صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
Like Tree5تشکر

موضوع: انتخاب پرینتر مناسب برای چاپ روی دی وی دی با جوهر پیگمنت

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

Question انتخاب پرینتر مناسب برای چاپ روی دی وی دی با جوهر پیگمنت

دوستان عزیز سلام، خسته هم نباشید
    اول از همه بگم قبل از اینکه این پست رو ارسال کنم مطالب زیادی رو در این مورد توی انجمن مطالعه کردم اما خوب بعضی هاش به روز نبود و بعضی ها با نیازم تطابق نداشت. و بعضی ها هم به طور کامل پاسخ داده نشده بود، برای همین یه تاپیک جدید زدم برای پرسش خودم
    من دنبال یه پرینتر میگردم که قیمتش تا 200 هزار تومان باشه
    از جوهر پیگمنت بتونه بدون مشکل استفاده کنه
    روی دی وی دی چاپ با کیفیت انجام بده
    مصرف جوهرش خیلی بالا نباشه
    با دوام باشه و به راحتی بتونم براش جوهر رو با قیمت مناسب ولی در عین حال با کیفیت بالا پیدا کنم
    بدون مشکل بتونم اگر لازم شد کارتریج رو شارژ کنم، البته اگر لازم باشه کارتریج اریجینال هم دوباره تهیه کنم مشکل ندارم اما قیمت کارتریج و ... رو به من بگید لطفا
    در ضمن یه جنس عمری میخوام، نه یه چیزی که 5-6 ماه کار کنه و مرخص بشه، حالا لازم باشه بودجه رو هم حاضرم بالا ببرم ولی دست کم 2 سال رو کار کنه دیگه
    حتی الامکان چند کاره باشه، کپی و اسکن برام مهمه

بعد یه موضوع دیگه هست
    آیا جوهر پیگمنت بعد از پرینت گرفتن روی دی وی دی پرینتبل کاملا ثابت میشه و حتی با آب و ... هم پاک نمیشه؟
    بین برند های اچ پی، کنون و اپسون کدوم با کیفیت تره، لطفا در مورد دوام هد و گارانتی پرینتر های پیشنهادیتون برام توضیح بدید، من به شدت تازه کارم
    خلاصه حسابی کمکم کنید دیگه :)

hpourfarzi
    Guest

پیش فرض پاسخ : انتخاب پرینتر مناسب برای چاپ روی دی وی دی با جوهر پیگمنت

سلام
    چون خودم پرینتر canon ip4500 را تهیه کردم از نوع کفیت توانایی پرینت روی CD & DVD بسیار راضی هستم ولی با توجه به جوهر افشان بودن آن باید از برخور دست و دستمال مرطوب جلوگیری کرد
    رنگ چاپ شده و کفیت موارد چاپ عکس و نوشته شده تغیر رنگ یا رنگ پریدگی نمی دهد.
    برای ثابت بودن رنگ باید از اسپری مخصوص استفاده کرد که فیکس کرده و تغییر نمی دهد ولی من در ایران همچنین اسپری مخصوصی نیست ولی می توان با استفده از اسپری های فیکس تابلو های نقاشی رنگ روغن استفاده کرد فقط باید توجه کرد که یک بار بیشتر پوشش ندهیم چون بیشتر از یک با بوقول معروف شوره میئ کند.
    حال اگر قیمت مهم نباشد می توان از پرینترهای EPSON&HP استفاده کرد که تقریبا اکنون 900 هزار تا 1 میلیون و 200 است البته این قیمتهای 3 ماه پیش بود این پرینتر ها برای ثابت بودن مدارد درج شده یک لایه ای لامینه ای بعد از پرینت کردن بر روی طرف چاپ شده می کشد.
    قیمت پرینتر مورد استفاده من 120 هزار تا 140 هزار است(قیمت 1 سال پیش)
    برای چاپ باید نوع CD&DVD از نوع PRRINTABLE باشد
    در مرد مقدار مصرف جوهر CANON کم مصرف می کند و خوبی آن این است که میشه اصل جوهر را پیدا کرد یعنی شارژی آن را من ندیدم
    امیدوارم تونسته باشم کمکی بکنم و معذرت از اضافه گویی
    lind و montana تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط hpourfarzi نمایش پست ها
    سلام
    چون خودم پرینتر canon ip4500 را تهیه کردم از نوع کفیت توانایی پرینت روی CD & DVD بسیار راضی هستم ولی با توجه به جوهر افشان بودن آن باید از برخور دست و دستمال مرطوب جلوگیری کرد
    رنگ چاپ شده و کفیت موارد چاپ عکس و نوشته شده تغیر رنگ یا رنگ پریدگی نمی دهد.
    برای ثابت بودن رنگ باید از اسپری مخصوص استفاده کرد که فیکس کرده و تغییر نمی دهد ولی من در ایران همچنین اسپری مخصوصی نیست ولی می توان با استفده از اسپری های فیکس تابلو های نقاشی رنگ روغن استفاده کرد فقط باید توجه کرد که یک بار بیشتر پوشش ندهیم چون بیشتر از یک با بوقول معروف شوره میئ کند.
    حال اگر قیمت مهم نباشد می توان از پرینترهای EPSON&HP استفاده کرد که تقریبا اکنون 900 هزار تا 1 میلیون و 200 است البته این قیمتهای 3 ماه پیش بود این پرینتر ها برای ثابت بودن مدارد درج شده یک لایه ای لامینه ای بعد از پرینت کردن بر روی طرف چاپ شده می کشد.
    قیمت پرینتر مورد استفاده من 120 هزار تا 140 هزار است(قیمت 1 سال پیش)
    برای چاپ باید نوع CD&DVD از نوع PRRINTABLE باشد
    در مرد مقدار مصرف جوهر CANON کم مصرف می کند و خوبی آن این است که میشه اصل جوهر را پیدا کرد یعنی شارژی آن را من ندیدم
    امیدوارم تونسته باشم کمکی بکنم و معذرت از اضافه گویی
    از راهنماییتون خیلی خیلی ممنونم دوست من اما یه مسئله ای هست. دوستان توی تاپیک های دیگه فرموده بودن اگر با جوهر پیگمنت چاپ بشه رطوبت که سهله، شما روش سفید کننده هم بریزی پاک نمیشه از روی دی وی دی، اما شما میگید باید اسپری بزنم؛ میشه یکم در مورد جوهر پیگمنت ابهام من رو برطرف کنید اگر اشتباه کردم؟
    در عین حال یه سوال دیگه دارم در مورد پرینتر پیشنهادی شما، درسته که میگن هد پرینتر های کنون گارانتی نداره؟
    مدلی که شما معرفی کردید برای استفاده از جوهر پیگمنت طراحی شده؟
    راستی این پرینتر که معرفی فرمودید چقدر جدیده؟ جوهر مصرفیش بی دردسر پیدا میشه؟
    من یه چیزی میخوام یکمی کامل تر، اسکنر و کپیر هم داشته باشه ....
    ویرایش توسط montana : Friday 10 September 2010 در ساعت 14:29

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

با سلام
    دوست عزیز شما در روز چند برگ چاپ دارید ؟ اگر تعداد زیاد باشد بهتره مدلی انتخاب کنید که قابلیت نصب تانک جوهر داشته باشه مثل کنون 4700 قیمت بدون تانک 120 تومن با تانک خدود 185 تومن اگر تعدادچاپ کم هست تانک نبندید و از کاتریجهای فابریک استفاده کنید رنگی هاش هر عدد 12 تومن مشکی 14 تومن
    از اپسون اطلاعی ندارم ولی این 4700 چاپگر خوبیه برای مصارف خانگی
    montana تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط raffi نمایش پست ها
    با سلام
    دوست عزیز شما در روز چند برگ چاپ دارید ؟ اگر تعداد زیاد باشد بهتره مدلی انتخاب کنید که قابلیت نصب تانک جوهر داشته باشه مثل کنون 4700 قیمت بدون تانک 120 تومن با تانک خدود 185 تومن اگر تعدادچاپ کم هست تانک نبندید و از کاتریجهای فابریک استفاده کنید رنگی هاش هر عدد 12 تومن مشکی 14 تومن
    از اپسون اطلاعی ندارم ولی این 4700 چاپگر خوبیه برای مصارف خانگی
    دوست عزیزم از لطفتون ممنونم اما من یه نگاهی کردم دیدم این پرینتر اصلا روی دی وی دی پرینت نمیگیره!! اگر اشتباه میکنم شرمنده...
    فکر نمیکنم این پرینتر مناسب من باشه
    در مورد تعداد چاپ هم فکر میکنم در روز زیر 30 تا پرینت داشته باشم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط montana نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام، خسته هم نباشید
    اول از همه بگم قبل از اینکه این پست رو ارسال کنم مطالب زیادی رو در این مورد توی انجمن مطالعه کردم اما خوب بعضی هاش به روز نبود و بعضی ها با نیازم تطابق نداشت. و بعضی ها هم به طور کامل پاسخ داده نشده بود، برای همین یه تاپیک جدید زدم برای پرسش خودم
    من دنبال یه پرینتر میگردم که قیمتش تا 200 هزار تومان باشه
    از جوهر پیگمنت بتونه بدون مشکل استفاده کنه
    روی دی وی دی چاپ با کیفیت انجام بده
    مصرف جوهرش خیلی بالا نباشه
    با دوام باشه و به راحتی بتونم براش جوهر رو با قیمت مناسب ولی در عین حال با کیفیت بالا پیدا کنم
    بدون مشکل بتونم اگر لازم شد کارتریج رو شارژ کنم، البته اگر لازم باشه کارتریج اریجینال هم دوباره تهیه کنم مشکل ندارم اما قیمت کارتریج و ... رو به من بگید لطفا
    در ضمن یه جنس عمری میخوام، نه یه چیزی که 5-6 ماه کار کنه و مرخص بشه، حالا لازم باشه بودجه رو هم حاضرم بالا ببرم ولی دست کم 2 سال رو کار کنه دیگه
    حتی الامکان چند کاره باشه، کپی و اسکن برام مهمه

بعد یه موضوع دیگه هست
    آیا جوهر پیگمنت بعد از پرینت گرفتن روی دی وی دی پرینتبل کاملا ثابت میشه و حتی با آب و ... هم پاک نمیشه؟
    بین برند های اچ پی، کنون و اپسون کدوم با کیفیت تره، لطفا در مورد دوام هد و گارانتی پرینتر های پیشنهادیتون برام توضیح بدید، من به شدت تازه کارم
    خلاصه حسابی کمکم کنید دیگه :)
    دوست گرامی پرینتر اپسون سری c برای تک کاره مثل c91 و اگر چند کاره در نظر دارین سری cx مثل cx3200 که هر دو سری
    به علت داشتن نازلهای بزرگتر هم از جوهر دای و هم پیگمنت استفاده می کنند ولی 4 رنگ هستن اما اگر چاپ عکس با کیفیت بهتر می خواهید سری R یا T مثل r295 , T50 که 6 رنگ هستن اما با پیگمنت خوب کار نمیدن وسری tx هم هنوز جوابش و پس نداده
    montana تشکر می‌کند.
    epson pro 7800 =epson r800===epson pro 3800 A2===epson r270,290,295 =hiti 710 roll== canon 20d== canon 450D
    canon ip 8500====canon ip 4200====canon ix 5000=== canon ip4000==canon 5300 ,5200

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط photo_bolbol نمایش پست ها
    دوست گرامی پرینتر اپسون سری c برای تک کاره مثل c91 و اگر چند کاره در نظر دارین سری cx مثل cx3200 که هر دو سری
    به علت داشتن نازلهای بزرگتر هم از جوهر دای و هم پیگمنت استفاده می کنند ولی 4 رنگ هستن اما اگر چاپ عکس با کیفیت بهتر می خواهید سری R یا T مثل r295 , T50 که 6 رنگ هستن اما با پیگمنت خوب کار نمیدن وسری tx هم هنوز جوابش و پس نداده
    خیلی خیلی ممنونم از راهنماییه خوبتون
    خوب چقدر فرق هست بیت ایت 4 رنگ ها و 6 رنگ ها، مصرفشون چقدر متفاوته؟ هزینه ی تمام شده ی جوهرشون چطور؟ امکانش هست یه عکس که با یه پرینتر 4 رنگ و یک عکس که با پرینتر 6 رنگ چاپ شده برای مقایسه بزارید اینجا؟
    راستی دوستان عزیزم هیچ کس برای من در مورد جوهر پیگمنت توضیح کامل نداد که آیا جدا ضد آب هست یا نه؟ چون من میخوام رو دی وی دی چاپ کنم واسه ی مشتری، و اگه رنگ بره آبروی منم میره

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

این C91 زو یه نگاهی کردم، کمی قدیمیه و امکاناتش پایینه، بعلاوه که روی دی وی دی چاپ نمیکنه
    CX3200i هم همینطور :(
    و اما این سری tx رو که فرمودید برام خیلی جالب بود امکانات و ویژگی هاش
    اگر اشتباه نکنم بیشتر از 1 ساله توی بازار هستن
    از دوستان کسی تجربه ی کار با دو مدل :
    Tx650 و TX700W رو داره؟ بیشتر هم TX700w مد نظرم هست
    اینا با پیگمنت خوب کار میکنن؟ (یکی پیدا بشه برای من دقیقا توضیح بده چاپ با پیگمنت روی دی وی دی کاملا ضد آبش میکنه یا نه کلی دعاش میکنم )
    من وقتی مشخصات یه پرینتر رو میخونم از کجا بفهمم واسه پیگمنت مناسبه یا نه؟
    این Tx700w تعداد نازل هاش 180 تا برای هر رنگ هست، خوبه یا نه؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

topic up :(

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط montana نمایش پست ها
    این C91 زو یه نگاهی کردم، کمی قدیمیه و امکاناتش پایینه، بعلاوه که روی دی وی دی چاپ نمیکنه
    CX3200i هم همینطور :(
    و اما این سری tx رو که فرمودید برام خیلی جالب بود امکانات و ویژگی هاش
    اگر اشتباه نکنم بیشتر از 1 ساله توی بازار هستن
    از دوستان کسی تجربه ی کار با دو مدل :
    Tx650 و TX700W رو داره؟ بیشتر هم TX700w مد نظرم هست
    اینا با پیگمنت خوب کار میکنن؟ (یکی پیدا بشه برای من دقیقا توضیح بده چاپ با پیگمنت روی دی وی دی کاملا ضد آبش میکنه یا نه کلی دعاش میکنم )
    من وقتی مشخصات یه پرینتر رو میخونم از کجا بفهمم واسه پیگمنت مناسبه یا نه؟
    این Tx700w تعداد نازل هاش 180 تا برای هر رنگ هست، خوبه یا نه؟
    tx700w به نظرم يك جهش بين پلاتر و پرينتر است چون سيستم رنگ از روي هد به بدنه منتقل شده مانند پلاتر
    اما من به شخصه پيشنهاد نمي كنم كه از جوهر پيگمنت براي tx700w استفاده كنيد چون نازل هاي اون مناسب پيگمنت نيست
    اما در مورد رنگ در هر حال پيگمنت در مقابل آب مقاوم تره اما نقش كاغذ و dvd هم بي اهميت نيست وبسيار تاثير گذار است كه براي dvd يك اسپري فيكساتور از فروشگاه نقاشي بگيرين تا به مشكل بر نخورين
    به نظرم چون كوتينگ dvd با كاغذ فرق داره پس مقاومت كمتري داره پس بهتره بعد از چاپ و خشك شدن از اسپري فيكساتور نقاشان استفاده كنين
    epson pro 7800 =epson r800===epson pro 3800 A2===epson r270,290,295 =hiti 710 roll== canon 20d== canon 450D
    canon ip 8500====canon ip 4200====canon ix 5000=== canon ip4000==canon 5300 ,5200

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین