صفحه 4 از 36 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 353
Like Tree387تشکر

موضوع: چاپ عكس ديجيتال

كاربر آشنا Shazdeh آواتار ها
    تشکر کرده
    327

پیش فرض پاسخ: چاپ کنیم یا ظاهر؟

ظهور عکس دیجیتال؟!
    Pooriya_Online و Rofougaran تشکر می‌کنند.
    محمدرضا

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    منظورم اینه که پرینت بشه بهتره یا
    شیمیایی چاپ شه؟

كاربر آشنا Mbayramnejad آواتار ها
    تشکر کرده
    77

سلام.
    ار اونجایی که شما برای ارسال به جشنواره ها عکسهاتون رو می خواهید (از ارسالهای دیگرتون در تاپیکهای دیگر متوجه شدم!)، صد در صد باید کاراتون بر روی کاغذ حساس به نور چاپ بشه و نه پرینت، چون معمولا جشنواره های عکاسی پرینت قبول نمی کنند و آنهایی هم که در مقررات ذکر کرده اند که پرینت نیز پذیرفته می شود، معمولا داوران، کارهای چاپ شده را به عکسهای پرینت شده ترجیح می دهند (به خاطر کیفیت بیشتر)
    البته، منکر این نیستم که پرینتر های با کیفیت وجود ندارد، ولی خوب هزینه داشتن و استفاده از آن پرینتر ها اصلا به صرفه نیست.
    موفق باشین.
    محسن بایرام نژاد
    www.redbubble.com/people/mohsen

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

نقل قول نوشته اصلی توسط هادی.ف نمایش پست ها
    سلام
    منظورم اینه که پرینت بشه بهتره یا
    شیمیایی چاپ شه؟
    قطعا چاپ شيميايي از هر لحاظ بهتره

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: چاپ عكس ديجيتال

با سلام خدمت اساتيد گرامي
    من يك پرينتر hp1600 ليزري رنگي دارم كه مي خواهم از آن براي چاپ عكس پرسنلي استفاده كنم چند وقت پيش يك بسته 100 تاي كاغد گلاسه 220 گرمي hp گرفتم ولي وقتي پرينت مي گرفتم يك هاله سياه هم كل كاغذ رو سياه مي كرد لطفا راهنمايي كنيد از چه نوع كاغذي استفاده كنم كه بهترين كيفيت را داشته باشم ضمنا مي خواستم بدانم آيا كاغذ ابريشمي مخصوص چاپگر ليزري وجود دارد يا خير لطفا كامل راهنمايي كنيد

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط samaneh2000 نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتيد گرامي
    من يك پرينتر hp1600 ليزري رنگي دارم كه مي خواهم از آن براي چاپ عكس پرسنلي استفاده كنم چند وقت پيش يك بسته 100 تاي كاغد گلاسه 220 گرمي hp گرفتم ولي وقتي پرينت مي گرفتم يك هاله سياه هم كل كاغذ رو سياه مي كرد لطفا راهنمايي كنيد از چه نوع كاغذي استفاده كنم كه بهترين كيفيت را داشته باشم ضمنا مي خواستم بدانم آيا كاغذ ابريشمي مخصوص چاپگر ليزري وجود دارد يا خير لطفا كامل راهنمايي كنيد
    کاربر محترم شما برای رسیدن به پاسخ یک پرسش آن را چند بار و در چند جا می پرسید؟

این عمل شما کاملا بر خلاف قوانین فروم است و این پست بنده را به عنوان تذکر جدی در نظر بگیرید....!!!

پرینتر شما مناسب برای کاری که فرمودید نیست و خروجی آن برای چاپ پرسنلی به هیچ وجه مناسب نیست.
    darkness_land تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    33

سلام
    من به عنوان کسی که به صورت حرفه ای عکاسی نمیکنه میخوام نظر خودمو در رابطه با چاپ عکس با پرینتر در مقایسه با چاپ عکس در لابراتوار بگم. شاید به درد کسایی بخوره که مثل من هستند
    چند وقت پیش عکسی رو برای چاپ به لابراتوار بردم که همین عکسو تقریبا 2 سال پیش خودم پرینت کرده بودم. وقتی اینا رو با هم مقایسه کردم به نظر خودم کیفیت رنگ عکسی که تو خونه پرینت کرده بودم خیلی بالا تر از کیفیت عکسی بود که بیرون برام چاپ کردم. فقط چند تا عیب داره.
    اول اینکه گرون درمیاد. یک کارتریج فتو و یک کارتریج رنگی و 60 تا هم کاغذ فتو 10 * 15 پای من در اومد 45000 تومن در صورتی که در لابراتوار عکس 10 * 15 رو 250 تومن چاپ میکنن. یعنی با 45000 تومن بجای 60 تا عکس 180 تا میشه چاپ کرد!!!
    دوم اینکه اگه عکسها داخل آلبوم یا زیر شیشه قاب قرار بگیره زیاد فرقی با هم نمیکنه. هر دوتا مثل هم بنظز میاد.
    سوم اینکه باید مراقب باشید که دستتون خیس نباشه یا خدای نکرده آبی چیزی روی عکستون نریزه و حتی عطسه هم که میکنید 60 تا دستمال جلوی دهنتون بگرید تا جوهر عکستون پخش نشه.
    و در آخر اینکه ضد حال یعنی وسط چاپ عکس که معمولا" 1 دقیقه طول میکشه اگر برق بره همه چیز تمومه...!
    nalibre تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

با سلام
    یک عکس که با دوربین OLYMPUS E-500 با پروفایل Adobe RGB - 1998 گرفته شده بود رو برای چاپ به لابراتوار بردم. عکس به طور قابل ملاحظه ای کمرنگ چاپ شد. وقتی داخل کامپیوتر بررسی کردم متوجه شدم که لابراتوار به احتمال خیلی زیاد پروفایل رو نادیده گرفته و بدون Convert اونو در فضای sRGB چاپ کرده. وقتی دلیلشو پرسیدم گفت:
    پروفایل، مخصوص پرینتر های جوهریه و چون پرینتر ما لیزریه!!! پروفایل نداره!!!!!!!
    دیدم تا بیشتر این سرمو به سقف نکوبیده بهتره بی خیالش بشم.
    اما من فکر میکنم دلیل کمرنگ شدن عکسها این بوده که احتمالا" ایشون برای ارسال عکسها به پرینتر از نرم افزاری استفاده میکرده که فضاهای رنگی رو نمیشناخته و یا نیاز به تنظیم جداکانه برای هر عکس داشته. مثل ACDSee
    میخواستم نظر دوستانی که با دستگاههای چاپ لابراتوار کار کردن رو بدونم و اینکه بهتر نیست از این به بعد قبل از اینکه عکسی رو واسه چاپ ببرم خودم اونو به RGB یا Working Space ویندوز یا فتوشاپ تبدیل کنم؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

دستگاههای چاپ از پروفایلهای رنگی پشتیبانی میکنند، و پروفایل پیش فرض آنها sRGB است.
    Nasim_182 تشکر می‌کند.

كاربر همراه nalibre آواتار ها
    تشکر کرده
    787

من هم با این مشکل مواجه شدم.
    با اینکه به یه مرکز چاپ حرفه ای برده بودم اما بدون توجه به فضای رنگی در حالت پیش فرض چاپ شده بود (sRGB).
    چیزی هم که به من گفتند این بود که عکسهاتون رو فقط در فضای رنگی sRGB بیارید.
    mreza1001 و Nasim_182 تشکر می‌کنند.
    [CENTER][/CENTER]

صفحه 4 از 36 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین