صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
Like Tree12تشکر

موضوع: خراب شدن مموری اس دی اچ سی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

پیش فرض خراب شدن مموری اس دی اچ سی

سلام به همه اساتید
    چند روز پیش دوربین fuji s2000hd خریدم و همراه اون یه مموری king stone 8 GB sdhc هم تهیه کردم . کلی هم عکس و فیلم باهاش گرفتم و برای استخراج عکسها و فیلمها چون شنیده بودم بهتره از کارت ریدر استفاده کنم مموری رو تو یه کارت ریدر گذاشتم اما کامپیوتر ارور داد و به هیچ عنوان اجازا دسترسی به مموری رو نمیده چه در حالت lock و چه در غیر اون حالت . بعد از این قضیه حتی دوربین هم error card میده و نه اونو فرمت میکنه و نه به محتویاتش دست پیدا میکنه . به فروشنده گفتم گفت بیار عوضش کن .
    حالا چند تا سوال :
    1-چون به فروشنده ها اطمینان ندارم و توش عکسهای خانوادگی هست آیا نرم افزاری پیدا میشه که بشه باهاش اطلاعات کارتو بازیابی کرد حتی در این صورت که اصلا ویندوز اجازه رایت کلیک هم نمیده و نمیذاره مموری رو فرمت کنم(با دو کارت خون مختلف و دو کامپیوتر مختلف امتحان کردم هیچ فایده ای نداره)؟
    2-از این میترسم که بعد از عوض کردن مموری بازم این مشکل پیش بیاد آیا ایرادی نداره از این به بعد خود دوربینو به کامپیوتر وصل کنم؟
    3-آیا نرم افزاری هست که باهاش به گونه ای اطلاعات مموری رو از بین ببرم که دیگه قابل باز یابی نباشه البته توجه کنید که مموری تو ویندوز قابل دسترسی نیست و اون برنامه باید قابلیت دسترسی به مموری رو بدست بیاره؟
    4-آیا کلا همه کارتهای sdhc همین مشکلو دارن و باید از خود دوربین به کامپیوتر وصل بشن؟
    با تشکر فراوان
    راستی وقتی مموری رو تو کارت ریدر میذارم درایوو نشون میده اما نه کلیک راست روش جواب میده نه با دبل کلیک واردش میشه . کلیک راست که میکنم چند ثانیه صبر میکنه بعد هیچ کاری انجام نمیده و دبل کلیک هم کلا هنگ میکنه.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    91

پیش فرض پاسخ: خراب شدن مموری اس دی اچ سی

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdip نمایش پست ها
    سلام به همه اساتید
    چند روز پیش دوربین fuji s2000hd خریدم و همراه اون یه مموری king stone 8 GB sdhc هم تهیه کردم . کلی هم عکس و فیلم باهاش گرفتم و برای استخراج عکسها و فیلمها چون شنیده بودم بهتره از کارت ریدر استفاده کنم مموری رو تو یه کارت ریدر گذاشتم اما کامپیوتر ارور داد و به هیچ عنوان اجازا دسترسی به مموری رو نمیده چه در حالت lock و چه در غیر اون حالت . بعد از این قضیه حتی دوربین هم error card میده و نه اونو فرمت میکنه و نه به محتویاتش دست پیدا میکنه . به فروشنده گفتم گفت بیار عوضش کن .
    حالا چند تا سوال :
    1-چون به فروشنده ها اطمینان ندارم و توش عکسهای خانوادگی هست آیا نرم افزاری پیدا میشه که بشه باهاش اطلاعات کارتو بازیابی کرد حتی در این صورت که اصلا ویندوز اجازه رایت کلیک هم نمیده و نمیذاره مموری رو فرمت کنم(با دو کارت خون مختلف و دو کامپیوتر مختلف امتحان کردم هیچ فایده ای نداره)؟
    2-از این میترسم که بعد از عوض کردن مموری بازم این مشکل پیش بیاد آیا ایرادی نداره از این به بعد خود دوربینو به کامپیوتر وصل کنم؟
    3-آیا نرم افزاری هست که باهاش به گونه ای اطلاعات مموری رو از بین ببرم که دیگه قابل باز یابی نباشه البته توجه کنید که مموری تو ویندوز قابل دسترسی نیست و اون برنامه باید قابلیت دسترسی به مموری رو بدست بیاره؟
    4-آیا کلا همه کارتهای sdhc همین مشکلو دارن و باید از خود دوربین به کامپیوتر وصل بشن؟
    با تشکر فراوان
    راستی وقتی مموری رو تو کارت ریدر میذارم درایوو نشون میده اما نه کلیک راست روش جواب میده نه با دبل کلیک واردش میشه . کلیک راست که میکنم چند ثانیه صبر میکنه بعد هیچ کاری انجام نمیده و دبل کلیک هم کلا هنگ میکنه.
    با IsoBuster امتحان کردي؟ من يه مموري که به هيچ وجه نمي‌شد فايلهاي داخلش رو تو دستگاه کپي کرد را با اين برنامه فايلهايش رو Extract کردم. يه امتحان بکن.
    mehdip تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

من نمي دانم كه كسي مي تواند عكسها را بازيابي كند يا نه ولي اين را مي دانم كه مموري كينكستون اصل در بازار ايران يافت نمي شود . وقتي به فروشنده مراجعه كرديد حتما در خواست كنيد مموري را با برند ديگري ( ترنسند يا توشيبا يا ... ) تعويض كند.
    Keivani و mehdip تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Kheradmand آواتار ها
    تشکر کرده
    323

سلام دوست عزیز ،
    مموری ای کینگ استون در سایت خود آن نرمافزاری دارند جهت low level format کردن مموری هاشان.
    احتمالا فرمت مموری شما به هم خورده و نیاز به low level format دوباره دارید.
    من نیز یک مموری داشتم که عکس های خانوادگی روش بود و نمیخواستم بره تعویض ، از سایتش نرم افزارش رو گرفتم و انجام شد. البته در مورد بنده هم وقتی مموری را به کامپیوتر وصل میکردم آیکن مموری میومد اما باز نمیشد.

شاید این برنامه هایی را که آپ کردم بتوانند به شما کمک کنند:
    http://www.mediafire.com/download.php?jcwzm30meje
    انشاءالله مشکل حل شود.
    ویرایش توسط Kheradmand : Saturday 28 March 2009 در ساعت 21:57
    mehdip تشکر می‌کند.
    اینستاگرام - [لبخند بزن]
    Canon 6D - Lowepro 140AW
    My Phone

كاربر آشنا amirnaderi آواتار ها
    تشکر کرده
    73

سلام به همه اساتید
    حالا چند تا سوال :
    با تشکر فراوان
    احتمال می دم مموری شما بر اثر اینکه قبل از بیرون آوردن از کارت ریدر Safe remove نشده همچین بلایی سرش آومده
    هر دفعه هنگام در آوردن از کارت ریدر Safe remove می کردید؟
    mehdip تشکر می‌کند.
    Nikon D7000 + Nikon AF-S DX 55-200mm
    Olympus SP 570 UZ
    فکر کردن به راه حل ها لازمه پیشرفت است نه فکر کردن به مشکلات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

از تمام دوستانی که منو راهنمایی کردند ممنونم.
    جناب farhad44 با تشکر من در سایت خود kingston مشخصات مموری رو چک کردم کاملا با هم یکی بودند به نظرم حداقل این نوع مموری اصل باشه.
    جناب nioton با تشکر از برنامه هایتان به نکته ای برخوردم که نیاز به راهنمایی دارم : این طور که تو راهنمای برنامه نوشته بود مموری sdhc نیاز به کارت ریدر مخصوص sdhc داره و با کارتخونهای sd نمیشه به اطلاعات مموری sdhc دسترسی پیدا کرد .این نکته ای بود که تو سایت kingston هم نوشته بود.حالا یه سوال دارم آیا میتونم مموری رو داخل خود دوربین بذارمو به کامپیوتر وصل کنمو از برنامه شما استفاده کنم یا این کار به دوربین لطمه میزنه چون فعلا فقط دوکارتخون sd دارم که هیچ کدوم با برنامه شما سازگار نبود؟ و یه سوال دیگه اینکه من هرچی تو سایت kingston گشتم برنامه ای برای فرمت مموری و کلا هیچ برنامه ای مرتبط با مموری پیدا نکردم آیا شما لینکی از این برنامه یا برنامه ها دارید یا خیر ؟
    جناب amirnaderi با تشکر خیر بنده همیشه safe remove میکنم و بعید میدونم به این مورد مربوط باشه.
    جناب M@hdi با تشکر هنوز فرصت نکردم از isobuster استفاده کنم آیا مطمئن هستید که در این شرایط که مموری قابل دسترس نیست هم میشه از این برنامه کمک گرفت؟
    از همه شما دوستان گرامی برای راهنماییهایتان بینهایت سپاسگزارم.

تشکر کرده
    323

سلام،
    من قبلا دیدم برنامه های low level format رو روی سایت گینک.
    تست کنید ببینید اگر وقتی مموری در دوربین باشد آیا یک درایو مجزا در My Computer دیده میشود یا خیر. اگر اجازه دسترسی کامل داشته باشید میتوانید این کار را انجام دهید.
    البته باید مموری ریدر شما SDHC رو بتونه ساپورت کنه تا بتونید محتویات آن را بخونید.
    اگر در مشهد هستید من مموری ریدر SDHC دارم و میتونم به شما کمک کنم.
    بازم اگر دوباره لینک برنامه های سایت رو پیدا کردم به شما میگم.
    mehdip تشکر می‌کند.
    اینستاگرام - [لبخند بزن]
    Canon 6D - Lowepro 140AW
    My Phone

كاربر همراه E.Fattahi آواتار ها
    تشکر کرده
    1252

از تمام دوستانی که منو راهنمایی کردند ممنونم.
    جناب farhad44 با تشکر من در سایت خود kingston مشخصات مموری رو چک کردم کاملا با هم یکی بودند به نظرم حداقل این نوع مموری اصل باشه.
    جناب nioton با تشکر از برنامه هایتان به نکته ای برخوردم که نیاز به راهنمایی دارم : این طور که تو راهنمای برنامه نوشته بود مموری sdhc نیاز به کارت ریدر مخصوص sdhc داره و با کارتخونهای sd نمیشه به اطلاعات مموری sdhc دسترسی پیدا کرد .این نکته ای بود که تو سایت kingston هم نوشته بود.حالا یه سوال دارم آیا میتونم مموری رو داخل خود دوربین بذارمو به کامپیوتر وصل کنمو از برنامه شما استفاده کنم یا این کار به دوربین لطمه میزنه چون فعلا فقط دوکارتخون sd دارم که هیچ کدوم با برنامه شما سازگار نبود؟ و یه سوال دیگه اینکه من هرچی تو سایت kingston گشتم برنامه ای برای فرمت مموری و کلا هیچ برنامه ای مرتبط با مموری پیدا نکردم آیا شما لینکی از این برنامه یا برنامه ها دارید یا خیر ؟
    جناب amirnaderi با تشکر خیر بنده همیشه safe remove میکنم و بعید میدونم به این مورد مربوط باشه.
    جناب M@hdi با تشکر هنوز فرصت نکردم از isobuster استفاده کنم آیا مطمئن هستید که در این شرایط که مموری قابل دسترس نیست هم میشه از این برنامه کمک گرفت؟
    از همه شما دوستان گرامی برای راهنماییهایتان بینهایت سپاسگزارم.

سلام دوست عزیز.من هم دوربین و هم رمم مثل شماست.در مورد مشکل شما 2 نکته به ذهنم رسید که کمکتون میکنه.
    1.اگه عکس خانوادگی داری رم رو پس نده چون به راحتی با برنامه های ریکاوری اطلاعات بازگردانی میشه.من خودم از یه رم 4 گیگ خالی 2 گیگ اطلاعات بازیابی کردم.
    2.و اما در مورد اینکه سیستم رم رو نمیشناسه.بعضی سیستما بعضی اوقات لج میکنن و رم رو نمیشناسن.پیشنهاد میکنم همین کارا رو با یه کامپیوتر دیگه انجام بدید.اونوقت اگه باز اینجوری بود باید یه فکر دیگه کرد.
    یه سوال و اینکه رم رو دوربین مشکلی نداره؟؟؟یعنی عکس فیلم هایی که باهاش گرفتی رو میشه رو خود دوربین دید؟؟
    ضمنا با خود دوربین هم میشه به کامپیوتر وصل شد و مشکلی هم نداره.من چندین بار باهاش وصل شدم و مشکلی هم پیش نیومده.ضمنا برای وصل دوربین به کامپیوتر باید برنامه دوربین رو که تو سی دی همراه هست نصب کنی.
    mehdip تشکر می‌کند.
    Samsung Nx2000
    Instagram

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

جناب nioton عزیز با تشکر بنده دیروز کارت ریدر sdhc تهیه کردم اما برنامه شرکت panasonic نه با کارت ریدر نه با دوربین این مموری را شناسایی و فرمت نکرد اگر برنامه kingston را پیدا کردید لطفا لینکش رو قرار بدید.
    جناب ebi66_boukan عزیز خیر همون طور که در اولین کامنت عرض کردم دیگه دوربین هم این رم رو نمیشناسه با دو سیستم مختلف هم امتحان کردم اما جوابی نگرفتم
    Kheradmand تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    323

دوست عزیز ، متاسفانه نتونستم لینکی رو که قبلا دیده بودم پیدا کنم.
    نمیدونم کجا دیده بودم این برنامه ها رو. واسه همین هم دوباره آپلود کردم اونهارو.
    یه جایی دیده بودم تو سایت کینگستون که شما با برنامه ای که نصب میکردید و اجرا میکردید شماره سریال مموری های کینگستون رو به برنامه میدادید و برنامه اون مموری رو به شرایط اولیه برمیگردوند.
    ولی اگر باز هم چیزی پیدا کردم به شما خبر خواهم داد.
    mehdip تشکر می‌کند.
    اینستاگرام - [لبخند بزن]
    Canon 6D - Lowepro 140AW
    My Phone

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین