صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21
Like Tree16تشکر

موضوع: تانک، کارتریج قابل شارژ یا کارتریج اصلی‌. کدام یک برای من مناسب تر است.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

پیش فرض تانک، کارتریج قابل شارژ یا کارتریج اصلی‌. کدام یک برای من مناسب تر است.

برای پرینتر epson p۵۰ تانک خریدم اما متأسفانه به خاطره تماس شلنگ‌های رنگ با بدنه پرینتر در هنگام حرکت هد، کیفیت تصویر به شدت پایین میاد. رنگ‌ها پخش می‌شه، یه قسمت‌های از عکس نوار رنگی‌ عجیبی‌ ظاهر میشه و در مجموع بسیار ناراضیم.

مشکل دیگی‌ که داشتم این بود که هر چی‌ تلاش کردم نتونستم مانع ورود حباب هوا به داخل شلنگ‌های حامل رنگ بشم و فکر می‌کنم کار کردن با تانک خیلی‌ تمیز تر از کار کردن با کارتریج شارژ شونده باشه. همین الان که دارم تایپ می‌کنم یه body painting خوشگل رو دست و صورتم دیده میشه :(

چند بار هم هد رو تمیز کردم اما فایده نداشت. از اونجایی که هزینهٔ استفاده از جوهر‌های اصلی‌ سر به فلک میذاره، تصمیم گرفتم که از کارتریج‌های قابل شارژ با جوهر مرغوب استفاده کنم. (متأسفانه جوهر پیگمنت مرغوب نمیشناسم اما جوهر dye base خیلی‌ خوبی‌ میشناسم که رنگ هاش خیلی‌ عالیه.) حالا می‌خواستم از دوستان بپرسم که تجربشون در رابطه با کارتریج‌های قابل شارژ چطور بوده. قیمت حدودی ‌ست کارتریج شارژ شونده به قیمت ایران ۵۰ هزار تومان میشه. قیمت مناسبیه؟

و یک نکتهٔ دیگه، به طور میانگین هفته‌ای ۴-۵ عکس در سیز A۴ و ۱۰ تا عکس در سایز ۱۳x۱۸ چاپ می‌کنم.

پی‌ نوشت: البته این تاپیک فقط برای تاره یک سوال ایجاد نشده. فکر می‌کنم دوستان دیگری هم باشند که در انتخاب یکی‌ از این سه گزینه مشکل داشته باشند. این تاپیک برای بیان تجربیات و سوال‌های ما در این مورد هست.
    ویرایش توسط jebrahim : Friday 6 January 2012 در ساعت 18:03
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

سلام
    تانک را خودتان نصب کردید؟
    خیلی ها از تانک بر روی تی50 و پی50 استفاده میکنند و مشکلی ندارند.
    به یک نصاب تانک ماهر مراجعه کنید .احتمالا مشکلتان حل میشود.
    در مورد کارتریج قابل شارژ هم دردسر کمتری نسبت به تانک دارد . هواگیری و .. هم نمی خواهد !
    فقط دردسر شارژ پیاپی را دارد
    با این میزان پرینتی که دارید احتمالا ماهی 1 بار باید شارژ کنید.
    جوهر پیگمنت هم مارک wox هست ...
    ان جوهری که میشناسید را معرفی کنید ماهم استفاده کنیم
    jebrahim تشکر می‌کند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط M. Beyrami نمایش پست ها
    سلام
    تانک را خودتان نصب کردید؟
    خیلی ها از تانک بر روی تی50 و پی50 استفاده میکنند و مشکلی ندارند.
    به یک نصاب تانک ماهر مراجعه کنید .احتمالا مشکلتان حل میشود.
    در مورد کارتریج قابل شارژ هم دردسر کمتری نسبت به تانک دارد . هواگیری و .. هم نمی خواهد !
    فقط دردسر شارژ پیاپی را دارد
    با این میزان پرینتی که دارید احتمالا ماهی 1 بار باید شارژ کنید.
    جوهر پیگمنت هم مارک wox هست ...
    ان جوهری که میشناسید را معرفی کنید ماهم استفاده کنیم

بله خودم نصبش کردم. امروز با خدمات مشتریان همون جایی‌ که ازش خریده بودم صحبت می‌کردم بهم گفت که این لرزش پرینتر و اتصال شلنگ‌ها با بدنه پرینتر طبیعیه! فکر می‌کنم که ایراد از جانب من نبوده باشه.

به نظر شما استفاده از تانک، برتری‌ای به غیر از اینکه نیازی به شارژ کردن پیاپی نداره، داره؟

مارک جوهری که گفتم، Lyson هست. البته خوب قیمتش هم بالاست.
    ج.ابراهیمی
    instagram

تشکر کرده
    9860

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    بله خودم نصبش کردم. امروز با خدمات مشتریان همون جایی‌ که ازش خریده بودم صحبت می‌کردم بهم گفت که این لرزش پرینتر و اتصال شلنگ‌ها با بدنه پرینتر طبیعیه! فکر می‌کنم که ایراد از جانب من نبوده باشه.

به نظر شما استفاده از تانک، برتری‌ای به غیر از اینکه نیازی به شارژ کردن پیاپی نداره، داره؟

مارک جوهری که گفتم، Lyson هست. البته خوب قیمتش هم بالاست.
    احتمالا مشکل از نصب شما هست . ببرید همان جایی که خرید کرده اید نصب کنند . از زیر کار در میروند !!!
    تانک را برای مصرف زیاد ساخته اند ! همین.
    هم کارتریج هم تانک 1 کار می کنند انهم رساندن جوهر به هد هست.
    شماکه هزینه کرده اید همین تانک را بدهید درست نصب کنند .
    در مورد هواگیری هم یک جستجویی در گوگل کنید مطالب مفیدی پیدا میکنید.
    jebrahim تشکر می‌کند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط M. Beyrami نمایش پست ها
    احتمالا مشکل از نصب شما هست . ببرید همان جایی که خرید کرده اید نصب کنند . از زیر کار در میروند !!!
    تانک را برای مصرف زیاد ساخته اند ! همین.
    هم کارتریج هم تانک 1 کار می کنند انهم رساندن جوهر به هد هست.
    شماکه هزینه کرده اید همین تانک را بدهید درست نصب کنند .
    در مورد هواگیری هم یک جستجویی در گوگل کنید مطالب مفیدی پیدا میکنید.
    از بابت راهنمییتون ممنونم. متأسفانه امکان بردن پرینتر پیش فروشنده و درخواست نصب مجدد وجود نداره.

همچنان مشتاق شنیدن نظر دیگر دوستانی هستم که تجربه استفاده از کارتریج‌های شارژی رو داشتند هستم.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

سلام

مشکل دیگی‌ که داشتم این بود که هر چی‌ تلاش کردم نتونستم مانع ورود حباب هوا به داخل شلنگ‌های حامل رنگ بشم و فکر می‌کنم
    برای رفع این مشکل باید تانک را هواگیری کنید

پیروز باشید
    jebrahim تشکر می‌کند.
    بجای .............. ........ ، عکسی کافیست.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

سلام
    شما از قیمت تمام شده ی چاپ عکس با پرینتر اپسون پی پنجاه Epson P50 در سایز های (A4 & 10*15) با کارتریج اصلی و دیگر روش های متفرقه (منظور تانک ، شارژ مجدد و...) اطلاعی دارید ؟ (تقریبی هم باشه قبول دارم)
    البته با توجه به متفاوت بودن کاغذ ها منظور اصلی من از این سوال محاسبه ی هزینه ی تمام موارد منهای هزینه ی کاغذ می باشد !

تشکر کرده
    9860

نقل قول نوشته اصلی توسط armanss نمایش پست ها
    سلام
    شما از قیمت تمام شده ی چاپ عکس با پرینتر اپسون پی پنجاه Epson P50 در سایز های (A4 & 10*15) با کارتریج اصلی و دیگر روش های متفرقه (منظور تانک ، شارژ مجدد و...) اطلاعی دارید ؟ (تقریبی هم باشه قبول دارم)
    البته با توجه به متفاوت بودن کاغذ ها منظور اصلی من از این سوال محاسبه ی هزینه ی تمام موارد منهای هزینه ی کاغذ می باشد !

شما پرینتر دارید یا قصد خرید دارید ؟
    اگر ندارید برای کار خانگی کیفیت مطلوب بنده 4840 کنون را توصیه میکنم .
    جوهر راهم هر مارکی بگیرید 200 میلی لیتر حدودا 40 50 تومان میشود! که برای یک کاربر خانگی معادل حداقل 2 سال استفاده است ! پس نگران هزینه جوهر اصلا نباشید..

پ.ن
    یک جوهر جدید تست کرده ام که کیفیت خوبی دارد و ساخت اکراین هست! wwm ! میتوانید سایتش را جستجو کنید.
    کیفیت رنگی بسیار نزدیک به جوهر اصلی دارد .
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر همراه obsidiyan آواتار ها
    تشکر کرده
    6350

سلام برای نصب صحیح تانک و .... و همچنین هواگیری تانک به سایت پارس کپی مراجعه کنید البته اول باید عضو بشید که رایگانه.
    بعدشم کارتریج قابل شارژ هم نیاز به هواگیری داره چون اگه این کار صورت نگیره به خاطر وجود حباب در درون کارتریج و همچنین فشار هوای موجود ، جوهر از پایین نشت خواهد کرد ( همون جایی که به هد متصل میشه.
    من خودم Canon Pixma IP 4700 را یه ساله دارم و از کارتریج شارژی که از همون سایت پارس کپی گرفتم استفاده میکنم هواگیریش هم راحته و اصلا لازمه شارژ کردنه

اینم لینک آموزش پر کردن کارتریج و نصب و هواگیری تانک

شارژ کارتریج و نصب ، پر کردن و هواگیری مخزن جوهر.rar
    ویرایش توسط obsidiyan : Friday 27 January 2012 در ساعت 10:23
    hmirzaei و pnde تشکر می‌کنند.

كاربر جديد amardaneh آواتار ها
    تشکر کرده
    5

سلام
    من تجربه زیادی از تانک و پرینتر p50 , t50 و پرینتر های مشابه دارم میتونم تجربیات خود را در اختیار شما قرار بدم
    اولا در مورد گیر کردن شیلنک ها اولا باید نگهدارنده شیلنک بصورت مستقیم نباشد و شیلنک ها بصورت s بر عکس داخل نگهدانده وسط قرار داده شود و اگه تونستید با چسب دو طرفه این نگه دارنده را بالاتر ببرید و کار دیگه ای که من کردم گوشه نگهدارنده کارترج ها که باعث گیر کردن شیلنک میشه شکستم یه زائده کوچک که مشکلی برای پرینتر پیش نمیاره و باعث میشه شیلنک بره پایینتر و بین بدنه و نگهدارنده هد گیر نکنه
    برای از بین بردن حباب ها تجربه ای که دارم اینه که دکمه وسط رو فشار بدید و حدود 10 ثانیه نگه دارید با اینکار جوهر به سرعت کشیده میشود و تمام شیلنک ها پر از جوهر میشود و اگه کامل رفع نشد چند بار این کارو انجام بدید
    ضمنا حتما یه شیلنک تخلیه جوهر از پشت پرینتر تعبیه کنید(درب کوچکی پشت پرینتر هست که اگه بازش کنید یه شیلنک می بینید که اونو دربیارید و با یه شیلنک بلند تر مانند شیلنک سرم یا یه لوله نازک پلاستیکی دیگر به بیرون منتقل کنید) تا جوهر های اضافی از طریق اون شیلنک به ظرفی بزرگتر مثلا یه ظرف نوشابه خانواده یا کوچیک ریخته شود چون مخزن تخلیه خیلی محدود است و سریع با نازل چک های زیاد پر میشود و جوهر ممکن است برگردد و پرینتر درست کار نکند

تانک هیچ مشکلی ایجاد نمی کند و من چند پرینتر با تانک دارم و با کیفیت بالا پرینت میکنم بدون هیچ مشکلی
    لازم به یاد آوری است که تانک را هم سطح پرینتر یا حداکثر 2 سانت بالاتر از پرینتر قرار دهید و از بالا گذاشتن تانک ها جدا خوددرای کنید ضمنا چک کنید که راه هوا در تانکها باز باشد ( با یه سوزن کوچک یا یه سرنگ برای هواگیری)
    امیدوارم با این راه حل ها مشکل شما رفع شود
    raico، jebrahim، M. Beyrami و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین