صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: کنون 20d,10d یا نیکون D70,d100 ؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

پیش فرض کنون 20d,10d یا نیکون D70,d100 ؟

چون در مقایسه ای که سایت عکاسی انجام داده بود و دو نمونه عکسی که از D70 و 300d گذاشته بود و از یک منظره و در شرایط نوری یکسان گرفته شده بود D70 دارای رنگبندی شار پتر و زیباتر و همچنین اشباع تر(پرمايه) بود و رنگهای 300d کم مایه تر بودند ولی در حد خیلی نامحسوسی در 300d تصویر نویز کمتری داشت(تقریباٌ غیر قابل تشخیص). میخوام ببینم این موضوع در همه دوربینهای نیکون و کنون هم رده هم صدق میکنه یا نه؟
    (راستي من خودم خيلي طرفدار نيكون هستم)ميترسم كنون بگيرم پشيمون بشم كه چرا نيكون نگرفتم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    16

سوالتون مقدار زيادي تکراريه ولي مي شه نکاتي رو گفت.
    نيکون در مقايسه با کنون نويزي تره و من فکر مي کنم بخاطر استفاده از سنسور سي سي دي باشه که در شارپ تر بودن عکسهاش تاثير گذاشته. البته زياد روي اين نظريه ام پافشاري نمي کنم فقط کافيه نقض بشه! (موضوع نويز در دوربينهاي ديجيتال حداقل زير يک و نيم مليون چيز عادي اي هست زياد خودتو ناراحت نکن!)
    اين چارتا دوربين به نسبت قيمتشون هر کدوم ويژگيهاي خاص خودشون رو دارند و مقايسه اينجوري که بگيم کدوم بهتره با در نظر گرفتن قيمتهاشون کار بيهوده ايه.
    اگه براتون چارصد هزار تومن مهمه خريد 20دي بجاي 10دي اشتباهه. و اگر دويست تومن براتون خيالي نيست بهتره 10دي بخريد بجاي دي70 (بخاطر همون نويز و مصرف کمتر دوربين و بدنه و ..) ولي انتخاب بين دي70 و دي300 يک امر سليقه ايه. چون اين دو دوربين فرق کيفيتي چنداني با هم ندارند و فقط يکسري مسائل زيباشناختانه! وسط مي آد.
    ویرایش توسط behtash : Tuesday 1 March 2005 در ساعت 16:14
    M.Behtash

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

آيا هميشه نيكون عكسهاي با رنگهاي شارپتر و جذابتر(پرمايه تري) نسبت به كنون داره؟

كاربر همراه eksir آواتار ها
    تشکر کرده
    557

Smile

اين مقاله رو که قبلا توسط آقاي محمديان روشن نوشته شده رو ديدين؟؟
    http://digitalcamera.akkasee.com/archives/000804.php
    محسن مظهری

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

بله ایم مقاله رو خوندم ولی میخوام ببینم که نیکون در همه رده ها دارای رنگهای شارپتر و جذابتریه نسبت به کنون یا نه؟(جدای از مبحث نویز)

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad_it
    بله ایم مقاله رو خوندم ولی میخوام ببینم که نیکون در همه رده ها دارای رنگهای شارپتر و جذابتریه نسبت به کنون یا نه؟(جدای از مبحث نویز)
    سلام

یک سوال! رنگ شارپتر یا جذابتر یعنی چی؟
    اگه منظورتون تصویر شارپتر هست که بیشتر به لنز مربوط میشه و کمتر به دوربین. اون قسمتی که به دوربین مربوط میشه بیشترش برمیگرده به پروسسور دوربین , و صد البته به الگوریتم تولید تصویر از روی سنسور و Render کردن. من فکر میکنم که در درجه اول لنزهای این دو دوربین کیفیت ساخت های متفاوتی دارند و تا اونجا که میدونم لنزکیت نیکون کاملا بهتره در این زمینه. توی مقاله آقای روشن هردو دوربین با لنزکیت خودشون تست شدن و بازهم من اینطور فکر میکنم که همون مقدار شارپنس بیشتر نیکون به خاطر لنزکیت بهترشه. و اما در مورد رنگهای جذابتر یا گرمتر. اگه منظورتون شدت رنگ باشه که خوب دوربین های dSLR اصولا رنگهای واقعیتری میدن و معمولا شدت رنگها کمتره. توی این دوربینها معمولا یک قسمتی هست که شما شدت رنگ رو تنظیم می تونید بکنید. مثلا من که Rebel دارم، یکی از قسمتها اینه که شدت رنگ (ببخشید اگه لفظ درستی رو برای Saturation انتخاب نکردم. در واقع باید بشه درجه اشباع رنگ ولی احساس کردم که این لفظ شدت رنگ مفهوم رو بیشتر میرسونه) و همینطور بقیه پارمترها رو اونطور که می خواهید تنظیم کنید.. و یک نکته دیگر اینکه پارامترهای رنگ رو معمولا با استفاده از فیلتر های گوناگون چه روی دوربین و چه بعدش با PhtoShop و Gimp و ...میشه دقیقا به دلخواه تفییر داد .
    ویرایش توسط Amin : Wednesday 2 March 2005 در ساعت 17:45
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]
    [Canon SpeedLite 580EX] [Manfrotto 055PROB tripod+Manfrotto 322RC2 head]

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

یه نکته ای در مورد رنگ بگم...
    اصولا خیلی خوبه که دوربین رنگ واقعی رو ثبت کنه... بعد اگر لازم بود شما اشباع رنگ رو شدت ببخشید!
    خیلی عکسها اینجوری زیبا تر میشن... اصولا عکسهایی که تو اینترنت دیده میشه پر رنگ شدن...
    و کار بسیار ساده ایه..
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

بله، و شارپ بودن d70 اصلا ربطي به ccd بودنش نداره قضيه مربوط ميشه به فيلتر Anti Aliasingكه در اين دوربين ضعيف تره و كمتر تصوير رو سافت ميكنه. اينجا رو بخونيد:

http://www.nikon.co.jp/main/eng/port...ng_e/index.htm

http://www.photo.net/equipment/nikon/D70/
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

درست است كه ميتوان با نرم افزار خيلي رنگها رو تغيير داد و تونيسته ها رو اصلاح كرد و...
    اما يه نكته را بياد داشته باشيم و اون اينكه دوربين يكبار روي عكس يكسري پردازش كرده و گاهي پردازش دوباره روي فايل شايد نتيجه دلخواه رو نده.

خب چاره چيست؟ ...

- مزيت مهم دوربينهاي DSLR ، كنترل عالي و كامل روي پارامترهاي پردازش است. كنترل كنتراست، شارپنس، سچوريشن و color tone همچنين تنظيم دقيق دماي رنگ(‌براي تنظيم وايت بالانس) اين امكان رو ميدهد كه بر تمام مراحل پردازش تصوير كنترل كاملي داشته باشيد. يعني شما در اين مرحله و قبل از انجام پردازش، دوربين رو مجبور ميكنيد كه مطابق ميل شما كار رو انجام بده. و فايل مورد نظر شما رو توليد كنه.

- راه دوم RAW Capturing است. يعني اصلا به دوربين اجازه پردازش نديد و همه پردازشها رو خودتون در كامي! انجام بديد كه اين ديگر آخر كنترل شما روي پردازش عكستون است.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

پیش فرض نیکون یا کنون؟

آقای محمدیان در مقایسه بین nikon D70 و canon eos 300ِ نیکون رو در الگوریتمهای شارپسازی بالاتر میدونست میخوام ببینم که برم canon 20D بخرم یا صبر کنم که نیکون هم یه دوربین 8 مگاپیکسلی SLR رو کنه؟

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین