نمایش نتایج : از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: انتخاب بين 4 مدل دوربين

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

پیش فرض انتخاب بين 4 مدل دوربين

اين سوال را دوست عزيز Ataollah Poorzahedy براي من ايميل كرده بود. من براي اينكه ساير دوستان هم در پاسخگويي كمك كنند آنرا به اينجا منتقل نمودم:

[align=center]=============================================[/align]
    با عرض سلام و خسته نباشيد
    در صورت امكان در ارتباط با دوربين FujiFilm FinePix S5500 توضيحاتي بفرماييد و بين سه دوربين
    --------------------------------------------------------
    1- (4MP و اپتيكان 3x) Canon A80 باقيمت 340 هزار تومان با گارانتي آفومار و
    2- (5MP و اپتيكان 3x) Canon A95 باقيمت 380 هزار تومان با گارانتي آفومار و
    3- (4MP و اپتيكان 10x) FujiFilm FinePix S5500 با قيمت حدود 365 هزار تومان و گارانتي ابران فوكا
    4- (3.2MP و اپتيكان 10x) Canon S1 IS با قيمت حدود 430 هزار تومان و گارانتي آفومار
    به ترتيب كدام را توصيه مي نماييد
    اگر بخواهيد با هدف خريد يك دوربين خانوادگي به مساله نگاه كنيد چطور
    آيا اساسا كيفيت دوربين نوع 3 را قبول داريد

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

دو دوربين آخر از لحاظ دسته بندي با دوتاي اولي تفاوت دارند. دو دوربين اول در رده دوبين هاي كامپكت معمولي قرار دارند و دو تاي آخري در رده كامپكت هاي داراي زوم بالا. بنابر اين نمي توان اين 4 تا را در يك گروه دسته بندي كرد. بين دو تاي اولي من A95 را ترجيح مي دهم بخاطر رزولوشن بالاتر مانيتور بزرگتر و با كيفيت بيشتر كيفيت فيلمبرداري بالاتر و مدهاي عكاسي بيشتر در مقابل تفاوت قيمتي نه چندان زياد.
    در بين دو تاي آخر من مدل 5500 فوجي را نمي شناسم ولي مدل 5100 كه در فتوكينا معرفي شد داراي همين مشخصات است كه شايد منظورتا ن همين باشد. به هر حال دوربين كانن بخاطر داشتن سيستم ضد لرزش و امكانات كنترل دستي، كيفيت بالاتر تصوير به نظر من بهتر از فوجي است ولي تفاوت قيمت آن با فوجي آنقدر نمي ارزد. من كيفيت دوربين قبلي اين مدل فوجي يعني 5000 را ديده بودم. كيفيت بسيار خوبي داشت و بخاطر سنسور SuperCCD داراي ديناميك رنج بالاتر و قدرت نوري بيشتري است و نيز مانيتور مخصوص نور كم مي باشد كه عكاسي درنور كم را راحت تر مي كند. ضمنا بهترين كيفيت فيلمبرداري در بين اين دوربين ها را فوجي دارد. تنها عيب آن نداشتن سيستم ضد لرزش است كه شما را مجبور مي كند براي عكسهاي تله بالا حتما از سه پايه استفاده نماييد. به هر حال از لحاظ كيفيت و عملكرد دوربين خوبي است. در صورتي كه اقتصادي فكر كنيم من در اين رده فوجي را توصيه مي كنم و در صورتي كه امكانات را در نظر بگيريم كانن S1 IS
    دوستان ديگر نيز اگر نظري دارند بفرمايند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

با توجه به كمتر بودن قيمت فوجي نسبت به S1 IS بنظر من فوجي انتخاب خوبي است:
    بعلت دقت بالاتر سنسور / پشتيباني از فرمت RAW / داشتن لايو هيستوگرام/ برد خوب فلاش سرخود(چون هيچكدام از ايندو هات شو ندارند)/ عكاسي پي در پي با سرعت بالاتر نسبت به كانن/ و در كل فوجي بهرحال يك Slr- like است و كانن كمپاكت

تنها چيزي كه كانن را برتر ميكند سيستم لرزه گير اونه كه آنهم با اين اختلاف قيمت تنها زماني ارزش خريدش را براي شما خواهد داشت كه اولويت شما براي خريد دوربين استفاده زياد از تله اون باشه
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا ehsan آواتار ها
    تشکر کرده
    1

سلام
    من خودم اس 5500 دارم. البته اونو به قيمت 340 تومان بدون گارانتي خريدم. اين اولين دوربين ديجيتال من هست و نميتونم زياد مقايسه درستي با مدل هاي ديگه داشته باشم ولي چون براي خريد اين دوربين خيلي تحقيق كردم ميتونم نظر شخصيه خودمو بگم.
    اول از همه همونطوري كه اشاره شد اين چند تا از دوربين هاي كنون همه كامپكت هستن و حسي كه آدم از بدست گرفتن يه slr-like بدست مياره رو نميشه با كامپكت مقايسه كرد.
    دوربين 5500 و يا همون 5100 از لحاظ تنظيمات دستي فكر نكنم چيزي از كانونها كم داشته باشه.
    و بايد توجه داشت كه ميتونين با صرف هزينه با مراتب كمتر ميتونين لنزها و فيلتر هاي دلخواه خود رو به اين دوربين اضافه كنيد (http://www.s5000.net)
    البته اس 5500 داراي سنسور سوپر سي سي دي نيست ولي من تو مقايسه عكاسش با اس 5000 تفاوتي حس نكردم.
    و يه چيزه ديگه كه اين ViewFinder اين دوربين هم بصورت ديجيتال هست و ميتونين به راحتي با اون عكس بگيريد كه فكر كنم 2 مدل اول اين خصوصيت رو نداشته باشن.

در كل من از اين دوربين راضيم مخصوصا در مورد مصرف باتري كه واقعا شگفت انگيزه.

كاربر آشنا arena آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نظرتون راجع به Olympus C-765 UZچيه؟ البته من قيمتش رو نميدونم.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

چرا به سوني وي 1 فكر نميكنيد؟
    تمام كنترلهاي دستي شاتر رو داره
    ايسو 800
    خصوصا كه در نور كم سوني عكسهاي بهتري ميگيره
    و الانم قيمت خوبي داره با لنز 4 اپتيك كارلز رايس

بعد هم من نمونه عكسهايي كه از فوجي ديدم تمامشون نويز زيادي رو دارن توي نور روز حتي و اين تو عكسها محسوسه.
    من تمام ذهنم متمركزه روي سوني وي 1

كاربر آشنا arena آواتار ها
    تشکر کرده
    0

من احساس مي كنم عكسهاي فوجي وضوح بيشتري داره (نسبت به سوني ) مخصوصا در عكس خونه (house) ولي خوب قيمت وامكانات ديگه رو هم بايد در نظر گرفت.براي اين منظور به دو آدرس زير ميشه مراجعه كرد.اگه قيمتش رو هم بگين ممنون ميشم
    http://www.letsgodigital.org/en/came...1-705-443.html
    http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
    مهمتر اينكه شما چه خواستههاي از دوربينتون داشته باشيد؟تا نظر اساتيد محترم چي باشه؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

شما كه كارتون خونگيه image stabilazer كانن خيلي كمكتون ميكنه
    از زوم 10x فوجي نميتونيد بدون پايه استفاده كنيد.