نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
Like Tree5تشکر
  • 2 Post By M.Meghdari
  • 1 Post By Navid7h
  • 1 Post By Navid7h
  • 1 Post By behrang 2

موضوع: راهنمایی از همه اساتید برای کاور دی وی دی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    144

پیش فرض راهنمایی از همه اساتید برای کاور دی وی دی

از اساتید عزیز خواهشمندم به چند تا سوال من پاسخ دهند و راهنمایی کنند با توجه به اینکه پرینتر من اپسون t50 می باشد و برای چاپ عکس روی کاور دی وی دی گرفتم راهنمایی کنید که:
    1-بهترین برنامه برای پرینت روی کاور دی وی دی چه برنامه ای است با توجه به اینکه من برای ساخت کاور نمیخوام چون همه عکسها آماده می باشد و فقط بهترین برنامه برای پرینت گرفتن رو معرفی کنید
    2-اندازه سایز کاور دی وی دی چقدر باید باشه؟
    3-بهترین کاغذ برای پرینت روی اینگونه کاورها چه نوع کاغذی باید باشه خیلی ها 120 گرم رو توصیه میکنند که کیفیت خوبی داشته باشد من میخوام هزینه تمام شدم کم باشه
    4-لطفا بفرمایید که برای پرینت گرفتن تنظیمات پرینت عکسم رو چه گزینه هایی باشه مثلا"text&image بهتره و گزینه زیریش روی epson photo باشه یا چیزهای دیگر؟

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

پیش فرض پاسخ: راهنمایی از همه اساتید برای کاور دی وی دی

سلام
    1-با هر برنامه اي راحت تريد. من فتوشاپ رو ترجيح ميدم اما از Word و برنامه هاي مشابه هم ميشه استفاده کرد.
    2-متفاوته... بهتره اندازه کاوري که مد نظرتون هست رو داشته باشيد.
    3-120 خوبه. 100 هم خوبه بالا و پايين تر هم باشه خوبه ... بستگي به خودتون داره. هرچي بيشتر هزينه کنيد کيفيت بالاتر ميره.
    4- text&image و photo در کيفيت و سرعت با هم فرق مي کنن و نسبت معکوس دارن(سرعت بالاتر =کيفيت پايين تر)
    اگه کارتون فول رنگه و کيفيت مهمه photo رو پيشنهاد ميکنم با تنظيم روي plain paper .

موفق باشيد
    Navid7h و bijan_darvishi تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط bijan_darvishi نمایش پست ها
    از اساتید عزیز خواهشمندم به چند تا سوال من پاسخ دهند و راهنمایی کنند با توجه به اینکه پرینتر من اپسون t50 می باشد و برای چاپ عکس روی کاور دی وی دی گرفتم راهنمایی کنید که:
    1-بهترین برنامه برای پرینت روی کاور دی وی دی چه برنامه ای است با توجه به اینکه من برای ساخت کاور نمیخوام چون همه عکسها آماده می باشد و فقط بهترین برنامه برای پرینت گرفتن رو معرفی کنید
    2-اندازه سایز کاور دی وی دی چقدر باید باشه؟
    3-بهترین کاغذ برای پرینت روی اینگونه کاورها چه نوع کاغذی باید باشه خیلی ها 120 گرم رو توصیه میکنند که کیفیت خوبی داشته باشد من میخوام هزینه تمام شدم کم باشه
    4-لطفا بفرمایید که برای پرینت گرفتن تنظیمات پرینت عکسم رو چه گزینه هایی باشه مثلا"text&image بهتره و گزینه زیریش روی epson photo باشه یا چیزهای دیگر؟

دوست عزیز سلام
    به فروم وب سایت عکاسی خوش آمدید

1- بهترین برنامه برای Print را متوجه نشدم ولی من هم برای طراحی و چاپ DVD Cover ها از Photoshop استفاده میکنم.

2- خط کش سالهاست که اختراع شده است !
    اندازه قاب های موجود خیلی دقیق نیست ولی احتمالا الگوی زیر به شما کمک خواهد کرد.

3 در مورد کاغذ.
    به نظرم احتیاج به کاغذ های خیلی خاص نیست..چون کل کار زیر پوشش قاب میرود. کاغذهای Coated 90 gr هم مناسب است. اگر هم به استفاده از کاغذهای Glossy یا Matt علاقه دارید احتیاجی به استفاده از کاغذهای سنگین نیست.

پایدار باشید و سلامت.
    پیشاپیش سال نو مبارک
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    bijan_darvishi تشکر می‌کند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه
    تشکر کرده
    144

نقل قول نوشته اصلی توسط moonlight4u نمایش پست ها
    سلام
    1-با هر برنامه اي راحت تريد. من فتوشاپ رو ترجيح ميدم اما از Word و برنامه هاي مشابه هم ميشه استفاده کرد.
    2-متفاوته... بهتره اندازه کاوري که مد نظرتون هست رو داشته باشيد.
    3-120 خوبه. 100 هم خوبه بالا و پايين تر هم باشه خوبه ... بستگي به خودتون داره. هرچي بيشتر هزينه کنيد کيفيت بالاتر ميره.
    4- text&image و photo در کيفيت و سرعت با هم فرق مي کنن و نسبت معکوس دارن(سرعت بالاتر =کيفيت پايين تر)
    اگه کارتون فول رنگه و کيفيت مهمه photo رو پيشنهاد ميکنم با تنظيم روي plain paper .

موفق باشيد
    استاد آیا برنامه ای سی دی سی خوب هست چون رو اون برنامه مهارت دارم؟ استاد من برای کاورهای مشمبایی میخوام لطفا اگر سایز درست رو دارید بفرمایید.
    من در یکی از کارها که از کسی خریداری کردم دیدم که کاغذش فکر کنم 120 بود که کمی هم حالت روغنی داشت البته مقدار بسیار کم حالت روغنی و بسیار روشن تر بود یعنی نسبت به کاغذ کوتتی که من استفاده میکردم بسیار روشن تر بود لطفا قیمت حدودی این کاغذهارودر تیتراژ بالا مثلا 5000 تایی بفرمایید که وقتی خرید میکنم سرم کلاه نره و به نظر شما بهترین و ارزانترین جا کجای تهران است

راستی بهترین جوهر چیه که هدم رو خراب کنه من لیتری خرید میکنم مثل pixel و اینتکت

كاربر همراه
    تشکر کرده
    144

خداوکیلی خیلی با این سایت حال کردم همه دوستان با تمام وجود راهنمایی میکنند.ممنون از همه دوستان.لطفا اگر راهنمایی خاصی هست بفرمایید که از تجربیات همه اساتید استفاده کنم.
    راستی برای تمیز کردن هد t50 اپسون باید چه جوری تمیزش کنم که بعدها به مشکل بر نخورم؟

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

استاد آیا برنامه ای سی دی سی خوب هست چون رو اون برنامه مهارت دارم؟ استاد من برای کاورهای مشمبایی میخوام لطفا اگر سایز درست رو دارید بفرمایید.
    من در یکی از کارها که از کسی خریداری کردم دیدم که کاغذش فکر کنم 120 بود که کمی هم حالت روغنی داشت البته مقدار بسیار کم حالت روغنی و بسیار روشن تر بود یعنی نسبت به کاغذ کوتتی که من استفاده میکردم بسیار روشن تر بود لطفا قیمت حدودی این کاغذهارودر تیتراژ بالا مثلا 5000 تایی بفرمایید که وقتی خرید میکنم سرم کلاه نره و به نظر شما بهترین و ارزانترین جا کجای تهران است

راستی بهترین جوهر چیه که هدم رو خراب کنه من لیتری خرید میکنم مثل pixel و اینتکت
    خداوکیلی خیلی با این سایت حال کردم همه دوستان با تمام وجود راهنمایی میکنند.ممنون از همه دوستان.لطفا اگر راهنمایی خاصی هست بفرمایید که از تجربیات همه اساتید استفاده کنم.
    راستی برای تمیز کردن هد t50 اپسون باید چه جوری تمیزش کنم که بعدها به مشکل بر نخورم؟
    سلام

برای اینکه زودتر به جواب برسید از سئوال های خیلی کلی پرهیز کنید !
    در ضمن همه سئوال ها را در یک تاپیک مطرح نکنید چون برای اکثر سئوال های شما تاپیک موازی وجود دارد.

در مورد کاغذ و جوهر و تانک جوهر و ... در تاپیک های مربوطه سئوال بفرمایید تا دوستان شما رو دقیقتر راهنمایی کنند.

شاد باشید.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه behrang 2 آواتار ها
    تشکر کرده
    34

با سلام
    سایز کاور 18.5* 27.5 هست . بهترین کاغذ کوتد جوهر افشان و بهترین مراکز خرید این نوع کاغذ ها خیابان ایرانشهر و ظهِیر الاسلام می باشد . قیمت بسته 100 تایش حول و حوش 4000 تومان هست. برای تمیزی هد من تجربه ندارم ولی فکر کنم دادن هد کلینینگ کافی باشه . در مورد اون کاغذی که گفتی کمی براق بود باید ببینی که اونو با جوهرافشان پرینت کردن یا با دستگاههای چاپ دیجیتال رنگی لیزی که متتونن روی کاغذ گلاسه معمولی پرینت کنن . در مورد کیفیت ، فکر کنم کیفیت PHoto مناسب باشه.
    behrang 2

كاربر همراه
    تشکر کرده
    144

نقل قول نوشته اصلی توسط behrang 2 نمایش پست ها
    با سلام
    سایز کاور 18.5* 27.5 هست . بهترین کاغذ کوتد جوهر افشان و بهترین مراکز خرید این نوع کاغذ ها خیابان ایرانشهر و ظهِیر الاسلام می باشد . قیمت بسته 100 تایش حول و حوش 4000 تومان هست. برای تمیزی هد من تجربه ندارم ولی فکر کنم دادن هد کلینینگ کافی باشه . در مورد اون کاغذی که گفتی کمی براق بود باید ببینی که اونو با جوهرافشان پرینت کردن یا با دستگاههای چاپ دیجیتال رنگی لیزی که متتونن روی کاغذ گلاسه معمولی پرینت کنن . در مورد کیفیت ، فکر کنم کیفیت PHoto مناسب باشه.
    سلام ممنون از پاسختون .سایزی که گفتید دقیقا همون سایز است ممنون.پرینتر مورد مذکور هم جوهر افشان است چون آمارش رو دارم دو تا پریتنر داره طرف t50 و r290 اپسون کیفیت کارش روی اون کاغذ واقعا عالیه .فکر کنم اندازشم 120 گرمی باشه منتها از کاغذ کوتد اینتکت 105 گرمی من که ازش استفاده میکنم کاغذش بهتره

تشکر کرده
    34

سلام
    شاید از فوتو گلاسه استفاده میکنه . می تونی از اون سوال کنی .
    behrang 2

تشکر کرده
    34

با سلام
    فکر کنم فهمیدم رو چه نوع کاغذی پرینت کرده که براق شده. احتمالا از گلاسه جوهر افشان استفاده کرده . من دو روز پیش بسته صد تایی اونو خریدم 6000 تومان که البته فکر کنم ارزان تر هم گیر بیاد .
    behrang 2