نمایش نتایج : از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: اين اسكنر مونو ميكشه!

كاربر آشنا lind آواتار ها
    تشکر کرده
    158

Angry اين اسكنر مونو ميكشه!

با سلام به همه برو بچ آقا ما حدود يه دو سه سال پيش يه اسكنر Genius ColorPage HR6X گرفتيم تا يكي دوسال پيش خوب بود ولي بعدش شروع كرد به حال گيري اولا حالا هرعكسي رو كه اسكن ميگيرم اگه عكس مثل اين:

باشه اين طوري اسكن ميگيره:

ودر رزولوشناي بالاي 300 دي پي اي بعضي از قسمتاي عكسو داغون ميكنه مثل عكس پايين:

حلا با اين تفاسير كن چكار كنم تا حالش خوب بشه؟ درايور جديدشم از اينترنت گرفتم بازم خوب نشده! :(
    مهدی بیگمرادی

تشکر کرده
    158

کسی نیست جواب مارو بده!!؟؟
    مهدی بیگمرادی

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

متوجه نشدم كه عكس رو چيكار ميكنه؟
    اما در مورد اينكه چيكار كنيد كه كيفيت خوب بشه. اسكن از روي نگاتيو يا عكس بايد روش اصلاحاتي انجام بشه مثلا Level و تنظيم رنگ و... و پيشنهاد ميشه عكس رو با بيشترين رزلوشن ممكن اسكن كنيد تا كيفيت بهتري داشته باشه و بعدش سايزش رو كم كنيد...

تشکر کرده
    158

مشکل من اینه که اسکنر خودش سرخود کنتراست عکسو بالا میبره به شکلی که جزییات تصویر رو از بین میبره که این کارو قبل از دسترسی نرم افزاری به برای ادیت عکس انجام میده ونمیشه با روشن تر کردن عکس جزییاتشو دید متوجه میشید چی میگم یعنی میاد مقدار رنگهای بکار رفته رو کم میکنه و مشکل بعدیشم همین پرش های موجود در عکس آخری هست یه نمونه دیگه هم میزارم تا بهتر منظورمو بفهمید.
    مهدی بیگمرادی

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

خوب مگه نرم افزاري كه توسط اسكن ميكنيد موقع Pre Scan نميشه نور و كانتراست رو تنظيم كرد؟ فكر نميكنم اين دو اصول اصلي ولي خيلي ساده رو يك نرم افزار اسكنر نداشته باشه. اگه داره خودتون كم و زيادش كنيد و اينكه فكر ميكنم اشتباهي مقدار كانتراست رو بالا برديد توسط اون و اگه روي 50% باشه حالت عادي اگرم كه رو 50% هست و بازم تيره هستش كمترش كنيد.
    اما در اين مورد آخر...
    آيا شما Warms UP يا اصطلاحا اسكنر رو گرم ميكنيد قبل از اسكن گرفتن؟ اينكار به صورت خودكار انجام ميشه ولي ميتونيد اونو كنسل كنيد و فكر ميكنم شما هم اشتباه قبلي منو ميكنيد و اون كنسل ميكنيد.

تشکر کرده
    158

در مورد اول منظورم اینه که وقتی pre scan میگیره با تنظیمات پیش فرض کنتراست بالا هست و وقتی کمش میکنی چزییاتی دیگه وجود نداره که بتونی با کم کردن کنتراست ببینیشون یعنی سرخود حزف شده و با تنظیم رنگ وکنتراست مشخص نمیشه!

یادم رفت در مورد دوم درسته اوایل که این پیغامو میداد بعضی وقتا(بیشتر وقتا!) کنسلش میکردم ولی جدیدا اصلا وارم آپ نمیکنه!!
    ویرایش توسط lind : Monday 12 September 2005 در ساعت 15:38
    مهدی بیگمرادی

كاربر جديد Dehdashti آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض اسکنر

ما در این جور مواقع اسکنر رو میندازیم تو یه جایی به اسم رود خونه و می ریم یه نو میخریم
    فکر نمی کنم اسکنرت درست بشه شاید موقتا با درایور جدید درست بشه ولی اونهم موقتیه که شما میگی اینکارم کاردی ولی درست نشده
    به هر حال این عمرشو کرده و برات اسکنر بشو هم نیست
    ( رود خونه یادت نره) ا
    تا تورو نکشته یه نو بخر من اچ پی رو پیشنهاد می کنم
    من اینکارو کردم مشکلم حل شد!!!ا
    ویرایش توسط Dehdashti : Tuesday 4 October 2005 در ساعت 08:36