نمایش نتایج : از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: cp 8800 or dimage A200

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض cp 8800 or dimage A200

به نام خدا
    من قصد دارم که یکی از دو دوربین cp 8800 یا dimage A200 را بخرم . به نظر شما کدامیک از این دو دوربین بهتر است(از همه لحاظ).

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

ابتدا مقايسه اي بين مشخصات دو دوربين داشته باشيم: (اين دو دوربين را اختصارا نيكون و مينولتا مي ناميم)
    زوم اپتيكال نيكون از مينولتا بيشتر است (10 در برابر 7)
    نيكون داراي لامپ كمكي فوكوس است
    ماكروي نيكون از مينولتا خيلي قوي تر است (3 سانت در برابر 25 سانت)
    مينولتا داراي حداكثر حساسيت بالاتري است (800 در برابر 400)
    طولانيترين زمان اتومات شاتر مينولتا بالاتر از نيكون است (30 در برابر 8
    سرعت شاتر نيكون بيشتر از مينولتا است (8000/1 در برابر 3200/1)
    مدهاي فلاش نيكون بيشتر از مينولتا است
    مدهاي تراز سفيدي مينولتا بيشتر از نيكون است
    برد فلاش نيكون بيشتر از مينولتا است ( 6 متر در برابر 3.6 متر)

از لحاظ نويز دوربين A200 همانند A2 مينولتا دوربين بسيار كم نويزي است ولي عملكرد فوكوس آن در زومهاي بالا زياد خوب نيست ولي كيفيت لنز آن بسيار عالي است و تصاوير بسيار دقيقي ايجاد مي كند.
    نيكون مانند دو مدل قبلي خود 5700 و 8700 همچنان دوربين كندي است و عمليات فوكوس و ضبط تصوير روي حافظه آن كند است و بدرد كارهاي سريع نمي خورد (هر چند تمام دوربينهاي غير SLR تقريبا داراي همين مشكل هستند ولي دراين دوربين بيشتر نمايان است) . ولي نيكون در اين دوربين سعي كرده بسياري از مشكلات دوربينهاي شبه SLR خود را رفع نمايد و موفق نيز بوده است.
    من شخصا بين اين دو دوربين نيكون را انتخاب مي كنم. شايد به اين دليل كه تعدادي عكس از اين دوربين ديده ام كه واقعا از لحاظ دقت و كيفيت اثر گذار بوده اند و نيز ظاهر دوربين كه بسيار زيبا و شيك است. ولي واقعا انتخاي بين اين دو دوربين انتخاب سختي است!

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

انتخاب بين اين دو دوربين خيلي مشكله
    اما اگر بخواهيم بين دو دوربين نيكون 8800 و مينولتا A2 انتخاب كنيم كار بازهم مشكلتر ميشه
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض نيكون

من نيكون 8800 دارم . كمي سرعت آن تا حد قابل ملاحضه اي با آپگريد كردن نرم افزار آن بهبود مي يابد.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

اين واقعا مقايسه جالبي نيست. تمام كساني كه با 8800 كار كرده اند اون رو يه دوربين با طرحي سنتي در حد 5700 ٬ منتهي با امكانات اضافي حس كرده‌اند. اما A2 (من A2 رو توصيه ميكنم) با سيستم لرزه گير خودش و منظره ياب مگا پيكسلي اش واقعا قابل مقايسه با 8800 نيست . لااقل Pro 1 رو با اين دوربين مقايسه كنيد. بحث هاي بسيار مفصلي راجع به اين مورد توي پست هاي قبلي هست بخونيد و لذت ببريد.

به قول مايكل ريچمن A2 ميتونه راه بره و در عين حال آدامس بجوه(به دوربين‌هايي كه ميتونن در عين حال كه مشغول نوشتن روي كارت هستند عكس بگيرند و قفل نشوند٬ اطلاق ميكنه)

يه فلاش 3600 هم كه بخريد (150 تومان) از امكانات بي نظيري مثل: Wireless TTL ميتونيد استفاده كنيد. اين امكان رو با اين قيمت توي هيچ برند ديگه اي نخواهيد داشت.
    درست كردن ريموت سيمي اين دوربين رو هم من يادتون ميدم (اگه بخواهيد)

با A2 شخصا زياد كار كرده‌ام٬ با نسل هاي قديمي خودش زمين تا آسمون فرق داره و بزگترين تغييري كه حس ميكنيد سرعت فوكوس اين دوربينه.

اما اگه مي‌خواهيد اختصاصا ماكرو كار كنيد٬ حديث معتبر داريم كه: نيكون! حتي 5700 هم از اين مينولتا براي كار ماكرو بهتر جواب ميده.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]