نمایش نتایج : از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
Like Tree18تشکر
  • 9 Post By Kaveh Ghobadi
  • 2 Post By Bijan.DSLR
  • 6 Post By mreza1001
  • 1 Post By AmirS

موضوع: سنسور حساس برای عکاسی از رعد و برق

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

Smile سنسور حساس برای عکاسی از رعد و برق

سلام قصد دارم از رعد وبرق عکس بگیرم البته با استفاده از سنسوری که بتواندهمزمان با زدن برق در آسمان شاتر دوربین را تحریک نماید از دوستان کسی می تواند مرا راهنمایی نماید اگر نقشه مداری در این زمینه داشته باشید هم ممنون میشوم

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

این همه عکس از رعد و برق با دوربین های معمولی ثبت می شود دوست عزیز بدون هیچ امکان و یا ابزار و مدار خاصی کافی است دوربین شما قابلیت سرعت B یا Bulb را داشته باشد تا بتوانید بهترین رعد و برق ها را ثبت کنید.یک تاپیک مفصل در مورد عکاسی از رعد و برق داریم که اگر پیش از مطرح کردن سوال آن را جستجو می کردید به نتیجه بهتری می رسیدید.

در ثانی فکر نکنم هنوز ایزاری تولید شده باشد که از سرعت نور سریع تر باشد ( حتی در پروزه CERN ) که بعد از ثبت رعد تازه بخواهد شاتر دوربین را تحریک کند ( یک وسیله مکانیکی که در سریع ترین حالت یک لگ 0.001 ثانیه ای دارد ! )

برای ثبت رعد و برق کافی است دوربین را در حالت B قرار دهید .
    ویرایش توسط Kaveh Ghobadi : Wednesday 4 April 2012 در ساعت 09:49
    Kourosh Kahal، maziyarsh، Mehdi Rojaie و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

تصور میکنم منظور دوستمون یک از انواع چنین وسیله ای هست که به Lightning Trigger معروف هستند
    pejhwak و D.Daneshmand تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

ممنون از توضیحاتتون دوست عزیز دستگاهی که معرفی کردید دقیقا همان کار را انجام مکیدهد ولی بسیار گران است و من قصد دارم از مدار ساده تر و ارزان تر استفاده کنم

كاربر همراه Reza Safaei آواتار ها
    تشکر کرده
    6620

درود دوست عزیز
    همون که جناب قبادی گفت
    ساده ترین راه برای شما اینه که دوربین رو سمت رعد وبرق در حالت m یا b بزارید و پشت سر هم عکاسی کنید .
    شاد باشید
    رضا صفایی

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

کار سختی نیست. کافیه دو سر سیم دکلانژور را به دو سر یک فتوسل وصل کنید و فتوسل رو در معرض رعد و برق قرار دهید. اگر فتوسلش خوب باشه با روشن شدن مهتابی هم میزنه
    shabab، usef، Canon! و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه Arash068 آواتار ها
    تشکر کرده
    129

سلام
    دوستان میدونید این وسیله از چه سنسوری برای تشخیص استفاده میکنه ؟
    اگه سرعت قطعات رو بینهایت هم در نظر بگیریم مشکل اصلی دوربینه که سرعتش نسبت به رعد و برق خیلی کم هستش و سریع ترین دوربین رو هم که بخوایم در نظر بگیریم که فکر کنم ۱دی تو کنون ها هست که ۶۰ -۷۰ میلی ثانیه حداقل زمان میبره که عکس رو بگیره (یعنی شاتر و آینه رو ببره کنار ) که تازه توی دوربین های دیگه خیلی بالا تر هست من برای ۵۰۰ رو اندازه گرفتم ۱۳۸ میلی ثانیه سریع ترین زمانش بود که با میرور لاکد آپ یه خرده کم تر میشد
    بعید میدونم زمان رعد و برق بیشتر از این حرفا باشه

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

معمولا وقتی برق زده میشه، چند تا پشت سر هم‌ه... منظورم اینه که اول چند تا آرک کوچیک و جود داره و بعد آرک اصلی زده میشه... چند ماه پیش، که هر روز عصر، تهران طوفان و رعد و برق بود، یه روز رفتم روی پشت بام و چند تا شات گرفتم، البته بد شانسی آوردم و هر سمت رو که دوربین رو تنظیم میکردم، اون سمت دیگه رعد و برق نمیزد!
    اما روشی که استفاده کردم همین دیدن نور و حدس زدن اینکه الان میخواد برق بزنه بود که هر چند چشمی بود، و تاخیر من هم خیلی زیاد تر از مدار الکتریکی، جواب داد...
    البته روش های دیگه رو هم امتحان کردم (مثلا تخمین فاصله بین برق ها و استفاده از حالت bulb)
    nicebluesky تشکر می‌کند.