نمایش نتایج : از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: كمك براي يك انتخاب درست

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض كمك براي يك انتخاب درست

با سلام

در ابتدا لازم است از گردانندگان اين سايت خوب تشكر كنم.
    در يكي از موضوع هاي مطرح شده در مورد انتخاب دوربين (4 دوربين ) ؛ مدير انجمن از مقايسه دوربين هاي canon a 95 و fuji s 5500 صرفه نظر نموده و اين دو دوربين را در يك كلاس نمي دانند در حالي كه به نظر مي رسد جداي از كلاس دوربين هاي دقت و كيفيت تصاوير مي تواند مبناي انتخاب دوربين بهتر باشد در جاي ديگر مدير انجمن خود به مقايسه تصاوير دوربين هاي canon a95 و fuji s7000 پرداخته دوربين fuji را دوربين خوبي نمي داند واين براي من كه سررشته زيادي از عكاسي ندارم باعث سر در گمي براي خريد دوربين مي شود

بعد از بررسي فراوان در نهايت تصميم به خريد يكي از دوربين هاي canon a95 يا fuji s5500 را دارم از طرفي تمامي سايت ها از كيفيت خيلي خوب تصاوير canon a95 صحبت كرده اند از سوي ديگر fuji s5500 به هر حال يك دوربين slr like است خواهش مي كنم براي تصميم نهايي به من كمك كنيد. در ضمن هدف من ; عكاسي تفريحي و آماتوري مي باشد.

لازم به ذكر است قيمت هر دو دوربين 320000 تومان مي باشد.

با تشكر فراوان

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

بخاطر تفاوت زياد ميزان زوم اپتيكال و ابعاد و شكل دوربين و كلا س آنها شايد زياد مقايسه درست نباشد. در جايي هم كه a95 را با s7000 مقايسه كرده ايم هدف نشان دادن كيفيت نامناسب s7000 بوده وگرنه قصد مقايسه اين دو دوربين نبوده است.
    به هر حال بايد خودتان باتوجه به نياز و علاقه و كاربردتان انتخاب نماييد. A95 داراي كيفيت تصوير و مشخصات كنترلي بهتري است. در حالي كه زوم 10 برابر 5500 نيز وسوسه كننده است. نمي توان بطور يقين گفت كدام بهتر است، شايد بتوان پارامترهاي مختلف دو دوربين را با هم مقايسه نمود ولي از لحاظ كاربردي اين بستگي به كاربر دارد كه با توجه به نياز خود دوربين بهتر را انتخاب نمايد.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

با توجه به شباهتهای تقریبی / کارآیی دو دوربین (رزولوشن و غیره) و البته قیمت یکسان، من اگر به جای شما بودم حتما یک دوربین شبه اس ال آر (SLR like) رو به کامپکت ترجیه میدادم.

Head to Head comparison of these two cameras
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D