صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15

موضوع: چاپ عكس روی نگاتیو یا فیلم مثبت؟؟؟؟؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

پیش فرض چاپ عكس روی نگاتیو یا فیلم مثبت؟؟؟؟؟

سلام
    میخواستم یه سوال عجیب بپرسم كه به ذهنم رسید...
    با توجه به اینكه در سایزهای كوچیك چاپ ,كیفیت دیجیتال و نگاتیو با هم فرقی نداره...ایا میشه یه عكس دیجیتال رو با سایز كو چیك روی یه فیلم چاپ(منظورم نور دادن هستش) كرد بعد فیلم رو به اندازه ی بزرگ چاپ كرد(منظورم اینه كه به اندازه ی بزرگتر از اندازه ی معمول رسید)(ضمنن اگه سوالم خنده دار بود دعام كنید كه دلتون رو شاد كردم!)

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

باید بگویم که در سایزهای کوچک هم نگاتیو متفاوت است که وقتی آن را بزرگ میکنیم این تفاوتها باعث میشوند که نگاتیو افت کیفیت کمتری نسبت به دیجیتال پیدا کند.
    اصلا این کار نیازی نیست. من فکر کنم منظور شما از این کار دست یافتن به رزولوشنهای بالاتر است که مثلا نگاتیو از دوربینهای دیجیتال بالترند. اولا که منظورتان را از نور دادن نفهمیدم چون عکس دوربین دیجیتال را برای اینکه بر روی نگاتیو آورد اول باید آن را پرینت کرد بعد از روی آن نگاتیو تهیه کرد. که اگر این کار را کنیم (اگر فرض کنیم که در پرینت کوچکترین افت کیفیتی نداریم که این طور نیست) به جزئیاتی بالاتر از عکس اولیه دست پیدا نمیکنیم. در واقع مثل این است که رزولوشن عکسی را با نرم افزارهای ویرایشی که رزولوشن را بالا میبرند ، بالا ببریم. در واقع رزولوشن واقعا بالا نرفته و تنها از کمی از افت کیفیت عکس را در هنگام بزرگ کردن بیش از اندازه آن کم کرده ایم.
    آریو مینوسپهر

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط a80300d
    باید بگویم که در سایزهای کوچک هم نگاتیو متفاوت است که وقتی آن را بزرگ میکنیم این تفاوتها باعث میشوند که نگاتیو افت کیفیت کمتری نسبت به دیجیتال پیدا کند.
    اصلا این کار نیازی نیست. من فکر کنم منظور شما از این کار دست یافتن به رزولوشنهای بالاتر است که مثلا نگاتیو از دوربینهای دیجیتال بالترند. اولا که منظورتان را از نور دادن نفهمیدم چون عکس دوربین دیجیتال را برای اینکه بر روی نگاتیو آورد اول باید آن را پرینت کرد بعد از روی آن نگاتیو تهیه کرد. که اگر این کار را کنیم (اگر فرض کنیم که در پرینت کوچکترین افت کیفیتی نداریم که این طور نیست) به جزئیاتی بالاتر از عکس اولیه دست پیدا نمیکنیم. در واقع مثل این است که رزولوشن عکسی را با نرم افزارهای ویرایشی که رزولوشن را بالا میبرند ، بالا ببریم. در واقع رزولوشن واقعا بالا نرفته و تنها از کمی از افت کیفیت عکس را در هنگام بزرگ کردن بیش از اندازه آن کم کرده ایم.
    ممنون از توضیحتون جناب سپهر...
    ایا تا بحال این کار رو تجربه کرده اید؟؟؟
    ضمنن میشه یه کم بیشتر در مورد چاپ عکس روی نگاتیو توضیح بدید؟
    ممنون!

تشکر کرده
    1796

با سلام خدمت شما. البته فامیل بنده مینوسپهر است. از اونجایی که 8 خط فقط توضیح دادم این کار بی فایده هست نمیدانم چطور بازهم در مورد تجربه من سوال کرده اید. تجربه نکرده ام.
    آریو مینوسپهر

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

جناب مينو سپهر ممنون از توجهتون باور کنيد من توضيحتون رو خوندم منظورم از طرح سوال دوم نحوه ي چاپ عکس ديجيتال روي نگاتيو بود...من منظورتون رو از کار بي فايده متوجه نشدم ولي اگر ناراحتتون کردم عذر ميخوام اصلا همچين قصدي نداشتم دوست عزيز.
    ویرایش توسط tonino_baliardo : Tuesday 20 December 2005 در ساعت 10:10

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

ابتدا جناب غروی...:
    همانطور که جناب مینوسپهر فرمودند با تبدیل فایل دیجیتال به نگاتیو چیز بیشتری بدست نمیاورید تا بتوانید تصویر رو بزرگتر چاپ کنید...
    قدیم تر این مورد بیشتر مورد توجه بود... بنا به دلایل مختلف(مثلا نیاز بود فایل های دیجیتال تبدیل بشه به اسلاید برای ماندگاری زیاد و یا پخش روی پرده...) اما اکنون مشکل خاصی برای ذخیره فایل های دیجیتال وجود نداره و روشهای زیادی برای نگاهداری اطلاعات وجود داره....
    و در هر دهاتی هم تا میشه چندتا ویدئو پرژکتور پیدا کرد... و این چند ساله دیگه کسی رو ندیدم که دنبال همچین کاری باشه....

اما تبدیل فایل دیجیتال به فیلم در سینما کاربرد فراوانی داره ...(تفاوت خاصی هم با تبدیل عکس نداره.... فقط رزولوشن خیلی کمتر از فایلهای دیجیتال دوربینهای عکاسی هست) و در تهران هم انجام میشه...(فیلمهای دیجیتال و یا انیمیشن ها رو تبدیل میکنن برای پخش روی پرده...)

البته فراموش کردم بگم که این تبدیل ها با چاپ انجام نمیشه! بلکه دستگاه خاصی وجود داره که چنین کاری میکنه..... و اگر 1800 نفر عضور فروم منزل پدریشون رو بفروشن گمانم میشه یکی خرید!
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    1796

با سلام. من رفتم یه سری به مجله های دوربین عکاسی زدم که لازم نباشه شما دستگاه را خریداری کنید( که الته فکر هم نمیکنم که لازمتون بشه)
    در مجله شماره 42 دوربین عکاسی صفحه آخر شرکت شیدنگاران شاهد این کار را انجام میدهد که نوشته : تهیه و تکثیر اسلاید و نگاتیو از فایل دیجیتال
    که آدرسش هم تهران ، خیابان سهروردی شمالی، خیابان سورنا ( شهید خلیل حسینی) پلاک 27 واحد پنج
    شماره تلفن : 88759005-021 یا 88755006-021
    آریو مینوسپهر

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

ممنون از شما جناب آرش عزيز و مينو سپهر عزيز.....من اين سوال را از روي کنجکاوي پرسيدم(کار بدي که نکردم؟؟)در مورد اون دستگاه مگه چه کار خارق العاده اي انجام ميده که اونقدر گرونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ضمنن جناب مينو سپهر اون مجله دوربين عکاسي رو الان دو ماهه که اينجا پيدا نميکنم متاسفانه.اما از اطلاعات دقيقتون متشکرم!

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

سالهاست ليتوگرافي هاي نسبتا قديمي با دستگاههاي ايميج ستر خود اين كار را - يعني چاپ تصوير ديجيتال روي فيلم - انجام ميدهند، منتهي به صورت مونوكروم و با تقسيم چنل هاي Cmyk . البته با دقت بسيار بالا. منتهي با كاربردي كاملا متفاوت از آن چه باز كننده تاپيك فرمودند. البته قيمت اين دستگاهها نيز به قول آرش چيزي تو مايه هاي خونه پدري يكي از اهالي فروم است، منتهي به شرطي كه ايشان ساكن منطقه 3-1 باشند!
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

سلام
    حدود 10 سال پیش آگفا در نمایشگاه همچین دستگاهی را برای فروش شش میلیون تومان میداد.
    قیافه اش هم شبیه یك كیس بود كه یك دوربینslr تا وسط لنز از بالا در آن كار سازی شده بود.

البته آنموقع دوربین دیجیتال مثل امروز نبود و فقط سعی میشد فایلهای كامپیوتر را تبدیل به اسلاید یا نگاتیو كرد.

در مورد امكان استفاده برای چاپ بزرگتر این كار امكان پذیر نیست . (( چون در این روش اطلاعات جدیدی بوجود نمی آید ))

این را هم بگویم یك نكته را توجه داشته یاشید هنگامی كه ما یك عكس را خیلی بزرگ
    میكنیم ( میشود چاپ لارج فورمت) معمولا از فاصله دورتر به آن نگاه میكنیم .
    یعنی یك عكس 5 مگاپیكسل را به راحتی میتوان در ابعاد 2 متری چاپ كرد و به دیوار زد.
    فقط باید آن را از فاصله 2-3 متری نگاه كنیم نه اینكه 10 سانتی متری .

اما برای چاپ افست كه زیر ذره بین میرود برای سایز a4 حداقل 5 و در حالت مطلوب 8 مگاپیكسل مورد نیاز است .

در مورد سیستمهای سینمایی نمیدانم ولی تبلیغات ایرانی كالا كه در سینما نشان میدهند وقعا بی كیفیت است
    حالا یا فایل اولیه بیخود بوده و یا شركت تبدیل كننده خراب كاری میكند.

كسانی كه موج مرده را در سینما دیده باشند نمونه تبدل دیجیتال به نگاتیو در اروپا هم این است.
    ( البته دوربین دیجیتال مورد استفاده در ایران را نمیدانم )
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین