و به راحتی بتوانید با دگمه ها و کلیدهای آن کار کنید.همچنانكه قبلا نيز در سايت گفته شده است. دوربيني كه باب ميل شما نباشد كيفيتش هر چقدر هم خوب باشد انگيزه عكاسي در شماايجاد نخواهد كرد.در مورد وزن دوربین توجه داشته باشید که بدنه 20D فلزی ست و به طور محسوسی سنگین ولی در عوض با دوام است. در مقابل بدنه 300D و 70 D پلاستیکی و به طور دلپذیری!سبک ولي بالطبع ضعیف تر است.
    در مورد حافظه نگران نباشید شما می توانید با یک حافظه 256 مگابایتی حدود 66 عکس با بهترین کیفیت و 380 عکس با کوچکترین اندازه قابل ارائه با دوربین در ایزو 100 عکس بگیرید.همچنین شما می توانید 27 عکس با فرمت RAW داشته باشید. با گرفتن یک حافظه 512 به قیمت 70 هزار تومان شما دو برابر اینها را خواهید داشت که فکر می کنم برایتان کافی خواهد بود. چیزی که آقای سیاوش گفته اند اندازه عکس در حالت RAW است که مختص به 20D نبوده و در مورد دوربین های دیگر هم صدق می کند.هر چند در آن حالت نیز امکان گرفتن بیش از 50 عکس با کارت حافظه 512 مگابایت را خواهید داشت.
    با یکبار شارژ کامل باطری با دوربين كانن 20Dشما می توانید تا حدود 1000 بار عکاسی کنید و در صورتی که در نصف آنها از فلاش نیز استفاده کنید به حدود 700 بار کاهش پیدا می کند. به نظر من دوربین ها هر چه به حرفه ای بودن نزدیک تر می شوند طبعا بايد عمر باطري طولاني تري داشته باشند.
    بد نیست به این مقایسه ها هم نگاهی بیاندازید.
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos20d/page20.asp
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos20d/page27.asp
    اگر به اختلاف کم 300D با 20D نظر دارید بد نیست به اختلاف کم 20D با دوربين حرفه اي چند ميليوني EOS-1D Mark II هم نظری داشته باشید
    و نکته آخر اینکه اگر امکان خرید از آمریکا را داشتید می توانید بدنه سیاه آنرا هم انتخاب کنید :
    http://www.dpreview.com/news/0411/04...belblackus.asp
    اميدوارم اين اطلاعات برايتان مفيد باشد
    yashar
    Canon 20D